Zwykły handel

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 03 lis 2015, 16:43

Wtorek:
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

wtorek 03 lis 2015, 20:52

wymiatasz na tym M1, mnie tak nie szło na M1, co chwila widziałem sygnały, okazje i inne takie rzeczy.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 03 lis 2015, 21:26

Do wymiatania jest jeszcze bardzo długa droga. Wszystko rozbija się o niekompletne zasady zamykania pozycji, tak jak wspomniałem na początku dziennika, opracowanie ich to mój główny cel. To jednak wymaga handlowania, analizowania, wyciągania wniosków i tak w kółko, ponieważ na historii tak naprawdę nie widać tego co jest ważne.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

środa 04 lis 2015, 20:09

Środa:
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Wiem jak to wygląda na tle dzisiejszego dnia. Dłuższy termin też mam w planie, ale za jakiś czas. Póki co inne cele.

Czwartek (aktualizacja postu):
Bardzo podobne zagranie do wczorajszego i nawet ta sama godzina. Tylko dziś spóźniłem wejście o kilkanaście minut.
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Zestawienie ostatnio rozegranej serii transakcji (aktualizacja postu):
Screenshot_7.png
Wszystkie zagrania zostały udokumentowane screenami wykresów oraz zestawieniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 10 lis 2015, 14:39

Do końca roku będę publikował zagrania tak jak dotychczas, jednak bez podpięcia rachunku. Kolejne podpięcie rachunku po nowym roku. Prowadzenie dziennika okazało się dla mnie dość ciekawym doświadczeniem motywującym do dokumentowania swoich zagrań i dlatego postanowiłem to kontynuować.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Zwykły handel

wtorek 10 lis 2015, 16:01

Dan pisze:Prowadzenie dziennika okazało się dla mnie dość ciekawym doświadczeniem motywującym do dokumentowania swoich zagrań i dlatego postanowiłem to kontynuować.
To dużo daje i wiem z relacji wielu osób, że często upublicznienie własnego tradingu było pewnym momentem przełomowym, po prostu sam dla siebie to często nie che się opisywać wszystkiego a dla innych robi się to dokładniej, ma to podstawy w psychologii ale nie będę się rozpisywał i wymądrzał :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 10 lis 2015, 23:05

Dużo gry mam zapisane na dysku tylko niechętnie wracam do odległych historycznie screenów z opisami. Najlepszy dziennik jaki miałem składa się z filmów (osobno nagrywana analiza i transakcje), ponieważ najłatwiej można się w tym odnaleźć i do mnie taki przekaz dociera najlepiej jeśli chcę wrócić po fakcie do historycznych sytuacji.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

środa 16 gru 2015, 11:05

Dziś była możliwość zrobienia screenów. SL dla pierwszej transakcji i TP dla drugiej. Prawie udało się wycisnąć RR 4:1 już po uwzględnieniu prowizji (bez prowizji nieco ponad 5:1).
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

poniedziałek 21 gru 2015, 17:02

Dzisiejsze testy na nieciekawym rynku. Jestem coraz bardziej zadowolony i pozytywnie nastawiony co do handlowania w przyszłym roku.
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

poniedziałek 21 gru 2015, 20:10

Dan pisze:Dzisiejsze testy na nieciekawym rynku. Jestem coraz bardziej zadowolony i pozytywnie nastawiony co do handlowania w przyszłym roku.
Fajne trejdy, wszystko tylko wg swiec?

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

poniedziałek 21 gru 2015, 21:26

Na wykresie zaznaczyłem koncepcję kierunku, ponieważ wcale nie chodzi o świece. Prezentuje taki wykres dla przejrzystości :)
Screenshot_1.png
Pierwszy buy (niebieska linia trendu i strzałka) wynikał z potencjalnego wybicia z ORGR. Późniejszy sell wynikał z tego, że jednak się odwrócili i nie realizowali tego ORGR. Następnie planowałem kolejny S (czerwona strzałka) tylko nie było potwierdzeń.

Podczas sesji amerykańskiej (zielone wsparcie i strzałka) pojawiła się realizacja tego porannego ORGR. Pierwszy buy wzięty licząc na kontynuację ruchu, ale zawrócili (nie powinni), dlatego musiałem szybko wyjść z tego trejdu. Przerzuciłem się na S i w sumie to niczego nie oczekiwałem. Wiedziałem, że albo porządnie zjadą i zarobię na tej Sce, albo zawrócą od wsparcia i wtedy błyskawicznie przerzucę się na L. Zadziałała druga opcja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 22 gru 2015, 10:45

TP dla drugiej próby, z pierwszej musiałem wyjść jak zanegowali sygnał.
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 07 sty 2016, 16:17

Najwyższy czas wracać do handlowania po świątecznej przerwie. Przez ostatnie dwa tygodnie w ogóle nie interesowałem się tym, co działo się na rynkach ani nie śledziłem wykresów. Teraz chciałbym już nadrobić zaległości i spróbować zdobyć trochę pipsów :) Rachunek dostępny w stopce.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

środa 13 sty 2016, 21:04

EURUSD 8 stycznia
Screenshot_1.png
DAX 13 stycznia
Screenshot_2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 14 sty 2016, 09:27

Dziś mała wpadka na EURUSD. Powodem był BE, który ustawiłem myśląc, że już jest bezpiecznie. Wcale tak wcześnie go nie ustawiłem tylko już po dwóch nawrotkach :joy:
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
W tym momencie nawet TP zawęziłem do dolnego ekstremum spodziewając się problemów z dalszym zjazdem wynikających z PA.
Screenshot_3.png
Oni wtedy wrócili po mój BE, a następnie pojechali do TP już dopasowanego do warunków rynkowych w tamtym momencie.
Screenshot_4.png
Przy czym nie ma tutaj powodu do narzekania, ponieważ mam na uwadze całą serię transakcji, a nie tylko ten jeden przypadek. W całej serii takie postępowanie wygeneruje dobry wynik, ponieważ część z transakcji i tak wróciłaby do SL jeśli nie byłoby BE. Trzeba tylko oszacować co jest bardziej opłacalne dla systemu: 1) schemat TP albo SL czy 2) TP albo BE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

czwartek 14 sty 2016, 10:02

Zależy od systemu i "klimatu" na rynku. W jednym miesiącu BE pozwoli nie tracić w drugim ograniczy zyski. Przy czym częściej ogranicza zyski. Jak ma walnąć SL to i tak walnie bo samo wejście było pewnie nie w porę.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 14 sty 2016, 16:11

Zgadzam się z tym i u mnie to się potwierdza jeśli przeanalizuję swoją historię.

Kolejna wtopa na edku, jakoś po nowym roku nie mogę się przełamać. Normalnie powinienem odwrócić pozycję na L, ale nie zrobiłem tego ponieważ edek nie realizuje moich zasięgów dla TP ostatnio i postanowiłem czekać na kolejną okazję, która zbuduje się od zera.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
DAX:
Screenshot_3.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

niedziela 24 sty 2016, 22:27

Dawno nic nie pisałem w swoim dzienniku. Jest tak z dwóch powodów.

Po pierwsze handluje rotacyjnie u kilku brokerów (nie tylko na otwartym tutaj rachunku). Od ostatniego wpisu tutaj zauważyłem, że jeden brok nie zamyka mi zleceń na TP (uwzględniając spread oczywiście) i dlatego postanowiłem go głębiej przetestować. Sytuacja się powtórzyła kilkukrotnie - będąc przy konsoli mogłem zamknąć pozycję po swojej cenie, jednak broker automatycznie tego nie zrobił. Nieraz dosłownie ułamek sekundy decyduje o tym, że nie ma TP a za kilka/kilkanaście minut jest SL. Inni zamykali prawidłowo. Także dziękuję za tamtą współpracę.

Po drugie od tego roku postanowiłem specjalizować się w DAX i nie grać na niczym innym (oprócz EURUSD czasem), ponieważ to co robią na DAX sprzyja mojej indywidualnej myśli tradingowej. Problem w tym, że miałem lukę w swoim algorytmie prowadzenia pozycji doszlifowanej pod koniec poprzedniego roku, także po przejściu z walut muszę skorygować kilka spraw, między innymi chodzi o odnawianie oraz odwracanie pozycji - te prace są w toku. Nie jest łatwo.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

poniedziałek 25 sty 2016, 09:55

Podziel się wiedzą co to za broker bez zamykania TP. Ciekawe co jak cena poleci wyżej.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 26 sty 2016, 10:07

Inaczej powiem. Grałem u nich na początku dziennika. Generalnie jak podkręciłem tempo to pojawiły się problemy. Głównie poślizgi plus rozszerzone spready. Jeśli codziennie u kogoś handlujesz to łatwo zobaczyć pogorszenie jakości. Nie zarabiałem dużo, kilka stówek dziennie jak tutaj, dlatego nie rozumiem skąd te problemy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości