Moja koncepcja średnich Zickmara

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 13 sie 2012, 12:02

Witam,

Postaram się poprowadzić przez jakiś czas coś w ramach testu średnich Zickmara. Nie będzie to skalp, postaramy się wyłapać większe ruchy. Niestety są rzeczy mniej i bardziej ważne, ten test nie będzie primary, najpierw muszę zrobić swoją dniówkę potem reszta. Konto oczywiście live. Wszelkie posty OT, przepychanki od razu będę usuwał.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 20 sie 2012, 15:41

Temat nie umarł :-) mam ograniczony czas i to bardzo i to kosztem nawet konta głównego, na razie mam etat w domu w stylu domowe przedszkole, nie mniej dziś jedna pozycja zakończona na plusie plus otwarty long. Szczegóły w postaci obrazków później.


aktualizacja:

long zabezpieczony na BE, zbiera się na burzę a u mnie często wtedy brak prądu :-) a terminala MT4 GFT nie mam w wersji mobilnej na kom, muszę jutro sprawdzić czy jest takowy, DB 360 jest na andka, mt4 może nie być.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

wtorek 21 sie 2012, 10:29

Łączy bilans po dwóch zagraniach :

1. 20,5 pips - wyjście trochę spóźnione, byłem poza komputerem, po zamknięciu otwarty od razu long.

2.70 pips zdjęty long.

Suma:

90,5 pipsa.

Przy otwieraniu pozycji oczywiście stawiam SL , SL początkowy to ok 25-30 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

wtorek 21 sie 2012, 20:40

Otwarta pozycja na shorta :

cena: 1.24671, SL 25 TP 70.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 22 sie 2012, 14:52

Zaliczone BE , po danych może coś poszukam, jest sytuacja do L po korekcie ale do danych bym poczekał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 22 sie 2012, 16:06

Otwarta L po cenie 1.24691

Ta pozycja jak nie wyjdą dalej do góry jest na pograniczu do otwarcia S, więc może będę odwracał.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 22 sie 2012, 19:33

i stało się :-) L zamknąłem na minus 7,6 pipsa, pojawił się sygnał na S zagrałem tym bardziej że do FOMC było trochę czasu. Pojawił się konflikt interesów co do kont i pozwoliłem na tym koncie złapać całego SL i nie obróciłem się w longa, cóż to konto jak pisałem nie jest primary.

Bilans: 57,9 pipsiorków zostało.

Wklejam też screna z zagraniem ważniejszym :-) Teoretycznie można było wyjść z S wcześniej ale ułożenie było takie że i S i L mogły być w grze.

Dla tych co może nie zrozumieli ( w co wątpię bo jasno napisałem ) sygnał na L był ze średnich, nie zdążyłem dwóch kont obskoczyć. Drugi obrazek zamieszczony by nie było że L była widoczna po fakcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

piątek 31 sie 2012, 06:27

Temat nie umarł, prawdopodobnie pierwszy lub drugi tydzień września wracam do testów. To co sobie wymyśliłem zdało średnio egzamin, bilans pipsów spadł w okolice 0 ale mimo wszystko dalej uważam że ma potencjał. Piszę oczywiście o łapaniu 1 wejściem długich trejdów.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 09:08

Reaktywacja, od przyszłego tygodnia wracam do testów ale ze zmianami. Konto dalej GFT live ale :

- w 90% sesja USA
- biorę co dają
- uda się wpiąć w większy ruch to trzymam

Dlaczego tak?

Ograniczony czas , nie jestem w stanie siedzieć non stop przy komputerze, obowiązki rodzinne wzywają.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 11:38

Szybki skalpik ze sL 5 pips.

Ponieważ zmieniła się koncepcja u mnie i kilka usprawnień po rozmowie ze Zbyszkiem , zmiana konta na Armadę, oczywiście live.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 12:34

Cześć Microbi,

Siedzę przy wykresach GMMA (bez jakichkolwiek wskaźników CCI itd.) i zauważam jedną rzecz. Przedstawię ją na screenach:
EDEK:
Obrazek

USDJPY (cała sytuacja):
Obrazek

USDJPY na m5 pierwszy "box" (tak sobie to nazwałem) a'la sytuacja na live:
Obrazek

USDJPY na m1 pierwszy "box", rozwinięcie sytuacji:
Obrazek

Jest to sytuacja, która się powtarza, a jako że siedzę w tych średnich GMMA chciałem się Ciebie podpytać, czy kierujesz się takimi "boxami", ogniskami, czy jak to tam można nazwać...
Generalnie sprawa jest fajna, jak już cena wystrzeli, to widać ten "box" bardzo dobrze, gorzej z pierwszym etapem rozpoznania -przynajmniej ja mam z tym póki co problem.

P.s. Mam nadzieję, że nie będzie Ci przeszkadzało, jak będę wrzucał tu swoje przemyślenia odnośne średnich.


peace

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 12:42

Spoko, dziennik otwarty poza obrzucaniem się błotem możesz nawet pić, fajki palić, egzotyczne tancerki przyprowadzić, ale na serio, nie nie patrzę na boxy.

doszły jeszcze małe zagrania i szybkie wyjścia bo tak wychodziło z ruchu ceny,

ogólnie 13,2 pips na plus, w każdym trejdzie sl był 5 pips jako awaryjny. Wyjście następuje nawet szybciej nie czekając na SL

EDiT:

Pisząc posta był sygnał na kolejne 10 pips, cóż, przegapione nie zaliczone :mrgreen:
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 14:28

Microbi pisze:Spoko, dziennik otwarty poza obrzucaniem się błotem możesz nawet pić, fajki palić, egzotyczne tancerki przyprowadzić, ale na serio, nie nie patrzę na boxy.
:lol:
Luzik, błotem obrzucał się nie będę, ale bibę chętnie zrobię :)

Peace & powodzenia

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 15:24

:mrgreen: Bawię się skalpem bo konsolkę mamy, szybki broker z małym kosztem i można się bawić, kolejne pipsy wpadły, potem wrzucę obrazki i podliczę
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 16:37

Biba? Dobrze słyszałem? Gdzie i kiedy? :-P

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

środa 12 wrz 2012, 22:59

do tych 13 pips doszło jeszcze coś ok 20 pips. SL cały czas 5 pips, ustawiam SL awaryjnego, zamykam często szybciej. Transakcje wykonywane w czasie gdzie najlepsze ruchy były już za nami, sesja USA nie popisała się dziś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 15:24

Lol, dziś dołożyłem do pieca :-), zagrane dwie pozycje, jedna BE druga zamknięta na 12 pips, ale zamknięcie wbrew zasadom bo stwierdziłem że jednak nie pójdą, po zamknięciu z palucha...... poszli jeszcze 40 dalej :) nie ma to jak swoja interpretacja :mrgreen:

Za jakąś godzinkę wracam do wykresów powalczymy dalej .

Edit:

Będę grał jeden setup ze średnich tylko i wyłącznie, albo dadzą wejście na moich warunkach i wchodzę albo czekam.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 16:32

Microbi pisze:Lol, dziś dołożyłem do pieca :-), zagrane dwie pozycje, jedna BE druga zamknięta na 12 pips, ale zamknięcie wbrew zasadom bo stwierdziłem że jednak nie pójdą, po zamknięciu z palucha...... poszli jeszcze 40 dalej :) nie ma to jak swoja interpretacja :mrgreen:

Za jakąś godzinkę wracam do wykresów powalczymy dalej .
Microbi, jestes doswiadczonym trejderem i wydaje mi sie ze nieswiadomie grasz wedlug swojego doswiadczenia, pozornie tylko uzywajac zasad innego systemu (jak np dzisiaj zamykasz wczesniej bo podswiadomie wiesz ze cos moze pojsc nie tak i nie ma sensu ryzykowac)

teraz pytanie na ktore zgaduje ze bedzie bardzo ciezko odpowiedziec: Ile razy nie odworzyles pozycji wedlug tego systemu, albo zamknales wczesniej pozycje poniewaz nie zgadzalo sie to z Twoim doswiadczeniem? inaczej pytajac: Ile razy zignorowales sygnal do zajecia pozycji i uratowalo Cie to przed wtopa?

Dlaczego mam takie obserwacje?
Wlasciciel systemu nie potrafi zarabiac tym systemem, ale doswiadczony trejder potrafi. Skad taka roznica? Jedni mowia ze to psychika, inni ze doswiadczenie daje to magiczne COS, ja twierdze ze jesli ktos umie zarabiac patrzac na kreski, poziomy, ogolnie PA to jego mozg bedzie szukal tego PA i podswiadomie potwierdzal zalozenia jakiegokolwiek innego systemu gdzie rowniez procz nowych zalozen, widac cene i mozliwe jest czytanie wyuczonego PA bez rysowania kresek.



Mozliwe ze jestem w bledzie bo wogole nie znam zalozen tego systemu Zicmara ale zakladam ze grajac tym systemem widzisz cene, a wiec procz swojego standardowego systemu masz na pulpicie cos extra na co musisz zwrocic uwage.
cos a'la jazda zwyklym samochodem po pustym torze, a jazda samochodem F1 po tym samym pustym torze... niby wszystko to samo ale trzeba zwrocic uwage na wiecej rzeczy bo srodowisko pracy troszke inne. Kumaty kierowca da sobie rade, natomiast kursant nauki jazdy juz raczej nie.

pozdrawiam.


edit: ups.. wlasnie zobaczylem ze podoba uwage napisal zicmar wojtkowi... :)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 16:53

mah1y już odpowiadam, kierując się tym systemem patrzę tylko i wyłącznie na średnie, np. grając tamtego longa miałem tylko odpalony wykres z systemem Zicmara. Co do właściciela systemu, uwierz że u Zbyszka psychika ma sporo znaczenia. Co do nie zagrania iluś tam trejdów, sygnał = wejście. Nie wybrzydzam, oczywiście jak widzę konsolę nie gram, czekam na jakiś swing, ale to chyba normalne.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Moja koncepcja średnich Zickmara

poniedziałek 17 wrz 2012, 17:31

Microbi pisze:...Co do nie zagrania iluś tam trejdów, sygnał = wejście. Nie wybrzydzam, oczywiście jak widzę konsolę nie gram, czekam na jakiś swing, ale to chyba normalne.
Moglbys rozwinac zdanie: jak widze konsole nie gram - jak Ty widzisz konsole czy jak system Zicmara widzi konsole?

Chodzi mi wlasnie o takie drobne szczegoly ktore dla Ciebie sa oczywiste i wcale nie musza byc uwzglednione w tym systemie, a dla kazdego nowego w temacie FX wcale nie sa oczywiste i bedzie tracil. Diabel tkwi w szczegolach.
Jesli cos generuje sygnal = wchodze, sygnal = wychodze to nawet malpa moglaby siedziec i klikac. Nie rozymiem skad emocje u Zbyszka przy tak prostej czynnosci? No chyba ze brakuje tej oczywistej wiedzy kiedy grac a kiedy nie grac, ktora zdobywa sie podczas siedzenia przed wykresem dzien w dzien czasem przez kilka lat.

Nie odbieraj mnie tylko ze sie czepiam do systemu ktorego wogole nie znam, staram sie zrozumiec fenomen jednego systemu i dwoch osob gdzie jedna osoba wymysla system ale nim nie umie zarabiac, a druga osoba ktora tak czy siak zarabia dostaje ten system i tez umie nim zarabiac. - cosik tu nie bangla moim zdaniem, czegos brakuje.

pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości