Autochartist

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 19 cze 2012, 17:34

Akhh pisze:Pozycję otwierasz po prostu zaraz po sygnale o skończonej figurze na ślepo nie zależnie w jakim miejscu się znajduje cena?
Tak dziś, całkowicie na pałę. Jak tylko pokazał się sygnał (a pokazują się z czasem z kilku minutowym opóźnieniem w stosunku do pełnej lub połówki godziny) otwierałem pozycje i stawiałem potem TP z Autochartist. Nawet nie maiłem otwartych wykresów. Nic nie sprawdzałem. Oczywiście nieraz sygnał jest już częściowo zrealizowany stąd niektóre TP takie małe. Może z plugina było by lepiej.

Masz racje, że nadal nie wiemy jak są tworzone te statystyki i na ile manipulowane - działamy trochę na czuja - przypomina Instytut badania klucza w Argolandzie.

Prowadzę takie dzikie testy, bo wtedy najlepiej zbiera się doświadczenia i wyrabia pogląd w sprawie.

Sądzę, że po jutrzejszym dniu następny dzień będzie z SL i korektą poziomu TP. Nie wspomniałem, ale dziś jedna z pozycji nie zaliczyła TP bo brakło 1.5 pipsa, ale gdybym poziom TP dał wg mojej wiedzy to by weszła na 100%.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

środa 20 cze 2012, 07:07

Jeśli masz linki do statystyk z FXDD oraz IBFX wrzuć je proszę - dzisiaj zrobię złożenie statystyk w excelu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

środa 20 cze 2012, 07:15

http://fxdd.autochartist.com/performanc ... _FOREX.xml

w IBFX statystyka nie działa ??? - ale wysyłam coś Tobie na PW
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

środa 20 cze 2012, 09:57

The statistics below measure how many complete chart patterns hit their forecast level within one pattern length after breakout.

Jak to rozumieć...

Jaki procent zakończony figur doszedł do celu w długości równej jednej/tej figurze. A figury mają długość 50+ świeczek... Nie rozumiem tego.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

środa 20 cze 2012, 15:42

Zgodnie z obietnicą.

Wersja alfa - troszkę mnie czasu kosztowała ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 21 cze 2012, 06:31

Akhh pisze:The statistics below measure how many complete chart patterns hit their forecast level within one pattern length after breakout.

Jak to rozumieć...

Jaki procent zakończony figur doszedł do celu w długości równej jednej/tej figurze. A figury mają długość 50+ świeczek... Nie rozumiem tego.

Wojtek co o tym sądzisz? Bo cały czas się zastanawiam i nie bardzo to rozumiem...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 21 cze 2012, 08:56

Małe podsumowanie.

Jak na razie testy wyglądają bardzo obiecująco.

Mimo stosowania SL (przynajmniej 2-3xmniejszego niż potencjalne TP) - czasami zbyt małego i tak statystyki skuteczności wypadają obiecująco.

Ja na razie stosuję takie zasady:
RGR i ORGR - grane z buy/sell stopów w momencie kiedy system podaje, że może coś takiego wystąpić.
Wybicia z formacji grane tylko jeśli mogę wziąć pozycję blisko linii - jeśli nie czekam na cofkę i odbicie od linii - bardzo często działa - a dodatkowo potwierdza siłę formacji jednocześnie pozwalając na korzystniejszy R:R (wczoraj na EUR/USD w ten sposób pozycja miała zysk/ryzyko 5:1)

Na pewno jest to bardzo ciekawe narzędzie - można się zastanawiać żeby połączyć to z jakimiś indykiem, który dawałby nam potwierdzenie - albo ze średnimi żeby grać tylko z trendem - można dowolnie modyfikować i kombinować.

Jeśli chodzi o dodatkowe parametry - Quality, Trend - etc to tutaj statystyki wychodzą na tyle równo, ze wydaje się nie mieć sensu podwyższanie filtrów - chyba że w miarę jak autochartist będzie działał i będzie więcej danych to coś można będzie tutaj ruszać - ale wydaje mi się, że jeszcze nie czas na to.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 21 cze 2012, 11:42

wojtek_ea pisze:Odpiszę dziś - prowadzę dwa testy równolegle na Autochartist, i nie miałem czasu się wczoraj rozpisać co mi wyszło.
Najbardziej interesuje mnie Twoje zdanie jak to jest liczone i jak rozumiesz:


The statistics below measure how many complete chart patterns hit their forecast level within one pattern length after breakout.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 21 cze 2012, 12:16

wojtek_ea pisze:Nie rozumiem - nie pasuje mi nic do potencjalnych tłumaczeń
Właśnie - jedyne co mi pasuje to, że po kompletnej formacji TP musi być uzyskane co w co najwyżej taką ilość świec na jaką składa się formacja - czyli dużo - i nie ma nic o potencjalnych cofkach.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 21 cze 2012, 22:53

Wczoraj i dziś prowadziłem w tle test - krótko o wrażeniach.

Wczorajszy dzień wypadł zdecydowanie negatywnie - była swego rodzaju konsola, a sygnały na egzotykach. Reasumując, odpada jakiekolwiek mechaniczne stawianie pozycji bez potwierdzania i dodatkowej analizy. Część pozycji jest zafałszowana przez filtracje danych ceny przez Brokerów. Jest kilka figur które mają nawet 100% realizacje, ale są bardzo rzadkie wiec się nie opłaca wyczekiwać. Dziś było lepiej, ale mi się nie podobało.

Od 4 dni mam, o czy pisałem demo IBFX z pluginami Autochartist na wykresie EURUSD dla 15 30 60 i 240 M. Razem 12 wykresów. I tu jestem w 4 dniowym szoku. Było kilka sygnałów, które naniesione automatycznie na wykres można poddać od razu dodatkowej analizie. Te które w oparciu o swoją widzę otwarłem wszystkie weszły na TP.

Wydaje się, że narzędzie może być idealne dla osób które pracują na wybranych parach jako wspomagacz codziennych decyzji. Dzięki pokazaniu sygnału na wykresie odpada wiele problemów konfiguracyjnych i technicznych.

Wywaliłem starą statystykę - od poniedziałku poprowadzę na początek EURUSD w oparciu o pluginy tylko, ale dla wszystkich 4 TF i dla 4 brokerów - zobaczymy co wyjdzie z takiego podejścia by skupić się na jednej parze i filtrować sygnały.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

piątek 22 cze 2012, 14:49

Wysłuchałem webinary, popytałem dość długo i wniosek na chwilę obecną nie jest optymistyczny.

Pani, która odpowiadała na moje pytania nie wiedziała wszystkiego i mam nadzieję, że się troszkę myliła wniosek był taki:

Skuteczność formacji jest liczona tak:
po sygnale mamy przewidywane TP. I cena musi dojść do tego poziomu po sygnale, żeby uznać go za udany.

To jest jasne - ale w jakim czasie i jaka cofka może być maksymalna.
I tutaj mniej optymistycznie - czas to tyle świec z ilu składa się formacja (czyli przy 15minut to 20-30 świec czyli duużo czasu dajemy cenie na dojście)
A jeśli chodzi o cofki nie są brane pod uwagę.

Czyli reasumując na chwilę obecną jeśli Pani dobrze wytłumaczyła nie ważne, że mamy zakładane TP 15pips a wykres cofnie się przez następne 20świec o 100pipsów, jeśli tylko w zakładanym czasie dojdzie do prognozowanego poziomu.


Jeśli tak to wygląda to i tak nie zmienia wiele, bo jednak coś pokazuje - a optymalne wtedy dobranie parametrów tradingu jak SL, pary oraz czas i logiczne otwieranie pozycji może dać jednak zyskowny system sam w sobie.

Można się zastanowić żeby grać tylko z trendem i no kierunkiem jakiegoś indyka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 26 cze 2012, 08:58

W poniedziałek bez pozycji. Jakoś nie było dla mnie dobrych sygnałów.

Dzisiaj już pokazują się Głowy z Ramionami - i tam się staram dostawiać na buy/sell stopy. Zobaczymy jak to wyjdzie + cały czas obserwuję.

Jakiś system z tego złożyć się będzie dało - i myślę, że to może być system zarabiający.

Cały czas jednak nie mam odpowiedzi - troszkę sobie olewają odpowiedzi na maile - lub po prostu troszkę się boją bo jeśli jest tak jak mówię (skuteczność formacji to tylko dotarcie do punktu TP w przeciągu takiej samej ilości świeczek z jakiej składa się formacja) to statystyka jest naciągana i boją się troszkę do tego przyznać. Bo jeśli wprowadziliby do tego SL = TP to okazałoby się, że statystyka dramatycznie spadnie - a zainteresowanie narzędziem również wprost proporcjonalnie do spadku skuteczności.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

niedziela 23 wrz 2012, 07:59

Temat jakby umarł. Chciałbym zamieścić małe posumowanie, a raczej udzielić wszystkim rady, jak z tego wyciągnąć konkretne pipsy.

Był to mój pomysł na wykorzystanie tej pracy.

Ja od tego czasu z różnym powodzeniem, jednak z poważnym plusem stawiam na realnym koncie pozycje oparte o Autochartist. Jak to robię ?
Mianowicie wykorzystuje rss http://www.autochartist.com/trader-comm ... cles/feed/ prowadzonego przez Autochartist.

Jak ukaże się nowa rekomendacja (średnio jedna dziennie) mam powiadomienie na komórkę. Podchodzę do komputera i sprawdzam czy ich analiza, (a się starają i dają stosunkowo pewne sygnały publicznie) pokrywa się z mim widzeniem AT (ważne -taki sygnał musi być zgodny z tym co ja widzę, nie wchodzę mechanicznie). Wtedy otwieram pozycje.
Trzeba tylko uważać, bo to co dają jest na bazie różnych TF i SL musi być do tego odpowiedni, czym większy SL, tym pozycja mniejsza. Część sygnałów pochodzi z par egzotycznych, co jest w pełni zrozumiałe, bo tam figury są wyraźniejsze i lepiej się sprawdzają.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

niedziela 23 wrz 2012, 08:50

Ja mam autochartist cały czas włączone - przydaje się do wszelkiego rodzaju PA. W tym momencie nie używam tego w żaden sposób jako samodzielnego narzędzia, ale czasami pomaga zobaczyć więcej, potwierdzić pozycję lub ostrzec przed nią.

Same statystyki ze względu na ich tworzenie (czyli figurę uznajemy za spełnioną i zakończoną z sukcesem jeśli cena dotrze do celu w czasie równym czasowi tworzenia się figury), czyli jeśli jakiś kanał, trójkąt tworzy się przez 100świec, to po wybiciu jeśli w czasie następnych 100 świec cena dojdzie do celu figura jest traktowana jako sukces. Nie ważne, że w międzyczasie będzie cofka o 100pipsów np.

Ale super informacja Wojtek z tymi rekomendacjami. O tym nie wiedziałem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
przemek
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 lip 2013, 18:46

Re: Autochartist

środa 24 lip 2013, 18:55

Witajcie!
Postanowiłem zarejestrować się na forum, ponieważ doszedłem do wniosku, że jesteście najbardziej kompetentni żeby mi pomóc:)
Nakreślam sytuację - Konto forex posiadam w Aliortrader. Do analizy używam MT4. Zapłaciłem za miesiąc abonamentu autochartist. Odblokowano mi setki statystyk, ale plugin w MT4 pokazuje mi sygnały z opóźnieniem 5 świec i podaje wiadomość, że dlatego, że jest to wersja demo. Czy wiecie Panowie jak poradzić sobie z taką sytuacją?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

środa 24 lip 2013, 21:05

przemek pisze:Witajcie!
Postanowiłem zarejestrować się na forum, ponieważ doszedłem do wniosku, że jesteście najbardziej kompetentni żeby mi pomóc:)
Nakreślam sytuację - Konto forex posiadam w Aliortrader. Do analizy używam MT4. Zapłaciłem za miesiąc abonamentu autochartist. Odblokowano mi setki statystyk, ale plugin w MT4 pokazuje mi sygnały z opóźnieniem 5 świec i podaje wiadomość, że dlatego, że jest to wersja demo. Czy wiecie Panowie jak poradzić sobie z taką sytuacją?
Witaj

Co do używania samego widgetu do MT4, to używałem go dawno temu w FxPrimusie i przyznam się, że uważałem go za mniej praktyczny niż Autochartist przez stronę.
Tam wszystko ładnie widać, są alarmy, łatwy podgląd, nie trzeba szukać specjalnie instrumentów na których jest sygnał.

Natomiast skąd bierze się fakt, że mimo posiadania opłaconej wersji instaluje się jako demo niestety nie mam pojęcia. Czy przez stronę działa prawidłowo bez opóźnień?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
przemek
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 lip 2013, 18:46

Re: Autochartist

czwartek 25 lip 2013, 12:09

Dziękuję za odpowiedź,
Sprawa jest rozwiązana - ściągnąłem aktualizację i działa już bez zarzutów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 25 lip 2013, 12:11

przemek pisze:Dziękuję za odpowiedź,
Sprawa jest rozwiązana - ściągnąłem aktualizację i działa już bez zarzutów.
Pozdrawiam

Cieszę się.

Jednak cały czas według mnie wygodniejsze jest korzystanie z sygnałów ze strony niż z MT4. Jakoś wszystko jest bardziej przejrzyste. Później sobie sam rysowałem to co powstaje na MT4, co zawsze jest jakimś dodatkowym ćwiczeniem ;)

Pozdrawiam
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości