Poziomy wsparcia i oporu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kulfon
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 16:27
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: silesia

Poziomy wsparcia i oporu

wtorek 30 wrz 2014, 07:22

Witam,

Szukam materiałów, albo chociaż chętnych do dzielenia się wiedzą na temat poziomów SR. Do czego zmierzam :
- chciałbym poznać kiedy negować dany poziom SR ( czyli kiedy jest słaby),
- jak poprawnie wyznaczyć dany poziom,
- jak zawężać dany poziom np. do jednej linii,
- co świadczy o sile danego poziomu,
- itp itd.
:help:

Zdrówka :cheers:
"Jeżeli pragniesz sukcesu, tak bardzo jak chcesz oddychać, to wtedy go osiągniesz."

Awatar użytkownika
naydah
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Poziomy wsparcia i oporu

poniedziałek 06 paź 2014, 09:54

praktyka i obserwacja

jesli na poziomie ktory byl wsparciem / oporem widzisz formacje odwrócenia a ryzyko jest małe po prostu wchodzisz :gj:

tu wejscie na doji czyli po swiecy niezdecydowania - skoro sie zastanawiają nad wzrostami mozesz zalozyc z bardzo malym ryzykiem ze sam fakt zastanawiania sie ceny jest juz dobrym powodem by zwrocic uwage na taki poziom
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
tak, oglądam PodziemnaTV

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Poziomy wsparcia i oporu

poniedziałek 06 paź 2014, 09:57

Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
naydah
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Poziomy wsparcia i oporu

poniedziałek 06 paź 2014, 10:25

ważne byś pamietał o R:R - co najmniej 1:3 i nie przesadzał z pozycją 2-3% konkta max

interwał dobierasz wg własnych cech charakteru - zaleca sie by zaczynac od duzych TFow ( H4 wzwyz ) , ale pozniej zobaczysz ze te same zasady obowiązują nawet na mniejszych

aha no i musisz nauczyć sie formacji - pin, engulf, doji, outside bar, inside bar - w takich poziomach one mają sens, jak wiszą gdzieś tam w ,,powietrzu" szanse na ich skutecznosc drastycznie maleją


gbp nzd target hit ... +60

aud jpy w BE i zobaczymy co wymodzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
tak, oglądam PodziemnaTV

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Poziomy wsparcia i oporu

piątek 24 paź 2014, 07:43

rozgrzewka

Kulfon to ja tu zajade szarlatanskim stwierdzeniem że takie SR to kit ale spoko nie zostawie tak tego bez odpowiedzi a raczej pytan, pytania są lepsza formą nauki a jeżeli odpowiedzi.

Tak szczerze sam sobie postaraj sie odpowiedziec co daje to że cena milion pietset razy zareagowala na poziom 1.0000 ?
Jaką pewnośc daje Ci że zareaguje i raz kolejny choc co jest rekcją , bo tak naprawde cena reaguje co tick czy tam wszedzie są SR ?
Jesli zareaguje to odbiciem czy przebiciem ?
Do kiedy odbicie jest prawdziwe a przebicie fałszywe ?
Jaką to daje przewage, taki poziom ?
Czy to dalej nie jest 50/50 a nawet 33/33 bo zawsze może złapać konsola na takim poziomie i co sie w dwie strony podopalasz : ) ? - w uroszczeniu - kiedy byś odpalał bez SL

O nie co on gada, to musi być troll z parkietu, tylu trejderów tym zarabia : ), tyle ksiażek o tym napisano, to podstawa PA ! idiota totalny ! :aaaa: :aaaa:


ocziwiscie coś gdzies musi być ale to nie sa SR znane z powiesci pseudonaukowoedykuacyjnoszkoleniowych a kumolowanie ceny której extrema daja taka kreske ? WTF ? a więc każdy nowy dołek bądz górek :aaaa: jest nowym SR na ile silnym na tyyle na ile kumulowała forsa kiedy go osiagała.
chcą go przebić wybić ? niech daja wiecej forsy bo łatwo nie będzie ? dają mniej ? no to odbijamy brak siły ?

Ja sobie to jeszcze np zamykam w ramach czasowych nie interesuje mnie "SR" który był dawniej a jeżeli kalibracja pod to czego oczekuje podczaj gry, dla mnie takie super mocne SR są niewazne po 24 godzinach ale to juz być może moje urojenie i popadniecie w skrajność.

na screnie historia i aktualne moje SR na jakimś tam nieistotnym z tego punktu patrzenia crosie.

może mnie być Ci trudno zrozumieć ale mam nadzieje że dasz rade bo tu więcej do tłumaczenia nie ma, sam sobie odpowiadaj na samemu sobie zadawane pytania wtedy masz szanse, jesli będziesz to robił jak reszta, to reszta z was wpada w inna kieszeń : ) a nie warto się rozmieniać dla innych... obcych heha.

Nie daj się zaszyfladkować w czymś czego ideii nie rozumieją więc uproszczają ją do X razy odbiło jest SR ! KIT KIT KIT KIT

Oczywiście moją wypowiedz traktuj z dystansem, sam decydujesz w jakie informacje wierzysz. Bo to taka wada komunikowaniem się za pomocą jezyka mówionego badz pisanego - pozwala ono na kłamstwo : )

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Poziomy wsparcia i oporu

piątek 24 paź 2014, 08:50

Poziomy S/R to miejsca gdzie nagromadziły się zlecenia w jedną stronę tworząc nierównowagę w książce zleceń. Nie musi być jednej książki, na FX takowej nie ma, ale poziomy S/R powstają wskutek funkcjonowania tych samych poziomów w ofertach u różnych instytucji.

Co było pierwsze? Kura czy jajko? Czy to poziom S/R skupia zlecenia, czy zlecenia tworzą poziom S/R? Wiadomo, że traderzy lubią nawigować wokół dołków i szczytów zarówno tych przebitych i nieprzebitych. Jednak te dołki i szczyty jakoś wcześniej powstały. W oparciu o poprzednie dołki i szczyty? Może, ale może też niekoniecznie. Wiadomo, popyt i podaż zawsze będą pierwotną siłą napędową wszystkiego :)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Poziomy wsparcia i oporu

piątek 24 paź 2014, 09:33

Marcin pokaż mi jak się wyznacza klasyczne poziomy SR, i które forum, który szkoleniowiec, która książka nie opisuje tego w sposób jakiś taki:
-im więcej razy cena reagowała w historii tym poziom jest silniejszy
tu reakcja to patrz odbicie bo po przebiciach kreski nie poprowadzisz.

Nie koniecznie tzn gdzie ?
dołki i szczyty powstały bo wieksza siła wykupiła/wyprzedała siłe mniejsza. Jak to zrobiła a np czekając aż mniejsza siła nabierze nadziei na wzrosty bądz się zesra ze strachu i zacznie sprzedawać ? czy to musi następowac na sztywnym poziomie 10000 czy nastepuje to tam kiedy Ci emocjonalni sie wypstrykaja z wszystkiego z czego mieli sie wypstrykac a ci silni sie ustawiaja i wszystko od nich wezmą, skad w danym momencie bedzie wiadomo ze cena na sztywno spadnie do 1.0000 ze tych wypstrykiwaczy nie bedzie na tylu jeszcze by ja te 5-10-15 pkt pchnąc dalej w szpulce, w parosekundowym czymś co potocznie ksiażki nazywaja wybijaniem SL ? Co zależy sile większej dać im jeszcze pojechać niżej to przecież korzystniejsza cena. Jeśli ktoś SR ustala o historyczne odbicia to jest po prostu nieswiadomym ignorantem bo na rynku nieregulowanym nie mozna tego wiedziec a jak wiadomo niektorzy maja mozliwosci wpuszczenia np 8 000 kontraktow w sekunde, sztywny poziom to wytrzyma, jak to przewidziec, co jak w danej sekundzie o takich mozliwosciach wejdzie sporo wiecej. historia to mit i KIT liczy sie tu i teraz.


Popyt podaz wiadomo... takie to oklepane a jednak jak nieprzewidywalne w danej chwili a oczywiste chwile po.
Udowodnij mi ze nie mam racji, bo ja moge szybko udowodnic ze sztywne poziomi historyczne to KIT i aktualny tick na wykresie ma to gdzies bo tak naprawde co TICK mamy SR bo co TICK dzieje sie WOJNA popytu z podażą. A potem te glupie wytlumaczenia, falszywe wybicie, fałszywe costam. Tu nic nie jest fałszywe, po prostu ktos wyznaczy coś w odniesieniu do czego okresla rynek a rynek takie okreslenia ma w dupie bo liczy sie aktualna forsa a nie historyczny poziom odbijania a ustawienie się wielkiego kapitału może być tylko czymś przez co nie będzie musiał tworzyć konsoli jeszcze większy kapitał bo odrazu dostanie to co chce na tym sztywnym poziomie.

Lawirowac kolo dolków-szczytów ? no chyba w trendach musi przebijac w konsolach kolonich jak by rynek mial takie luki co sekunde 200 pkt to wtedy moze i by nie lawirowalo tak chyba nie ma wyjsca jak jest ciaglosc ruchu, ciaglosc obrotu ? dolki i szczyty sa nastepstwem tego co sie wydarzylo, ile przykladow podac w ktorych jest tzw te przzemnie wysmiewane falszywe wybicie badz cenie wiele zabraklo by dotrzec do extremow a juz sie odwrocila bo nie bylo wicej sily nie dalo sie jej pchnac na korzystniejszą cene ? Ile mam przykladow podac tych popadajacych w podniete autorów przepowiedni " MAMY FORMACJE DOUBLE TOP CO DO PIPSA - SPADAMY" a tu nagle do góry kolejne 5 dni ?
daleko to szukać, dzisiaj wpadłem na forum i widze takie coś
http://forum.comparic.pl/download/file. ... &mode=view
beka, to jest TOTALNA BEKA, niech to sie sprawdzi ale bym chcial, ten czlowiek faktycznie by uwierzyl że film powrót do przyszłości to na faktach film.

Marcin nie chce się rozpisywać już, nie chce bo to sensu nie ma ja sobie bede pisał i jesli ktos nie chce z tego czerpać czy zrozumieć trudno, jesli ktos bedzie chcial mnie cofac w rozwoju to beka : ) nie osadzam. Wierzmy w co chcemy wolno a co.

edit
Marcin jak to spuentować ?
https://www.youtube.com/watch?v=FexPb46GLAE
Tworzy nam się taka formacja raid-baza-raid tu mozemy szukac gdzie zaznaczyc ale nie mamy bazy kolejnej... ale taki jeden z wariantów....
... tu mogli bysmy sie zastanawiac czy tu jest baza czy to nie jest baza yyy, co to jest taki dziwoląg góra dół góra dół ale za to mamy tutaj szczyt i drugi szczyt i dwie male bazy.... .... :aaaa: :great: od 5:30, nie masz beki jak sam siebie sluchasz ? czy warto nagrywac takie filmiki po co komu to, czemu to kur... słuzy ? jak bym mial osadzac stracil bys wiele w moich oczach ale tak mam beke jak zdobywasz bazy : )... dystans marcin porownaj swoj film do tego : )
http://www.youtube.com/watch?v=sZ4a6Lo7 ... e=youtu.be
cos chyba przychorowales, brak formy widze i jakis kaszel.
smiech co ? ou noo
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Poziomy wsparcia i oporu

sobota 25 paź 2014, 09:55

Cześć Little Scalper.

Widzę, że z Twojego postu przebija jakaś frustracja i prowokacyjny ton. Rozumiem, że każdy może mieć gorsze chwile na rynku, bo to szalenie stresujące zajęcie, ale proszę żebyś nie próbował atakować innych użytkowników tego forum (w tym mnie :wink: ). Forum to ma na celu kulturalną dyskusję i wymianę poglądów z nieodłącznym poszanowaniem innych użytkowników. Jeśli szukasz napinek, to bez problemu znajdziesz do tego odpowiednie miejsce i odpowiednich dyskutantów na innym dobrze znanym forum.

Do rzeczy:

No przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że na rynku OTC nigdy nie możemy mieć pewności co do poziomu S/R - S/D czy jak to jeszcze nazwiesz. Nie ma jednej książki z limitami, jest wiele miejsc gdzie równolegle odbywają się transakcje, są dark pool'e. Poziomy nie są respektowane zbyt wiernie czy dokładnie, zdarzają się przebicia, cofki - osobiście radzę sobie z tym w ten sposób, że poziom spenetrowany jedynie knotem świecy dziennej czy 4h traktuję jako potencjalnie wciąż ważny. Szczególnie, że nie wszyscy muszą mieć te same poziomy, które naniosłem na wykres i nie wszyscy muszą chcieć ustawić tam oferty. Ale jeśli ostatecznie widzę, że jest popyt/podać w okolicy wyznaczonego poziomu, to moje szanse na dobrą transakcję rosną.

Napisałem:
Poziomy S/R to miejsca gdzie nagromadziły się zlecenia w jedną stronę tworząc nierównowagę w książce zleceń. Nie musi być jednej książki, na FX takowej nie ma, ale poziomy S/R powstają wskutek funkcjonowania tych samych poziomów w ofertach u różnych instytucji.
Bo to prawda. Wychodzimy zawsze z popytu i podaży i na tym skupiają się wszystkie znane mi techniki analizy z jakiej strony by nie podchodziły do tematu. Formacje, świeczki, poziomy, linie trendu, wskaźniki, etc. - wszystko to jest niedoskonałą próbą znalezienia skupisk popytu/podaży i oceny, która strona wygra.
Lawirowac kolo dolków-szczytów ?
Powiedziałem, że traderzy nawigują, nie "lawirują", po dołkach i szczytach, dlatego że to prawda. Co zresztą jest znane w środowisku detalistów, tylko bardzo często ignorowane w zatrzęsieniu różnych ładnie wyglądających systemów.

Co do stref S/D, formacji, etc. To jest wszystko bardzo subiektywna sprawa. Poruszając się po rynku OTC mamy stosunkowo mało informacji w porównaniu z rynkiem regulowanym. Ale i tam znajdziemy dark pool'e czy rozbite wejścia tak, żeby duże zlecenie nie było widoczne w arkuszu do ostatniej chwili. Nie mówię tu o kontraktach FX, bo te przyćmiewa rynek OTC tak, czy inaczej. Strefy S/D i formacje to sprawa bardzo subiektywna i trzeba podchodzić do nich z takim samym dystansem, jak do wszystkiego na wykresie. A więc formacji nie ma. Jest tylko cena, są ekstrema w danych okresach (dołki/szczyty). To dlaczego formacje często działają? Bo działają - nie zawsze, nie idealnie. Działają dlatego, że zbudowane są z układu dołków i szczytów i są informacją dla tradera co akurat dzieje się na danym instrumencie. Dlaczego jeszcze? Bo są schematami ułatwiającymi działanie i poruszanie się w zmiennym środowisku - subiektywizm tradera.

Fakt, że w przekazie dla traderów detalicznych zostały spłaszczone do roli: widzisz głowę z ramionami, wchodzisz, zarabiasz. Jest to efekt tego, że brokerzy próbują rzeszy laików wcisnąć produkt, którego tamci nie rozumieją i trzeba im na szybko coś rzucić, żeby czuli się pewniej. Jednak z drugiej strony są to podstawy do dalszego rozwoju i wypracowania swojego podejścia, oparcia się na czymś w nauce i rozwoju.
ile przykladow podac w ktorych jest tzw te przzemnie wysmiewane falszywe wybicie badz cenie wiele zabraklo by dotrzec do extremow a juz sie odwrocila bo nie bylo wicej sily nie dalo sie jej pchnac na korzystniejszą cene ?
Fałszywe przebicie to też tylko subiektywny schemat. Nie ma fałszywych przebić tak, jak nie ma fałszywej ceny, czy głowy z ramionami. A jednak są :wink:

edit
Marcin jak to spuentować ?
https://www.youtube.com/watch?v=FexPb46GLAE
W ogóle nie musisz puentować, ani nawet oglądać. Jednakże, zawsze możesz nagrać swój materiał umieścić w internecie i podesłać mi link. Chętnie poznam Twój punkt widzenia, a może nawet dowiem się czegoś nowego/ciekawego !Tak! . Bo widzisz, ja nie próbuję krytykować osób inaczej patrzących na rynek. Staram się zrozumieć, dlaczego mają takie spojrzenie, jakie mają. Przede wszystkim problem w wymianie poglądów pojawia się wtedy, kiedy osoba ze ścisłym umysłem i matematycznym podejściem próbuje dyskutować o rynku z osobą będącą wzrokowcem (jak ja), której pozornie bezładny ciąg cyferek zlewa się w niezrozumiałą masę. Bardzo długo wspólnie tradowałem i rozmawiałem z osobą ścisłą zajmującą się matematyką i statystyką. Bardzo starałem się go zrozumieć, wiele wartościowych rzeczy się nauczyłem. Ale nie przeskoczę tej bariery, że jestem wzrokowcem.
... tu mogli bysmy sie zastanawiac czy tu jest baza czy to nie jest baza yyy, co to jest taki dziwoląg góra dół góra dół ale za to mamy tutaj szczyt i drugi szczyt i dwie male bazy.... ....
Tak, jak mówię, do rynków trzeba mieć dystans :homie: . Cena często może zachowywać się w niezrozumiały sposób, albo trudny do sklasyfikowania - zaszufladkowania, tylko co z tego wynika? Że trzeba nauczyć się postępować w takich sytuacjach w ramach swoich założeń. Np. nie tradując w takiej sytuacji, albo trzymając się wcześniej założonego planu i przyjmując stop-loss na klatę.
jak bym mial osadzac stracil bys wiele w moich oczach : )
Nie szkodzi. Kompletnie mnie to nie rusza. Ktoś kiedyś uświadomił mi, że to, jak reaguję na różne sytuacje - czy się zestresuję, czy zdenerwuję - wypływa z mojego podejścia, z nastawienia. Czy to forum, czy to rynek, czy to w życiowych kłopotach, źródło jest to samo. Zacząłem nad tym usilnie pracować i teraz posty takie jak Twój powyższy są dla mnie jedynie dobrym treningiem stoickiej postawy, której niestety nie otrzymałem w genach. Pewien trader z 30 letnim doświadczeniem powiedział kiedyś coś, co bardzo mi utkwiło w pamięci: "Straciłem dziś zarobek całego tygodnia. Jednak świat kręci się dalej i jutro też jest dzień. Gdybym się tym załamywał, to by znaczyło, że pomyliłem profesje.". A więc analogicznie, gdybym przejmował się tym, co ktoś napisze na forum, to raczej nie byłoby dla mnie miejsca w tradingu.

Życzę Ci powodzenia, chociaż taka frustracja to niedobry sygnał. Z tego co kojarzę, to inwestowałeś w kontrakty na DAX. Wielu profesjonalistów na tym spekuluje, masz tam arkusz, wolumen, etc. Naprawdę świetna sprawa. Myślę, że mógłbyś wiele wartościowych rzeczy tutaj pokazać, zamiast wyśmiewać innych (w tym mnie :wink: ).
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Poziomy wsparcia i oporu

niedziela 26 paź 2014, 20:39

Oczywiście masz całkowitą racje. Wybacz

żegnam.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Poziomy wsparcia i oporu

niedziela 26 paź 2014, 22:05

:joy:

Awatar użytkownika
Kulfon
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 16:27
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: silesia

Re: Poziomy wsparcia i oporu

poniedziałek 27 paź 2014, 20:49

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Trochę mi to zajmie zanim przetworze przekazane mi tu informacje :p
Na chwilę obecną nie traktuję poziomu SR jako czegoś oczywistego. Nie stawiam tam zlecenia na ślepo. Raczej staram się ustalić sobie warunki, które zwiększają prawdopodobienstwo teego, ze poziom "zadziala". Formacje swiecowe, reakcje ceny itp. nie jest to proste, ale na poczatku nic nie jest proste :)
Pozdrawiam
"Jeżeli pragniesz sukcesu, tak bardzo jak chcesz oddychać, to wtedy go osiągniesz."

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: Poziomy wsparcia i oporu

wtorek 28 paź 2014, 17:13

Cześć Kulfon.
Pomocne przy wyznaczaniu wsparć i oporów są Pivoty jest ich cała masa. Dodatkowo jeden lub dwa wskaźniki np: które określają dywergencję. I masz jakiś obraz gdzie może dana waluta napotkać na wsparcie i opór. Osobiście skalpuję i trochę inaczej paczę na rynek niż pozostali którzy inwestują na H1-H4

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Poziomy wsparcia i oporu

środa 29 paź 2014, 06:47

Wyznaczenie SR czy to w oparciu o fibo,pivot czy inne modele tu i ówdzie powielane nie daje ci nic. A to oznacza że już przegrałeś jak nastawiasz się na czyste granie w oparciu o nie. Pomijam oczywiście model sl 100 pipsów. I możesz czekać na przełamanie wewnętrznej linii trendu, objęcie bessy czy inną formacje cenową, która powie ci że tu masz setup. Poziomy są płynne, ciągle się przemieszczają, po prostu musi być możliwość aby cena się przesuwała tu i tam. Wejdziesz teraz w setup na podstawie pina ale cena nie ma prawa iść tak jak byś chciał. Musisz to zobaczyć czy taki ruch będzie miał w ogóle sens. Korekty są, korekta korekty i tak szukaj dynamicznych SR. Grając wyznaczasz sobie podstawowy ruch np na D1, świeca za świecą sobie idzie i tak dalej. Szukasz w tym momencie ruchu przeciwnego albo zgodnego ale takiego który będzie miał sens. Niżej zobaczysz korekty które są albo korektą nowego ruchu albo tego właściwego. Czy patrząc tak widzisz twój ruch w tym? Poziomy wsparcia i oporu są płynne, możesz je wyznaczać ale to tylko tak.

Na początek weź pod uwagę że cena może zawsze zwolnić i zrobić ruch który wprowadzi cię w błąd.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Poziomy wsparcia i oporu

sobota 01 lis 2014, 11:02

Szukam materiałów, albo chociaż chętnych do dzielenia się wiedzą na temat poziomów SR. Do czego zmierzam :
Naturalne poziomy SR to high/low open/close świec np.H1.
- chciałbym poznać kiedy negować dany poziom SR ( czyli kiedy jest słaby),
Tego nikt niewie. Te poziomy są poprostu testowane.
- jak poprawnie wyznaczyć dany poziom,
Zaznaczyłem na scr białymi liniami.
- jak zawężać dany poziom np. do jednej linii,
jw.
- co świadczy o sile danego poziomu,
jw.

W sumie to gotowy system do skalpu na m1. :gj:
Nie jest to proste granie, ale fx nie jest prosty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kulfon
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 16:27
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: silesia

Re: Poziomy wsparcia i oporu

sobota 01 lis 2014, 11:38

Aaa no właśnie, HLOC swiec. Kiedyś próbowałem pogrywać na to, ale szybko porzuciłem. Widzę jednak, że muszę to uwzględnić. Twój scr. jest dla mnie bardzo pomocny.
Dzięki
"Jeżeli pragniesz sukcesu, tak bardzo jak chcesz oddychać, to wtedy go osiągniesz."

no avatar
krzysio
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 00:44

Re: Poziomy wsparcia i oporu

piątek 21 lis 2014, 11:26

A ja nie rozumiem i prosze o wyjasnienie, miedzy ktorymi punktami swiec nalezy wyznaczac poziomy wsparcia/oporu (czy w ogole jakiekolwiek linie. Czy odpowiedz jest tu?:
DigitalSmoke pisze: Naturalne poziomy SR to high/low open/close świec np.H1.
Czyli lacze punkt high pierwszej swiecy z punktami high pozostalych, czy z punktami low pozostalych.
Tak samo: open-open czy open-close.
A kiedy high a kiedy open?

Widzialem na wykresach niektorych forumowiczow, ze te poziomy sa wyznaczone jako grubasne krechy - czy cos takiego w ogole moze byc prezycyjne?

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Poziomy wsparcia i oporu

piątek 21 lis 2014, 15:04

Widzialem na wykresach niektorych forumowiczow, ze te poziomy sa wyznaczone jako grubasne krechy - czy cos takiego w ogole moze byc prezycyjne?
A ja sobie rysuję cieniutkie kreseczki :bambam:

Jeszcze jeden scr z dzisiaj z innych interwałów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
krzysio
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 00:44

Re: Poziomy wsparcia i oporu

piątek 21 lis 2014, 20:19

DigitalSmoke pisze:A ja sobie rysuję cieniutkie kreseczki :bambam:
A jak sie robi te ogromne swiece?

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Poziomy wsparcia i oporu

niedziela 30 lis 2014, 19:55

krzysio pisze:
DigitalSmoke pisze:A ja sobie rysuję cieniutkie kreseczki :bambam:
A jak sie robi te ogromne swiece?
http://forex-nawigator.biz/forum/droga- ... -2400.html

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Poziomy wsparcia i oporu

czwartek 19 mar 2015, 13:58

Witam.
Pierwsza sprawa to zdac sobie sprawe,ze s/r sa tworzone(tak jak i caly wykres) przez market makera.
Druga sprawa.Po co powstaje s/r? Zeby dostarczyc MM druga strone tranzakcji.
Wszystkie s/r,fibo,pivoty to miejsca gdzie MM zarabia najwiecej kasy.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości