Karty kredytowe - plusy i minusy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Karty kredytowe - plusy i minusy

piątek 22 cze 2018, 11:18

Wypłaty kartami Revolut i Curve obciążone wysoką prowizją w bankomatach Euronet.

Karty wielowalutowe Revolut umożliwiają nam płacenie na całym świecie bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Klienci, którzy posiadają kartę Revolut lub Curve powinni zachować szczególną ostrożność. Bankomaty Euronet wprowadziły ogromną prowizję przy wypłatach pieniędzy.

Zobacz również: “Wealth” – kolejna rewolucja od Revolut?

Nawet kilkadziesiąt procent może wynieść prowizja za wypłatę z sieci bankomatów Euronet, popularnymi w ostatnim czasie kartami Revolut i Curve. Biuro prasowe Euronet odpowiada, że od wypłat gotówki realizowanych niektórymi kartami mogą pojawić się dodatkowe prowizje: „Informacja na ten temat jest każdorazowo wyświetlana na ekranie bankomatu i musi zostać przez klienta zaakceptowana przed transakcją. Dodatkowo znajduje się ona na wydruku potwierdzającym operację.” Jednak wszystko wskazuje na to, iż dodatkowa opłata dotyczy kart wydanych poza krajem, w którym dokonywana jest wypłata.

Do tej pory niczego nieświadomi klienci Euronetu chcący szybko wypłacić pieniądze nie zwracali zbytnio na to uwagi. Jeden z czytelników portalu Cashless skomentował tę sytuację: „Spotkałem się z osobliwym przypadkiem potraktowania karty Curve w urządzeniu należącym do sieci Euronet. Przy wypłacie 50 złotych zostałem obciążony kwotą 63 zł.” – co daje nam ogromną stawkę prowizji aż 26%!

Zobacz również: Revolut wprowadza nowe kryptowaluty: Bitcoin Cash (BCH) i Ripple

https://comparic.pl/wyplaty-kartami-rev ... -prowizja/

Karol Sadaj, zajmujący się rozwojem Revoluta w Polsce w swojej ostatniej wypowiedzi powiedział: „Jesteśmy zaskoczeni decyzją Euronetu o wprowadzeniu surcharge. Obecna sytuacja jest niekorzystna dla naszych klientów. Staramy się ją wyjaśnić. Zwracam uwagę, że inni operatorzy bankomatów nie pobierają takich opłat”.

Zgodnie z dyrektywą unijną PSD II, która reguluje rynek usług płatniczych w krajach UE, na polskim rynku surcharge (prowizja związana z transakcjami niegotówkowym instrumentem płatniczym) jest zabroniona w przypadku płatności kartami Visa i Mastercard przez klientów indywidualnych. Nie dotyczy to jednak transakcji gotówkowych. Pojawiają się teorie, jakoby działanie Euronetu mogło być spowodowane naciskiem wydawców polskich kart, którzy w ten sposób bronią się przed ekspansją zagraniczną.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

wtorek 04 wrz 2018, 07:56

Moim zdaniem karta kredytowa ma wiele plusów:
są banki ,które daja mozliwość założenia do konta karty kredytowej za darmo, jak nest bank
karta kredytowa to darmowy kredyt na praktycznie 2 miesiące
jest to zabezpieczenie finansowe na przyklad w przypadku wyjazdu za granicę

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy zadłużamy się i nie jesteśmy w stanie spłacić tych pieniedzy w ciągu tych 2 miesięcy kiedy to karta kredytowa jest darmowa.

no avatar
Marti22
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 03:05

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

czwartek 04 paź 2018, 03:13

trybs pisze:
wtorek 04 wrz 2018, 07:56
Moim zdaniem karta kredytowa ma wiele plusów:
są banki ,które daja mozliwość założenia do konta karty kredytowej za darmo, jak nest bank
karta kredytowa to darmowy kredyt na praktycznie 2 miesiące
jest to zabezpieczenie finansowe na przyklad w przypadku wyjazdu za granicę

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy zadłużamy się i nie jesteśmy w stanie spłacić tych pieniedzy w ciągu tych 2 miesięcy kiedy to karta kredytowa jest darmowa.
A ja nigdy nie biorę kredyt na kartę. Osobiście wolę wzięcia pożyczki przez internet. Ostatnio korzystam z serwisu https://fin32.com/pl . Szybko wyszukuje najkorzystniejsze warunki, pod potrzebne mi kwoty i terminy. Jest to bardzo wygodne, a z bankiem mam wiecznie tylko problemy.

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

poniedziałek 15 paź 2018, 07:12

Jak dla mnie karty kredytowe nie mają wielu zalet
często obecnie trzeba spłacić kartę po miesiącu
płacąc nią nie wiemy tak naprawdę ile wydajemy
poza tym karta taka jest płatna. Co miesiac kosztuje nas te 7 zl. Moze to nie wydawać się tak niewiele ale w skali roku jest to jednak jakaś sumka.....

Proponowałbym bardziej zainteresować się ofertą darmowych pożyczek. Wiele firm pozyczkowych oferuje takie promocje w ramach reklamy!

no avatar
gacynia
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2018, 13:11

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

poniedziałek 05 lis 2018, 13:18

Wolę wziąć kredyt. Myślę, że utrzymanie karty kredytowej jest dużo droższe niż kredyt. W Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/ doradcy kredytowi starają się jak najlepiej dobrać kredyt, tak by był najtańszy, a liczba rat najlepiej dopasowana pod klienta. Zresztą każdego traktują indywidualnie przeprowadzając analizę sytuacji, potrzeb i możliwości. Ich oferta dotyczy zarówno klientów indywidualnych jak i firm.

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

niedziela 18 lis 2018, 10:59

Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi, polecam zresztą zajrzeć sobie tutaj:
https://www.rp.pl/Finanse/160929268-Dla ... lowki.html

Na stronie opisane jest z jakiego powodu firmy biorą darmowe chwilówki. A jest ich sporo! Obecnie praktycznie kazda firma pożyczkowa ma taką chwilówkę w ofercie. Dla nowych klientów.

no avatar
Niczi
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 20 lis 2018, 14:20

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

wtorek 20 lis 2018, 14:26

Ja mam darmową kartę, ale też wole wziąć mniejszy kredyt niż korzystać z karty, bo trzeba ją po miesiącu spłacić

no avatar
Aleksandra1501
Stały Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 02 gru 2018, 14:11

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

wtorek 12 lut 2019, 17:42

Może zajrzyjcie na stronę pożyczka dla firm Poczytajcie wszystkie informacje. Można pożyczyć pieniądze bez zbędnych formalności. Szybki i wygodnie. Na stronie znajdziecie też ciekawego tematycznego bloga. Artykuły tez mogą się wam przydać. Warto spojrzeć. Polecam serdecznie.

no avatar
Mojefinanse
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 13:23

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

wtorek 05 mar 2019, 12:24

Jeśli kogoś nurtuje pytanie - karta kredytowa czy debetówka, może zajrzeć np. na ten artykuł http://finanseibanki.com/karta-debetowa-czy-kredytowa/ Ja osobiście wolę debetową, ale jak tam kto uważa.

no avatar
Gortat
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 08:43

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

wtorek 14 maja 2019, 13:54

W zasadzie największym minusem karty kredytowej jest fakt, że do założenia takiej karty trzeba mieć spore dochody. Żaden bank nie da nam karty kredytowej bez dochodów. Poza tym posiadanie karty znacznie obniża naszą zdolność kredytową. Tak więc jeśli staramy sie na przykład o kredyt hipoteczny oraz nie obawiamy się, ze nasza zdolność nie bedzie odpowiednia to może warto zastanowić się tutaj nad rezygnacja z posiadania karty kredytowej.

Czasami lepszą opcją od zakładania karty kredytowej jest skorzystanie z ofert darmowych pożyczek, szczególnie, ze obecnie taką promocję dla nowych klientów ma coraz więcej firm.

no avatar
agacia
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 21 maja 2019, 10:19

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

wtorek 21 maja 2019, 10:28

Karta kredytowa to świetne rozwiązanie.Nie trzeba nosić gotówki przy sobie.Wygodnie i praktycznie.Minus nie wiesz ile wydajesz bo ci z portfela nie ubywa :)

no avatar
Gortat
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 08:43

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

poniedziałek 03 cze 2019, 10:49

Więcej informacji znajdziecie tutaj http://www.biznesgazeta.pl/prawda-mit-o ... pozyczkach

no avatar
Oszczędna
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 05 mar 2019, 19:48

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

środa 05 cze 2019, 06:53

O karcie Revolut garść informacji można przeczytać również w tym artykule https://centrumbankowosci.pl/revolut/ Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rachunków walutowych.

no avatar
stefan32
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 27 lut 2020, 09:11

Re: Karty kredytowe - plusy i minusy

czwartek 27 lut 2020, 15:27

Ja ostatnio na temat kart kredytowych czytałem na portalu Kreator Finansów .Jeśli jesteście ciekawy to też was zapraszam na ten portal bo dzięki niemu dowiecie się bardzo dużo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości