Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 wrz 2013, 14:14

Wrzucam jako pierwszy :)

Stan konta: 10.614.1 PLN zysk: +614.1 PLN zysk na jednej spółce: +614.12 PLN (+6.19%)

Jedną transakcję tylko przeprowadziłem:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
MagnoliaNowak
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 wrz 2013, 16:28

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 wrz 2013, 16:36

stan konta 10.073
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 09:31

Witam pierwszych uczestników, widzę że jeden zagrał Va Banque, a drugi postawił/a na umiarkowaną dywersyfikację, zapowiada się ciekawa rywalizacja :joy:

Pragnę przypomnieć, że możliwość przystąpienia do zabawy, istnieje tylko dzisiaj do północy. Później nie można przystąpić, w odpowiedzi na mail z pytaniem dlaczego - odpowiadam - chodzi o to, aby uniknąć sytuacji, że osoba zakłada 15 kont na resell.pl kupuje maksymalnie dużo i w ostatni dzień przed zakończeniem konkursu zamieszcza screen z gigantycznymi zyskami. Dlatego na screenach musi być widoczny login i stan konta, historia transakcji nie jest konieczna. Nie walczymy o 1mln złotych, więc mam nadzieję, że wszyscy grają fair, a celem każdego po za nagrodą i zaszczytem jest chęć rywalizacji i uczciwego porównania własnych umiejętności traderskich z pozostałymi uczestnikami gry.

Zamieściłem przypomnienie o "Pierwszym piątku" na comparic.pl: http://comparic.pl/listings/forumowy-ko ... zy-piatek/.

Cały regulamin na stronie 7 w tym temacie. Jeszcze raz przypominam:

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zamieszczenie (dzisiaj do północy) screena z gry resell.pl z widocznym loginem i stanem konta, nawet bez dokonanych żadnych transakcji (Wymagana minimum jedna transakcja w czasie trwania konkursu do 4.10.13r.).
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 12:29

Obrazek


U mnie zero. Jak chciałem się zarejestrować zaraz po ogłoszeniu to niestety rejestracja nie działała.

Grać będę tylko na WIG20, na dodatek zgodnie z analizami, które podaję.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 12:45

Witam!
Jestem laikiem jeśli chodzi o akcje giełdowe.
Planowany styl gry to analiza w weekendy, kierunek transakcji w danym tygodniu tylko zgodny z zakładanym ruchem całego indeksu. Generalnie wydaje mi się, że WIG20 będzie dla mnie najlepszym miejscem do szukania okazji, bo innych spółek to już z reguły nawet ze słyszenia nie znam :wink: .

Czy taki screen wystarczy?
Marcin_N.png
Może warto dodać zasadę, że w celu weryfikacji wyników zwycięzca powinien podać hasło organizatorowi na chwilę? Potem sobie zmieni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 12:54

Swoją drogą to ja bym rejestracje przedłużył o tydzień i czas gry o miesiąc. Do listopada bo to troszkę za krótko. Co Wy na to?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 13:10

Jestem za. Myślę, że akcjom trzeba dać Trochę czasu na wzrosty :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 13:55

ok, zgłaszam udział w konkursie :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 14:34

Czasem są jakieś problemy z zalogowaniem na resell.pl albo z kupnem czy sprzedażą akcji (strona blokuje się) , trzeba wtedy kilka razy spróbować i po jakimś czasie się udaje.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 15:21

Czas gry faktycznie za krótki i tez jestem za wydłużeniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 15:58

Za :bambam:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 17:34

Dziękuję za screeny, wszystkie są dobre.

O rejestracji nic nie powiem bo ja rejestrowałem się chyba z 5 lat temu i służył mi resell jako ...notatnik z akcjami :)

Kupowanie i sprzedawanie - może się coś zawieszać jak ładuje się lista z akcjami. Jeżeli zlecisz kupno, to jest ono chyba realizowane po północy więc to nie jest zacinanie się tylko trzeba poczekać. A takie zwykłe zawieszanie strony, mnie akurat nie spotkało, ale chyba wystarczy odświeżyć.

No dobra, skoro tak nalegacie i nie spieszy się Wam do nagród, wyróżnień i zaszczytów :joy:
To wprowadzamy dodatkowe zasady do regulaminu:

18. Jeżeli po zakończeniu konkursu, którykolwiek z uczestników będzie miał zastrzeżenia może zgłosić, że chce sprawdzenia konta zwycięzcy - wtedy ja jako organizator poproszę o hasło zwycięzcy i wszystko sprawdzę.
18.Zapisy zostają przedłużone do przyszłego piątku. Ci którzy dołączą za tydzień będą jedynie stratni o nagrody piątkowe, ale one nie mają aż tak dużego wpływu na wyniki ostateczne.
19.Przedłużamy konkurs do dnia 25 października 2013. Zatem w każdy piątek do północy należy zamieścić screen, który będzie ocieniany: 13, 20 i 27 września oraz 4, 11 i 18 października. 25 października zakończenie konkursu i doliczenie wirtualnych pieniędzy końcowych (pkt 4 regulaminu)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 17:46

"Regulamin:

1. Konkurs trwa od 5 września 2013 do dnia 4 października.
2. W każdy piątek (13, 20 i 27 września) zostaną przyznane wirtualne pieniądze dla osób, które mają na koncie akcje o największym zysku i o największej stopie % zwrotu:
– Największy % zysku danej akcji: +200zł – drugie miejsce: +100 zł
– Największy zysk w zł danej akcji: +100 zł – drugie miejsce +50 zł
(Jeżeli w pierwszy piątek zwycięzca otrzymał za największy wzrost procentowy danych akcji pierwsze miejsce, może te same akcje zaprezentować w każdy następny piątek, aczkolwiek dane akcje mogą stracić na wartości)
3. Pieniądze z podliczania w piątki zostaną doliczone do końcowego wyniku.
4. Do wyniku końcowego doliczone zostaną nagrody za:
- najwyższy wynik procentowy na danej spółce w całym konkursie: +300 zł
-najwyższy zysk w zł na danej spółce: +150 zł
5. Ostateczna lista uczestników wraz z aktualnym rankingiem zostanie zaprezentowana w piątek 13 września, przy pierwszym podliczaniu."

Skoro w zamieszczonym screenie nie trzeba pokazywać transakcji jakie się wykonało to na jakiej podstawie przydzielisz w każdy piątek dodatkowe pieniądze za największy % zysku danej akcji i za największy zysk w pln z danej akcji?

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 17:52

Bo taki wpis zauważyłem "Dlatego na screenach musi być widoczny login i stan konta, historia transakcji nie jest konieczna."

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 17:53

Oj tam, jest nas kilka osób. Jakoś się dogadamy :facep: !smail!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 18:12

Timbriadus_Kartemus - RACJA !!!

Sugerowałem się chyba swoim stylem gry, że będą akcje widoczne w portfelu, a przecież każdy może sprzedać przed piątkiem i byłby widoczny tylko stan konta i nie wiadomo byłoby skąd się wziął. Czyli:

Musi być widoczne: LOGIN i STAN KONTA (ta szara ramka) poniżej AKCJE W PORTFELU i jeszcze niżej SKRÓCONA HISTORIA TRANSAKCJI.

Jeżeli to wszystko nie mieści się w jednym zrzucie, należy wkleić 2 lub 3 zrzuty. Przykład 3 zrzutów:
(Nie sugerować się akcjami, bo większość zakupiona była 2 lata temu, trzymałem je dla długoterminowej obserwacji) Cieszy mnie jedynie zysk 18,5% na SELENA, bo ostatnio analizowałem ją na comparic.pl :joy: (Tak mała autoreklama)
1.JPG
2.JPG
3.JPG
To przykłady i nie biorą udziału w konkursie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 18:26

Forumowy Konkurs Giełdowy

Ostateczny regulamin:

1. Konkurs trwa od 5 września 2013 do dnia 25 października.
2. W każdy piątek (13, 20 i 27 września i 4,11,18 października) zostaną przyznane wirtualne pieniądze dla osób, które mają na koncie akcje o największym zysku i o największej stopie % zwrotu:
- Największy % zysku danej akcji: +200zł - drugie miejsce: +100 zł
- Największy zysk w zł danej akcji: +100 zł - drugie miejsce +50 zł
(Jeżeli w pierwszy piątek zwycięzca otrzymał za największy wzrost procentowy danych akcji pierwsze miejsce, może te same akcje zaprezentować w każdy następny piątek, aczkolwiek dane akcje mogą stracić na wartości)
3. Pieniądze z podliczania w piątki zostaną doliczone do końcowego wyniku.
4. Do wyniku końcowego doliczone zostaną nagrody za:
- najwyższy wynik procentowy na danej spółce w całym konkursie: +300 zł
-najwyższy zysk w zł na danej spółce: +150 zł
5. Ostateczna lista uczestników wraz z aktualnym rankingiem zostanie zaprezentowana w piątek 20 września, przy drugim podliczaniu.
6. Akcje kupować i sprzedawać można od 5 września.
7. Najpóźniej w piątek 20 września, każdy uczestnik musi przedstawić screen swojego wirtualnego konta, na którym musi być widoczne: LOGIN i STAN KONTA (ta szara ramka) poniżej AKCJE W PORTFELU i jeszcze niżej SKRÓCONA HISTORIA TRANSAKCJI..
8. W każdy piątek począwszy od 20 września uczestnik musi zamieścić screen na forum (w tym temacie) najpóźniej do godziny 23.59. Nagrody tygodniowe i ranking będzie ogłaszany w soboty.
9. Zakończenie gry następuje w piątek 25 października o godzinie 23.59 - do tej godziny uczestnik musi zamieścić screen z konta. Ogłoszenie wyników i zwycięzcy nastąpi w sobotę 26 października 2013 roku.
10. Nagrody tygodniowe (piątkowe) przyznawane są za screen nadesłany za ostatni tydzień, jeżeli uczestnik nie prześle screenu nie bierze udziału w przyznawaniu dodatkowych wirtualnych pieniędzy w piątki.
11. Uczestnik, który uważa że już w pierwszym tygodniu zdobył wystarczający wynik do zajęcia pierwszego miejsca, a nie chce ryzykować spadku wartości portfela w dalszych tygodniach, może świadomie nie zamieszczać screenów (choć można np. sprzedać akcje), wtedy nie bierze udziału w konkursach piątkowych, ale bierze udział w rozliczaniu końcowym (liczy się wynik z ostatniego nadesłanego screena).
12. Każdy uczestnik zaczyna z kwotą 10 000 zł w grze giełdowej resell.pl (założenie konta jest bezpłatne i bardzo proste. W grze resell obowiązuje pewne opóźnienie w zakupie akcji (o ile dobrze pamiętam zlecenia kupna bądź sprzedaży realizowane są po północy) - jest to odwzorowanie warunków panujących na GPW, gdzie nie zawsze można "z palca" kupić dane akcje.
13. Zwycięzcą jest uczestnik, który zgromadzi największy kapitał (wartość akcji + pozostała gotówka + doliczone bonusy piątkowe i końcowe)
14. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci książki, a wyróżnione publicznie na głównej stronie serwisu Comparic.pl zostaną pierwsze trzy osoby z najwyższym kapitałem łącznym oraz pierwsza trójka osób, które uzyskały najwyższy procentowy zysk na danej spółce, a także trójka osób z najwyższym wynikiem finansowym (w zł) na danej spółce.
15. Nagroda główna: książka Michael Covel - "Trend jest twoim przyjacielem. Trudna droga do łatwych zysków"
16.Jeżeli zdarzy się tak, że w czasie trwania konkursu, ktoś nabędzie akcje z prawem do dywidendy i dywidenda przed końcem konkursu zostanie wypłacona - to tak samo jak na GPW - do końcowego rozliczenia zostanie doliczona wartość dywidendy pomniejszona o 19% podatek.

Jeżeli dużo osób weźmie udział w konkursie, mogę nie zauważyć tego, dlatego jeżeli Ktoś nabędzie prawo do dywidendy proszę to zaznaczyć przy zamieszczaniu screena w piątki.

17. W związku z trwającym zamieszaniem z OFE i tym samym dużymi spadkami na GPW, nie wiadomo jak długo takie spadki całej giełdy potrwają, żeby nie okazało się, że zwycięży osoba, która nie dokonała żadnej transakcji i przedstawiła tylko początkowy kapitał 10 000 zł na screenie (bo może się tak okazać , a to jednak wypacza ideę inwestowania) wprowadzam zasadę, że w ciągu całego konkursu należy dokonać przynajmniej 1 transakcji. Wiadomo, że można kupić i od razu sprzedać, ale mam nadzieję, że konkurs nie będzie aż tak strasznie defensywny, na marginesie dodam, że sam jestem "dzieckiem bessy" to i konkurs w czasie bessy

18. Jeżeli po zakończeniu konkursu, którykolwiek z uczestników będzie miał zastrzeżenia może zgłosić, że chce sprawdzenia konta zwycięzcy - wtedy ja jako organizator poproszę o hasło zwycięzcy i wszystko sprawdzę.
18.Zapisy zostają przedłużone do przyszłego piątku. Ci którzy dołączą za tydzień będą jedynie stratni o nagrody piątkowe, ale one nie mają aż tak dużego wpływu na wyniki ostateczne.
19.Przedłużamy konkurs do dnia 25 października 2013. Zatem w każdy piątek do północy należy zamieścić screen, który będzie ocieniany: 13, 20 i 27 września oraz 4, 11 i 18 października. 25 października zakończenie konkursu i doliczenie wirtualnych pieniędzy końcowych (pkt 4 regulaminu)

Grajmy Fair-Play - Niech zwycięży najlepszy !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
darko
Posty: 1
Rejestracja: piątek 13 wrz 2013, 20:35

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 wrz 2013, 21:16

konkursc.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 wrz 2013, 12:41

Forumowy Konkurs Giełdowy
Pierwszy piątek 13.09 - RANKING:
1.JPG
Zgodnie z punktem 2 regulaminu, przyznajemy premie za największy wzrost w PLN i w %:

Największy zysk w %:
1. pmleczko – Kino Polska TV (KINOPOL) +16,55% Nagroda +200 zł
2. Timbriadus_Kartemus – CD Projekt +6,19% Nagroda +100 zł

Największy zysk w PLN:
1. Timbriadus_Kartemus – CD Projekt +614,12 zł Nagroda +100 zł
2. pmleczko – Kino Polska TV (KINOPOL) +194,50 zł Nagroda +50 zł
2.JPG
Ranking po 1 piątku wygląda następująco:
3.JPG
Gratuluje zdobywcom nagród piątkowych i aktualnemu liderowi, wszystkim dziękuję za dotychczasowy udział i zapraszam wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zabawie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 wrz 2013, 12:49

Mało coś osób.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości