Praca licencjacka

ODPOWIEDZ
no avatar
kasiek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 11 sie 2016, 17:48

Praca licencjacka

czwartek 11 sie 2016, 18:03

Witam, piszę pracę licencjacką na temat "Inwestowania na rynku walutowym w Polsce".

Mój pierwszy dział jest taki ogólny o rynku walutowym, drugi natomiast wygląda tak :


2. Rynek walutowy forex

2.1 Powstanie i rozwój rynku forex

2.2 Rodzaje zleceń

2.3 Zasady inwestowania na forex

Zastanawiam się jeszcze nad jednym podrozdziałem myślałam o platformach transakcyjnych, ale nie mogę znaleźć nic o nich w literaturze(jeśli ktoś by coś znał i mógł podać, byłabym wdzięczna). Więc pomyślałam o brokerach. Czy może komuś przychodzi coś bardziej sensownego? 



Jeszcze muszę przeprowadzić do tego badania na dzień dzisiejszy znalazłam :

Wyniki osiągane przez inwestorów na rynku forex

​Średnie dzienne obroty netto na rynku (w mln. USD)

​Struktura walutowa obrotów na krajowym rynku walutowym w kwietniu (w %)

Korzystam z danych NBP i KNF

Myślałam jeszcze nad kosztami związanymi np. z otworzeniem rachunku, prowadzeniem konta, otworzenia transakcji u wybranego brokera. Może ktoś miałby pomysł, co jeszcze bym mogła zrobić? Skąd dane jeszcze pozyskać?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Praca licencjacka

piątek 12 sie 2016, 05:52

Uwielbiam to akademickie podejscie "czy ma pan na to literature?". Mozesz miec problemy z literatura bo to biznes ktory szybko zmienia sie. Jak psychologia trejdingu jest niezmienna bo jestesmy tylko chciwymi i strachliwymi ludzmi to reszta dosyc szybko zmienia sie. Szybciej niz kurza sie ksiazki na polkach.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Praca licencjacka

piątek 12 sie 2016, 07:58

Może zamiast pisać o platformach napisz coś o algotradingu, jest to lwia część rynku i książki o tym też są.
The Winner Takes It All

no avatar
kasiek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 11 sie 2016, 17:48

Re: Praca licencjacka

piątek 12 sie 2016, 11:15

irmentruda pisze:Uwielbiam to akademickie podejscie "czy ma pan na to literature?". Mozesz miec problemy z literatura bo to biznes ktory szybko zmienia sie. Jak psychologia trejdingu jest niezmienna bo jestesmy tylko chciwymi i strachliwymi ludzmi to reszta dosyc szybko zmienia sie. Szybciej niz kurza sie ksiazki na polkach.
To może jakaś propozycja, o czym mogła bym napisać? Takie realia pisania pracy.

wdfx pisze:Może zamiast pisać o platformach napisz coś o algotradingu, jest to lwia część rynku i książki o tym też są.

Przejrzałam o tym trochę, to w większości informacje algotradingu dotyczą platformy MT4, a ja bardziej jestem oswojona z Xstation. Chyba, że źle informacje doczytałam o co chodzi.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Praca licencjacka

piątek 12 sie 2016, 20:54

Algorithmic Trading nie jest domeną MT4, jest bytem absolutnym niezależnym od platformy. Chodzi o koncepcję a nie specyficzny zestaw instrukcji mających na celu przeprowadzenie procesu powiedzmy "inwestycyjnego". Z maszynami nie ma żartów, to jest wojna na algorytmy.
The Winner Takes It All

no avatar
kasiek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 11 sie 2016, 17:48

Re: Praca licencjacka

piątek 12 sie 2016, 21:08

A mógłbyś mi polecić jakąś jedną książkę, która wyjaśniła by mi ten temat?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca licencjacka

sobota 13 sie 2016, 13:16

kasiek pisze:To może jakaś propozycja, o czym mogła bym napisać? Takie realia pisania pracy.
A może po prostu pisać o tym na czym się znasz?:)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
kasiek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 11 sie 2016, 17:48

Re: Praca licencjacka

sobota 13 sie 2016, 21:09

jasonbourne pisze:A może po prostu pisać o tym na czym się znasz?:)
Mam taką jakoś pustkę, nic nie mogę znaleźć w głowie o czym mogłabym napisać, dlatego jeśli to możliwe mogłabym prosić o jakoś sugestię? :)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca licencjacka

niedziela 14 sie 2016, 11:36

Może po prostu analiza techniczna? Ja jak pisałem licencjat to jednak stawiało się jakąś tezę którą później się broniło lub nie, ale nie wiem czy tu jest taka potrzeba.:)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości