Rosjanie w Syrii

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

wtorek 08 gru 2015, 16:33

hmm.. wiesz, spędziłem poza PL jdużo lat, i z doświadczenia moge powiedzieć że to co piszesz o Chińczykach i ich intencjach jest przesadzone. znam osobiście wielu i sa to bardzo moralni i porządni ludzie. mają wysokie mniemanie o sobie, ale i wielki szacunek dla innych. dla porównania irańczyk, u którego kiedyś pracowałem w Londynie o anglikach i w ogóle ludziach zachodu otwarcie mówił "rubbish people" samemu nie reprezentując nic poza próżnością. poznałem tez wiele innych nacji, i moge powiedzieć że pozory bardzo mylą (na przykłąd Zulusi to bardzo bojowi ludzie, ale jak sie z nimi zaprzyjaźnisz to do rany przyłóż -co mnie bardzo zdziwiło, bo oceniałem po pozorach). może Ty mówisz o chińczykach- milionerach? takich niestety nie znam.. to sie nie wypowiadam. za to powtarzam że z poznanych przeze mnie nacji ludzie z Chin są "wpożo", chociaż o swoim kraju i rynku sami otwarcie mówią że to aligator, żeby sie tam nie pchać bo zjedzą. nie będe pisał jaka nacja najmniej mi sie spodobała żeby konfliktów nie wszczynać.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

wtorek 08 gru 2015, 16:35

wdfx pisze: Z tym uciekaniem zagranicę to celowe i mądre rozwiązanie. Najpierw kupowali zachodnie fabryki żeby zdobyć nowoczesną technologię, następnie wykupywali nieruchomości i złoża. Inwestują wszędzie, to chyba lepsze od trzymania zielonych papierków pod materacem. BTW zobacz ile kasy pchają w Afryce, nawet Kulczyk to robił. Mówił, że Afryka jest świetnym miejscem do robienia interesów.
Całkowita prawda.Tylko że dopiero po czasie okazuje się kto kogo kupił i co ma :).Podobnie było przed 1914 r - UK i Niemcy byli nie tylko ultra połączeni kapitałowo ale i rodzinnie.Każdy wiedział że wojna jest niemożliwa bo Europą włada właściwie skoligacona liga panująca .No jak to,wujek wypowie wojnę ciotce ? Córka matce ? Niemożliwe :).Na każdą akcję jest reakcja,jest jak jest bo dzieje się wiele rzeczy na raz.Stąd historia i polityka ma tak wiele wspólnego z rynkiem - jest to tak złożone że nie ma miejsca na pewność i nudę.Bo to co jest oczywiste natychmiast się zmienia i staje nierealne a to co było nierealne jest nową rzeczywistością.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

wtorek 08 gru 2015, 16:39

Radek z Wąchocka pisze:hmm.. wiesz, spędziłem poza PL jdużo lat, i z doświadczenia moge powiedzieć że to co piszesz o Chińczykach i ich intencjach jest przesadzone. znam osobiście wielu i sa to bardzo moralni i porządni ludzie
Faktycznie butni może zle określiłem stąd zle mnie zrozumiałeś.Całkowicie się zgodzę - ale np Polaków często przerażają.Bo są inni - jak coś powiedzą to słowa dotrzymują,umowę ustną uważają za wiążącą.Są też bardzo poważni i sumienni i tak dalej.Ja miałem właśnie na myśli że są dumni do bólu wręcz z swojej kultury.

Doskonale napisałeś na końcu - to NACJA decyduje o charakterze.Nie religia - bo muzułmanin z Egiptu jest tak podobny do Indonezyjczyka jak Polak do katolika z Filipin :D

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

wtorek 08 gru 2015, 20:58

ale miało być o Syrii...
no to żeby było w temacie powiem tak:
nie wierze już w nic co pokazują w wiadomościach, zero, null.
oto Dr. Rola, co niby ratowała syryjskie dzieci od niby napalmu- udowodnione fałszerstwo:
https://wikispooks.com/wiki/Dr_Rola
oto sanitariuszka Nayirah, która w 1990 wypłakała sie w kongresie i spowodowała Pustynną Burze:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nayirah_%28testimony%29
rzygać sie chce po prostu
nie watpie że obecnie jest tak samo, chodzi tylko o szmal i władze, nikogo ci ludzie tak naprawde nie obchodzą niestety, a już na pewno ani USA, ani Rosje

PS. Tommip, swoją drogą zobacz jaki ten świat mały, przeczytaj jak sie mała Nayirah nazywa! jakbym tego tematu nie pisał, to bym tego nie znalazł ehhehehe

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Rosjanie w Syrii

wtorek 08 gru 2015, 21:05

Doprawdy, nie ma tak absurdalnego poglądu, którego by ludzie nie przyjęli jako własny, o ile tylko potrafi im się wmówić, że pogląd ten został przyjęty przez ogół. Przykład tak działa na ich myślenie, jak na ich czyny.
A. Schopenhauer
Też trochę podróżowałem i muszę przyznać, że Polska to duży kraj z dostępem do morza to tego mamy sporo węgla i ponoć gaz. Doprawdy nie mogę pojąc jak to się dzieje, że węgiel sprowadzamy podczas gdy naszego nie możemy sprzedać a od niemca (m.in.) kupujemy gaz i już niedługo prąd. Inni leją na emisję ale co tam my będziemy na krótkiej smyczy chodzić. Z kolei jako jedyny atut tegoż kraju uważa się tanią(niewolniczą) siłę roboczą. Zdaje się, że dopóki leci ciepła woda w kranie i TV nadaje tak pozostanie.
The Winner Takes It All

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 17:32

Hmm czy polska to duży kraj...

Indonezja (skrajnie mi bliska... ) ma ćwierć miliarda ludności

Nigeria podchodzi pod 200 mln

Pakistan też pod 200 mln

Turcja jest wieksza od Niemiec (nawet uwzględniając imigracje do DE )

Iran także ludniejszy od Niemiec

Vietnam 100 mln

Kurcze można tak wymieniać dalej...

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:09

zaraz zaraz... a Czechy, czy Luxemburg???
a radzą sobie dużo lepiej

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:19

Tzn ? Czechy i Lux radza lepiej od ? Czechy i Lux to mniej niż miasteczko Bangalore kogo to obchodzi :)

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:26

ja sie raczej zastanawiam czemu jesteśmy takie kozigrzmoty, że mając mase własnego i taniego węgla inwestujemy w jakieś elektrownie atomowe czy inne wiatraki słoneczne. Zamiast wykorzystać atuty, które mamy dajemy sie dmuchać jak te gumowe lale po prostu.... to mnie smuci najbardziej.

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:27

lepiej od Polski niestety.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:35

O węglu mówicie.Cóż z tej ziemi pochodzę i powiem tyle.HWDP całej tej branży,to ona ciągnie Śląsk i cały kraj w dół.Węgiel tani to może jest z RPA ale nie stąd.Zreszta Śląsk nie ma nic wspólnego z tzn Polska i tyle odemnie na ten temat.

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:37

poza tym co za sens ma dyskusja który kraj jest większy- po prostu Polska ma do d.... rząd, którego członkowie za wazniejsze uznają ustawienie własnej rodzinki na pare lat niż los całego kraju. mamy czym konkurować z zachodem, ale -nawiązując do tematu Syrii żeby nie było- gdyby rząd w PL chciał rzeczywiście poprawić sytuacje obywateli to zrobiłby to tak samo szybko jak Rosja mogłaby pozbyć sie daeszu w Syrii. jest powiedzenie że chciać znaczy móc- ja uwazam że jest naiwne, nie wystarczy chcieć- trzeba jeszcze umieć. ale tak jak Rosja umei si epozbyć tych bandziorów- tak rząd umie sie zatroszczyć o ludzi. musi jednak i chcieć- i umieć. operacja logiczna AND- nie OR. niestety.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:44

Radek z Wąchocka pisze: Rosja umei si epozbyć tych bandziorów- tak rząd umie sie zatroszczyć o ludzi. musi jednak i chcieć- i umieć. operacja logiczna AND- nie OR. niestety.
Sorki ale się nie zgodzę - Rosja nic nie umie.To są debile totalne i tyle.Tak jak ci z ONR/RN czy od Korwina - totalne debile.Oni uważaja że mozna zniszczyc kogos... dla kogo śmierć jest najpiekniejszą rzeczą na świecie.Oby Allah Rosję zniszczył - tego im życzę.

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:44

zaraz zaraz, to że górnicy przez czasy PRL-u zostali przyzwyczajeni do bezmyślnego pasożytowania na reszcie kraju nie zmienia faktu że mamy własny wegiel i możemy go tanio wydobywać. możemy i to na skale masową, ale wymagałoby to oparcia (w pełni usankcjonowanego prawem i koniecznością) naszej gospodarki o węgiel, a nie debilne normy unijne na temat emisji CO2. dla unii marchewka jest owocem, ślimak rybą.... a polacy osłami. może wartoby troche unijnym ekspertom pojaśnić?

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 18:55

oj Tommip.... cenie wysoko Twoje opinie... weź mnie nie deprymuj. Rosja jest jednym z najsilniejszych krajów na świecie, dokonała w swoim czasie cudów. Putin z żelazną konsekwencja wykonuje plan mobilizacyjny nakreślony jeszcze przez marszałka Szaposznikowa, a nikt tego nie widzi. ma oczywiście swoje stalinowskie zapędy, tak jak polacy mają kościuszkowskie, a amerykanie dżonowejnowskie- ale takie już uroki narodowe. A co do Allaha- to chciałbym tylko delikatnie zwrócić uwage że bogiem dla arabów jest al-lah- a bogiem żydów jah-el, nacje te sie serdecznie neinawidza i cały konflikt na bliskim wschodzie zrodził sie własnie o racje który bóg jest lepszy. Chciałbym zwrócić uwage że słowo Jah El i El Jah to to samo, a al lah to El Jah czytane z arabskim akcentem.
wszystkie wojny sa deb ilizmem klasy S, ale kłotnia o kolejnośc samogłosek to już as asów wśród asów z wyróżnieniem wśród debilizmów. to chyba w "Przygodach Tomka Sawera" była historia o wojnie pokoleniowej pomiędzy dwoma rodzinami, która toczyła sie o to z której strony powinno sie obierać ugotowane jajko... tyle samo w tym sensu co w wojnie o allaha.
poza tym jeśli już rozważamy konfrontacje daesz z Rosją... chciałbym zauważyć że Rosja ma potężny arsenał broni jądrowej. naprawde potrzeba lepszego argumentu?

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 19:03

Ja pojęcia słów ,,Allah'' czy ,,Dzihad' nie rozumiem przez pryzmat debilnych Arabów (których nie cierpię ) lecz przez pryzmat największego państwa Islamu czyli Indonezji.Stąd moja pogarda dla tak maleńkiego państewka jak Rosja (rozumianego przez liczbe ludnosci ).Co do tego co mówisz - jak to kiedys mówili anglosasi - Rosja to taka Górna Wolta z Rakietami :D.Bida totalna oparta jedynie na terrorze i tyle.

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 19:17

a Kalifat to na czym jest oparty? nie będe swoich lubień czy nie do żadnych nacji wywnętrzał, bo to do niczego dobrego nie prowadzi, ale wiem że gdyby Putin chciał rozprawić sie z daesz- to by to zrobił raz dwa. Islam niestety nie ma prawa bytu, bo fanatyczne zmuszanie do swojej racji zawsze sie kończy zagładą. Putin lekcje z tego (po czasach Stalina) odrobił, fanatyczni islamiści nie. Wystarczy zadać proste pytanie- cel uświęca środki- czy środki uświęcają cel? nie będe walił wykładu z Koranu czy Tory, powiem tylko że obie te księgi tą samą odpowiedź podają. dlatego cały świat sie przeciwko islamowi szykuje, i dlatego Putin zachowuje sie bardzo mądrze. I osiągnie sukces. to oczywiście moja prywatna opinia, ale nie trzeba być geniuszem żeby to zobaczyć, to przeciez oczywiste. daesz ma przeciwko sobie mistrza szachów, samemu nie umiejąc nawet pionków w warcabach rozstawić.

no avatar
Radek z Wąchocka
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 09:22

Re: Rosjanie w Syrii

środa 09 gru 2015, 20:10

z dzisiejszych chociażby niusów- ruska łódź podwodna jest już na bliskim wschodzie i oficjalnie wali rakietami w daesz. przecież nie da sie wyraźniej pokazać jakie siły sie szykuje do walki. tylko to tez jest kilkupoziomowa gra- łódka z bronią atomową zdolna przywalić każdemu w promieniu 1000km, a w tym promieniu jest dużo ciekawych krajów. oficjalny komunikat z tego płynący jest skierowany oczywiście do Kalifatu "nie wkurzajtie mienia bo wtyknu wam w żopu atomnuju bombu", ale naprawde zbierają sie tam siły z całego świata. a już jak sie spojrzy na zagęszczenie "wojowników" w tamtym rejonie widac wyraźnie że to sięga o 2 kraje w prawo i w lewo od góry Synaj. Czyli góry zwanej w starożytności "góra magów" lub "góra duchów". Taki mag to po hebrajsku Magid (definicja przetrwała do dzisiaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Magid). I tu sie robi ciekawie, bo góra po hebr to Har. Góra magidów to Har Mageddon.... ciekawe, nie? ale to taka ciekawostka tylko :)

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Rosjanie w Syrii

czwartek 10 gru 2015, 08:17

Tommip nie wyraziłem się precyzyjnie, duży jak na regionalne warunki.

Ciekaw jestem jak Rosja przetrzyma ceny ropy, która ponoć ma długo jeszcze szorować po dnie. A z drugiej strony jeśli wsparcie puści to co, będzie wojna?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
The Winner Takes It All

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Rosjanie w Syrii

czwartek 10 gru 2015, 09:47

Dokladnie. Będzie wojna o cene ropy. Kto oberwie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości