Zły pinbar. Prośba o wyjaśnienie.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Zły pinbar. Prośba o wyjaśnienie.

czwartek 31 mar 2016, 10:35

Dzień dobry. Spekuluję (a w każdym razie staram się) od zaledwie 2 miesięcy. Dzisiaj wszedłem w dwie pozycje w oparciu o pinbar.
Zazwyczaj gdy mam stratną pozycję, to wiem i rozumiem gdzie popełniłem błąd (emocje, overtrading, źle odczytany poziom itd.).

Jeżeli ktoś mógłby mi objaśnić, dlaczego po tym setupie cena poleciała w dół, a nie jak w poprzednich przypadkach do góry.
Często czytam, że po pinbarze powinienem czekać na sygnał do transakcji. Czy powinienem był poczekać aż do jutra rana i zawrzeć transakcję dopiero gdy następna świeca po pinbarze będzie na plusie? Generalnie będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Na wykresie oznaczyłem miejsce wejścia.
USDCHFDaily.png
Edit.
Druga transakcja z dzisiejszego dnia wycięła identyczny numer:
GBPUSDDaily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zły pinbar. Prośba o wyjaśnienie.

sobota 02 kwie 2016, 05:57

Bo taka jest giełda. Nie ma setupów o skuteczności 100%, a większość nie ma większej niż 50%.

Może zanim się zacznie grać warto przetestować choćby ze 100 przykładów i będziesz wiedział czego się spodziewać?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Zły pinbar. Prośba o wyjaśnienie.

sobota 02 kwie 2016, 06:03

..." Jeśli rynek jest w wyraźnym trendzie, nie ma znaczenia czy spadkowym czy wzrostowym, trzymaj się TYLKO transakcji w kierunku tego trendu i ignoruj wszelkie potencjalne transakcje przeciw trendowi jakie widzisz. Rób to dopóki nie dojdzie do wyraźnego zakończenia tego trendu."...


http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 1&start=40

Przeczytaj te kilka stron, to na początek wiele się dowiesz.

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Zły pinbar. Prośba o wyjaśnienie.

sobota 02 kwie 2016, 10:11

Dzięki Panowie za uwagi. Od początku bardzo wiele czytam, a transakcji dokonuję niewiele i do każdej staram się nie podchodzić zbyt pochopnie.
Wiem, że "taka jest giełda" i nigdzie nie napisałem (ani nie uważam), że setup powinien zawsze zadziałać. Gdy czegoś nie rozumiem wolę zapytać, dlatego tym bardziej dziękuję Kazikowi.
Dopiero zaczynam i trudno, żebym miał te 100 przykładów za sobą. Doświadczenie zdobywa się z czasem.

Tłumaczenia z tego tematu mam już prawie za sobą.

Co do wykresów. Na GBP/USD jednak poszło zgodnie z setupem, tyle że za wąski SL ustawiłem. Ponowne otwarcie następnego dnia na razie nadrabia. Widziałem zresztą, że Marcin też wszedł w shorta.

Dzięki i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości