Spekulant.FM

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Spekulant.FM

poniedziałek 18 sie 2014, 20:04

Tymczasem w Karpaczu mimo końcówki sezonu ceny trzymają się nieźle ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

wtorek 19 sie 2014, 22:36

Obserwacja z wykresu dziennego: Obecna konsolidacja, która nastąpiła po silnych wzrostach (listopad-grudzień 2013r) przypomina formację jaka wykreślona została również w 2012r. Wówczas nastąpiło dynamiczne wybicie ceny górą i kilka miesięcy silnych wzrostów. Czy obecnie będzie tak samo? Zobaczymy. Ja obstawiam taki scenariusz, a linie obrony ustawiam w przedziale 100.50-100.80, jak już to wcześniej pisałem przy okazji analizy interwału miesięcznego MN i tygodniowego W1
usdjpyd1formacje.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

wtorek 02 wrz 2014, 21:51

Rachunek short-term osiągnął dzisiaj saldo 13 600pln (+36,42%). Jest to wynik uzyskany po ok. 40 dniach gry (od 21 lipca). Wypłacam z tego rachunku 3 000pln. Pozostałą kwotę zostawiam do dalszej gry. Rachunku long-term nie ruszam.

Zadowolony jestem w nie tyle z wyniku, co z niskiego DD (obsunięcie kapitału). Zakładałem większe, a jest ok. 10%. Szczegóły znajdziecie w moim dzienniku myfxbook

Te wypłacone 3 000pln zamierzam ulokować na jakiejś dobrej lokacie bankowej. Czekam na propozycje. 'Kokosów' z tego nie będzie, ale przynajmniej środki będą bezpiecznie odłożone... no chyba że z BFG coś się stanie ;-)
MetaTrader_4_Admiral_Markets_AS_-__GBPCHF-Pro_Weekly_.jpg
SHORT_TERM_-_www_spekulant_fm___Myfxbook.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

środa 03 wrz 2014, 06:05

Gratulacje wynik bardzo ładny.

Szkoda, że troszkę mniej pisałeś ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

środa 03 wrz 2014, 10:22

Akhh pisze:Gratulacje wynik bardzo ładny.

Szkoda, że troszkę mniej pisałeś ;)
'Pieniądze lubią ciszę' ;-)

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

sobota 13 wrz 2014, 22:39

Aktualnie na rachunku 'long-term' osiągnąłem wynik +61,47% przy DD 9,21% , a na rachunku 'short-term' 67,39% przy DD 13,38%. Poniżej screeny z kont. Podgląd do kont dostępny w moim dzienniku

Z rachunku ST wypłaciłem kolejne 3 000pln, a z LT 5 000pln. W sumie wypłaciłem już 11 000pln zysku

A tutaj się trochę wyżaliłem ;-)

Long-term:
longtermequity.jpg
Obrazek


Short-term
shorttermequity.jpg
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Spekulant.FM

niedziela 14 wrz 2014, 16:52

A tutaj się trochę wyżaliłem ;-)
Nie bierzesz tylko pod uwagę, że trader i analityk to różne specjalizacje. Niewielu jest dobrych traderów będących jednocześnie dobrymi analitykami i odwrotnie. Mimo, że specjalizacje te krzyżują się, to wymagają także cech zupełnie różnych.
Przykładowo w bankach inwestycyjnych analitycy analizują a traderzy tradują. Nie bierze się to bynajmniej z faktu, że analitycy nie chcą ponosić odpowiedzialności za swoją pracę, tylko raczej z tego, że nie są w stanie nauczyć się tradować. Podobnie anestezjolodzy nie muszą być chirurgami i odwrotnie.

Gratuluję gwałtownych zysków. Ciekawie natomiast wygląda linia equity/balance przed tym skokiem :wink: . Trzymam kciuki, żeby udało Ci się utrzymać tendencję.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

niedziela 14 wrz 2014, 19:26

Marcin_N pisze:
A tutaj się trochę wyżaliłem ;-)
Nie bierzesz tylko pod uwagę, że trader i analityk to różne specjalizacje. Niewielu jest dobrych traderów będących jednocześnie dobrymi analitykami i odwrotnie. Mimo, że specjalizacje te krzyżują się, to wymagają także cech zupełnie różnych.
Przykładowo w bankach inwestycyjnych analitycy analizują a traderzy tradują. Nie bierze się to bynajmniej z faktu, że analitycy nie chcą ponosić odpowiedzialności za swoją pracę, tylko raczej z tego, że nie są w stanie nauczyć się tradować. Podobnie anestezjolodzy nie muszą być chirurgami i odwrotnie.

Gratuluję gwałtownych zysków. Ciekawie natomiast wygląda linia equity/balance przed tym skokiem :wink: . Trzymam kciuki, żeby udało Ci się utrzymać tendencję.
Dobry trader musi być dobrym analitykiem. Dobrym to nie znaczy takim co ma zawsze rację, ale nawet jak się myli to nie trwa w tym błędzie długo. Pojęcie dobrego analityka jest dla mnie 'niemierzalne'. Czy to można oceniać popularnością, częstotliwością komentarzy, czy czym?

Jeśli chodzi o analityków banków inwestycyjnych to sam portal Comparic publikuje i podsumowuje skuteczność ich prognoz (zagrań)... gdyby osiągali podobne wyniki z faktycznych inwestycji to naprawdę byłoby, delikatnie pisząc kiepsko...

Wolałbym dać się pokroić chirurgowi bez anestezjologa niż odwrotnie ;-)

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

poniedziałek 22 wrz 2014, 14:20

Obydwa rachunki zostały już podwojone i walczymy dalej... Z początkowych20 000PLN jest na obecną chwilę 40 000PLN. Kapitał wypłacony i od tej pory gram tylko tym co zarobiłem.

Tak wygląda mój mój trading desk :-)


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulant.FM

poniedziałek 22 wrz 2014, 14:23

No pięknie :)
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulant.FM

poniedziałek 22 wrz 2014, 15:25

No i pięknie. Tak się powinno tradować! :joy:
Ładny pokój. To u Ciebie w domu , czy jakieś biuro na mieście ?
Powodzenia w dalszej grze i pozdrawiam serdecznie !
:cheers:

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulant.FM

czwartek 25 wrz 2014, 13:19

Z ciekawości zapytam ile czasu spędzasz dziennie przed platformą ?
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

czwartek 25 wrz 2014, 17:06

michosz pisze:Z ciekawości zapytam ile czasu spędzasz dziennie przed platformą ?
pozdrawiam :)
Cały dzień.

no avatar
pupsko5
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 09:59
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulant.FM

czwartek 25 wrz 2014, 21:25

Spekulant pisze:
michosz pisze:Z ciekawości zapytam ile czasu spędzasz dziennie przed platformą ?
pozdrawiam :)
Cały dzień.
To ja zapytam jak sobie radzisz z ochroną oczu? Bo to chyba każdy kto siedzi przynajmniej z 1/3 część dnia przed monitorem wie, że z czasem pojawia się krótkowzroczność. Można tego uniknąć poprzez okresowe przerwy poświęcone ćwiczeniom oczu. Robisz coś takiego? Może jakieś inne czynności np patrzenie na coś co jest daleko co jakiś czas. Czy nosisz już okulary i olewka ile czasu oko zachowuje nieprawidłową akomodację?

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Spekulant.FM

czwartek 25 wrz 2014, 22:53

pupsko5 pisze:
Spekulant pisze:
michosz pisze:Z ciekawości zapytam ile czasu spędzasz dziennie przed platformą ?
pozdrawiam :)
Cały dzień.
To ja zapytam jak sobie radzisz z ochroną oczu? Bo to chyba każdy kto siedzi przynajmniej z 1/3 część dnia przed monitorem wie, że z czasem pojawia się krótkowzroczność. Można tego uniknąć poprzez okresowe przerwy poświęcone ćwiczeniom oczu. Robisz coś takiego? Może jakieś inne czynności np patrzenie na coś co jest daleko co jakiś czas. Czy nosisz już okulary i olewka ile czasu oko zachowuje nieprawidłową akomodację?
Patrzę na coś co jest daleko... olbrzymie zyski :tongue: A tak poważnie: nie, nic nie robię. Ja się nie wpatruję cały czas w monitory, tylko 'rzucam' okiem a 'akcje' podejmuję od czasu do czasu... Takiego patrzenia non stop to jest może z 6-8h dziennie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości