Autochartist

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Autochartist

poniedziałek 11 cze 2012, 11:06

Pozwolę sobie założyć dziennik, w którym zajmować się będziemy (mam nadzieję, że nie będę sam) narzędziem, o którym wiem osobiście dzięki Wojtkowi_EA za co bardzo dziękuję i mam nadzieję, że się przyłączy.

O samym narzędziu do nauki pozostaje jeszcze sporo niemniej jednak co jest najważniejsze.

Statystyki skuteczności formacji, TF, par walutowych etc etc, które różnią się dla poszczególnych brokerów.

Na razie swoją konfigurację oparłem o dane

FxPrimusa: http://fxprimus.autochartist.com/perfor ... All%5D.xml
Admirala: http://admiralmarkets.autochartist.com/ ... _FOREX.xml
oraz dane z głównej strony www.autochartist.com dostępne po zarejestrowaniu 14dniowego bezpłatnego triala.

Danym nadałem taką samą wagę mimo, że ilość prób dla poszczególnych danych trochę się różni - ale na razie byłoby z tym za dużo roboty i niewiele by to zmieniło.

Pewnie po jakimś czasie pojawią się dane od większej ilości źródeł.

Jak na razie konfiguracja Autochartist wygląda w następujący sposób:

Time Frame - 30minute - ma najwyższą skuteczność ze wszystkich

Godziny handlu (na nasz czas) oraz skuteczność transakcji w tych godzinach:

7:00 - 76%
8:00 - 77%
9:00 - 70%
10:00 - 76%
11:00 - 79%
12:00 - 79%
13:00 - 85%


Figury wybrane wyłącznie z prawdopodobieństwem około 70% +

ascending/descending traingle, RGR i ORGR, Rectangle, Rising Wenge oraz Tringle (68% skuteczności, ale dorzucam go)



Pary walutowe wybrane jak na razie tylko pod względem prawdopodobieństwa (później kilka do odrzucenia ze względu na niekorzystny stosunek spread/zmienność chociaż akurat spready mam dość dobre)

AUDJPY
AUDNZD
CHFJPY
CADJPY
EURUSD
EURJPY
EURCAD
EURNZD
GBPAUD
GBPCAD
SGDJPY
USDCAD
USDZAR
USDNOK

Co 30minut autochartist informuje o utworzeniu się zadanych wcześniej figur na danych parach w TF30m.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

poniedziałek 11 cze 2012, 11:16

Sygnały, które wystąpiły dzisiaj to:

Obrazek

Obrazek


Ja wziąłem shorta dopiero po ponownym dotarciu do górnego ograniczenia (pozycja obecnie na BE) gdzie zysk do ryzyka był lepszy. W przypadku kiedy sygnały wystąpiły to SL 40pipsów był zbyt duży - mimo, że potencjalne TP to było 200pipsów - jednak w przypadku takich dużych celów zwykle transakcja kończy się zamknięciem dużo wcześniej.

Obrazek
Początkowy SL był 12pips - po dotarciu do pierwszej linii miałem przestawić na BE, teraz zamknięcie pozycji na linii drugiej.

Testuję na 0,01lota na koncie real.

Były również inne sygnały, ale jak dla mnie były za słabe żeby je brać. Później postaram się pokazać kilka z nich.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

poniedziałek 11 cze 2012, 21:26

Ponieważ obiecałem się przyłączyć od jutra do projektu Akhh praktycznego sprawdzenia Autochartist w ramach przygotowań zalogowałem się z poziomu konta w Alpari.co.uk i oto jakie statystyki tam są dla Forexu.

http://alpari.autochartist.com/performa ... _FOREX.xml dla Chart Patterns
http://alpari.autochartist.com/performa ... EX_HRS.xml dla Key Levels(Breakouts)
http://alpari.autochartist.com/performa ... ingHRS.xml dla Key Levels(Approaches)

I wiecie co - omal z krzesła nie spadłem, bo od zawsze mogłem korzystać z Autochartist w Alpari.co.uk gdzie jest ono także bezpłatne dla posiadaczy kont Live, ale ja testowałem w oparciu o AM i nie sprawdziłem jak to chodzi w Alpari

1. Po pierwsze konfiguracja w Alpari trwała ok 30 sekund, bo są przygotowane predefiniowane konfiguracje na grupy instrumentów z podziałem na TF - jak Broker się postara to może
2. Pod drugie - te same sygnały u obu brokerów mają różne Quality z rozjazdem w obie strony
3. Price Movement - różni się u obu brokerów nawet o 5 do 15 pis !!!
4. Wyznaczane poziomy TP dla tych samych sygnałów są różne w obu logowaniach !!!, co jest oczywiste bo wynika z punktu 3. TP różnią się od pojedyńczych pipsów do 7 jak w tym sygnale jaki się pokazał jak pisze tego posta

Wnioski:

Figury generowane są na podstawie danych dostarczanych od wskazanego Brokera i każdy może widzieć coś innego,
Jakość figur i TP wiec cała statytyka będzie zależeć od stopnia manipulownia danymi ceny przez Brokera,
Statystki Autochartist trzeba uśrednić na podstawie różnych Brokerów,
Poziomy koniecznie należy wyznaczać na podstawie wiarygodnych danych - pisałem tu na Forum, że dla mnie wiarygodne są dane od ECN w USA pod kontrolą NFA MB Trading. Dodam, że poziomy AM też są OK, a najgorsze dane są właśnie z Alparii i dlatego tam robię Long Term.

Z drugiej strony nie można wyciągnąć jednoznacznych wniosków, ale sami porównajcie :

http://admiralmarkets.autochartist.com/ ... _FOREX.xml
http://alpari.autochartist.com/performa ... _FOREX.xml

Jest różny skład instrumentów jednak:
AUDNZD 33 23 70% i u drugiego AUDNZD 34 29 85%
GBPJPY 66 49 74% i u drugiego GBPJPY 54 39 72%
EURUSD !!!! Brak danych i u drugiego EURUSD 32 27 84%

Tak więc wskazane będzie jednak pewnego rodzaju filtrowanie danych przez Tradera. Tak jak pisałem będę brał tylko figury zgodne z wyższym TF i poziomy TP sprawdzał w MBT.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 12 cze 2012, 06:29

Super. Dzisiaj dołączę dane z Alpai - tyle, że jeśli są one najgorsze to może dostaną trochę mniejszą wagę.

Ja na razie korzystam z danych ze strony głównej Autochartist - nie wiem na razie skąd mają te dane - dzisiaj postaram się dowiedzieć więcej od nich samych. Teoretycznie powinny być dobre bo im na jakości powinno zależeć.

Wczorajsza pozycja z Autochartist czyli GBP/JPY short dała około 70pips zysku przy około 14pipsach SL. Całkiem nieźle, ale oczywiście o niczym to nie świadczy - był co najmniej jeden zły sygnał i jeszcze jeden dobry, ale z mniej korzystnym R:R.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 12 cze 2012, 06:39

Wpis tymczasowy dnia dzisiejszego - uzupełniany w miarę czasu
-----------
Wczorajsza wieczorna analiza statystyk Autochartist z 4 źródeł (Oryginał, Alpari, AM, FXprimus) tylko zamieszała. W efekcie doszedłem do wniosku, że jedyne pewne dane które się pokrywają w 4 źródłach to:

1. czas pracy 7-14 polskiego czasu,
2. eliminacja figury Pennant,
3. potencjalnie najlepsze TF M30 i H4 - choć nie tak jednoznacznie.

Dla dzisiejszego testu postanowiłem przygotować następującą konfigurację: (Dziś prawie nie ma danych więc dzień na sprawdzenie AT całkiem dobry, ale nie będzie się dużo ruszać prawdopodobnie)

Technicznie Lewy monitor - zalogowane Alpari, prawy monitor zalogowane do AM - okazało się, że trzeba użyć dwu różnych przeglądarek, bo Autochartist stawia ciasteczka o takich samych nazwach i powstała sieczka - jedno logowanie Opera, drugie Mozilla. Monitor środkowy prawy dwie instancje Brokerów - jedna Live i jedna Demo, lewy środkowy monitor forum.

Figury i ustawienia

- biorę jak leci wszystkie waluty jakie mam na Live, gdzie się pierwsza pokaże bo jest tak, że u jednego brokera jest figura a u drugiego nie ma (manipulowanie danymi ceny) lub pokazują się o różnym czasie.
- TF wszystkie 15,30,60,240 - ale tylko figury zgodne z trendem H4/D1 - już wyszła sprawa, że jest figura 240 postawione w Sell , a potem pokazuje się na tej samej parze na 15 Buy. Ponieważ na Live nie mogę stawiać przeciwstawnych pozycji priorytet ma postawiona pierwsza i z wyższego TF
- jak pokazała się najpierw na M15 Sell i potem nowa figura M60 Sell na tej samej parze otworzyłem dwie pozycje z różnym TP
- tylko figury kompletne - wyświetlanie oczekiwanych figur wyłączyłem
- koryguje poziom TP zgodnie z poziomami w moich wskaźników opisanych w Jurnalu Symphonie wg danych MB Trading
- SL - jeszcze się nie zdecydowałem - na ten moment obserwuje - dużym zabezpieczeniem jest zgodność z trendem H4/D1. Samo Autochartist daje sporą przewagę procentową - popatrzę jaki dać stosunek Sl do TP w ciągu dnia

Na żywo
Otwarłem Sell NZDUSD H4, ale po chwili zamknąłem - była niezgodna z moją wiedzą, doświadczeniem i przeczuciem - zobaczymy pod koniec dnia - kto miał racje - czysta AT czy neurony
Pierwszy wniosek mój z obserwacji Live i ponownej analizy statystyk - całkowicie wywalam "figury" Key Levels z TF 15,30 - zostawiam tylko na 60,240 - tworzy się tego od groma, a statystyka u wszystkich Brokerów potwierdza niską skuteczność na niskich TF
Podpiąłem statystykę konta demo
Obrazek
Wniosek dwa - dla figur gdzie h4/d1 wskazuje konsolidacje biorę Autochartist mechnicznie
Wniosek trzy - oparcie się tylko na figurach kompletnych powoduje, że na TF15 zanim się pokaże info w panelu o otwarciu figura może już być zrealizowana lub zostaje nie wiele pipsów wiec nie otwieram
Wniosek cztery - wynikający z trzy - wydawało by się oczywisty z statystyki i o czym pisał Akhh - musiałem się jednak przekonać - rezygnuje z TF15, figur jest za dużo i są sprzeczne z wyższymi TF co jest oczywiste.
Zamknąłem z palca USDCAD otwarte TF15 (formacja się nie zrealizowała) i zastąpiłem pozycja na tej samej parze TF30
12.38 - tak ogólnie nudno dziś jak nie ma danych - może zjadacze pączków ruszą rynkiem
Zamknąłem z palca nie zrealizowane USDCAD i otworzyłem od nowa w oparciu o M60 - ograniczyłem TF do 23.6
14.10 - postawiłem ostatnie dwie pozycje z figur o 14

Teraz pozostaje czekać jak poradzą sobie pozycje dalej - pełna analiza z tej jazdy po bandzie wieczorem. Mam kilka wstępnych wniosków i obserwacji także z dodatkowego porównania statystyk jakie zrobiłem w ciągu dnia jeszcze.

Około 16.30 na Live wyrobił się na chwilę plus konta odpowiadający +50$ z tego samego momentu na demo, więc zamknąłem wszystko skryptem i zakończyłem tę dzisiejszą zabawę wynikiem +99 pips na Live dla Autochartist. Trzeba chronić zyski - live to nie zabawa i testowanie.

17.02 Na demo czekam co będzie - o tej godzinie przy braku danych to raczej konsola się zacznie, albo cofka. Pozycje nie mają SL, ale wszystkie są poprawne i teoretycznie powinny zaliczyć TP w ciągu najbliższych godzin. Było by niespodzianką gdyby rynek nie wykonał standardowych schematów i nie pozaliczał poziomów.

Wnioski dnia pierwszego w konfiguracje jaką była opisana wyżej.

1. Przy pracy na wielu walutach i pracy tylko na figurach kompletnych całkowicie odrzucam TF15, będę testował 30,60,240,
2. Na TF 30 odrzucam takze figury Key Levels,
3. Na podstawie 5 statystyk odrzucam część walut o najmniejszej skuteczności,
4. Figury TF30 będę potwierdzał H4 - wyższe H4/D1,
5. Trend będę potwierdzał "mechanicznie" wskaźnikiem typu MTF - muszę wybrać,
6. Analiza statystyk 5 Brokerów utwierdza mnie w przekonaniu, że są częściowo zmanipulowane w obie strony,
7. Odrzucam ewidentnie najsłabsze statystycznie figury potwierdzone w statystykach,
8. Ponieważ nie wiemy jak liczona jest skuteczność reklamowanych statystyk w stosunku do SL w drugim dniu testu nadal bez SL. Wstępne sprawdzenie figur z dnia pierwszego dla TF 30,60,240 daje nadzieje, że będzie można stosować 1:3

Figury z wtorku postawione bez SL nadal wiszą w statystyce - wtorek był ogólna konsola. Ogólnie szukam konfiguracji trochę mechanicznej do wykorzystania przez mniej wprawnych użytkowników, opartej na statystyce

W środę 13 czerwca nie stawiam pozycji - przygotuję konfigurację w oparciu o opisane założenia i w czwartek kontynuacja testu.

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 12 cze 2012, 07:18

Short na EUR/JPY

Pozycja pokazana z MT4 bo najpierw muszę sobie sam wszystko narysować.

R:R 1:3,5 około także warunki spełnione. SL powyżej górnego ograniczenia trójkąta.

Obrazek

SL na pozycji mimo, że właściwie wszystko co tylko mogło być było spełnione.

Trend był spadkowy, cena dotknęła po raz kolejny górnej linii ograniczenia i zawróciła.

Tyle, że nie było to skończona formacja. Bo autochartist dzieli na completed oraz emerging


Wojtek ile masz completed figur. Bo jak na razie to jest na prawdę rzadkość - i z tego co widzę są to głównie wybicia.

Swoją drogą największą skuteczność ma RGR i ORGR - a tutaj można brać tylko skończone formacje. Natomiast przy trójkątach trading na powrót zgodnie z trendem daje o wiele większy potencjał niż wybicie - z racji małego SL i sporego TP.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 12 cze 2012, 10:10

Tutaj mamy gorący przykład sygnału zakończonego. Pierwszego dzisiaj.

I jak tu coś takiego otworzyć?

Obrazek

Obrazek

Edit jednak wziąłem tą transakcję po cofce i kolejnym wybiciu.

Kwestia dobrania SL. Ja już tak mam, że nie mogę mieć za dużego SL. SL jest zaraz nad max świecy a TP mniej więcej tam gdzie zaznaczył autochartist.

R:R to 1:3 - ale prawdopodobieństwo przez ten SL jest na pewno zmniejszone. Z drugiej strony logiczny SL byłby powyżej górnego ograniczenia trójkąta czyli mniej więcej tyle samo od ceny co TP.

R:R 1:1 to coś czego po prostu nie mógłbym otworzyć. Może to błąd bo statystyki mówią co innego - tyle, że cały czas nie wiemy jak liczone są te statystyki. Gdzie znajduje się SL. Czy jest to może liczone właśnie dla 1:1.

Obrazek
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 12 cze 2012, 14:37

Wojtek skąd Ty miałeś tyle sygnałów. Ja mam z 30m jeden dosłownie 1 sygnał od rana.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 12 cze 2012, 15:33

Napisałem w swoim opisie - od rana zaliczałem wszystko co się rusza w tym 15 minut, i brałem sygnały z dwu logowań Alpari i Admiral - wcale się nie pokrywały dzięki temu było więcej - potem od 10 już nie brałem 15M bo technicznie nie możliwe obsłużenie jak robi się wszystkie dostępne pary - dziś był test i nauka platformy i ciekawe wnioski - opiszę wieczorem http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 2409#p2402
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

środa 13 cze 2012, 15:38

Dziś od rana prowadziłem test na plauginach. Mianowicie zaktywowałem demo IBFX, bo wiedziałem, że mają to dopracowane.

Z zdziwieniem zauważyłem, że IBFX nie udostępnia po linku statystyk do Autochartist z poziomu WEB platformy wcale. Widocznie uznali, że inteligentny user za dużo z nich wyciągnie poprawnych wniosków. (wszędzie wietrze spisek MM, choć kocham MM.)

Na MT4 IBFX aktywowałem wykresy 15,30,60,240 USD po 3 sztuki i na każdy wrzuciłem stosowny plugin bo są osobne dla każdego z trzech rodzajów sygnałów.

Pracowało super czyli bez zawieszania - pokazały się 4 sygnały i wszystkie !!! były poprawne akurat dziś. Ale najlepszy numer to to, że tych sygnałów nie było na platformach webowych ani IBFX, ani Alpari ani AM. Przestałem cokolwiek rozumieć

Jutro kontynuuje test w oparciu o sygnały z platform web tak jak to opisałem http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 1257#p2402

Akhh - co u Ciebie dziś ??
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 14 cze 2012, 06:51

Ja na razie obserwuję tylko oryginalny autochartist. Dorzuciłem sobie 15m na wcześniejszych parach oraz struktury z fibo - bo być ostrzeżonym wcześniej o formacji ABCD 1:1 to fajna sprawa.

Największy problem mam z wymyśleniem jakiegoś rozsądnego SL do tych formacji. Na razie jedno co mi do głowy przychodzi to stosować mechaniczny SL o 2,5raza mniejszy od TP - które się pokazuje na wykresach. Tyle, że czasami to SL może być zupełnie nie logiczne.

Wczoraj był sygnał na EUR/USD z 30m - i mimo, że to był dobry sygnał ja złapałem tam SL i tak na prawdę to trzeba by wiedzieć jak oni liczą skuteczność formacji. Bo jeśli to jest skuteczność liczona bez żadnego SL, a po prostu czy dojdzie do zadanego punktu po iluś tam świecach to tak na prawdę ta statystyka jest niezbyt.

Cały czas obserwuję i będę informował co i jak - na pewno jest to fajne narzędzie - choćby do wspomagania tradingu - jako kolejne potwierdzenie pozycji - lub np jako jakiś punkt docelowy.

Zobaczymy jak będzie z formacjami harmonicznymi oraz resztą fibo - bo tutaj tak na prawdę może być dość ciekawie - szkoda tylko, że statystyk do tego nie ma.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 14 cze 2012, 13:31

Dziś pracowałem na już odfiltrowanych danych - nie stawiałem pozycji na demo tylko sprawdzałem konfiguracje. Sygnałów znacznie mniej - ale biorąc po uwagę dzisiejszą konsole trudno się dziwić. Sygnały wyglądały OK i nawet dwa wrzuciłem na Live i weszły.

Wróciłem do obserwacji Figur "Emerging" - na odfiltrowanych danych - narzędzie wydaje się pomocne w zwracaniu uwagę na potencjalne wejścia.

Od jutra wrócę do stawiania na Demo wszystkich wejść z jakich skorzystam na Live - i postaram się opisywać. Zaczyna mi się coraz bardziej podobać to narzędzie - najważniejsza jednak jest poprawna konfiguracja i odrzucenia części danych mających niskie prawdopodobieństwo realizacji wg statystyk.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 14 cze 2012, 16:01

W jaki sposób odfiltrowałeś dane?

Ja dzisiaj porównywałem oficjalną stronę autochartist i plug-in FxPrimusa - i wygląda na to, że feed Primusa jest lepszy niż autochartist - albo po prostu mają wygładzone dane - bo w przypadku kilku egzotyków w autochartist były spore szpile - który w Primusie nie było.

Sygnały jak na razie to różnie wychodzą. Część jest dobra - ale nie do wejścia - bo jeśli jest sygnał wybicia z jakiejś figury w połowie drugiej świecy - jak dzisiaj na gbp/usd gdzie TP było 40pips około od wybicia, a już zdążyło zrobić 15pipsów.

Na USD/CAD również sygnał - ale pozycje zamyka spike w górę zanim dotarło do celu - tutaj problemem jest jak dla mnie - po pierwsze moment otwarcia (i tutaj skłaniałbym się do zaczekania aż cena wróci do ograniczenia figury, które zadziała odwrotnie - czyli przy buy jako wsparcie, przy sell jako opór i wtedy otwierać pozycję)
To prostsze - ale pozostaje SL - który musi być przynajmniej 2x mniejszy od TP.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

czwartek 14 cze 2012, 22:05

Akhh pisze:W jaki sposób odfiltrowałeś dane?
może źle się wyraziłem - odrzuciłem wszystko co ewidentnie się pokrywało w kilku statystykach, że ma skuteczność poniżej 70%.

Autochartist obnaża jak jakość danych wpływa na analizy AT !!!

Filtrowanie (wygładzanie) danych lub jeden Bad Tick całkowicie zakłócają tworzenie się matematycznie określonych figur i dlatego u każdego Brokera widzimy inne figury (lub o innym czasie) lub nie widzimy ich wcale.

Dotarłem (wyszukałem) także do takich danych jak w przykładzie poniżej (porównaj z tym co dotychczas opublikowaliśmy) jako ew. statystki, które są ewidentnie manipulowane, no może nie statystyki tylko dane, czyli ceny.

EURUSD 100% 100% 79% 86% 71% - no chyba, że to też pic na wodę i fotomontaż,
albo popatrz na ten raport
http://fxdd.autochartist.com/performanc ... All%5D.xml i porównaj z tym co już masz.

Problem w tym, że nie ma mowy byśmy dostali się do figur tworzonych online na bazie prawdziwego nie filtrowanego rynku. Żaden z oficjalnie widniejących brokerów na WWW nie zapewni takich danych.

To wszystko nie dyskwalifikuje narzędzia - może być bardzo przydatne do podpowiadania miejsc dokonania AT , czy nawet mechanicznego stawiania pozycji, co okaże się w najbliższych dniach.

PS. Jutro sobie odpuszczam - chyba że jakiś skalp z bardzo ciasnym SL bo pozostawienie pozycji na weekend jest jak super lotto - czyli super, bo szanse na wygraną są 50/50 na lukę w którymś kierunku, a w lotto co najwyżej 1:600 000.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

poniedziałek 18 cze 2012, 20:53

Join Ilan Azbel, CEO of Autochartist.com on 22nd June 2012 @ 09:00am New York; 1:00pm GMT; 23:00pm Sydney and find out how to make Autochartist your profit finder today!

Title: Autochartist - Does it really work?

Date: Friday, June 22, 2012
Time: 9:00 AM - 10:00 AM EDT

After registering you will receive a confirmation email containing information about joining the Webinar.

Reserve your Webinar seat now at:
https://www2.gotomeeting.com/register/323715642

System Requirements
PC-based attendees
Required: Windows® 7, Vista, XP or 2003 Server
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 19 cze 2012, 14:16

Bardzo ładne ORGR (odwrócona głowa z ramionami) na CHF/JPY - autochartist pokazał ją na 15m sporo wcześniej. Ustawiłem zlecenie oczekujące z R:R 1:3 i ładne TP. Rozgrywanie tych formacji jest dość proste jeśli tylko je pokaże, a skuteczność (opeirając się na statystykach autochartist) jest wysoka.

Jedno zlecenie dziennie ze skutecznością 70% i R:R 1:3 - czy coś jeszcze traderowi potrzeba? ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 19 cze 2012, 16:23

Zaskakująco pozytywny wynik Testu z dziś

Dziś był drugi dzień testowania Autochartist - tylko demo - w następujących ustawieniach

Tylko figury M30
Wszystkie waluty
!!!! Figury odfiltrowane - czyli tylko te powyżej 70%
Sygnały brane z AM i Alpari równocześnie - gdzie pierwsze weszło.

Ustawiałem pozycje automatycznie bez zaglądania na wykres - TP dawałem jak podpowiadał system. SL nie dawałem wcale bo to nadal test.

Po godzinie 15 zamknąłem wszystkie pozycje z dziś by przeprowadzić analizę.

Użyłem tego samego konta co poprzednio więc jak ktoś chce sprawdzić to co poniżej proszę brać pod uwagę tylko pozycje otwarte dziś wielkości 0.1 lota. Dzień zacząłem od zamknięcia starych pozycji, potem przez pomyłkę otworzyłem 2 pozycje po 1 locie, zamknąłem i otworzyłem po 0.1 lota jak wszystkie testowe dziś.

Obrazek

Reasumując od 7 do 14 było 15 sygnałów

6 naturalnie zrealizowało TP
5 o godzinie 15 zamknąłem bez straty z jakimś zyskiem
4 o godzinie 15 zamknąłem z stratą

Ale !!! Na ten moment 5 pozycji zamkniętych z zyskiem bez TP - zaliczyło by już TP - wszystkie poszły zgodnie z kierunkiem

z stratnych
1 z nich w tym monecie gdyby nie została sztucznie zamknięty zrealizował by TP (AUDCAD)
Pozycja AUDNDZ ma nadal szanse na TP - sprawa otwarta - kierunek OK

i tylko 2 pozycje USDJPY i GBPCHF ewidentnie zaliczyły stratę i powinny zaliczyć SL.

Czysty wynik to +70 pipsów na plus w takim układzie jak na Myfxbook bez zaliczania tych TP co nie było.

Dodatkowo
pozycja GBPCHF, która zaliczyła wpadkę nie powinna być wcale otwarta bo wg dostępnych statysty nie spełnia warunku skuteczności od 70% (56%55%65%)
pozycja AUDNDZ nie jest ujęta w statystykach więc prawdopodobnie też niska skuteczność.

Podsumowanie.
Jutro dalej testowanie M30 tyle, że odfiltruje waluty o wykazanej w statystykach niskiej skuteczności
Pozycje będę brał z Autochartist 4 Brokerów - dodatkowo IBFX i FXDD

Czyżby w tej kopalni było złoto ? tylko trzeba mieć naostrzony kilof i poprawioną mapę ?
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 19 cze 2012, 16:56

Kto wie, kto wie.

Na chwilę obecną niebezpieczeństwa jakie widzę:

Po pierwsze czasami dość spóźnione sygnały. Wybicie z figury i sygnał po zamknięciu świecy, która jest już w połowie drogi do TP.
Rozwiązanie - branie pozycji po powrocie do figury, w której oprór/wsparcie ma zadziałać odwrotnie.

Częste sygnały, które tak na prawdę wybiciem nie są - przy trójkącie kiedyś cena wyjdzie poza - i wcale to wybiciem nie będzie.

I najważniejsze - SL, SL, SL i jego stosunek do potencjalnego TP a zarazem logiczna odległość od ceny tak, żeby zlecenie nie zostało zamknięte przez pierwszą lepszą cofkę.

Ja zaczynam ograniczać pary - odrzucając te o najsłabszym stosunku zmienność/koszt transakcji. Tak czy tak - około 10 - 12powinno wystarczyć.

Wojtek pozycje masz z plug-ina do MT4 czy logujesz się na stronkę. Jeśli na stronę to jak rozumiem jest możliwość taka po założenia dema u brokera?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 19 cze 2012, 17:04

Akhh pisze:Wojtek pozycje masz z plug-ina do MT4 czy logujesz się na stronkę. Jeśli na stronę to jak rozumiem jest możliwość taka po założenia dema u brokera?
Pozycje biorę z Logowań na stronę. Uwaga do każdego logowaniu musi być inna przeglądarka, bo inaczej sieczka przez ciasteczka.

AM i Alpari mam konta Live. IBFX i FXDD dają możliwość logowania danymi konta demo.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Autochartist

wtorek 19 cze 2012, 17:18

Pozycję otwierasz po prostu zaraz po sygnale o skończonej figurze na ślepo nie zależnie w jakim miejscu się znajduje cena?

Na pewno warto wrzucić do sygnałów emerging RGR bo to automatycznie można rozegrać stawiając buy/sell stopa.

Możesz dać linki do większej ilości statystyk? Admirala, Priumsa, oryginał oraz Alpari mamy - jakbyś miał jeszcze z czegoś to jutro postaram się wrzucić wszystko zgrabnie do excela to jak coś dopisanie później kolejnych statystyk nie będzie problemem - a nawet będzie można zrobić statystykę z prawdziwego zdarzenia i dać większą wagę statystyką z większą ilością prób.

Cały czas tylko nie wiem jak na prawdę statystyki są liczone. Nie dostałem odpowiedzi na to pytanie.
Bo oczywiście zrozumiałe jest, że po kompletnym sygnale cena ma dotrzeć do TP - tylko po 1 w jakim czasie, po 2 z jakim możliwą stratą maksymalną w stosunku do TP.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości