Forex, jako podstawowe źródło utrzymania – Część IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Forex, jako podstawowe źródło utrzymania – Część IV

czwartek 22 mar 2012, 19:12

Wiedza, – co każdy Trader wiedzieć powinien i jak zdobyć tę wiedzę

Odpowiedź - jest prosta, – czym więcej wiedzy tym lepiej.

Na początek dobre wieści – nie ma żadnej Wiedzy tajemnej i ukrytej – wszystko jest publicznie dostępne w książkach lub w Internecie.

Złą wieścią może być to, że nie wszystko jest po polsku. Część informacji jest dostępna w większości po Angielsku i nie ma polskich tłumaczeń. No, ale cóż właśnie Angielski jest językiem finansistów – wszedłeś miedzy wrony musisz krakać jak one.

Poniżej opisze trzy drogi - Teraz opiszę świat Idealny.

Osoba uczące się Forex powinna przejść pewną drogę (w dużym uproszczeniu) – można także równolegle

1. Wiedza o ekonomi i gospodarce,
2. Wiedza o pieniądzu jak historii powstania,
3. Widza o systemie bankowym i jego działaniu ,
4. Wiedza o działaniu rynków finansowych,
5. Teorie spiskowe o Polityce, korporacjach, bankach i finansach – proszę się nie śmiać – nie ma innych racjonalnych wytłumaczeń dla części zjawisk, jakie zachodzą wokół nas jak właśnie teorie spiskowe,
6. Forex – historia rozwój zasady działania,
7. Forex – brokerzy – organizacja handlu walutami – super szczegółowo,
8. Forex i Giełda – Wszystko o analizie Technicznej,
9. Forex – podstawy analizy fundamentalnej – tu niezbyt głęboko - podstawy,
10. Forex – platforma - super szczegółowo o platformie, na jakiej pracujemy,
11. Praktyka – bez tego się nie obejdzie – tu zdania są podzielone, – jeśli ktoś przyłożył się do Teorii praktyka może być krótsza, jeśli nie to może mieć problemy – po prostu nie będzie wiedział, co się wokół dzieje.

Koszt – to zakup książek, których nie uda się Wam zdobyć przez wypożyczenie lub z Internetu

Największym kosztem będzie jednak koszt czasu, jaki trzeba poświecić na przeczytanie ze zrozumieniem materiału. Zdobywacie nowy Zawód!!! – Stosunkowo łatwy w wykonywaniu – jednak bardzo trudny do nauczenia. To jak odbyć studia na nowym kierunku.

Lekturą obowiązkową jest Internet – Na forach można znaleźć prawie wszystko – tyle, że ukryte pośród setek innych bezwartościowych tematów i wypowiedzi.

Droga druga - Polecam - świat praktyczny i na skróty

Fora są bezcenne – części Wiedzy zwłaszcza o Forex nie znajdzieciecie nigdzie indziej. Także, kiedy znamy słowa kluczowe na YouTube można znaleźć setki godzin materiałów – jednak droga tędy nie jest najlepsza – znacznie szybciej się czyta jak ogląda i słucha.

Praktyka – jedni mówią 1 rok – słyszałem 3-5 lata (różnie jest) tak jak różnie jest z tempem zdobywania Wiedzy

Jak to skrócić – ucz się na błędach innych zamiast na swoich - Połącz wiedzę praktyczną z teoretyczną?


Kup „Forex dla Bystrzyków” i przeczytaj – starając się zrozumieć jak najwięcej.

Potem wejdź na Nawigatora i BabyPips oraz ForexFactory – i przeczytaj je od deski do deski wszystko, wszystkie tematy i watki, kursy artykuły. Zaczynając od najstarszych. Może to zająć miesiąc może dwa może trzy – jednak, jeśli tego dokonasz zrozumienie przyjdzie samo.

Na forach znajdziesz setki pytań, nawet o podstawowe zagadnienia i setki gotowych odpowiedzi, setki problemów i setki przykładów ich rozwiązań.

---------
W maju minie 4 lata od początku mojej przygody z Forex. Dziś z aktualną wiedzą czytając fora, jestem przerażony jak z małą widzą osoby mają już realne rachunki z relatywnie dużymi pieniędzmi. Mała dygresja – moja własna droga nie była lepsza pierwszy rachunek Real po pół roku od pierwszego kontaktu z Forex i jednym płatnym szkoleniu – 75% konta poszło dla brokera – stop transakcji. Dalsze pół roku nauki, nowy rachunek u innego brokera – MC. Kolejne pół roku nauki teorii i praktyki - już było OK. - potem było już tylko coraz lepiej.
---------

Trzecia droga – płatne i bezpłatne szkolenia - w następnej części mojego cyklu.

Opiszę krótko swoje doświadczenia – brałem udział w 3 płatnych szkoleniach i nie żałuję. Zwrócę jednak uwagę jak wybrać szkolenie by było przydatne.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości