TF

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

TF

sobota 31 mar 2012, 17:27

Jak u Was jest z zawieraniem transakcji? Czy zwracacie uwagę (jeśli tak to w jakim stopniu) na wyższe interwały aniżeli te na których inwestujecie? Czy rynek zachowuje się podobnie na wyższych, niższych i małych TF?
Do czego zmierzam. Otóż u mnie jest tak, że czasem spoglądanie na wyższy interwał przeszkadza a czasem pomaga. Jeśli szukam kierunku na wyższych interwałach żeby na niższych zawierać zlecenia zgodne z kierunkiem wyższego interwału to prawda jest taka, ze jeśli źle ocenię sytuację na wyższym to polegnę. Tutaj muszę wykonać dobrą analizę dwóch wykresów.
Odnośnie gry na małych interwałach. Wiele razy słyszałem, że rynek zachowuje się na każdym TF tak samo, działają te same analizy itp. (oczywiście pomijam szybkość podejmowania decyzji i emocji). Czy to prawda? Ja mam wątpliwości i potrzebuję kogoś kto by je rozwiał:) Na wyższych TFach mam lepszą skuteczność niż na niższych przy takim samym analizowaniu wyższych jak i niższych. I tu nie chodzi o wielkości SL, TP RR. Po prostu na M1 (M5 również) cena na wyznaczonych przeze mnie poziomach zachowuje się przeważnie obojętnie i dochodzę do wniosku, że równie dobrze na M1 mogę oszczędzić czas na analizowanie zawierając transakcje na ślepo zasłaniając się MM. Wiem, wiem. Muszę znaleźć sobie styl który mi "leży". A więc pasuje mi gra na M30, H1, H4 ale czasami przychodzi mi ochota na szaleństwa i wtedy wchodzę na mniejsze. Tutaj mam pytanie do skalpelów którzy inwestują na M1 M5 bez zerkania "wyżej": jak Wy to robicie?
Zapraszam do dyskusji

Edit. Przepraszam, miałem zamiar wpakować temat do czasówek ale mając otwarte kilka okienek przypadkowo dałem tutaj. Proszę o przeniesienie tematu.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

sobota 31 mar 2012, 18:15

Tak cena zachowuje się tak samo na m1 czy H1, tylko że szybciej. Skalpując na m1 wystarcza mi m5 do kierunku, ale zwracam uwagę na h1 czy h4 w jakim miejscu jest cena, ile do ważnych s/r itd.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: TF

sobota 31 mar 2012, 23:00

Microbi pisze:Tak cena zachowuje się tak samo na m1 czy H1, tylko że szybciej. Skalpując na m1 wystarcza mi m5 do kierunku, ale zwracam uwagę na h1 czy h4 w jakim miejscu jest cena, ile do ważnych s/r itd.
Czyli z wysokich wyznaczasz strefy zmian popytu/podaży i nie zawierasz transakcji w pobliżu czy szukasz na M5 potwierdzenia zmiany kierunku? Czy może po prostu obserwujesz i czekasz na reakcję? A jeśli cena zareaguje a po jakimś czasie zawraca to dalej szukasz wejścia w pozycję?
Ok. Wyznaczyłeś poziom na H1. Zadziałał. Włączasz M5 i szukasz potwierdzenia zmiany kierunku niech będzie 123, średnie albo coś innego. Masz potwierdzenie. Przechodzisz na M1?
Pisząc "ważne S/R" masz na myśli poziomy które działały w historii i po prostu one są dla ciebie ważne czy rozważasz miejsca które mogą stać się takimi poziomami. Do czego zmierzam? Jeśli mamy dokonywać analizy wyższych TF z potencjalnymi miejscami zwrotów czy kontynuacji to po co nam mniejsze interwały skoro możemy brać profity z większych? Po co analizować dodatkowo M1?

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

sobota 31 mar 2012, 23:36

po to zeby nie wpakowac sie prosto w cofke, chyba, że ustawiasz duzy SL, analizując sytuację na nizszym TF jestes w stanie wejść w tranasakcje bardzo precyzyjnie z małym SL, czyli ryzykujesz w bardzo ograniczonym stopniu przy potencjalnie dużym proficie
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: TF

sobota 31 mar 2012, 23:52

zicmar58 pisze:po to zeby nie wpakowac sie prosto w cofke, chyba, że ustawiasz duzy SL, analizując sytuację na nizszym TF jestes w stanie wejść w tranasakcje bardzo precyzyjnie z małym SL, czyli ryzykujesz w bardzo ograniczonym stopniu przy potencjalnie dużym proficie
I tego właśnie nie za bardzo rozumiem. Według tego co piszesz to analizujesz wyższe TF a na małym szukasz precyzyjnego wejścia. Ale czy to jest wtedy gra na M1? Chyba raczej na wyższym a wejście na M1. Druga sprawa jest taka, że TP na M1/M5 przeważnie jest rzędu kilkunastu pipsów (czasem kilku) po czym szuka się ponownego wejścia. Czy nie lepiej jest przesuwać SL za ceną?
Próbuję zrozumieć więc z góry przepraszam za dociekliwość

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 06:56

Nie zrozumiałeś mnie chyba, analiza sytuacji powinna byc robiona jednocześnie na kilku TF a nie wybiórczo na jednym, to o czym piszesz to prowadzenie pozycji, jezeli jesteś zwolennikiem skalpu, to prowadzisz po M1 lub ekstremalnie nawet na wykresach sekundowych, jak lubisz dłuższe jazdy to robisz to na H1 np. Cała sztuka polega na tym, żeby umiec ogarnąć zachowanie się ceny w przestrzeni jaką daje podgląd na kilka TF jednocześnie.
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 07:52

Dzięki za odpowiedź.
Czy przy analizach trzymacie się sztywnych zasad czy włączacie "uznaniowość", "przeczucia"?

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:14

grio pisze:Dzięki za odpowiedź.
Czy przy analizach trzymacie się sztywnych zasad czy włączacie "uznaniowość", "przeczucia"?

Nazwałbym to doświadczeniem. Co do reszty. Na wyższym TF rysujesz sobie s/r, SD, LT, co lubisz. Miejsca w których cena może się zatrzymać. W takich punktach nie skalpuje. Czekam. Skalpując na M1, M5 mi wystarcza do kierunku. Dlaczego m5 ? Prosta zależność, m1/m5, m5/m15 itd. Niższy TF do wejścia z mniejszym SL. Jak jest dobry impuls, trzymaj pozycje z wyższym TF, nawet h1, możesz wtedy wziąć profit z r:r 1:5, czy 1:10. Ważne jest zabezpieczenie pozycji. Pamiętaj, cena na ogół idzie z korektami, więc na pewno zawróci zanim dojdzie do TP. Kwestia Twojej psychiki . Np. prowadzisz pozycje krótką, ale widzisz że dochodzimy np. do LT, nie wiesz nigdy czy przebiją czy odbiją. Ale w tym miejscu jesteś czujny. :-) Tak naprawdę nie ma jedynej słusznej metody, musisz znaleźć coś co Ci podpasuje i będziesz to czuł.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:32

* po raz pierwszy zgadzam się z Modem, za miedzą tego nie było , albo ja sie zmieniłem, albo jakieś Forum inne :lol:
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:37

zicmar58 pisze:* po raz pierwszy zgadzam się z Modem, za miedzą tego nie było , albo ja sie zmieniłem, albo jakieś Forum inne :lol:
I tak trzymaj a daleko zajdziesz :mrgreen:

Ps. żarcik oczywiście.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:51

:mrgreen: Żarcik, jaki Admin, jaki Mod, takie Forum
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:52

* oczywiscie
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:53

:lol: znowu zartowałem , bo dzis 1 kwietnia
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 09:55

Dzięki. Wydaje mi się, że zrozumiałem sens. Potestuję od poniedziałku na demo.Jeszcze jednak trochę pomęczę :)
Czy zwracacie uwagę na fundamenty? Czy trejdujecie podczas ważnych info? Co według Was kształtuje popyt/podaż. I wreszcie: wysokie interwały tworzą niskie, niskie wysokie czy uzupełniają się wzajemnie? Według tego co piszecie każdy interwał jest zależny od wyższego. Jeśli tak jest to co kształtuje największy?

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 10:06

Ten co na górze siedzi rządzi wszystkim a Ty albo się do tego przyłączasz, albo masz pozamiatane i sam nie wiesz dlaczego, a tak na poważnie sa różne teorie co do fundamentów, moim zdaniem fundamenty to jedna wielka sciema, cena dyskontuje wszystko znacznie wcześniej a dane makro wywołuja tylko chaos po to zebys przyłączył sie do tej paniki w trakcie podawanych ważnych danych makro, ci na górze juz dużo wczesniej wiedzą w jakim kierunku podążać
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 10:14

20-30 min przed danymi nie otwieram pozycji. Co do fundamentów, nie są żadną ściemą, są gracze co grają tylko na fundamentach z bardzo dobrymi wynikami.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 10:20

Więc podczas ważnych danych lepiej trzymać się z boku. Chwilowy chaos przy skalpowaniu może nas wybić na SL. Czasem pchnąć w stronę profitów.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 10:21

Microbi pisze:20-30 min przed danymi nie otwieram pozycji. Co do fundamentów, nie są żadną ściemą, są gracze co grają tylko na fundamentach z bardzo dobrymi wynikami.
Grzegorz (Niemiaszek) np.?

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 10:29

oj, i tu sie nie zgodze z szanownym Modem, z moich obserwacji wynika, ze kierunek obrany na wyzszych TF przed danymi makro z reguły jest utrzymany, kwestia jaki stop w niektórych przypadkach to utrzyma, skalpując rzeczywiście nie ma sensu wtedy trzymac pozycji z powodu krótkiego SL, inwestujac na wieksze jazdy mozna te zawirowania przetrzymać, aczkolwiek nie zawsze i tu jest dylemat, być poza rynkiem czy być w aktywnej pozycji, osobiscie wole przeczekać ta burzę poza rynkiem i patrzeć spokojnie jak sie inni nap*
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: TF

niedziela 01 kwie 2012, 10:39

A ja dalej się upieram że wszystko ma początek w fundamentach :-) I nie chodzi mi tu o granie pod dane z kalendarza makro. Tematu nie pociągnę , może kiedyś jak załapię sensowne podstawy. Ale żeby nie było, grać można z powodzeniem bez fundamentów czy dziwnej AT co 3/4 wykresu zasłania, szczególnie skalpując. Rynek to powielane schematy. Wracając do fundamentów, to inna gra, większe SL, większe targety itd.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości