Zlecenie buy order

ODPOWIEDZ
no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 11:37

Mam pytanie odnośnie zleceń limit order.
Podam przykład na zdjęciu.
Jeżeli na wykresie tickowym widać że cena przeskoczyła mój limit i pozycja nie została otworzona to dlaczego broker otworzył ją przy wartości TP?
Złożyłem reklamacje, zobaczę co będzie, może ja się mylę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cygi
Stały Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:48
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 13:43

a jaki to broker ?
SPRZEDAM KOMPUTER ATHLON X2, 4GB, GF 9800GT,450W, BIG TOWER
http://allegro.pl/komputer-athlon-x2-4g ... 68379.html

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 14:05

Dukas, jeszce odpowiedzi nie otrzymałem co do zgłoszenia, ciekawe jak długo poczekam.

no avatar
zzz

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 17:53

Moim zdaniem Dukas nie nadaje się do gry zleceniami oczekującymi ponieważ nie ma tam podobno prawdziwego DOM.
Z tego co widzę // nie mam okularów// był poślizg na 5 pipsów.
To jest normalne.
Jeżeli będziesz składał zlecenia po rynku to Dukas będzie OK lecz z małymi poślizgami musisz się liczyć.
Jest to lepsze rozwiązanie niż broker MM który robi 25 rekwot pod rząd i jeszcze wstrzymuje każdą transakcję np. na 20-50 sekund.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 18:30

Ehe... No to "fajnie", a ja wysłałem dokumenty do dukasa. Mam nadzieję, że nie będą odpierdzielali tak przy daytraydingu.

no avatar
zzz

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 18:38

Żle to zrozumiałeś,napisałem że Dukas jest OK tylko trzeba wiedzieć co można i liczyć się z małymi lukami// poślizgami//
Moja rada jeżeli chcesz grać oczekującymi to potestuj sobie abyś wiedział co i jak.
Pozdrawiam.

no avatar
Polak
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 12:48

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 21:04

No i mam odpowiedz :

Thank you for your email. You had multiple simultaneous orders in execution.
All orders are processed on the “first in – first out” basis.

There are no two orders having the same priority in execution. It is normal that
some orders get better execution price, some worse, some get rejected.

In order to increase execution probability, you may use higher slippage limits
for orders you send. If a higher slippage level is selected, chances to execute
the order are better, both in volatile markets and in case of simultaneous orders getting triggered.

Best regards,
Dukascopy support Team

no avatar
zzz

Re: Zlecenie buy order

wtorek 10 lip 2012, 21:13

Odpowiedż,nie odpowiedż...
Mają rację im dasz większy poślizg tym większe prawdopodobieństwo...
Moja rada,jeżeli grasz oczekującymi zostaw te standartowe 5 pip poślizgu...
Jak zmniejszyłem z 5 na 2 pipsy to zdarzały się nawet 50% odrzucenia....
Reasumując na ten moment Dukas nie jest zły dla detalicznego czy średniego klienta.
Jeżeli chodzi o inwestujące instytucje to polecam CME lub interbank przez banki prime brokers.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Zlecenie buy order

środa 11 lip 2012, 07:52

zzz pisze:Żle to zrozumiałeś,napisałem że Dukas jest OK tylko trzeba wiedzieć co można i liczyć się z małymi lukami// poślizgami//
Moja rada jeżeli chcesz grać oczekującymi to potestuj sobie abyś wiedział co i jak.
Pozdrawiam.
Dzięki :)
Oczekującymi raczej nie zamierzam grać, tylko typowy daytrayding z palca :)

Peace

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zlecenie buy order

czwartek 12 lip 2012, 15:30

Tak ogólnie - jeśli ktoś lubi pracować na zlecenia oczekujące powinien zajrzeć tu: http://www.mbtrading.com/pricing.aspx
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zlecenie buy order

piątek 13 lip 2012, 13:32

ponieważ nie ma tam podobno prawdziwego DOM.
To nie ma czy podobno nie ma? I jak nie ma prawdziwego DOM to jaki jest?

Mamy podgląd do normalnego Market Depth, który zawiera sumę wolumenu w obrębie dostarczycieli płynności połączonych do Dukascopy (a raczej SWFX Swiss FX Marketplace).

Poślizgi przy zleceniach oczekujących zawsze mogą się zdarzać u ECNów. W Dukascopy mamy możliwość manipulowania akceptowalnymi poślizgami. Ba, nawet można wystawiać zlecenia oczekujące Bid/Offer i samemu zostać dostarczycielem płynności. Wtedy poślizgu nie będzie, bo po prostu ktoś weźmie naszą ofertę z rynku.

Po prostu trzeba zapoznać się z charakterystyką zleceń i sposobem ich realizacji, bo nie jest to już ubogie BUY, SELL z MT4, gdzie większość zaczyna i to jeszcze u brokera MM, gdzie nie obcujemy z prawdziwym rynkiem. Obszerny opis w języku polskim dostępny jest na naszej stronie:
http://forexclub.pl/artykuly/edukacja/p ... ma-jforex/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: Zlecenie buy order

piątek 13 lip 2012, 17:31

OK Raposo,jeżeli ręczysz głową... że w takiej sytuacji wejdzie zlecenie po PKC to OK.
O to mi cały czas chodzi....
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zlecenie buy order

sobota 14 lip 2012, 08:55

W Dukasie poślizgi przy zleceniach oczekujących to normalność - tak jak w przypadku wielu innych brokerów ECN. Dukas swojego czasu uczciwie informował, że duże zlecenia mają pierwszeństwo - to znaczy, że najpierw zostaną zrealizowanie zlecenie większe niż 1mln czyli 10lotów - dopiero reszta. A przy ekstremach stoi często dużo zleceń SL oraz buy/sell stopów i stąd niestety zwykłemu śmiertelnikowi ciężko jest pograć w ten sposób u większości brokerów ECN.

Natomiast jeśli chodzi o zwykłe zlecenia buy/sell limit to niestety ja również miałem takie przypadki, że zlecenie się nie otwierało mimo przeskoczenia ceny limit przez odpowiednio buy lub ask, które zlecenie powinno otworzyć.

W prawdziwym Market Depth, gdzie widzimy swoje zlecenie w arkuszu nie ma fizycznej możliwości, żeby cena przeszła nasze zlecenie bez realizacji. Specyfika rynku forex i ECN jest niestety inna i mimo, że widać nasze zlecenie i cena je przekracza - dopiero idzie ono do LP i jeśli oni je odrzucą, albo będzie opóźnienie w przekazie to zrealizuje się ono po innej cenie i praktycznie nie ma tutaj różnicy między zleceniem limit a pending order (buy/sell stop) bo oba w momencie dotarcia ceny do tego punktu są przekazywane dalej.

Na rynku regulowanym wygląda to inaczej - cena limit ZAWSZE zostanie zrealizowana dokładnie po tej cenie po jakiej została postawiona. Natomiast zlecenie buy/sell stop to nic innego jak PKC - po każdej cenie - i jest ono uruchamiane w momencie dotarcia ceny do poziomu zlecenia a otwiera się po pierwszej napotkanej cenie. A poślizg zależy od płynności, szybkości przekazania etc.

Dukas swoją drogą ma świetną rzecz, której nie ma u brokerów MT4. Zlecenie buy/sell stop z maksymalnym poślizgiem. Jednym słowem jest to zlecenie z maksymalną ceną po jakiej może otworzyć się zlecenie - w przypadku nie napotkania "po drodze" zleceń przeciwnych do zakładanego limitu zlecenie się nie otworzy.

Swoją drogą próbowałem tego u Dukasa z maks poślizgiem 0,5 - 1pips i praktycznie żadne zlecenie się nie otwierało ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zlecenie buy order

poniedziałek 16 lip 2012, 09:21

OK Raposo,jeżeli ręczysz głową... że w takiej sytuacji wejdzie zlecenie po PKC to OK.
Radzę przeczytać jeszcze raz dokładnie to co napisałem.
Dukas swojego czasu uczciwie informował, że duże zlecenia mają pierwszeństwo - to znaczy, że najpierw zostaną zrealizowanie zlecenie większe niż 1mln czyli 10lotów - dopiero reszta.
Od dłuższego czasu już tak nie ma. Wszystkie zlecenia są traktowane na równi. To efekt pozyskania kolejnych dostarczycieli płynności.
A przy ekstremach stoi często dużo zleceń SL oraz buy/sell stopów i stąd niestety zwykłemu śmiertelnikowi ciężko jest pograć w ten sposób u większości brokerów ECN.
Swoją drogą próbowałem tego u Dukasa z maks poślizgiem 0,5 - 1pips i praktycznie żadne zlecenie się nie otwierało ;)
Tylko jak sam widzisz - grałeś albo przy danych albo ustawiałeś zlecenia w tych 'newralgicznych punktach', gdzie taki poślizg okazywał się niewystarczający. To naturalne. Ja omijam dane szerokim łukiem i nawet nie muszę ograniczać wielkości poślizgów dla zleceń oczekujących, bo zdarzają mi się one sporadycznie.
W prawdziwym Market Depth, gdzie widzimy swoje zlecenie w arkuszu nie ma fizycznej możliwości, żeby cena przeszła nasze zlecenie bez realizacji.
Ok, tylko, że w Dukascopy mamy kilka rodzajów zleceń. Na szybko wspomnę o dwóch:
1) buy/sell stop - zlecenie oczekujące, które jest wysyłane na rynek W MOMENCIE spełnienia warunków z niego wynikających, a do tego momentu wisi tylko w systemie brokera.
2) Bid/Offer - zlecenie oczekujące, które jest stawiane na rynku i w arkuszu zleceń OD RAZU, co sprawia, że sami też stajemy się dostarczycielami płynności.

Mam nadzieję, że dostrzegacie różnicę... :)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zlecenie buy order

poniedziałek 16 lip 2012, 13:53

Tak Raposo ja dokładnie mówię o tym drugim zleceniu czyli bid/offer, które również na ECNach się nie realizuje mimo, przejścia odpowiednio offer/bid za naszą cenę - co jest specyfiką rynku nieregulowanego - mimo, że jesteśmy dostarczycielami płynności w takim wypadku, to cena sobie, a nasze zlecenie może nie znaleźć chętnego. To fakt z Dukasa. Czyli ja widzę to tak - nasze zlecenie w arkuszu jest, cena - czyli data feed, który jest tworzony nie na podstawie książki zleceń i transakcji zawieranych przez Dukasa, przechodzi przez naszą ofertę, która powinna się otworzyć, ale w tym momencie akurat u Dukasa nikt fizycznie nie zawarł transakcji stąd brak otwarcia. Są to przypadki kiedy cena przekroczy o nie wiele naszą ofertę 0,5 - 2pips i to szybko. Ale takie przypadki miałem i są one po prostu specyfiką rynku nieregulowanego, gdzie cena na wykresie nie jest brana fizycznie z transakcji zawieranych akurat przez brokera czy rynek.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości