Droga do celu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Droga do celu

poniedziałek 17 wrz 2012, 11:34

Witam.
Dziś pierwsze trady.
1. -7 pipsów. Wsparcie, miejsce skąd cena wybijała.
2. +17,8 pipsów. Ciut poniżej poziomu popytu podwójne dno.

Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

środa 19 wrz 2012, 10:49

Dziś znalazłem jedno miejsce na wejście lecz niestety nie doszli o kilka pipsów a nie chciałem wchodzić za wcześnie.

Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

czwartek 20 wrz 2012, 13:19

Wczoraj bez wejścia, dzisiaj też. Takie życie. Przegapiłem to po prostu.

Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

piątek 21 wrz 2012, 08:18

Jak zawsze.

Miejsce akcji:
Obrazek

I sama akcja:
Obrazek

suma -13


Kolejne odbicie od LT. Trochę emocjonalnie bo zły byłem na ten stary trick edka, że najpierw wycina SL a potem leci gdzie chciałem. Jeśli ilość i jakość wejść jest na lepszym poziomie niż kiedyś to nad prowadzeniem pozycji muszę popracować. Co prawda RR jest zadowalające ale trzeba wyciskać ile się da. To zadanie na przyszłość. Jeszcze chcę wyćwiczyć dyscyplinę i cierpliwość. Jak z tym poczuję się pewnie i swobodnie dołożę następne zadanie.
Pisząc to widzę jak cena nie zrobiła nowego dołka i już jest w miejscu gdzie wychodziłem. Dobre RR, nie ma się co martwić.

Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

środa 26 wrz 2012, 09:13

Witam, znów było kilka dni przerwy, życie.

Miejsce akcji to minimum z 13 września.
Obrazek


Pierwsze wejście to ewidentny błąd. Na m1 świeca momentum i zaraz po niej pin, niestety było to wejście życzeniowe, ponieważ już wcześniej widziałem na m15 FBO w kształcie pina. Wynik -7.

Obrazek


Drugie wejście: Fbo na m15 tak jak opisane wyżej. Wejście po potwierdzeniu pina na m5. Niestety rynek postanowił inaczej. -7.1
Obrazek

Cena wolnym ruchem doszła do oporu jakiego wcześniej nie mogła pokonać i odrzuciła ten opór pinem na m5. Jednak nad oporem było chyba więcej stop loss'ów w tym mój. -7
Obrazek

Skoro było to wycinanie SL, nie było raczej szans by opór zamienił się we wsparcie. Jenak często się zmienia i cena równie dobrze mogła odbić do góry. Kolejne -7.1
Obrazek

Koniec na dziś.

Jednak nadzieja była silniejsza. Jest wsparcie przebite tylko raz czymś co wyglądało na koszenie stopów. Na m15 pin wielkością pozwalający na wejście w Longa. Wynik - kolejne -7.
Obrazek


Oceniając historię to jest tu tylko jedno wejście w Shorta po pinie na m15 będącego wickiem w kierunku strat dla dużej czerwonej świecy z 6tej rano. Jest to jednak zagrywka na ZL a'la klonmarcin.
Pięć SL z rzędu. Ech... cały czas tak mam.
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

czwartek 27 wrz 2012, 09:21

Wejście pod SR, SD i ZL. Szybko dałem na BE w razie nie przebicia wymienionych.
Na S nie widzę sygnałów. Jeszcze oko nie to.
Czemu Long? Z doświadczenia. Dziesiątki razy brałem S na takim poziomie i cena robiła to co mnie zabija czyli "jeszcze jeden szczyt". Po prostu liczyłem na to, że cena właśnie tak zrobi. Każdy trad to liczenie na to, że cena coś zrobi.
Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

czwartek 27 wrz 2012, 13:41

Dwa wejścia: -5.8, +7
Dla wejścia -5.8 wyjaśnienie na obrazku.
Obrazek

A tu wyjaśnienie wejścia na +7. Było to FBO na m15... ale cena nie doszła do BO. Jak widać zrobiła to później i spada. Dane więc te spadki chaotyczne.
Te zagrania na FBO to jeszcze nie to o co mi chodzi. Muszę się temu przyjżeć, bo wygląda to obiecująco. Już to przerabiałem na wiosnę tego roku tylko na D1, H4, H1. Nie wiedziałem dokładnie co i jak, teraz zaczynam rozumieć. Dodatkowo tak wysokie TF'y zabijały moją cierpliwość.
Obrazek


Zaczynam rozumieć Thoreza. "Możesz nie mieć stratnych pozycji". Jeśli dobrze się zdefiniuje BO, potem wystąpi prawidłowe FBO, można w najgorszym przypadku wyjść na BE. Zobaczę. Może ta metoda mi siądzie. Ważne to jest by z systemem czuć się dobrze.

Wkleję to tu, żebym miał do tego łatwy dostęp http://forex-nawigator.biz/forum/koncep ... ml#p336802
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

piątek 28 wrz 2012, 16:20

Muszę to z siebie wyrzucić:
Czas na Fx mam od 8:30 do 14:30, w porywach do 15:00.
Owszem, ostatnio dałem się ponieść overtradingowi. Rynek stworzył idealną sytuację na odrobienie ostatnich strat i wrzesień zamknąłbym na zero. Ale ten sygnał wystąpił o 15:15!
Może to dobra nauczka, by nie popełniać błędów, bo może nie być okazji na ich naprawienie.
Wkleję miejsce gdzie wchodziłbym na rynek gdybym był przy kompie. Zresztą, nie wiadomo, może by się bał wchodzić.
Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Droga do celu

piątek 28 wrz 2012, 17:16

Nie przejmuj się tym, często coś takiego występuje. Tak na prawdę wcale nie musiałbyś tej pozycji otworzyć, a dopiero byś był niezadowolony jeśli poszedłbyś herbatę zrobić ;)

Na rynek poza godzinami pracy trzeba patrzeć informacyjnie - niczego nie żałować. A jeśli już to patrz uważnie dostrzegając również nietrafione setupy wtedy sobie poprawisz humor ;)

Dla mnie każdy nie trafiony setup - nie wzięty to powód do radości. A z zyskownymi nie wiadomo...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
mandrejk
Posty: 10
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 09:45
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Droga do celu

sobota 29 wrz 2012, 07:58

czesc Fesiek,
Na jakiej podstawie Ustaliłeś sobie godz. gry?

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Droga do celu

sobota 29 wrz 2012, 12:11

Heh łapałem to z 5 pipsowym stopem r:r w chwili wchodzenia wynosiło 1:19 niestety jak ostatni pajac zamknąłem na +2p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

sobota 29 wrz 2012, 13:51

Dziękuję Wam za wpisy.

Akhh Dobre podejście, postaram się je wprowadzić w życie by się nie katować psychicznie. Co prawda rzadziej, ale bywa i tak, że to Europa zrobi jakiś ruch a Stany się nie ruszają.

mandrejk Na podstawie rytmu życia w domu.

lolito22 Wrzuć niższy TF, żeby było widać co Cię wystraszyło.
Dam radę.

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Droga do celu

sobota 29 wrz 2012, 14:08

Za szybko trochę wlazłem i przekręcili m15 :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

piątek 05 paź 2012, 09:35

Ech, myślałem, że będę miał więcej czasu dla Fx. Życie jednak jest nieubłagane.
Postanowiłem dzisiaj jednak wyrwać trochę czasu, znalazłem wejście. I tak się to kończy, jak się jest z doskoku. Wejście niby fajne ale nie ma powodów do S na wyższym TF niż H1. Na H4 brakuje jeszcze sporo do SD. Jedynie ZL z MN jakoś podtrzymuje na duchu.
Zagranie na ZL'ki. Coś nie mogę się ogarnąć w skalpie.

Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

poniedziałek 08 paź 2012, 11:04

Fesiek pisze:Ech, myślałem, że będę miał więcej czasu dla Fx. Życie jednak jest nieubłagane.
Postanowiłem dzisiaj jednak wyrwać trochę czasu, znalazłem wejście. I tak się to kończy, jak się jest z doskoku. Wejście niby fajne ale nie ma powodów do S na wyższym TF niż H1. Na H4 brakuje jeszcze sporo do SD. Jedynie ZL z MN jakoś podtrzymuje na duchu.
Zagranie na ZL'ki. Coś nie mogę się ogarnąć w skalpie.

Obrazek
SL.
Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

poniedziałek 08 paź 2012, 12:01

Miejsce akcji to ZL z D1. Na m1 fajny układ na odwrót a przynajmniej na korektę.
Obrazek


I dałem na BE. Jak cofną niżej to znaczy, że to jeszcze nie czas na L tylko dopiero na sesji USA. Mnie jednak na sesji USA nie będzie.
Obrazek

Koniec na dzisiaj. Jeszcze nie mam takiej cierpliwości.
Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

środa 10 paź 2012, 12:14

Cena w poziome SD z H1, niestety niżej są atrakcyjniejsze poziomy i nie brałbym go gdyby nie podwójne dno na m15. Jeśli złapię SL to poczekam, może zrobią FBO na m15 i wtedy poszukam Longa jeszcze raz. O ile będę wtedy mógł śledzić wykres.
Kabel.
Obrazek

Edit: po zajęciu pozycji setup wykluczający poprzedni setup.
Obrazek


Przestawione na BE.
Obrazek

Ejek i kabel zrobili już po dwadzieścia pare pipek i doszli do SR'ów. Masz ci babo placek.

I Finito. +3.1 pipsa.
Obrazek

Jak nie urok to wyczaję nie tą parę.
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

czwartek 11 paź 2012, 10:49

Bez wejścia, inne sprawy miałem na głowie i na wykres spoglądałem tylko z doskoku. Ponieważ nie byłem zbyt pewny siebie nie ryzykowałem. Przyznam, że jakiś pin dodał by mi odwagi. Na m1 na upartego by się dało wejść ale nie zawsze patrzę na m1 gdy szukam wejścia na ZL i SD.
Setup klasyczny jak dla mnie.
Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Droga do celu

czwartek 06 gru 2012, 20:57

Zero czasu na Fx. Wejście z oczekującego chyba z tydzień. SL był 15 pipsów, wcześniej były cztery SL też po 15 pipsów, za piątym razem TP. Trza jakiś MM opracować co by zarabiać na 20% skuteczności.
Obrazek


PS. Drogi adminie nadal nie mogę wchodzić na forum z neta w domu. Ten post jest kombinowany przez neta z telefonu.
Pozdrawiam wszystkich.
Dam radę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości