Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

czwartek 12 mar 2015, 12:05

bardzo dlugo nie dowierzalem lub nie chcialem wierzyc a informacje dotyczace napietej sytuacji na Ukrainie. Od kilku lat rowniez wierze (a przed tym tez sie bronilem) w przerozne teorie spiskowe. Wiadomo, ze nie ma lepszego biznesu niz wojna. Kraje UE pietnuja Rosje a jednoczesnie za kulisami spokojnie z nia handluja. Przykre jest to, ze tylko my nastawiamy tylek... tylko czy tak wlasnie ma nie byc? Czy wlasnie spelnia sie napisany wczesniej scenariusz? Wiadomo, ze nasze wladze powiazane sa z Rosja od lat - tu nic nie zmienilo sie do dzis, przynajmniej nieoficjalnie.

Rozmawialem dzis ze znajomym. Otoz wybral sie do szpitala na badanie nerek. Spotkal tam przypadkiem innego pacjenta z podobna przypadloscia. Od slowa do slowa okazalo sie, ze to byly zolnierz z dosc bogatym doswiadczeniem - przerozne misje "pokojowe" na calym swiecie. Z racji jego natury i bebnienia w mediach o mobilizacji biegiem polecial do WKU w celach zaciagniecia sie do sluzby. Chlopak z takim doswiadczeniem mogly spokojnie szkolic innych itp itd... Jednak nie dane mu to bylo. Dostal odmowe.

Zaczalem sie zastanawiac - przeciez my nie mamy zadnej armii. Potencjalni poborowi sa rozsiani po swiecie. Zalozmy, ze nawet wroca bronic ojczyzny w co szczerze watpie. Wiekszosc z nich nie potrafi odbezpieczyc granatu czy nawet nie trzymala broni w rekach. Kiedys na studiach byly jeszcze szkolenia wojskowe, pozniej od tego odstapiono. Ze szkol wycofano przedmiot (juz nie pamietam jak sie nazywal nawet - Wychowanie Obywatelskie czy cos takiego) uczacy jak zachowywac sie w tak kryzysowych sytuacjach jak wojna. Mozna bylo sie tam nauczyc roznych alarmow dzwiekowych, pierwszej pomocy i wiele innych rzeczy. Prowadzil to wojskowy... W Niemczech wlasnie powrocono do tych szkolen...

Czy to wszystko nie zaczyna ukladac sie w logiczna calosc?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
fibo-oscylator
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 17:05
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

czwartek 12 mar 2015, 16:38

Jest dylemat
czy bronić ojczyzny i być może zostać "mięsem armatnim"
czy uciekać dla przetrwania, zachowania potencjału narodowego (martwi się nie rozmnażają i nie "piszą przyszłości")

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

czwartek 12 mar 2015, 16:47

tylko czy walczylbys za taka Polske?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Xkr
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 00:43

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

niedziela 15 mar 2015, 13:31

Haha, ludzie teraz dopiero do tych wnioskow dochodza?, na poczatku zacznijmy od szkół gdzie nastolatki teraz to banda debili, poprane glowy przez media, internet, mode, mezczyzni to zniewiesciale pipy, a kobiety to straszne dzidy, przeciez to wszystko jest po to zeby panowac nad masami, przejdzmy na studia gdzie ludzie na 3 roku nie wiedza kiedy zaczela sie druga wojna swiatowa, kiedys na studia szly osoby ktore naprawd chcialy cos osiaganac i byly uznawane za elite, teraz byle debil je skonczy, i jeden z drugim mysli ze oni prace za 5000zl znajda po kierunkach humanistycznych. Brak jakiejkolwiek wiedzy podstawowej o historii Polski w latach 39-89, slepe wierzenia w politykow, brak wiedzy ekonomicznej prowadzi do tego ze w naszym kraju jest tak a nie inaczej, tu powstaja cale pokolenia debili :D, co do wojska no napewno 30k nas obroni xD, ale nie przeciez lewactwo i tak powie ze usa i nato nam pomoze xD po co wojsko. Taka mala ciekaowstka ze podczas jednego poscigu policyjnego w usa oddano wiecej strzalow niz cale nasze wojsko w ciagu roku, zastanowcie sie teraz kto moglby nam pomoc?, patryjotow jest pelno ktorzy by walczyli za nasz kraj ale w mediach i tak powiedza ze to faszysci xD k***a ten kraj to naprawde przekracza juz granice absurdow

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

wtorek 17 mar 2015, 00:21

smutne jest to, ze my jestesmy takim madro - glupim narodem. Zero wnioskow z historii + zawsze z ta szabelka na tanki...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

wtorek 17 mar 2015, 20:14

Ze mnie żołnierz raczej byłby kiepski, więc na pierwszej linii to bym się nie przydał ale są inne zadania. Zawsze dobrze jest mieć w szufladzie drugi paszport(Kanada, Australia czy jakaś inna cześć świata). Kiedy hipotetycznie kacapy miałby od nowa budować nowy lepszy świat i zabijać "polskich nacjonalistów" to wyciągasz drugi paszport i mówisz, że jesteś na wycieczce i przy sposobności wyjeżdżasz.
The Winner Takes It All

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 18 mar 2015, 10:53

Mialbym walczyc o kraj,ktory zmusil mnie do opuszczenia domu rodzinnego i emigracji by moc godnie zyc.Kraj,w ktorym musialem splacac kredyt wziety na moje nazwisko,bez dowodu osobistego.I nawet jak juz bylo jasne,ze to nie moj kredyt to i tak musialem go splacac,bo komornik pukal do drzwi.Oczywiscie moglem sie odwolac,ale najpierw musialem splacic caly kredyt z odsetkami.
Wolne zarty.
W razie wojny sciagam rodzine do siebie i niech zrownana polandie z ziemia.Olewam to totalnie

Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 18 mar 2015, 12:51

wdfx pisze:Ze mnie żołnierz raczej byłby kiepski, więc na pierwszej linii to bym się nie przydał ale są inne zadania. Zawsze dobrze jest mieć w szufladzie drugi paszport(Kanada, Australia czy jakaś inna cześć świata). Kiedy hipotetycznie kacapy miałby od nowa budować nowy lepszy świat i zabijać "polskich nacjonalistów" to wyciągasz drugi paszport i mówisz, że jesteś na wycieczce i przy sposobności wyjeżdżasz.
wlasnie tacy na mieso armatnie pojda jako pierwsi. Drugi paszport jest swietna opcja. Ehh przypominaja mi sie lata kiedy konczylem studia - jestem po budownictwie. Wtedy armia bardzo potrzebowala takich inzynierow a ja bardzo chcialem isc na zawodowego. Nie wzieli mnie ze wzgledu na patrzalki na nosie (wtedy jeszcze je mialem). Mowie im, ze nie bede biegal z karabinem tylko projektowal ich bunkry. Pozatym skoro tak im przeszakadzaly okulary to czemu mialem kategorie A. Dowiedzialem sie rowniez, ze zolnierz ma byc okazem zdrowia i byc super wysportowanym osobnikiem. Calosc wygladala dosc komicznie bo mowil mi to jakis stary jednostkowy trep - mundur musial miec szyty na miare bo brzuch mial wielki jak beben. I tak prysl czar o mojej wojskowej karierze - zreszta dla rodziny chyba i dobrze...

Piter80 pisze: W razie wojny sciagam rodzine do siebie i niech zrownana polandie z ziemia.Olewam to totalnie

Pozdrawiam
nie pisz tak o Polsce. Mieszka tam wielu wspanialych ludzi - oni nie sa nic winni. Wszystko co powinni zrownac - to cale to koryto na Wiejskiej. Zawsze byly afery, zawsze kradli - z ta roznica, ze teraz to juz zupelnie oficjalnie i bez zadnych konsekwencji. Ludzie w koncu wyjda na ulice - wtedy dojdzie do tragedii. Komor juz podpisal postanowienia pozwalajace na wejscie do kraju obcej armii w celu zgluszenia zamieszek. Boja sie sk.... i swoje dupy wiedza jak zabezpieczyc...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 18 mar 2015, 13:37

Nie mam nic do tych ludzi.Wiekszosc moich znajomych wyjechala z polski.I nie sadze,ze ktokolwiek nadstawil by karku dla polski.Druga sprawa narod polski chyba lubi byc okradany i ponizany.Jak moja matka,ktora po 35 latach pracy ma 900 zl emerytury a samych rachunkow ma 700.I jeszcze kiedys
jakis pierdziel z wiejskiej wypowiedzial sie,ze emerytury i renty nie sa wcale nizsze i ze w przyszlosci
Beda nizsze przez tych co wyjechali z polszy.
Ratunku
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 18 mar 2015, 16:16

Odnosząc ten temat do wojny z Rosją, oraz odnosząc ten temat do FX
a, chyba o to chodzi?, ponieważ FX jest fundamentem życia każdego z nas, czy tego chcemy , czy nie..
Mam propozycję dla każdego inteligentnego normalnie...,
1- sprawdzić , kiedy Rosją oddała zarządzanie Rublem w ręce USA, a konkretnie bankowi Goldman Sachs.
2- kiedy Rosja , jak dała zarządzanie Rublem bankowi Goldman Sachs, wystąpiła do rządu Turcji,o możliwość przepłynięcia jej floty z całego świata , przez cieśninę bosfor....
jak te dwie daty skumacie, to zrozumiecie wszystko...
Moim zdaniem, nie dajmy się sprowokować, nie zajmujmy się pierdołami, \
a, skupmy się na tym co najważniejsze dla nas i stanowi fundament naszego życia/ czy sobie z tego zdajemy sprawę, czy nie zdajemy sobie z tego sprawy..../
1- http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 169#p46169
2- http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 003#p46003

no avatar
fibo-oscylator
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 17:05
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 18 mar 2015, 16:51

Bobry pisze: Mam propozycję dla każdego inteligentnego normalnie...,
1- sprawdzić , kiedy Rosją oddała zarządzanie Rublem w ręce USA, a konkretnie bankowi Goldman Sachs.
2- kiedy Rosja , jak dała zarządzanie Rublem bankowi Goldman Sachs, wystąpiła do rządu Turcji,o możliwość przepłynięcia jej floty z całego świata , przez cieśninę bosfor
przybliżyłbyś temat ?
gogle coś słabo szuka

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 18 mar 2015, 17:03

fibo-oscylator pisze:
Bobry pisze: Mam propozycję dla każdego inteligentnego normalnie...,
1- sprawdzić , kiedy Rosją oddała zarządzanie Rublem w ręce USA, a konkretnie bankowi Goldman Sachs.
2- kiedy Rosja , jak dała zarządzanie Rublem bankowi Goldman Sachs, wystąpiła do rządu Turcji,o możliwość przepłynięcia jej floty z całego świata , przez cieśninę bosfor
przybliżyłbyś temat ?
gogle coś słabo szuka
Dobra,
ok. czerwca 2013 roku , Rosja oddała całkowite zarządzanie Rublem w ręce USA czyli GS oraz zrządzanie ryzykiem kursowym ,/pisał o tym też parkiet/
następnie ok. września , pażdziernika 2013 , Rosją wystąpiła do Rządu Turcji, o możliwość przepłynięcia jej floty wojennej z całego świata przez cieśninę Bosfor...
Mądremu dość...
Pozdro,
Ps, skupmy się na tym co dla nas najważniejsze.., a nie zajmujmy się pierdołami..
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 169#p46169
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 003#p46003
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 193#p45193

no avatar
tempestoso
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 22:38

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

poniedziałek 07 mar 2016, 15:57

Wojna nie jest możliwa, bo nikomu się nie opłaca. Ani Rosji, ani krajom NATO. Celem Rosji było utrzymanie Ukrainy poza UE i to im się skutecznie udało. A co do kursu rubla, to zwróć uwagę na to co sądzą o nim inwestorzy na xsocialu. Jedna wielka katastrofa.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

poniedziałek 14 mar 2016, 10:55

Gdzieś czytałem, że doszło do wymiany - Ukraina za Kubę. Czy w to wierzyć - nie wiem...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

poniedziałek 14 mar 2016, 11:04

Wojny Polski z Rosją nie będzie... To będzie co najwyżej egzekucja.. Tak samo nie było wojny w Gruzji. Rosjanie weszli, zrobili co chcieli i wyszli.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
korcku
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 13:30
Kontakt:

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

niedziela 27 mar 2016, 13:32

Predzej to islam mu wytoczy wojne niż putin ją rozpocznie z Europą

no avatar
Arnold_Rybak
Posty: 1
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 11:34
Kontakt:

Re: Czy mozliwa jest wojna z Rosja?

środa 30 mar 2016, 12:13

Marcin_N pisze:Wojny Polski z Rosją nie będzie... To będzie co najwyżej egzekucja.. Tak samo nie było wojny w Gruzji. Rosjanie weszli, zrobili co chcieli i wyszli.
I nikt nic nie powiedział :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości