otwieranie pozycji z wykresu dziennego

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

otwieranie pozycji z wykresu dziennego

poniedziałek 07 mar 2016, 16:47

W zwiazku z tym, ze na szybkich interwalach moje sukcesy sa srednie albo zadne oraz brak czasu i mozliwosci na notoryczne siedzenie przed ekg non stop skłaniam sie ku wykresom dziennym i tygodniowym. Podgladam, obserwuje, nawet cos zapuszcze ale dalej mam ogromny klopot ze zrozumieniem jak powinieniem otwierac pozycje. Chodzi mi o ten czysto warsztatowy aspekt, ktory nabiera sie z doswiadczeniem a nie teoretyczne gdybanie szkoleniowcow o swieczkach, momentum czy przewadze niedzwiadkow. W tych darmowych kursach Fullera, Benneta itp. nic na ten temat nie pisza, zostawiaja to na czesci platne.
Konkretnie, robicie to na zamknieciu swieczki dziennej o 23 naszego czasu? Wtedy gdy spread i plynnosc szaleja czy tez stawiacie oczekujace limity lub stopy zaleznie od przyjetej strategii? Czy tez wchodzicie w innym czasie jak stwierdzicie, ze Wasze warunki (poziom, impet itp.) wypelnily sie i teraz wlasnie jest okazja? A moze schodzicie na interwal nizej i tam siedzicie i gapicie sie az beda te odpowiednie warunki wg załozen przyjetych na D1?
Pomozcie i rozjasnijcie mi ten moj ciemnawy umysl.

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

poniedziałek 07 mar 2016, 18:42

Moim zdaniem złe pytanie zdajesz... Stosuj sposób wejścia jaki Ci odpowiada i jaki jest najlepszy dla Twojej strategii. Zasadniczo wejście na D1 nie powinno się różnić od tego na niższych interwałach. Osobiście gram zleceniami oczekującymi, bez czekania na zamknięcie świecy. Bo niby dlaczego moment zamknięcia świecy ma być lepszy do wejścia w pozycję od każdego innego momentu? A z poziomami cenowymi to już inna bajka, jeden poziom wejścia może być lepszy od drugiego. Tylko to dotyczy mojej strategii i nijak ma się do Twojej...

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

poniedziałek 07 mar 2016, 20:03

Chcę po prostu dowiedzieć się, który sposób wejścia jest optymalny z doświadczenia innych spekulantów i jaki mają na to pogląd. W moim przypadku cena zamknięcia ma znaczenie, przynajmniej na tym etapie tak mi wydaje się.
Pzdr.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

wtorek 08 mar 2016, 12:51

Dla mnie świeca sygnalna, to dopiero ta zamknięta. Na jej podstawie stawiam sobie natomiast zlecenie oczekujące - czekając na przykład na jeszcze retest połowy świecy sygnalnej. Rynek często wtedy ucieka, ale mam wrażenie, że i ja jestem spokojniejszy i jak już trade się uda to też jest pewniej.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

wtorek 08 mar 2016, 18:51

@Damian - o to mi właśnie chodziło. Czyli Ty np. dajesz buy/sell limity.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

wtorek 08 mar 2016, 20:35

irmentruda pisze:Chcę po prostu dowiedzieć się, który sposób wejścia jest optymalny z doświadczenia innych spekulantów i jaki mają na to pogląd.
Nie ma czegoś takiego jak optymalne wejście, zwłaszcza w takim ogólnym pojęciu.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

wtorek 08 mar 2016, 21:38

irmentruda pisze:W zwiazku z tym, ze na szybkich interwalach moje sukcesy sa srednie albo zadne oraz brak czasu i mozliwosci na notoryczne siedzenie przed ekg non stop skłaniam sie ku wykresom dziennym i tygodniowym. Podgladam, obserwuje, nawet cos zapuszcze ale dalej mam ogromny klopot ze zrozumieniem jak powinieniem otwierac pozycje. Chodzi mi o ten czysto warsztatowy aspekt, ktory nabiera sie z doswiadczeniem a nie teoretyczne gdybanie szkoleniowcow o swieczkach, momentum czy przewadze niedzwiadkow. W tych darmowych kursach Fullera, Benneta itp. nic na ten temat nie pisza, zostawiaja to na czesci platne.
Konkretnie, robicie to na zamknieciu swieczki dziennej o 23 naszego czasu? Wtedy gdy spread i plynnosc szaleja czy tez stawiacie oczekujace limity lub stopy zaleznie od przyjetej strategii? Czy tez wchodzicie w innym czasie jak stwierdzicie, ze Wasze warunki (poziom, impet itp.) wypelnily sie i teraz wlasnie jest okazja? A moze schodzicie na interwal nizej i tam siedzicie i gapicie sie az beda te odpowiednie warunki wg załozen przyjetych na D1?
Pomozcie i rozjasnijcie mi ten moj ciemnawy umysl.
Ja zazwyczaj na drugi dzień rano 7-8 stawiam zlecenie z limitem, albo wchodzę z ręki - zależy od sytuacji. O 23-ciej nie mam jakoś do tego głowy choć wiem, że parę okazji mogę przez to przegapić :)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

sobota 14 maja 2016, 20:45

hej, po tych paru miesiacach moge delikatnie stwierdzic, ze w celu zarabiana na podstawie wykresow Daily nie trzeba koniecznie otwierac pozycji konkretnie na poczatku nowej swiecy dziennej. Wystarczy, ze to pozycje, ktore otwieramy, beda w "duchu" wykresu Daily. Czyli robimy to co pokazuje nam nasza strategia w oparciu o wykres dzienny. Oczywiscie mozemy tutaj nie zdazyc na pociag, np. w Australii albo Japonii no ale trudno, nie mozna miec wszystkiego lub wystarczylo dac zlecenie stop :)

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

niedziela 15 maja 2016, 06:18

irmentruda pisze:hej, po tych paru miesiacach moge delikatnie stwierdzic, ze w celu zarabiana na podstawie wykresow Daily nie trzeba koniecznie otwierac pozycji konkretnie na poczatku nowej swiecy dziennej. Wystarczy, ze to pozycje, ktore otwieramy, beda w "duchu" wykresu Daily. Czyli robimy to co pokazuje nam nasza strategia w oparciu o wykres dzienny. Oczywiscie mozemy tutaj nie zdazyc na pociag, np. w Australii albo Japonii no ale trudno, nie mozna miec wszystkiego lub wystarczylo dac zlecenie stop :)
Na dwoje babka wróżyła. Raz jest lepiej poczekać na korektę i wejść z limitem i z "duchem", a czasem niestety pociąg odjedzie od razu. !smail!
Obrazek

no avatar
Szymon
Posty: 7
Rejestracja: środa 13 lip 2016, 12:13

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

środa 13 lip 2016, 12:16

mam z tym problemy

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: otwieranie pozycji z wykresu dziennego

sobota 16 lip 2016, 08:24

Szymon i jak sobie z nimi radzisz?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości