Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

piątek 16 mar 2012, 00:41

Dziś następna część mojego cyklu:

Forex, jako podstawowe źródło utrzymania – uwarunkowania prawne i ogólnospołeczne w RP.

Uwarunkowania ogólnospołeczne:

Nie ma żadnych przeciwwskazań by zostać Indywidualnym Traderem.

Czy są jakieś minusy?

- może takie, że trudno porozmawiać osobiście z druga osobą o podobnych zainteresowaniach, bo nie łatwo taką spotkać poza forum :lol:

- może takie, ze by uniknąć zbędnych pytań i tłumaczeń nie będziesz się przyznawał do tego, co robisz – czasami łatwiej powiedzieć, że handluje się akcjami niż walutami.

Uwarunkowania prawne w RP

Podatki - sprawa jest prosta i klarowna. Jest jeden liniowy podatek od dochodów kapitałowych. Rozliczanie jest proste, raz w roku, można nawet odliczyć stratę (odpukać w nie malowane).

Jednak, ponieważ polskie prawo nie uwzględnia zawodu Tradera Indywidualnego ani handlu walutami, jako formy działalności gospodarczej ( i bardzo dobrze) nie można odliczyć żadnych kosztów prowadzenia takiej działalności. Nie można założyć wprost firmy ani spółki, która zajmowałby się inwestowaniem na rynku walutowym.

Taka sytuacja (brak możliwości odliczeń) z jednej strony korzystna, faktycznie powoduje, że realna stopa podatku w stosunku do innych działalności gospodarczych jest większa od ustawowej stawki podatku od dochodów kapitałowych.

Osobiście odradzam, jakiekolwiek miganie się od płacenia podatku. Przy obecnym stopniu inwigilacji Obywateli i praktycznie nieograniczonych uprawnieniach organów do kontroli kont bankowych, jeśli sprawa wypłynie, konsekwencje mogą być bardzo przykre.

Jest jednak pocieszenie – Tu na Forex także jest demokracja – Im więcej zarabiasz, tym mniej płacisz podatku. Czy to sprzeczne z tym, co napisałem powyżej? Absolutnie nie.

Po prostu przy pewnym poziomie dochodów z Forex (jak i wszędzie indziej) opłaca się optymalizacja podatkowa (zgodna z prawem RP). Przy następnym poziomie można w zgodzie z prawem płacić tylko stała kwotę rocznie, a jeśli jesteś naprawdę dobry każda porządna Kancelaria zajmująca się optymalizacją podatkową uświadomi Tobie, że podatek może wynosić 0 (zawsze są jakieś koszta - zero to bujda, ale po ich uwzględnieniu wyjdzie ok. 5%) i wcale nie trzeba się wyprowadzać do Szwajcarii.

Emerytura i Ubezpieczenie zdrowotne.

Emerytura – składki emerytalne – zapomnijcie nie ma, bo nie można ich opłacać samemu, – na ale bądźmy poważni – każda kwota oddana na ZUS jest wyrzucona w błoto – już czytamy, że z tym wiekiem emerytalnym 67 lat to bujda na resorach i potrzeba jest 75 lat pracy !!!

Kolejny problem to ubezpieczeni zdrowotne - trzeba je mieć – wypadki i nieprzewidziane sytuacje mogą nas dotknąć w każdej chwili.

http://www.nfz-lodz.pl/index.php?option ... zpieczenie

Niektórzy są rolnikami, czasami ktoś ma kawałek etatu, czy działalność na kartę – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Zapraszam do dyskusji w temacie.

Tytuł następnego rozdziału:

Forex, jako podstawowe źródło utrzymania – aspekty i predyspozycje psychologiczne Indywidualne Tradera na rynku walutowym.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
maryha22
Posty: 24
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 20:10

Re: Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

niedziela 18 mar 2012, 12:10

Witam Cie i wszyskich czytajacych mozesz bardziej rzeczowo opisac ta optymalizacje podatkowa na czym ona polega??

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

poniedziałek 19 mar 2012, 16:30

Nie wiem co odpisać. Temat jest szeroki ja ocean: http://www.google.pl/search?q=optymalizacja+podatkowa

Wydaje się, że poniżej 5000$ (lub równowartość w PLN) stałego miesięcznego dochodu szkoda czasu na czytanie nawet. Optymalizacja to najpierw koszt, na który trzeba wyłożyć, aby potem płacić mniejsze podatki. Bezpośrednio w PL jest jeszcze temat funduszy zamkniętych ale to też spore kwoty wchodzą w rachubę tylko.

Tematu nie rozwijam, bo mój cykl Artykułów "Forex, jako podstawowe źródło utrzymania" będzie od poziomu, jako pierwszy cel 6000 PLN miesięcznie dochodu - czyli do optymalizacji daleka droga.

Łatwiej odpowiedzieć na szczegółowe pytania, jeśli się pojawią.

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
wrzesniowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 18:10

Re: Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

wtorek 03 kwie 2012, 18:20

wojtek_ea pisze:
Jednak, ponieważ polskie prawo nie uwzględnia zawodu Tradera Indywidualnego ani handlu walutami, jako formy działalności gospodarczej ( i bardzo dobrze) nie można odliczyć żadnych kosztów prowadzenia takiej działalności. Nie można założyć wprost firmy ani spółki, która zajmowałby się inwestowaniem na rynku walutowym.
Czy to jest pewna informacja? Chodzi mi o możliwość założenia działalności gospodarczej. W Polskiej Klasyfikacji Działalności jest taki zapis:

64.99.Z

Podklasa ta obejmuje:
- pozostałe pośrednictwo finansowe związane głównie z dystrybucją środków finansowych, w inny sposób niż udzielanie pożyczek:
- faktoring,
- wystawianie swapów, dokonywanie opcji oraz zawieranie transakcji zabezpieczających,
- działalność inwestycyjną na własny rachunek dokonywaną poprzez lokatę kapitału za pośrednictwem przedsiębiorstw wysokiego ryzyka, klubów inwestycyjnych itp.
Podklasa ta nie obejmuje:
- leasingu finansowego, sklasyfikowanego w 64.91.Z,
- obrotu papierami wartościowymi na zlecenie, sklasyfikowanego w 66.12.Z,
- sprzedaży, dzierżawy i wynajmu nieruchomości, sklasyfikowanych w odpowiednich podklasach działu 68,
- inkasowania należności z tytułu roszczeń, bez przejęcia długów, sklasyfikowanego w 82.91.Z,
- przyznawania dotacji przez organizacje członkowskie, sklasyfikowanego w 94.99.Z.



Czy forex by się pod to łapał?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

środa 04 kwie 2012, 07:24

Witam

Niczego nie można być pewnym zwłaszcza w podatkach. Ciekawe: "działalność inwestycyjną na własny rachunek dokonywaną poprzez lokatę kapitału za pośrednictwem przedsiębiorstw wysokiego ryzyka"

Trzeba by wystąpić o Indywidualną Interpretację Podatkową przed założeniem działalności Gospodarczej na osobę fizyczną. Koszt niewielki. Lokata to nie handel walutami - to raczej jest jednoznaczne, niezbadane są jednak wyroki fiskusa.

Wszystko co pisałem odnosiło się do Inwestora Indywidualnego. Osobiście wolałbym tępić robactwo na karcie podatkowej z ryczałtem, jest bezstresowo. Każdy znajdzie coś dla siebie http://ksiegowosc.infor.pl/niezbednik/w ... kowej.html

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Stały Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2012, 20:55
skype: Tommy_Boss
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

wtorek 15 maja 2012, 12:25

Pytanko na tak czy nie ?

Czy mogę zostać traderem bez działalności gospodarczej ??
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO .........

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy !!!

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Forex, jako podstawowe źródło utrzymania - część II

sobota 19 maja 2012, 07:46

Tommy_Boss pisze:Czy mogę zostać traderem bez działalności gospodarczej ??
Oczywiście Tak - rozumiem, że masz na myśli zarabianie dla siebie. By inwestować na FX czy giełdzie nie potrzeba żadnych zezwoleń i można to łączyć z każdym innym zajęciem

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości