Decyzja ogłoszenie upadłości konsumenckiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Decyzja ogłoszenie upadłości konsumenckiej

czwartek 15 cze 2023, 08:27

Ostatnio podjąłem decyzję o wystąpieniu o upadłość konsumencka. Jednak kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Mam łącznie z odsetkami ponad 100tys. Długu, 3 komorników, łącznie 16 spraw. Większość to chwilówki które brał mój partner a ja naiwny wierzyłem że razem to wszystko spłacimy. Kilka lat temu zapadł się pod ziemię, naciągnął też moją siostrę i jest poszukiwany przez policję. Proszę mnie nie oceniać.
Nie posiadam żadnego majątku, zarabiam minimalna bo kilkaset złotych ponadto zabiera komornik. Rozumiem, że najrozsądniej byłoby najpierw wystąpić do komorników o dokumentację dotyczącą ile i komu jestem winien.
Jednak nie wiem co dalej. W sieci jest dużo kancelarii które obiecują pomoc w upadłości jednak żądają około 5000zl.
Wiem że takie sprawy kosztują i mam odłożone trochę pieniędzy, jednak szukam kogoś kto uczciwie pomoże mi przejść przez proces upadłości, rozwieje moje wątpliwości i obawy. Wiem też że upadłość to nie cudowne oddłużenie, jednak myślę że lepszy byłby dla mnie plan spłaty rozsądnych rat zamiast zajęcia komorniczego.
Proszę o pomoc

no avatar
Gortat
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 08:43

Re: Decyzja ogłoszenie upadłości konsumenckiej

czwartek 15 cze 2023, 09:42

Proszę się zgłosić do doradcy restrukturyzacyjnego. Bo być może nie potrzeba tutaj upadości ale po prostu restrukturyzację.
https://wierzbicki.dris.pl/restrukturyzacje/

Możecie skontaktować się na przykłąd z tą firmą. Mają spore doświadczenie w prowadzeniu takich działań.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 616
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Decyzja ogłoszenie upadłości konsumenckiej

piątek 23 cze 2023, 10:27

Czy posiadacie swoje ulubione portale informacyjne?

scouring pad

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości