Strategia Weekly S/R pytania

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 10 gru 2013, 17:17


Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 10 gru 2013, 17:30

Witam :)

Piotrze, gratulacje !Brawo!! i wracaj do nas w nowym roku :celebr: :cheers:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 10 gru 2013, 17:37

Dzięki Karolu, ale nie za bardzo masz czego gratulować. Za dużo błędów. Szkoda, że jak są już te błędy, to akurat w momentach gdzie zabierają TP. !smail!
Tak przy okazji to miło Cię widzieć, nie było Pana chyba z 2 miesiące. !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 10 gru 2013, 18:01

To nie błędy tylko jakieś drobne niedociągnięcia mechaniczne, które pewnie można by wyeliminować optymalizacją pracy, łącza etc.

Statystyka bardzo ładna i jest co pokazywać ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 10 gru 2013, 20:25

Witam :)
pmleczko pisze:Dzięki Karolu, ale nie za bardzo masz czego gratulować. Za dużo błędów. Szkoda, że jak są już te błędy, to akurat w momentach gdzie zabierają TP. !smail!
Tak przy okazji to miło Cię widzieć, nie było Pana chyba z 2 miesiące. !smail!
Nie, to Pana nie było chyba z 2 miesiące :joy: Ja jestem tutaj cały czas :celebr:

Wynik roczny masz bardzo dobry Piotr. Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, a niestety przeważnie jest tak, że zawsze mamy coś ważnego do zrobienia wtedy gdy jest sygnał zyskowny i odwrotnie. Takie życie. Najważniejsze jest jednak, że rok zamknięty na solidnym plusie, którego nie powstydziły by się duże hedge fundy, które inwestując na FX w przeważającej większości są w tym roku na minusie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Strategia Weekly S/R pytania

środa 11 gru 2013, 07:05

Pogratulowałem w komentarzu, gratuluję i tutaj. Wynik bardzo zacny, tak jak wspomniał pan Karol :wink: .
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

środa 11 gru 2013, 17:50

Dzięki wszystkim, jesteście bardzo mili :wink:

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 10:17

Kołeczko wzajemnej adoracji juz pogratulowało wiec teraz ja dodam coś od siebie.

35 % zysku przy DD 15 % średnio wygląda, szczególnie robione w rok, idąc tym tropem gdybyśmy zwiększyli użycie lewara np 5x to zaliczylibyśmy MC, wiec sugestie w stylu konta PAMM są nie na miejscu ponieważ strategia sie po prostu do tego nie nadaje

Wuza miał DD na poziomie 20% ale on zrobił 1000% ( różnica ? ), adrianoforex prezentuje również ciekawą strategie i ma DD na poziomie pary %, wiec jest jeszcze wiele miejsca do poprawy, jak na osobę która bawi się w te klocki 7 lat rewelacji nie ma niestety
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 10:29

Jakie to systemy? Są do tego jakieś statementy? Widać też zdolni ludzie ;) Trzeba brać jednak pod to powtarzalność, bo jeśli Piotr uzyskuje podobne wyniki, któryś rok z rzędu to gwarantuję Ci, że większą kasę ktoś powierzyłby chętniej jemu niż komuś kto wyskoczył z dobrym wynikiem.

Natomiast nie ma się co spierać - wynik jest bardzo dobry. 35% w rok to bardzo solidny wynik.

To nie wyścigi - zarówno wspomniani przez Ciebie traderzy (gdzie można dokładnie poczytać - mają jakieś większe konta, utrzymują się z tego?) mogą prezentować świetne wyniki, jak i inni.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 10:38

Nie oszukujmy sie ale 35% w rok to solidny wynik dla fundu który obraca setkami milionów lub miliardami a nie dla kowalskiego, czasami lepsze wiadro zimnej wody na głowie niż tyłek wysmarowany wazelina :)
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 11:22

Siema, Panowie luzu więcej, święta idą :) Co do DD, kwestia jak liczone jest, czy od zysku, czy wpłaconego depozytu, więc nawet staty z Myfxbooka nie pokazują możliwości strategii do końca bo DD tam liczone jest od całości. Co do użycia lewara x5, przy prawidłowym zarządzaniu wynik by był lepszy przy pewnie większym DD ale liczonym od kwoty wypracowanej. Depozyt się chroni, to podstawa. Skoro Piotrowi to wystarcza by z tego się utrzymać i nie pracować to pogratulować wyniku. A fundy to osiągają często 5-8 % , ale jak napisał Yoda, to są ogromne kwoty i taką kwotą obracać to już inna bajka, to nie detal. Strategia to raz, MM to dwa.

Gratuluje wyniku Piotr ! I pomyśl nad MM o którym rozmawialiśmy ;-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 15:05

Oj, ale się wywiązała dyskusja o niczym. Również twierdze, jak szanowny Yoda że wynik jest taki sobie. Mógł być lepszy o te błędy i wtedy dla mnie już byłby dobrym. DD owszem za duże, ale to jedyny przypadek od lat. Zdarza się.
Co do Wuzy, to raczej nie podawałbym jego jako przykład. W pewnym momencie miał obsunięcie 50 procent w pozycjach i gdyby nie łaskawość losu pewnie skończyłby na MC. Zresztą, najlepiej podawać jako przykład siebie. Masz racje, że wyniki osiągane przez, jak na 7 lat na FX są słabe. Dla mnie też nie są wystarczające, natomiast 50 procent już by takimi były. Jedna rada, jeżeli zaczynasz kogoś pouczać to prosiłbym abyś zaprezentował swoje wyniki i pokazał, że masz ku temu przesłanki merytoryczne. Dotyczy to nie tylko Ciebie, ale każdego. Rozmowa z kimkolwiek na dowolny temat, bez wiedzy że to ten sam poziom nie ma sensu. Teoretycy stanowią 90 procent populacji i niestety wyrządzają krzywdę innym. Wierz mi ja po 13 latach gry, doskonale wiem gdzie jestem i ile pracy przede mną i nie potrzebuje ani achów, ani uwag i rad z powietrza.

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 15:47

13 czy 7??

Chyba ze mowa o 13 latach na giełdzie a 7 na forex tak ?
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 15:52

Tak, ogólnie 13 lat na rynkach w tym 7 ostatnich na FX.

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 20:20

Mleczko a jeszcze jedno pytanie do twojej wypowiedzi. Prosiłes ze zanim zaczniemy a konkretnie zanim ja zacznę kogoś pouczać powinienem zaprezentować swoje wyniki. A jak mam to zrobic? W sposób przyjęty na polskich forach czyli prezentacja wybiorczych transakcji ?, w twój sposób czyli za pomocą artykułów gdzie tylko opisujemy jakie to wyniki osiągnęliśmy czy chciałbyś statment ze wszystkimi danymi ?, co do pierwszych dwóch sposobów to moge zrobic to w poście niżej ale czy to mi da prawo kogokolwiek pouczać ? Nie sadze. A może jak wkleję statment będę miał prawo do pouczenia ? Hmm, może tak a może nie, zwłaszcza ze statmentow "guru" jak na lekarstwo na forach wiec i przykładów mało czy daje to jakieś dodatkowe przywileje. Ale jest jedna rzecz która mi możliwośc pouczanie, krytykowania i komentowania wszystkiego , jest to login i hasło do forum ;) a to czy bierzesz sobie te komentarze do serca to juz inna sprawa chcociaz patrząc po twoim poście to jako jedyny skomentowalem to prawidłowo zamiast rozsypywania cukru na lewo i prawi :)
Życie to nie przedszkole i nie powinnismy traktować dorosłych ludzi jak niedorozwinięte umysły dzieci gdzie porażka jest nagradzana poklepaniem po pleckach i tekstem " następnym razem sie uda " a byle jaki sukces na miarę bazgrołów na kartce ktore miały byc domkiem z drzewkiem a wszedł duży k****s wychwalamy w nieboglosy gratulujac finezji tekstami "woooooow jakie cudne" wiedząc ze to jedna wielka kupa, piszczy szczerze bez podchodow i wazeliny a może wkoncu forum bedzie merytoryczne bo na razie to forum przypomina jak juz pisałem kolo wzajemnej adoracji
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 20:25

Możesz mieć swoje zdanie jak najbardziej. Poklepywanie po plecach tak - bo wiemy jak trudno jest wyciągnąć taki zwrot regularnie przy większym kapitale kiedy się z tego utrzymuje.

30% w zupełności wystarczy i daje niesamowite pole manewru.

Natomiast co innego poklepywać po plecach osobę utrzymującą się z tradingu od kilku lat - bo to jest podtrzymywanie na duchu, a każdy przechodzi kryzys, a co innego początkującym mówić, że jutro na pewno będzie lepiej. W przypadku 1 osoby będzie, w przypadku drugiej musi siąść na d. i się uczyć.

Widać, że chyba wiarygodne wyniki dla Ciebie to te prezentowane na forach, a nie te np. w dużych fundach czy u traderów którzy są uznani na świecie. Bo tam 1000% nie uświadczysz, a teraz przy niskich stopach to nawet za 5% potrafią po stopach całować.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 20:43

Yoda, nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Nie jesteś nawet w stanie nie pisać, jak prosiłem do mnie po nazwisku. Rozumiem, że to arogancja przez Ciebie przemawia. Masz do tego prawo bo to forum otwarte, ale wybacz nie będę w tym uczestniczył. Zresztą cała rozmowa jest o niczym. Jeszcze jakbyś był w stanie zrozumieć kilka zdań, to może by coś z tego wynikło. Szkoda jednak czasu mojego, Twojego i innych niewinnych...

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 20:47

Zatem poproś administracje o zmianę nicku chociażby na np snake ? :) nie jestem pewien czy tak sie nazywa ziomus z twojego awatara ale tak czy siak nazwa przednia :)
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 20:52

Dokładnie tak się nazywa !smail!

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 12 gru 2013, 21:47

Jeszcze jedno zdanie. Napisałeś, że pokazuje wyniki jako artykuły gdzie opisuje jakie to wyniki osiągnąłem. Nie. Dukasa nie da się podłączyć pod myfxbook czy inne cuda, dlatego pokazuje wejścia z włączoną historią. Można zobaczyć wszystkie wejścia jakie były w danym miesiącu. Łącząc wykresy miesięczne, masz wszystkie wejścia jakie były. Nie są więc to wejścia tylko te co chce pokazać. Tylko wszystkie. Wystarczy sprawdzić. Dla mnie każda prezentacja, która nie jest albo podłączona do czegoś, albo nie ma ciągłości wejść na screenie jest bezwartościowa. Omijam takie. Z innych bardzo chętnie podłapuje pomysły autora i staram się coś dla siebie wyciągnąć. A jak trwają jeszcze ponad rok, to już są dla mnie perełkami. Mniej więcej o to mi chodziło w tamtym wpisie, którego nie zrozumiałeś. Ja chciałbym coś dla siebie z krytyki złapać. Zdania typu to do dupy wynik, wynik jest super , nic mi nie dają. Jakbyś opisał swój system, pokazał swoje wyniki to i ja i wielu innych mogłoby się czegoś nauczyć. Zresztą nie odbieraj tego jak pisania tylko do Ciebie. Piszę to do wszystkich. A tak, to bez sensu troszkę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości