Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 19:39

Witam.

Jurnal dotyczy wątku „Cena i czas – reszta to iluzja”. Nie będzie w nim raczej zbyt dużo wpisów i komentarzy, bo każdy musi samodzielnie odnaleźć się w tym co zostało napisane i samemu znaleźć swoją drogę, jednak mam nadzieję, że da on pewien bodziec do zgłębiania średnich, ponieważ otrzymuję sygnały, że osoby czytające wątek stanęły w miejscu.

Przy okazji będę testował LMAX Exchange :) . Testowanie LMAX’a rozpocząłem od 14 września. Nie jest to za długi okres ale jak na razie jestem w pełni zadowolony. Szkoda tylko, że nie mają Protrader 2. Mam nadzieję, że się to już wkrótce zmieni ;)

Link do MyFxBooka: http://www.myfxbook.com/members/MaRCHeW ... gma/391872

Mam nadzieję, że też się czegoś dzięki temu jurnalowi nauczę :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 19:54

Witam.

Tak przy okazji, wie ktoś może jak zweryfikować ten Track Record na myfxbook? Czytam dokumentację i jakoś nie mogę tego rozkminić.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 19:56

grio pisze:
MaRCHeW pisze: osoby czytające wątek stanęły w miejscu.
Oj tam stanęły, po prostu konsolidują, układają się przed wystrzałem :mrgreen:
Na poważnie to cieszę się z Twojego otwarcia jurnala. Może dzięki temu coś ruszymy do przodu. Dzięki i powodzenia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 20:09

Witam.
grio pisze:
MaRCHeW pisze: osoby czytające wątek stanęły w miejscu.
Oj tam stanęły, po prostu konsolidują, układają się przed wystrzałem :mrgreen:
Na poważnie to cieszę się z Twojego otwarcia jurnala. Może dzięki temu coś ruszymy do przodu. Dzięki i powodzenia.
Pozdrawiam.
Jurnal ma raczej za zadanie mobilizować, niż tłumaczyć. No chyba, że sam polegnę, wtedy będzie konsternacja :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
brother
Stały Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 12:59

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 20:19

MaRCHeW pisze:
Jurnal ma raczej za zadanie mobilizować, niż tłumaczyć. No chyba, że sam polegnę, wtedy będzie konsternacja :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka
No niestety historia wejść zablokowana(chyba pierwsze co sprawdziłem). Mam pytanie co do MM, czy to ten sam o którym pisałeś?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 20:29

Witam.
brother pisze:
MaRCHeW pisze:
Jurnal ma raczej za zadanie mobilizować, niż tłumaczyć. No chyba, że sam polegnę, wtedy będzie konsternacja :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka
No niestety historia wejść zablokowana(chyba pierwsze co sprawdziłem). Mam pytanie co do MM, czy to ten sam o którym pisałeś?
Tak, dokładnie ten sam.
Ten MM pozwala mi mocno zminimalizować straty w przypadku popełnienia błędu.

Zablokowałem historię wejść, ponieważ, nie mam czasu odpowiadać na pytania "a dlaczegu tu wszedłeś tak? Dlaczego taki SL? Dlaczego tu nie wyszedłeś itd. itd.".
Sam rozumiesz. Naprawdę nie mam na to czasu (oczywiście to nie było kierowane do Ciebie, bardziej do "młodych", którzy będą śledzić jurnal)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 20:48

Witam.
grio pisze:Oj tam stanęły, po prostu konsolidują, układają się przed wystrzałem :mrgreen:
Tak przy okazji Grio, jesteś bliżej celu niż myślisz. Nadal szukasz "mojej drogi", a myślę, że powinieneś zająć się swoją drogą, bo jesteś już naprawdę blisko. Ty znasz tę drogę i wiesz, że ona tam jest, tylko jeszcze w nią nie uwierzyłeś.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 21:34

MaRCHeW pisze:Witam.
grio pisze:Oj tam stanęły, po prostu konsolidują, układają się przed wystrzałem :mrgreen:
Tak przy okazji Grio, jesteś bliżej celu niż myślisz. Nadal szukasz "mojej drogi", a myślę, że powinieneś zająć się swoją drogą, bo jesteś już naprawdę blisko. Ty znasz tę drogę i wiesz, że ona tam jest, tylko jeszcze w nią nie uwierzyłeś.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Dzięki Karol za słowa pociechy, wywrę większy nacisk na "swoją" drogę. Niestety nie wiem która to droga bo ciągle czegoś mi brakuje, cały czas dokładam różne elementy, za każdym razem czytając Twój wątek zmieniam koncepcję. Ostatni tydzień na rynku był moim najlepszym jak do tej pory za co Ci serdecznie dziękuję. Cały czas jednak miotam się i szukam.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 21:41

MaRCHeW fajne procki zgarniasz ale szczerze mówiąc miałem nadzieję na ze 30-40 pips średniego zysku, co do straty to jest całkiem fajnie 5-6 pips tyle i mi się zdarza :) ale skuteczność 52% przy wiedzy jak budują się tfy to stosunkowo słaby wynik oczywiście przy takim r:r już zarobkowy :) Podejrzewam że nici z grala ale system może być dobry :) Statystyka winna zrobić swoje.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 wrz 2012, 21:44 przez Picker, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 21:43

MaRCHeW pisze:
Zablokowałem historię wejść, ponieważ, nie mam czasu odpowiadać na pytania "a dlaczegu tu wszedłeś tak? Dlaczego taki SL? Dlaczego tu nie wyszedłeś itd. itd.".
Sam rozumiesz. Naprawdę nie mam na to czasu (oczywiście to nie było kierowane do Ciebie, bardziej do "młodych", którzy będą śledzić jurnal)

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Karol, Jesli to jedyna przyczyna zablokowania historii to ja bym jednak prosil o odblokowanie jej, chociaz na chwile. Lubie sobie popatrzec gdzie inni wchodza w trejd.
Jak beda meczyc to zawsze mozesz zablokowac.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 22:08

Witam.
lolito22 pisze:ale skuteczność 52% przy wiedzy jak budują się tfy to stosunkowo słaby wynik oczywiście przy takim r:r już zarobkowy :) Podejrzewam że nici z grala ale system może być dobry :)
Rozumiem, że liczyłeś na 110% :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 22:11

Witam.
grio pisze:Niestety nie wiem która to droga bo ciągle czegoś mi brakuje, cały czas dokładam różne elementy, za każdym razem czytając Twój wątek zmieniam koncepcję. Ostatni tydzień na rynku był moim najlepszym jak do tej pory za co Ci serdecznie dziękuję. Cały czas jednak miotam się i szukam.
Pozdrawiam.
W końcu, przyjdzie czas, że powiesz "Stop". Przecież ja znam już wszystkie możliwości. Nic innego nie wymyślę. Chyba w końcu czas zacząć zarabiać.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 22:26

tak liczyłem na 110% depo dziennie :) zawiodłem się
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 22:32

MaRCHeW pisze:Witam.
lolito22 pisze:ale skuteczność 52% przy wiedzy jak budują się tfy to stosunkowo słaby wynik oczywiście przy takim r:r już zarobkowy :) Podejrzewam że nici z grala ale system może być dobry :)
Rozumiem, że liczyłeś na 110% :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Po Twoich filozoficznych wywodach w temacie "Cena i czas - reszta to iluzja.", przez chwile taka myśl przeszła mi przez głowę. :mrgreen:

Awatar użytkownika
freud00
Posty: 47
Rejestracja: piątek 07 wrz 2012, 17:29
skype: batszebka
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Białystok

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 22:37

Marchew, super pomysł z dziennikiem. W zasadzie to najbardziej motywująca forma. Chociaż ten miecz też ma dwa ostrza, bo jak się przegląda te wszystkie dzienniki na nawi, które w 90% kończące się tak samo, to też daje do myślenia... No ale skoro się zdecydowałeś na dziennik to obstawiam, że ten raczej będzie krzepił serce i hartował ducha :D

dzięki i pozdro

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 22:52

Witam.
freud00 pisze:Chociaż ten miecz też ma dwa ostrza, bo jak się przegląda te wszystkie dzienniki na nawi, które w 90% kończące się tak samo, to też daje do myślenia...
Zdaję sobie sprawę z tego, że kilka osób byłoby w niebo wziętych i miało by "pisane" jakbym zaliczył MC :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 23:06

MaRCHeW tu nie chodzi o MC i pisanie o tym, po prostu waliłeś ściemę i tyle, robiłeś się na osobę która rozgryzła budowę tf ceny czasu i w ogóle a tu co a no nic takiego, ja i pewnie same zainteresowane osoby liczyły na więcej. A było napisać mam skuteczność 52%, r:r w porywach do 1:3 i każdy wie na czym stoi. Jeśli ktoś jest fair w stosunku do mnie to i ja jestem fair w stosunku do niego tyle.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 23:18

Dziennik dopiero co ruszył a już bałagan. Lolito, poczekaj trochę, nie znasz systemu. Na podstawie "chwili" wydajesz opinie. Spokojnie.

Awatar użytkownika
Picker
Pasjonat Forex
Posty: 657
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 10:21
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 23:22

grio powiedz że nie liczyłeś na więcej? Ja nie znam ale marchewa pisał tak jak by znał i kosił ładne pipsy, teraz tak łapię myfxbooka i czytam jeszcze raz od początku co pisał i widać jak na dłoni gdzie pisał o czymś o czym nie miał zielonego pojęcia, a jego docinki z upływem czasu stały się tyle warte co zeszłoroczny śnieg. Podejrzewam że Tobie i brother się uda ale to będzie wasze dzieło :) Powodzenia chłopaki.
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." Zig Ziglar
"Nie ma żadnego znaczenia, z jakiego punktu startujesz, ważne jest, dokąd zmierzasz." Zig Ziglar

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Jurnal - "Cena i czas - reszta to iluzja".

poniedziałek 24 wrz 2012, 23:43

Sorry ale nie przywykłem osądzać kogoś pracy na podstawie małego wycinka. Tak samo nie otwieram pozycji na podstawie kilku świeczek M1 a tym bardziej określić dłuższy kierunek rynku bez wglądu na większy TF.
Co do tego czy mi się uda - chciałbym a jak będzie zobaczymy. Jeśli czytałeś cały wątek na temat ceny i czasu to znajdziesz tam mój opis tego jak szło mi przed czytaniem wątku. Nie powiem, że nie pracuję dużo żeby to wszystko zrozumieć ale bez wkładu Karola na podstawie czego miałbym się uczyć? Czy Karol musiał udostępniać swoje średnie? Czy musiał odpisywać na posty, tłumaczyć? Ano nie musiał.
Karol zaznaczał kilka razy, że w wątku chodzi o zrozumienie jak kształtuje się cena w czasie. Nie pisał, że da gotowca czy swoje zasady wejść a wręcz przeciwnie - pisał, że każdy musi podpasować swój system pod siebie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości