Strategia Weekly S/R pytania

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 11 lip 2013, 18:33

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie mojej strategi opisanej tutaj: http://comparic.pl/strategie-eurusd-weekly-sr/ , bardzo proszę o zamieszczanie je w tym temacie. Będzie mi dużo łatwiej w jednym miejscu na nie odpowiadać. Pytania się powtarzają, więc jedno miejsce jakoś je uporządkuje i wszystkim będzie łatwiej. !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 11 lip 2013, 18:45

Cieszę się Piotrze, że wreszcie temat założyłeś. Czyżby rodzinne strony na Ciebie pozytywnie podziałały? ;)

Ciekawie zmieniłeś strategię i na razie skutecznie. To duża sztuka zmodyfikować tak, żeby od razu działało.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

czwartek 11 lip 2013, 19:21

No tak, wieś i las robi swoje !smail! . Jura jest doskonała do aktywnego wypoczynku a to przekłada się na inne dziedziny zycia. Odnośnie strategi to nic nie zmieniłem, tylko lekko zmodyfikowałem. Problemem w pierwowzorze była gra na jednej parze. Gdy EU wpadał w konsolidacje miałem problem. Przejście na kilka par powinno ten problem złagodzić.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 09:43

Witam :)
pmleczko pisze:No tak, wieś i las robi swoje !smail! . Jura jest doskonała do aktywnego wypoczynku a to przekłada się na inne dziedziny zycia. Odnośnie strategi to nic nie zmieniłem, tylko lekko zmodyfikowałem. Problemem w pierwowzorze była gra na jednej parze. Gdy EU wpadał w konsolidacje miałem problem. Przejście na kilka par powinno ten problem złagodzić.
A co będzie jak wszystkie wybrane instrumenty będą w konsoli? Liczba strat może wzrosnąć lawinowo.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 10:03

Karol. kwestia MM, ja na H4 nie gram jednej pary, zresztą nawet na skalpie od tego odszedłem, rynek się zmienił. Ja to widzę tak, grasz np. 1 lotem, zamiast walić lota na edku, np grasz na 5 parach po 0,2. Ryzyko konsoli na 5 parach mniej prawdopodobne niż na jednej, szczególnie edku :-) Wojtek też to często pisał, na początku nie zgadzałem się z tym do końca co było błędem, przynajmniej jeśli idzie o moje widzenie rynku.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 10:06

Witam :)
Microbi pisze:Karol. kwestia MM, ja na H4 nie gram jednej pary, zresztą nawet na skalpie od tego odszedłem, rynek się zmienił. Ja to widzę tak, grasz np. 1 lotem, zamiast walić lota na edku, np grasz na 5 parach po 0,2. Ryzyko konsoli na 5 parach mniej prawdopodobne niż na jednej, szczególnie edku :-) Wojtek też to często pisał, na początku nie zgadzałem się z tym do końca co było błędem, przynajmniej jeśli idzie o moje widzenie rynku.
No jedynie MM wchodzi w grę, bo samo dokładanie nowych instrumentów może nie być dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 10:37

Oczywiście, że samo dokładanie instrumentów może nie być dobrym rozwiązaniem. Wprowadziłem zmiany w systemie, które ograniczyły ilość wejść. Ilość ta nie powinna przekroczyć 15-20 w miesiącu na 3 parach łącznie. W czerwcu było tylko 8 a teraz w lipcu 7. Grając na samym EU miałem ich ponad 20 miesięcznie.
Owszem, istnieje taka obawa, że konsole pojawią się na 3 parach równocześnie. Mała, ale jest. Wybrałem oprócz EU, pary dość trendowe.
Ograniczyłem system do wejść w jednym kierunku, więc ilość wejść w czasie konsolidacji nie powinna się zwiększyć i być na poziomie gry na samym EU.
Odnośnie MM to nie dzielę pozycji, staram się tylko mając pozycje na jednej parze, na kolejnej wchodzić w granicach BE pierwszej. Co oczywiście nie zawsze jest możliwe, ale w czasie konsolidacji będę tak robił.
Zmiany przetestowałem na 4 latach w tył, teraz drugi miesiąc na żywo i dopiero pod koniec roku będę miał jakieś wnioski. Być może najlepszym rozwiązaniem jak napisaliście będzie MM, ale najpierw zobaczę po tym okresie DD.


Pozdrawiam Piotr Mleczko

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 21:33

Microbi, co na rynku się zmieniło?

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 22:16

Terminator pisze:Microbi, co na rynku się zmieniło?

Wg. mnie płynność, szczególnie na eur/usd to widać, na m1 nie było kiedyś takiej szarpaniny, tylu szpilek itd. Jak wszedł trejd i już było te 20-30 pips, to BE wpadało rzadko, można było liczyć na naprawdę fajne ruchy.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 12 lip 2013, 22:53

Ejek tak samo. Chodzi niby jak zawsze, tylko robi jeden dwa podjazdy więcej plus dużo zmył w postaci wycinki scalperów.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 30 lip 2013, 18:04

- Jak oznaczyć ważność Układu na W1, na Edku widać teraz parę układów w dość bliskich poziomach, który jest ważniejszy, czy oba są ważne

Ważny jest ten który jest najbliżej poziomu na którym znajduje się cena

- na jednym rysunku w Twoim pierwszym opisie widać jak wyznaczasz ZL na h4, a na dalszym ryuku widać jdną linię, symbolizującą otwarcie pozycji, trochę właśnie nie rozumiem mechanizmu otwierania, http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... y-SR_9.png

tak jak opisałem na h4 masz 2 lub 3 linie. W tym przypadku zaznaczyłem jedną ponieważ kolejne nie były potrzebne. Gra się zawsze na linie najbliższą weekly, więc jak cena zeszła poniżej wyższej na h4 to jej nie zaznaczyłem bo grałem na dolną, która była bliżej weekly.

- Czy popełniłem jakiś błąd w swojej analizie rynku,

Tu nie ma czegoś takiego jak analiza rynku. Zaznaczasz weekly, obecnie na wszystkich 3 parach są to weekly longowe. Zaznaczasz linie na h4 i czekasz aż tam dojdzie. Nic więcej nie robisz.

- Trochę nie jasna jest ta zasłona na W1, wiem że większa świeczka przykrywa poprzednią większą, ale jak interpretować to na danych, jako "Układ" bo przykład jest taki klarowny, co jeśli w danej chwili nie ma zasłony.

Do momentu w którym nie pojawi się zasłona grasz tylko w kierunku ostatniej zasłony. Jak miałeś przez ostatnie kilka tygodni spadki to grałeś tylko spadki. Pojawiła się zasłona tydzień temu, więc nie grasz już shortów a same longi.

- na rysunku http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... 232208.png widać 6 linii, 4 całe i dwie przerywane, czy są to poziomy z h4, jak dokładnie je analizować,

Te przerywane linie są od bufora. Od każdej weekly stawiam linie dodatkową w odległości 20 pisów od niej. Linie weekly z linią dodatkową tworzą strefe buforu na wypadek jakby cena nie doszła dokładnie do linii weekly.

- co robi nasz AO na dole :D

AO służy mi do wyznaczania dywergencji na 5 fali. W opisie na samym dole wyjaśniłem jak stosuje fale do wyjścia z pozycji

- Czy wchodzenie z wykresu 30 min jest jakąś ważniejszą reułą, czy to raczej przyładowe spojrzenie, na 1h równie dobrze widać całą strefę wsparcia jak poniżej

Ja robię tak. Staram się wchodzić na m30 ponieważ jest szybsze od h1, ale jak na m30 nie mam popytowej/podażowej świecy a na h1 dwie m30 się uzupełnią i stworzą takową to wchodzę.

Ps. sorry za ten okropny kolor, myślałem że będzie jakoś wyglądał a wyszło jak zawsze !smail!
Jeszcze jedno, ja obecnie na 3 parach używam stop 30 pisów a TP w okolicach 210 pisów. Nie używam również zleceń oczekujących, ponieważ bardzo ważne są przy wejściu świece.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 02 sie 2013, 14:17

Jestem na wakacjach, z racji tego że net mam masakryczny mogę do powrotu nie odpowiadać na ewentualne pytania za co z góry przepraszam. Nadrobię wszystko po powrocie.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Strategia Weekly S/R pytania

piątek 02 sie 2013, 15:14

Witam :)
pmleczko pisze:Jestem na wakacjach, z racji tego że net mam masakryczny mogę do powrotu nie odpowiadać na ewentualne pytania za co z góry przepraszam. Nadrobię wszystko po powrocie.
Miłych wakacji życzę! :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

niedziela 11 sie 2013, 16:05

Dzięki Karolu. Właśnie wróciłem na 1 dzień i jadę dalej:) Uzupełniłem również wejścia na portalu.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

niedziela 18 sie 2013, 15:29

Już jestem. Jakby co to jestem do dyspozycji, choć nie widzę chętnych :)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Strategia Weekly S/R pytania

niedziela 18 sie 2013, 17:39

Chętni są. Może wrzucisz jakieś analizy? Aktualne spostrzeżenia? Akurat mamy niedzielę. Będę wieczorem robił przegląd wykresów, to coś może znajdę godnego uwagi i podrzucę :cheers:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

niedziela 18 sie 2013, 18:03

Marcinie drogi, to tylko temat dla pytań odnośnie mojego systemu prezentowanego na comparic. Jak wiesz system jest w całości opisany. Analiz nie robię w ogóle. Miałem zamiar takowe robić i nawet zacząłem w swoim dziale, ale potem miałem w.... pracy nad systemem, teraz wakacje. Może wrócę do tych analiz, ale jeszcze nie teraz. Obecnie wróciłem z wyjazdu na wieś i jeszcze dwa tygodnie tu posiedzę. Potem wracam już do Tarnowa i pewnie wtedy !smail!

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 03 wrz 2013, 20:53

To ja mam pytanie: Czy granie tym systemem Ciebie nie nudzi?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 03 wrz 2013, 21:28

delete.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Strategia Weekly S/R pytania

wtorek 03 wrz 2013, 21:33

Jasne, że nudzi. Z tym, że wolałbym żeby mnie nudziła jeszcze bardziej. Najlepiej, niech zacznie w pierwszym dniu miesiąca od TP i da mi spokój na resztę. To byłby ideał.

ps. co do delete to oczywiście również pewnie nudzi :wink:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości