Artykuły edukacyjne - strategie / psychologia / MM

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1373
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Człowiek musi być jak maszyna jeśli chce przetrwać na rynku – uważa Zbigniew Wieczorek

wtorek 29 paź 2019, 12:42

Człowiek musi być jak maszyna jeśli chce przetrwać na rynku – uważa Zbigniew Wieczorek

Pod względem technologicznym, świat rozwija się bardzo szybko. Obecne pokolenie często nie wyobraża już sobie życia bez korzystania z wielu urządzeń, tak bardzo przeniknęły do naszej codzienności. Postęp technologiczny, zwłaszcza w przypadku sztucznej inteligencji wywołał u Zbigniewa Wieczorka przemyślenia na temat roli człowieka w tradingu. Właśnie o tym rozmawiał z Krzysztofem Kamińskim.

Jako przykład wielkiego przyspieszenia technologicznego w zakresie sztucznej inteligencji, Wieczorek podaje zespół DeepMind z Google, który opracował sztuczną inteligencję, a ta w 4 godziny na grze sama ze sobą opanowała strategie przy pomocy algorytmów maszynowego uczenia się.

wideo wywiad: https://comparic.pl/czlowiek-musi-byc-j ... wieczorek/

Człowiek jako SI?

Jednak wykład paradoksalnie skupiał się na ludziach jako słabym ogniwie w tradingu. Zbigniew Wieczorek uważa bowiem, że jeśli ludzie chcą przetrwać na rynku, muszą działać trochę niczym sztuczna inteligencja ucząca się maszynowo, a co za tym idzie, nie odczuwać lęku, chciwości, itp. Jest to z jego strony pewnego rodzaju prowokacja zmuszająca do rozważenia kwestii emocji, które na nas działają, a którym nie podlegają algorytmy komputerowe, tak skuteczne w wielu dziedzinach życia.

W rozmowie poruszony został także tematu procesu ewolucji podejścia do tradingu z perspektywy Zbigniewa Wieczorka, który w niezwykle ciekawy sposób opowiada o różnych koncepcjach tradingu price action. Rozmówca Krzysztofa Kamińskiego analizujący przez lata rynki głównie pod kątem wysokich interwałów wykresu, obecnie eksperymentuje także. z badaniem także ruchów intraday.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość