Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

czwartek 07 cze 2012, 19:49

Dziś będzie o Vi@grze - jednak nie myślcie tego co myślicie - może tak Vi@gra dla umysłu ? Jeśli myślisz, to co myślisz jesteś też w błędzie.

Moja propozycja to dopalacz informacyjny
dla Twojego umysłu. Umysł Tradera musi być karmiony nie Vi@grą, a informacjami by stawał na wysokości zadania.

Jednym z moich kont jest konto u Brokera AM. Jakieś 3 miesiące temu zwróciłem uwagę na Informacyjną Vi@grę jaką ma w swojej ofercie Ten Broker. Jej nazwa to Autochartist.

Czym jest przeczytajcie na stronie http://autochartist.com . Korzystanie z tego narzędzia wydaje mi się najrozsądniejszym sposobem wykorzystania punktów jakie gromadzą się na koncie w AM Club, a kosztuje tylko 1000 punktów miesięcznie.

Od razu wyjaśnię, że nie korzystam z tego dopalacza jeszcze - jednak korci mnie eksperyment by założyć konto i spróbować pograć tylko w oparciu o Autochartist. Może ktoś inny spróbuje ?? Matematycznie, co wykaże dalej spory zagwarantowany sukces na Forex. Reszta jak zwykle to tylko strach i chciwość.

Poniżej przekaże kilka uwag jakie wynikają z moich trzy miesięcznych obserwacji tego narzędzia. Każdy może założyć na głównej stronie bezpłatnie dostęp (na czas określony) do pełnej wersji i sam się przekonać. Potem zamiast płacić abonament można to konto powiązać z kontem w AM i odpalać im te punkty.

Pierwszy kontakt jest odpychający - wolna praca utrudniona konfiguracja, nie współpracuje z wszystkimi przeglądarkami, potrafi się wysypać razem z przeglądarką, wymaga dobrej znajomości AT (http://www.wdsoftware.com/pl/encyklopedia-at/baza.html) by wiedzieć ja skorzystać z dobrodziejstw tej Via@ry. Jednak jest tam wszystko co potrzeba, zaawansowana konfiguracja umożliwiająca stworzenie dowolnych kombinacji, alarmy świetlne i dźwiękowe ocena sygnałów i wiele innych. Bez przeczytania manuala się nie obędzie.

Jest tam jednak ukryta perełka, a może diament, a może kopalnia złota - wraz z instrukcją gdzie i jak kopać !!!

Dziś w prezencie dla czytelników Forum:
mapa, kilof i instrukcja wydobycia złota. Sami jednak będzie musieli sprawdzić czy mapa była prawdziwa ?, kilof ostry, a instrukcja była z tej kopalni ?

Co jest perełką ? - perełką jest udostępniana statystyka wyników pracy Autochartist. Jeśli połączyć ją z wiedzą o Forex i rynku by wyciągnąć poprawne wnioski - wychodzi teoretycznie kopalnia złota.

Oto link bezpośredni do statystyk generowanych na potrzeby AM - przejrzyjcie uważnie!, wnioski nasuwają się same - ja podpowiem kilka najbardziej oczywistych.

[align=center] http://admiralmarkets.autochartist.com/ ... _FOREX.xml [/align]

Istnieje sposób by dobrać się do kompletnych statystyk jakie generowane są dla wszystkich Brokerów współpracujących z Autochartist obejmujących szerszy okres. Jeśli, ktoś sam nie poszuka, może otrzymać info na PW jeśli wyśle do mnie zapytanie. Porównawcza analiza tych statystyk dla różnych Brokerów, także prowadzi do ciekawych wniosków.

A oto najciekawsze i najbardziej oczywiste wnioski wynikające z statystyki.

1. Godziny handlu (czyli moment utworzenia figury)
2. Sprawdzalność figur dla określonych par
3. Sprawdzalność figur dla określonych TF
4. Skuteczność poszczególnych figur
5. Skuteczność figur na różnych TF
5. I wiele innych

Konfiguracja narzędzia umożliwia tworzenie i zapisywanie zapytań wg własnych kryteriów.

Wyobraźmy sobie zapytanie tak:

Tylko najefektywniejsze pary
Tylko najefektywniejsze figury
Tylko najefektywniejsze TF
Tylko najefektywniejsze godziny handlu

W każdej z tych kategorii można znaleźć pozycje o efektywności przykładowo 75%. Co stanie się jeśli połączymy 4 warunki, których każdy z osobna ma efektywność 75% - jaka może być skuteczność takiego systemu ?

Oczywiście potrzeba dodać kilka warunków ogólnych, jak korelacja z news, może nanieść na poziomy – czy po prostu być ogranym by efektywnie skorzystać z tej Vi@gry.

Unikalna możliwość jednoczesnej obserwacji całego rynku (wielu par czy indexów) połączona z możliwościami własnej konfiguracji, czy wyboru tylko niektórych figur daje nam kopalnie, którą można zamienić w brzęczącą gotówkę.

I jeszcze jedna ciekawostka:
Po rejestracji zacząłem otrzymywać maile z Autochartist – jak to zwykle bywa ot zwykły reklamowy spam. Na początku nie zwracałem na nie uwagi. Jednak jakiś czas temu rzucił mi się w oczy ciekawy tytuł. I zacząłem czytać, a to jakaś analiza, a to webbinar i powiem wam, że moja wiedza się poszerzyła. Zajrzyjcie na http://www.autochartist.com/about-us/re ... st-events/ , gdzie można nadrobić zaległości.

Dziś właśnie poświęciłem 30 minut na kolejny webbinar, po czym siadłem i napisałem ten krótki esej.

Ci którzy kochają AT, a nie zwrócili uwagi dotychczas na ten Serwis dostali właśnie mapę i kilof , tu jest Instrukcja wydobycia http://www.youtube.com/watch?v=EKsf_4zJ ... plpp_video (tak naprawdę to 125 instrukcji) http://www.youtube.com/user/AutochartistWebinars#g/u

Może jeszcze: http://www.autochartist.com/trader-comm ... /research/


Teraz tylko od ciebie drogi czytelniku zależy czy weźmiesz się do pracy i poszukasz złota w tej kopalni.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

czwartek 07 cze 2012, 22:38

tutaj tez jest ranking formacji

http://thepatternsite.com/rank.html

napewno takie cos daje duzo do myslenia i podpowiada za co sie brac, ale jest jede bol.... cala AT to jedna wielka interpretacja tradera. Dla mnie bedzie sie rysowala flaga... dla Ciebie jeszcze nie i w tym momencie taki statystyki sa zaburzone.

Ale oczywiscie warto sie przyjrzec co najczesciej dziala :)

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 07:13

Tak - http://chartpattern.com/index.html to serwis oparty na tej samej zasadzie co http://www.autochartist.com/

Jest jednak 2 razy droższy (99$ miesięcznie) , a dla posiadacza konta w AM jest 20 razy droższy, bo w AM jeśli nie punkty to tylko 5$ miesięcznie.

Jak widzę serwisy co do Triala od razu pobierają dane karty to wietrze podstęp. Bo potem wycofanie się z takiej subskrypcji robi się bardzo kłopotliwe.
szulczas pisze:cala AT to jedna wielka interpretacja tradera.
AT to ścisła nauka oparta na matematyce i statystyce. To właśnie Trader jest jej najsłabszym punktem wprowadzając swoje interpretacje.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 07:20

Ciekawe.

Czy ja dobrze rozumiem, że można utworzyć jakąś swoją strategię, czy też konkretny setup i sprawdzić jego skuteczność na różnych instrumentach oraz godzinach handlu.


Z gotowych rzeczy owszem jest wysoka skuteczność, ale tak na prawdę patrząc na powiedzmy trójkąt z 77% to jednak bardzo subiektywna sprawa.

Niemniej jednak na szybko widać przede wszystkim TF z najwyższą skutecznością:

30m i 4h - jednym słowem już mamy gotowe interwały. 4h jako wyższy TF oraz 30m jako niższy.
I już teoretycznie podwyższamy sobie skuteczność.

Teraz kwestia doboru par - również pod względem sprawdzalności. To też łatwe - wystarczy wybrać te 10 - 15 najbardziej skutecznych, a te z kolei przefiltrować pod względem kosztów transakcji - czyli dorzucić te z niekorzystnym stosunkiem spread+comission do zmienności.

Teraz kwestia wyboru najbardziej skutecznych formacji AT oraz przefiltrowanie ich dodatkowo pod względem skuteczności na interesujących nas TF.

Tym sposobem mamy TF, mamy godziny handlu, pary oraz formacje, których będziemy szukać.

Nie rozumiem pozycji:
Breakout
Clarity
Initial Trend

Jak je interpretować? Bo to pewnie kolejna cegiełka do systemu.

Wojtek zasłużyłeś na pochwałę ;)
Ciekawa sprawa - proponuję pójść dalej.

Wspólnymi siłami przefiltrować wszystko - ustalić konkretne zasady i jako, że AT jest dość subiektywne i samo w sobie jest sztuką utworzyć journal w którym wpisywalibyśmy na żywo swoje spostrzeżenia.

Czyli powiedzmy, że wybrany został TF30m i H4, wypatrujemy głowy z ramionami, podwójnego dna oraz kilku jeszcze formacji w godzinach 8:00 - 12:00, na przefiltrowanych wcześniej parach.

Zespół górników zawsze lepiej będzie działał niż pojedyńczy poszukiwacz złota
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 08:23

wojtek_ea pisze:
szulczas pisze:cala AT to jedna wielka interpretacja tradera.
AT to ścisła nauka oparta na matematyce i statystyce. To właśnie Trader jest jej najsłabszym punktem wprowadzając swoje interpretacje.
dla mnie matematyka to a2 + b2 = c2

i czy bedziesz to obliczal Ty czy chinczyk na drugim koncu swiata to wynik bedzie ten sam ;)

A wez teraz naszego chinskiego przyjaciela... daj mu wykres powiedzmy m15 i niech wrysuje po 5szt. :
- LT
- SR
- itd.

To samo zrob Ty.... chyba wiesz do czego zmierzam... ciezko bedzie wam sie dogadac (i nie mowie tu o jezyku) co do tego kto mila wiecej racji ;)

Oczywiscie przez tyle lat co napisano ksiazek i roznego rodzaju statystyk AT dziala... tylko wlasnie tu jest to mityczne haslo " Trader jest jej najsłabszym punktem wprowadzając swoje interpretacje"

:-P

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 08:33

Dlatego właśnie, że trader jest najsłabszym ogniwem - po wyznaczeniu co i jak statystycznie najlepiej grać w kilka osób dostrzeże się o wiele więcej, również prostując jakieś błędy innych.

Powiem szczerze, że na tyle mnie to zainteresowało, że biorę się za powtarzanie Murphyego ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 09:29

Bardzo ciekawe co piszecie, ostatnio się zarejestrowałem na darmową próbkę http://en.ampmonitor.com/amp i wygląda obiecująco, niestety nie załapałem się na żaden z patternów, bo zawsze tak jakoś za późno odpalałem. Dzięki Wojtek, ja też się przyjrzę temu w weekend trochę i zobaczę może się podłączę pod zespół dokładając cegiełkę do tego projektu. Pochwała jak najbardziej zasłużona.

ps. Jak tutaj daje się te podziękowania?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 09:44

Akhh pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że można utworzyć jakąś swoją strategię, czy też konkretny setup i sprawdzić jego skuteczność na różnych instrumentach oraz godzinach handlu.
Niestety nie - nie ma tam testera. Dzięki statystykom można wybrać tylko to co najkorzystniejsze z danych historycznych.

Moje myśli idą tym samym torem. Na podstawie statystyk serwisu potworzyłem sobie konfigurację o jak się wydaje największej potencjalnej sprawdzalności. (czyli konkretne TF, konkretne pary i tylko wybrane figury i kierunki dla nich).

Jestem na etapie obserwacji - czyli jak się pojawi figura to patrzę na wykres i porównuje z moją psychiką co jak bym zrobił, i szukam czy jest jeszcze jakieś potwierdzenie np. z wyższego TF lub z poziomami. Praca na figury jest częściowo mechaniczna - oparta na statystyce.

Korci mnie już powoli by spróbować stawiać pozycje na demo i zobaczyć co będzie. O ile na H4 nie ma dużo figur i jest to do opanowania o tyle na M30 jest tego sporo i wymaga zaangażowania i uwagi.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 09:52

wojtek_ea pisze:
Akhh pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że można utworzyć jakąś swoją strategię, czy też konkretny setup i sprawdzić jego skuteczność na różnych instrumentach oraz godzinach handlu.
Niestety nie - nie ma tam testera. Dzięki statystykom można wybrać tylko to co najkorzystniejsze z danych historycznych.

Moje myśli idą tym samym torem. Na podstawie statystyk serwisu potworzyłem sobie konfigurację o jak się wydaje największej potencjalnej sprawdzalności. (czyli konkretne TF, konkretne pary i tylko wybrane figury i kierunki dla nich).

Jestem na etapie obserwacji - czyli jak się pojawi figura to patrzę na wykres i porównuje z moją psychiką co jak bym zrobił, i szukam czy jest jeszcze jakieś potwierdzenie np. z wyższego TF lub z poziomami. Praca na figury jest częściowo mechaniczna - oparta na statystyce.

Korci mnie już powoli by spróbować stawiać pozycje na demo i zobaczyć co będzie. O ile na H4 nie ma dużo figur i jest to do opanowania o tyle na M30 jest tego sporo i wymaga zaangażowania i uwagi.
Zaciekawiło mnie to na prawdę. Może założysz jakiś dziennik i wspólnie można będzie popracować.

Zastanawiają mnie tylko te 3 pozycje, o których pisałem bo tyczą się zapewne samego momentu otwierania pozycji. Bo o ile z RGR jest jasny i stawiamy powiedzmy buy/sell stopa na linii szyi o tyle wybicie z trójkąta nie jest jednoznaczne. I tutaj oprócz samego szukania formacji widziałbym największe pole do manewru i moje ulubione R:R. Zawsze staram się dobrać możliwie najmniejszy SL, żeby matematyka była po mojej stronie.

Może to niegłupi pomysł żeby coś opracować. Samo wybranie na podstawie statystyk TF, godzin, par i figur to nie problem. Problem zaczyna się dopiero po tym. Niemniej jednak wiemy wtedy, że teoretycznie prawdopodobieństwo mamy po swojej stronie a jest kwestia dopracowania reguł wejścia (wyjście jest prostsze bo zakres większości figur jest mierzalny - oczywiście jakieś logiczne S/R można w to wpleść) oraz zarządzania już otwartą pozycją przed dojściem do zakładanego TP.

Co o tym sądzicie?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

piątek 08 cze 2012, 16:19

Tu jest kilka pdf z objaśnieniami http://alpari-forex.com/en/autochartist/
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

sobota 09 cze 2012, 20:36

Akhh pisze:aciekawiło mnie to na prawdę. Może założysz jakiś dziennik i wspólnie można będzie popracować.
Witam
Przyznam się, że trochę brakuje mi czasu na kolejny projekt. Przykładowo figury H4 pokazują się o 9 i 13 naszego czasu. O 9 to prawie zawsze jestem przed kompem, ale o 13 to już max 50%. Na 30M to już trzeba przysiedzieć i co pół godziny stawiać pozycję.

Tak jak napisałeś - wybranie z statystyki tego co potrzeba, to nie problem.

Teoretycznie przy poprawnym stosunku SL/TP powinno być super. Ja bym wprowadził do tego dwa dodatkowe parametry sprawdzające, ale nie koniecznie razem lub oba.

Jedna wersja to brać tylko figury zgodne z wyższym trendem M30/H4 i H4/D1 - czyli rano określam trend dla danej pary i biorę w tym dniu tylko figury w tym kierunku. W takim wypadku poszerzył bym trochę SL na M30, bo sam fakt zgodność z wyższym trendem jest sporym zabezpieczeniem.

Druga opcja (ale nie koniecznie razem z tą wyżej) to weryfikacja podpowiadanych poziomów TP do takich jakie mają większe prawdopodobieństwo czyli wziętych z wskaźników jakie opisałem w Jurnalu Symhopnie (camarilla i miesięczny i tygodniowy fibo). To tak na mojego czuja. To co podpowiada Autochrts weryfikujemy i stawiamy TP na najbliższym poziomie poniżej lub w okolicach ich sugestii, ale zgodnie z poziomem wskaźnika. TP Autochart wyznaczane jest procentowo. Oczywiście nie dotyczy to figur fibo - bo to wydawało mi się OK.

Moim skromnym zdaniem jeśli będzie systematyczność i wiara w matematykę bez dalszego kombinowania przy tym, musi się sprawdzić o ile statystyki są prawdziwe. Brał bym wszystkie pary walutowe, z statystyki wynika, że egzotyki mają nawet większą sprawdzalność w % i Indexy.

Naprawdę obserwuję, to od dłuższego czasu i wydaje mi się, że można odnieść sukces takim systemem bez całego bagażu forexu.

Wystarczy dokładność, systematyczność i wiara. Najgorsze co można przy takiej pracy zrobić to kombinować przy postawionych już pozycjach.

Trzeba jednak sprawdzić to najpierw na Demo - jak wyjdzie to można spokojnie iść w Real.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

sobota 09 cze 2012, 21:17

W gft autochartist jest za free dla użytkowników kont live, swego czasu z niego korzystałem. Odczucia miałem mieszane, może ze względu na inny sposób gry, ale samo narzędzie to naprawdę porządny kombajn od AT.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

sobota 09 cze 2012, 22:32

Chyba nie zapytałem o najważniejszą rzecz. Jak liczone są statystyki i skąd automatyczne figury? Po prostu program wyszukuje i podaje jak na tacy?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

niedziela 10 cze 2012, 18:42

Obejrzałem wszystko co było do obejrzenia - jutro zobaczymy w praktyce.

Jednego tylko nie mogę znaleźć - godziny handlu - w jakim czasie jest to podawane. GMT?

I kolejna sprawa bardzo ważna.

Statystyki różnią się w zależności od brokera co można zobaczyć:

http://fxprimus.autochartist.com/perfor ... All%5D.xml
http://admiralmarkets.autochartist.com/ ... _FOREX.xml

Czyli tak na prawdę potrzebowalibyśmy albo statystyk ogólnych autochartist - jeśli takie są, lub połączyć statystyki brokerów - a do tego fajnie byłoby zdobyć więcej danych.

Zarejestrowałem się na trial u nich i są jeszcze inne statystyki.

Zebranie statystyk od kilku brokerów dopiero byłoby czymś dającym pojęcie o skuteczności.

Jutro spróbuję znaleźć skuteczne godziny, figury, TF oraz pary łącząc statystyki z admirala, fxprimusa oraz ze strony głównej autochartist
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

niedziela 10 cze 2012, 19:22

Masz całkowitą racje - nie wiemy niestety jak są tworzone statystyki i czemu są takie różnice miedzy Brokerami, stąd pisałem o tym, że trzeba to sprawdzić i sprawdzać poziomy jakie są podawane jako TP.

Nie wiemy też jak liczona jest skuteczność - ja rozumiem jako zrealizowane TP wyliczone przez system w momencie podania kompletnej figury. Nie wiemy czy jest stawiane SL - zakładam, że nie by podnieść ogólną skuteczność statystyka jest tworzona bez SL

Domniemam że figury są wyliczane na podstawie danych dostarczanych przez poszczególnych brokerów, co może być wyjaśnieniem. 2-3 pipsy różnicy mogą zadecydować czy powstanie figura czy nie. Jeśli tak to trzeba by się zastanowić nad tym dane którego Brokera są najbliżej prawdziwego rynku.

Ja obserwowałem przez ok tydzień równolegle logowanie demo bezpośrednie i logowanie AM i były różnice - nie jakieś duże ale były.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

niedziela 10 cze 2012, 19:27

Czas w logowaniu AM jest GMT, i można w konfiguracji ustawić dokładność figur - czyli korygować w pewnym stopniu te różnice
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

poniedziałek 11 cze 2012, 07:18

Tak na szybko jeśli chodzi o statystyki łączne z 3 źródeł (wagę każdemu dałem taką samą - oczywiście warto byłoby rozgraniczyć pod względem ilości przykładów z każdego, niemniej jednak są to na tyle zbliżone liczby, że tego nie robię - przynajmniej na razie)

Godziny naszego czasu to:
7:00 - 76%
8:00 - 77%
9:00 - 70%
10:00 - 76%
11:00 - 79%
12:00 - 79%
13:00 - 85%

14:00 - 62% - także 13 to ostatnia godzina handlu.

TF wyszedł jednoznacznie 30m i przy tym zostaję.

Figury na razie wszystkie obserwuję - chociaż w 5 prawdopodobieństwo wyszło poniżej 70% i pewnie je odrzucę zostawiając ascending/descending traingle, RGR i ORGR, Rectangle, Rising Wenge.

Pozostaje kwestia zwierania transakcji. Najlepiej chyba byłoby czekać na zamknięcie świecy - wchodzić ze SL poniżej świecy sygnalnej, dobierając transakcje z potencjalnym zyskiem co najmniej 3xwiększym od SL.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

poniedziałek 11 cze 2012, 07:38

Sygnały zawsze pokazuje się po zamknięciu świecy - czyli co 30 minut. Wydaje się że nie ma co czekać.

Wnioski co do czasu są oczywiste. Przyznam się, że od jutra też ruszę temat i będę stawiał na demo figury w miarę czasu. Zobaczymy co wyjdzie.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

poniedziałek 11 cze 2012, 08:12

wojtek_ea pisze:Sygnały zawsze pokazuje się po zamknięciu świecy - czyli co 30 minut. Wydaje się że nie ma co czekać.

Wnioski co do czasu są oczywiste. Przyznam się, że od jutra też ruszę temat i będę stawiał na demo figury w miarę czasu. Zobaczymy co wyjdzie.
Uff. JA skończyłem ustawiać filtr. Zobaczymy jak się będzie sprawować.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Dopalacze na Forex – czyli jak rozmnażają się neurony ?

poniedziałek 11 cze 2012, 21:28

Ponieważ obiecałem się przyłączyć od jutra do projektu Akhh http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=2&t=1257 praktycznego sprawdzenia Autochartist w ramach przygotowań zalogowałem się z poziomu konta w Alpari.co.uk i oto jakie statystyki tam są dla Forexu:

http://alpari.autochartist.com/performa ... _FOREX.xml dla Chart Patterns
http://alpari.autochartist.com/performa ... EX_HRS.xml dla Key Levels(Breakouts)
http://alpari.autochartist.com/performa ... ingHRS.xml dla Key Levels(Approaches)

I wiecie co - omal z krzesła nie spadłem, bo od zawsze mogłem korzystać z Autochartist w Alpari.co.uk gdzie jest ono także bezpłatne dla posiadaczy kont Live, ale ja testowałem w oparciu o AM i nie sprawdziłem jak to chodzi w Alpari

1. Po pierwsze konfiguracja w Alpari trwała ok 30 sekund, bo są przygotowane predefiniowane konfiguracje na grupy instrumentów z podziałem na TF - jak Broker się postara to może
2. Pod drugie - te same sygnały u obu brokerów mają różne Quality z rozjazdem w obie strony
3. Price Movement - różni się u obu brokerów nawet o 5 do 15 pis !!!
4. Wyznaczane poziomy TP dla tych samych sygnałów są różne w obu logowaniach !!!, co jest oczywiste bo wynika z punktu 3. TP różnią się od pojedyńczych pipsów do 7 jak w tym sygnale jaki się pokazał jak pisze tego posta

Wnioski:

Figury generowane są na podstawie danych dostarczanych od wskazanego Brokera i każdy może widzieć coś innego,
Jakość figur i TP wiec cała statytyka będzie zależeć od stopnia manipulownia danymi ceny przez Brokera,
Statystki Autochartist trzeba uśrednić na podstawie różnych Brokerów,
Poziomy koniecznie należy wyznaczać na podstawie wiarygodnych danych - pisałem tu na Forum, że dla mnie wiarygodne są dane od ECN w USA pod kontrolą NFA MB Trading. Dodam, że poziomy AM też są OK, a najgorsze dane są właśnie z Alparii i dlatego tam robię Long Term.

Z drugiej strony nie można wyciągnąć jednoznacznych wniosków, ale sami porównajcie :

http://admiralmarkets.autochartist.com/ ... _FOREX.xml
http://alpari.autochartist.com/performa ... _FOREX.xml

Jest różny skład instrumentów jednak:
AUDNZD 33 23 70% i u drugiego AUDNZD 34 29 85%
GBPJPY 66 49 74% i u drugiego GBPJPY 54 39 72%
EURUSD !!!! Brak danych i u drugiego EURUSD 32 27 84%

Tak więc wskazane będzie jednak pewnego rodzaju filtrowanie danych przez Tradera. Tak jak pisałem będę brał tylko figury zgodne z wyższym TF i poziomy TP sprawdzał w MBT.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości