Moja koncepcja średnich Zickmara

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 18:31

mah1y pisze: fenomen jednego systemu i dwoch osob gdzie jedna osoba wymysla system ale nim nie umie zarabiac, a druga osoba ktora tak czy siak zarabia dostaje ten system i tez umie nim zarabiac.
Powiem Ci co tu nie bangla. Otóż w tym systemie jak w każdym innym trzeba filtrować sygnały. Mircobi dzięki swojemu doświadczeniu wie, które sygnały są do bani a które mają szansę powodzenia. Robi to podświadomie. Nikt Ci nie powie jak to robi, że jedzie na rowerze.

Microbi podałbyś mi dokładną cenę i godzinę wejśicia wg naszego czasu?
Dam radę.

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 18:35

Mam coraz bardziej nieodparte wrażenie, ze wszyscy będą tym systemem zarabiać tylko nie ja :lol:
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 18:39

Fesiek pisze:
mah1y pisze: fenomen jednego systemu i dwoch osob gdzie jedna osoba wymysla system ale nim nie umie zarabiac, a druga osoba ktora tak czy siak zarabia dostaje ten system i tez umie nim zarabiac.
Powiem Ci co tu nie bangla. Otóż w tym systemie jak w każdym innym trzeba filtrować sygnały. Mircobi dzięki swojemu doświadczeniu wie, które sygnały są do bani a które mają szansę powodzenia. Robi to podświadomie. Nikt Ci nie powie jak to robi, że jedzie na rowerze.
Z tego co piszesz system musiałby być niekompletny i bezużyteczny. Filtr sygnału to podstawa każdego systemu i taki musi być, jeśli Microbi robiłby to po swojemu to znaczy, że nie gra tym systemem, ale tego nie wiemy.

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 18:46

brother pisze:
Fesiek pisze:
mah1y pisze: fenomen jednego systemu i dwoch osob gdzie jedna osoba wymysla system ale nim nie umie zarabiac, a druga osoba ktora tak czy siak zarabia dostaje ten system i tez umie nim zarabiac.
Powiem Ci co tu nie bangla. Otóż w tym systemie jak w każdym innym trzeba filtrować sygnały. Mircobi dzięki swojemu doświadczeniu wie, które sygnały są do bani a które mają szansę powodzenia. Robi to podświadomie. Nikt Ci nie powie jak to robi, że jedzie na rowerze.
Z tego co piszesz system musiałby być niekompletny i bezużyteczny. Filtr sygnału to podstawa każdego systemu i taki musi być, jeśli Microbi robiłby to po swojemu to znaczy, że nie gra tym systemem, ale tego nie wiemy.
Nie do konca sie z Toba zgodze, Pokaz mi system ktory jest kompletny - to po pierwsze, a czy bezuzyteczny?? stusuje sie takie systemy do optymalizowania zarobkow, do potwierdzenia SILNEGO sygnalu i zeby czekac na odwrotny sygnal a nie na stale TP. System moze byc uzyteczny ale niestety jak wiekszosc systemow prawdopodobnie jest niekompletny (bo nie wszyscy nim zarabiaja)

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 18:53

brother pisze:Z tego co piszesz system musiałby być niekompletny i bezużyteczny. Filtr sygnału to podstawa każdego systemu i taki musi być
System ma filtr, jednak moim zdaniem sam fakt zdefiniowania przez średnie, że cena jest w konsoli to mało. Ten system, podobnie jak wiele systemów opartych o średnie da Ci sygnał na Longa w strefie podaży lub tuż pod oporem. Nie wiem czy jest uwzględnione w systemie branie pod uwagę SR i SD.
Zresztą, niech Microbi się wypowie.
Dam radę.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 19:00

Panowie ładna dyskusja , tak trzymać , screna wrzucę jak uporam się na froncie w domu :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 20:05

dla wszystkich , ktorzy są zainteresoawani, nie ma tu SR, SD, i nic z klasyki AT, sledzcie uważnie zarowno wątek Microbiego jak i Wojtka, każdy z nich ma inne nawyki, podejście do trejdingu, zwroćcie uwage na to, ze w pewnym momencie ich wnioski i podejscie do trejdingu stanie sie bardzo zbieżne..........
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 21:37

Z tego co wiem sygnały wejścia w systemie Zbyszka są bardzo precyzyjnie określone. Czy zyskowne? Tu już musimy śledzić poczynania testujących:)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 23:10

Fesiek obiecany scren, co do reszty, jest moment wejścia, jest moment wyjścia. Ja zamknąłem bo stwierdziłem że nie pójdą i kara :-) Tym bardziej ze pozycja była na BE już ustawiona więc tylko dać sobie po łapach ;-) . Oczywiście jest tu doza uznaniowości która daje trochę swobody np. co do wyjścia, wyjść można w różnych momentach kwestia na co się nastawiamy. Tu pracuje nad stworzeniem sztywnych zasad dla siebie które są na etapie powiedzmy beta testów. Co do pytania o konsolę , co mam na myśli że w niej nie gram. Pierwszy wariant ( najlepszy ) odpalam kompa i już jest konsola :-) , drugi to podstawy HH, LL nie ma nowych szczytów dołków coś to oznacza prawda ? Więc wezmę max 2 małe SL jak konsola się tworzy i koniec, czekam, rynek nie ucieknie. Ograniczenie trejdów to podstawa, szczególnie przy skalpie.

Mah1 - skąd emocje u Zbyszka , hm, zapytaj go :-) Każdy inaczej reaguje, tam gdzie kasa to nie ma zmiłuj się. System możesz mieć dobry, ale co z tego jak po 2 czy 3 SL pod rząd masz wątpliwości, odpuszczasz trejd następny a ten się okazuje że odrabiasz stratę i masz zarobek jeszcze - to piszę ogólnie nie o Zicmarze. Psycha potrafi zepsuć nie jeden zyskowny system, dlatego to co jedna koleżanka z navi miała w stopce oddaje esencje Forexu - 30% sys , 70% trader. Dlatego nie każdy będzie zarabiać każdym systemem. Teoretycznie LT masz banalnie proste, ilu daje radę tak naprawdę ? Przykładów można by mnożyć. Jakie powinny być to zasady ? Dobrze oddaje to post Wojtka EA o jego finalnej wersji symphoni. Zresztą posty Marchewki na temat średnich na których zbudował swój system oddają moc takiego narzędzia jakim są średnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

czwartek 20 wrz 2012, 18:00

Czasu mało w tym tygodniu, wczoraj 20 pips, dziś właśnie siadłem, zobaczymy czy dadzą coś sensownego.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
uzytkownik na s
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 20:51

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 08:40

Imponujące wyniki.
Średnie to potężne narzędzie. Rozwiązują wiele problemów, z którymi borykają się gracze stosujący statyczne poziomy nie uwzględniające dynamiki i relatywizmu ceny.

Zastanawiam się jednak, skąd Zicmar wiedział, że powinien z tego systemu szkolić i czemu brał za to pieniądze, skoro nie potrafił tym systemem zarabiać?

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 08:47

uzytkownik na s pisze: Zastanawiam się jednak, skąd Zicmar wiedział, że powinien z tego systemu szkolić i czemu brał za to pieniądze, skoro nie potrafił tym systemem zarabiać?
Odpowiedz jest prosta najprawdopodobniej nie wiedział, jedyne co wiedział to że trzeba jakoś zarobić :) Zresztą średnie ładnie wyglądają na historii, jeszcze jak kolorki odpowiednio dobrane to już w ogóle bomba.
Takie moje zdanie, możecie mieć inne.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 09:18

lolito22, co do średnich się mylisz i to bardzo :-) widzisz, średnimi można zarabiać i to na wiele sposobów i nie chodzi tu o kolorki :-) Kwestia wykorzystania itd. Nie mam tyle czasu na test by od rana śledzić średnie. Wykonuje swój plan na skalpie potem średnie na sesji USA. Niestety ostatnio ten czas też był ograniczony obowiązkami rodzinnymi i jak siadałem do kompa było po fajnych ruchach. Poza tym dawno już wyrosłem z łapania rynku :-) FX nie ucieknie.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 09:23

Lolitto, bardzo sie mylisz i nie wystawiaj proszę komuś laurek na podstawie swojego widzimisie lub złośliwych plotek, czy wiedział, czy nie wiedzial, to juz sam wiem najlepiej i Ci którzy obecnie testują i Ci co poslugują się w mniejszym lub większym stopniu moją koncepcją , bo zrozumieli idee tak jak Marchewa, Microbi, T-Rex czy tez ostatnio Wojtek i to byłoby tyle bo burze zaraz wywolam i zleci się tutaj tłum szczekaczy
Pozdrawiam
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 09:28

Zicmar najmniejsza burza jaką wywołasz i osobiście wręczę ci trzecie ostrzeżenie .
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 09:59

zicmar58 pisze:to juz sam wiem najlepiej i Ci którzy obecnie testują i Ci co poslugują się w mniejszym lub większym stopniu moją koncepcją , bo zrozumieli idee tak jak Marchewa, Microbi, T-Rex czy tez ostatnio Wojtek
Żeby nie było sam z pewnych średnich korzystam właściwie to tunelu :) Zicmar nie wątpię że wiesz najlepiej że tym zarabiać nie potrafisz, co zresztą udowodniłeś.
I doskonale zdaję sobie sprawę że osoby kumate jak te o których wspomniałeś zarabiają tym systemem, ale te osoby mają jeszcze to coś w oku i masę godzin spędzoną przy wykresach, się chłopaki na progres nastawili i tylko w ten sposób można gdzieś zajść, żaden z nich nie usiadł na laurach nie osiągając celu i na swój sukces sobie zwyczajnie zapracowali.

Microbi powodzenia :)

Pozdrawiam

p.s. swoje zdanie na twój temat zicmar mam i go nie zmienię, wszelkie tłumaczenia są nie na miejscu bo już to czytałem i też wnioski wyciągnąłem.

sorki za oft.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 10:23

lolito22, każda kulturalna dyskusja w każdym miejscu na tym forum jest mile widziana. Po to są fora.

pozdrawiam
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 12:15

Wielu ludzi uważa, że średnie pokazują tylko historię więc są bezużyteczne (jak ktoś doda jeszcze że repaintują to już nie wytrzymam). Przysłowie mówi jednak że historia lubi się powtarzać. Jest wiele ciekawych setupów w które można wejść tylko dlatego, że wiadomo iż cyklicznie się powtarzają. Poprzedza je ten sam układ średnich i ceny. Powtarzalne do bólu. Czy jest tam element PA? oczywiście że jest, we wszystkich systemach wypatrujesz zyskownych pozycji a Twój system ma dawać sygnały poprzedzające ruchy ceny na których najbezpieczniej zarobisz, a tym jest właśnie PA. Czy są tam SR? Skoro wiem, że dana średnia zatrzyma ruch ceny, i wiem, że w tym samym miejscu jest opór/wsparcie...To co tak naprawdę zatrzymuje tą cenę, umowna kreska którą narysuje ktoś grający SR, czy też umowna krzywa wynikająca z uśredniania ceny? Co było pierwsze, jajko czy kura ? :mrgreen: Ale ja mam więcej pewności czy dana średnia zostanie przebita, niż ktoś kto patrzy na skupiska świeczek na jakimś poziomie. I w tym momencie ja bazuję na graficznym obrazie rynku ukazanym przez mój system (podobno to nie system :mrgreen: ) a fachowiec od wsparć i oporów na ... uznaniowości. Każdy system wykrywa jakieś prawidłowości w ruchu ceny, niektóre będą się powtarzać we wszystkich systemach. Inne będą specyficzne tylko dla nielicznych. Najważniejsze jest poznać wady i zalety swojego systemu. Nie da się tego zrobić zmieniając go co tydzień na inny. Średnie moim zdaniem dobrze pokazują działanie całego rynku, ich wadą jest to że w niektórych momentach masz dwa warianty (góra lub dół) i wtedy podejmujesz ryzyko albo siedzisz na łapkach. Nie każdy wysiedzi. W "nieuznaniowych" systemach masz konkretny sygnał (choć czasem też zawodny) albo system nic nie pokazuje. Tylko Twoja wiedza i znajomość systemu (czyli uznaniowość - kocham to słowo) może powiedzieć Ci że zaraz będzie sygnał. Zapika czerwona lampeczka i wchodzisz. Do tego momentu musisz siedzieć na łapkach choć już teraz, albo dwie świeczki temu powinien być sygnał. Ręka w górę kto nigdy nie wyprzedzał sygnału w nieuznaniowym sysie?!? W przypadku wszystkich systemów ich najsłabszym ogniwem jest sam trader, jego podejście i dyscyplina determinują sukces i skuteczność systemu.

EDIT: lolito z całym szacunkiem, Zicmar zaczyna pracę na platformie jak Ty się na trzeci bok obracasz, a przerwy to chyba tylko spacer z psem. Na Dukasie jest chyba kilkaset rodzajów średnich i bądź pewien że On sprawdził je wszystkie aby końcowy efekt możliwie najlepiej odwzorowywał graficznie zachowanie rynku. Dlatego to co stworzył w dobrych rękach jest potężnym narzędziem analitycznym. Ja mam jeden ulubiony setup który na Edku powtarza się czasem raz a czasem parę razy dziennie, i gdybym był w stanie cierpliwie wyczekać na tylko ten jeden - zaręczam ci że moje dzieci nie musiały by pracować do końca życia. Niestety nie umiem, chęć klikania jest większa od rozsądku. To ruch rzędu max 5-10 pipsów (choć wczoraj było ich 40) więc stosunkowo mały no i tu się włącza chciwość i chęć eksperymentowania. Każdy chce ciągnąć trejdy po 40 i więcej dziennie i zarabiać kokosy, jachty zmieniać co roku, a auta zawsze gdy tylko wypełnią im się popielniczki. Zamiast ściągać te dziesięć pipsów dziennie tracę czterdzieści i jachty oglądam sobie na onecie. Zicmar też jest raptusem ( co wszyscy wiemy ) i nie potrafi wysiedzieć na rączkach to cała tajemnica i Harlekina z tego nie napiszesz. Mam nadzieję że Ty swoim systemem radzisz sobie świetnie czego szczerze Ci życzę.

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 13:00

@T-REX, dlaczego w takim razie tego jednego setup'a nie włączysz do EA, wtedy Twoje ręce nie były by już wrogiem i przeszkodą w zyskach ?
Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

sobota 22 wrz 2012, 13:09

Do tej pory próby zrobiena EA do tego sysa spełzły na niczym bo jest zbyt uznaniowy.Chodzi o to, że ważna jest odległość między średnimi i kąty między nimi.Ja zawsze grałem manualnie i nigdy o tym nie myślałem żeby coś takiego zrobić.
Ale cholera, masz rację! :idea:
Tyle, że to specyficzna cofka na szczycie trendu i może być sporo fałszywek dla EA.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości