Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

sobota 16 lis 2013, 21:59

Witam serdecznie :)

Zainteresowałem się ostatnio grą długoterminową i postanowiłem dołączyć do Waszej dyskusji.

Pasjonuje się ekonomią i polityką monetarną. Polityka monetarna ma chyba kluczowe znaczenie jeśli chodzi o kursy walut w dłuższym terminie, więc pozwolicie, że co jakiś czas będę chciał z Wami przedyskutować pewnie pary :)

Para na dziś to AUD/NZD :)

Znajdujemy się w ciekawym momencie ponieważ stopy referencyjne banków centralnych z NZ i Australii znajdują się na tym samym poziomie 2,5%. Jednak co ciekawe przyszłe ruchy prawdopodobnie są odmienne.
Władze monetarne z Australii wspominały o wysokim kursie "australijczyka" o czym chyba wyżej była mowa, stopa bezrobocia ostatnio jest w trendzie wzrostowym a inflacja pozostaje niska. Przy kolejnych sygnałach pogorszenia się sytuacji w Australii i Chinach (powiązane gospodarki) lub nadmiernej aprecjacji dolara australijskiego powraca widmo obniżek stóp procentowych.

W Nowej Zelandii natomiast stopa bezrobocia znajduje się na stabilnym poziomie, inflacja lekko przyspiesza a bank centralny obawia się bańki na rynku nieruchomości i ostatnio dał sygnał, że pierwsze podwyżki mogą pojawić się w przyszłym roku.

Na czynniki globalne te dwa kraje reagują dość podobnie więc oddala się ryzyko zaburzenia analizy.
Przykładem takiego ryzyka jest: nierównomierny odpływ kapitału ze względu na ograniczanie QE3 przed FED.

Z przedstawionych informacji wynika, że dobrym rozwiązaniem może być fundamentalny short na AUD/NZD.

Jeśli chodzi o sytuację techniczną - na wykresie zarówno W1 jak i M1 wydać wyraźny trend spadkowy aktualnie z przestojem, który część inwestorów może postrzegać jako formację podwójnego szczytu, w której drugi szczyt "nie miał siły" dojść do poziomu pierwszego co oznacza słabość popytu.
Z perspektywy poziomów Fibonacciego, mierząc falę spadkową na wykresie tygodniowym od marca 2013 ostatnie wyżki są spychane z poziomu zniesienia 23,6 co potwierdza siłę trendu.

Przykładowe wejścia: przełamanie ostatnich dołków LUB retest ostatnich dołków z drugiej strony po ich przełamaniu.

Co sądzicie? Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam :)

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Gra długoterminowa

niedziela 17 lis 2013, 17:07

Kupuj plotki, sprzedawaj fakty pasuje tu jak ulał do słów "Władze monetarne z Australii wspominały o wysokim kursie "australijczyka"" ja bym to potraktował to jako plotkę - fakt pojawi się wraz z podjęciem realnych działań. Dlatego uważam, że czai się tu pułapka.

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

niedziela 17 lis 2013, 18:01

Takie stanowisko BC ogranicza potencjał do umocnienia AUD. Przy wysokim jego poziomie, wzrost gospodarczy jest utrudniony.
Ukazuję różne kierunki w polityce monetarnej tych państw. Takie jest moje zdanie i dotyczy ono dłuższego terminu.
Każdy oczywiście musi ocenić to po swojemu.
W krótkim terminie oczywiście może nastąpić zjawisko kupuj plotki sprzedawaj fakty :)
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

no avatar
karus123
Posty: 23
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:29

Re: Gra długoterminowa

niedziela 17 lis 2013, 20:02

To normalne że każdy oceni to sam. Ale zakładam, że wrzuciłeś swój obszerny post nie po to by inni cię tylko poklepali za trafną analizę. Nie wrzucałbyś też tak obszernego materiału gdyby chodziło tylko o podanie sygnału. Przyjąłem więc, że chcesz to przedyskutować. Moja wypowiedź dotyczy tylko tych elementów, których ty nie uwzględniłeś a czy je wykorzystasz, czy nie to już twoja sprawa. Zacytuję ci wypowiedź pewnej mojej znajomej z grupy. "AUD wcale nie jest przewartościowaną walutą..... to waluta surowcowa..... nie jest korzystne dla Rządu jej dalsze osłabianie stąd brak działań RBA od sierpnia. Rząd Australii też oczekuje końca kryzysu...... http://www.tradingeconomics.com/australia/interest-rate i nie mają problemu z deflacją http://www.tradingeconomics.com/australia/inflation-cpi "

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

niedziela 17 lis 2013, 20:19

No pewnie, wrzuciłem post żeby z Wami podyskutować :)
No bardzo możliwe, że rząd by wołał mocniejszego AUD bo taniej by spłacał dług.
Jednak to RBA ustala stopy a jego bezpośrednie cele są zagrożone.
Więc moim zdaniem zakładając nawet, że RBA pozostanie pasywny, to za kilka miesięcy do akcji może włączyć się BC Nowej Zelandii.
Stąd nadal widzę potencjał spadkowy na AUD/NZD (oczywiście korekta zawsze możliwa).
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 19 lis 2013, 06:18

Witam nowych długodystansowców :)

Rzeczywiście z tych dwóch państw, wydaje się, że Australia jest w trochę gorszej sytuacji, ale trafnie powyżej napisano, że o kursie nie decyduje tylko Australia, ale także Nowa Zelandia, to podobnie jak było ostatnio z EUR/USD - od pół roku mówiło się kiedy to USA skończy drukować, a przed ogłoszeniem obniżki stóp w Euro, nikt nie wierzył że to nastąpi. Miało być odwrotnie, to USA miało działać, a jednak łagodnieje, a interwencje podjął EBC, który nawet trochę słynął już z powolności i niechęci do podejmowania radykalnych działań.
Teraz może być podobnie, głowimy się nad Australią, co kto powiedział, a Nowa Zelandia zostaje w cieniu i może kiedyś zaskoczy np. podwyżką stóp.

Technicznie od bardzo dawna, trend jest spadkowy, ostatnio pewna konsolidacja. Pewność, że trend spadkowy jest kontynuowany uzyskamy dopiero po przełamaniu ostatnich dołków, myślę, że to tak szybko nie nastąpi - prawdę mówiąc do zakończenia roku tradingowego zostało raptem 3-4 tygodnie (przynajmniej dla mnie, bo nie zamierzam grac przed gwiazdką), może większe trendy zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Wolałbym wejść wyżej niż po przebiciu dołków np, najlepiej w tej strefie oporu lub np. gdzieś między tymi dwiema kreskami, bo też się ciekawie układają, mają wiele punktów wspólnych.
1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

wtorek 19 lis 2013, 09:03

Rzeczywiście z tych dwóch państw, wydaje się, że Australia jest w trochę gorszej sytuacji, ale trafnie powyżej napisano, że o kursie nie decyduje tylko Australia, ale także Nowa Zelandia, to podobnie jak było ostatnio z EUR/USD - od pół roku mówiło się kiedy to USA skończy drukować, a przed ogłoszeniem obniżki stóp w Euro, nikt nie wierzył że to nastąpi. Miało być odwrotnie, to USA miało działać, a jednak łagodnieje, a interwencje podjął EBC, który nawet trochę słynął już z powolności i niechęci do podejmowania radykalnych działań.
Pewnie, że nie tylko Australia decyduje, Nowa Zelandia też. W swojej analizie uwzględniłem oba państwa :)
Teraz może być podobnie, głowimy się nad Australią, co kto powiedział, a Nowa Zelandia zostaje w cieniu i może kiedyś zaskoczy np. podwyżką stóp.
W swoim pierwszym poście pisałem właśnie o tym, że nad NZ wiszą już bardziej podwyżki :)
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 20 lis 2013, 10:51

To fajnie się uzupełniamy :) Wspólny sukces murowany :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

środa 20 lis 2013, 14:44

To fajnie się uzupełniamy :) Wspólny sukces murowany :)
Zapewne :)
Takie ciekawostki:
Czytałem ostatnio, że niektóre z welkich banków inwestycyjnych wydają rekomendację shorta właśnie na AUD/NZD
MFW oświadczył, że AUD jest przewartościowany w stosunku do USD aż o 10%

Potwierdza to nasz scenariusz :)
Osobiście na razie kibicuje korekcie, żeby wejść po fajnych cenach - może na początku przyszłego roku? :p
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 20 lis 2013, 18:24

Być może tak będzie, wtedy Poznań górą :joy: . Generalnie uważam, że nie warto za dużo czytać plotek, opinii, rekomendacji itp. Lepiej skupić się na fundamentach bardziej namacalnych, jeżeli już nastąpi podwyżka lub obniżka stóp to jest coś realnego, ale te wszystkie wypowiedzi i plotki potrafią zamglić pole widzenia, zwłaszcza osobom początkującym. Za fundamentami pójdzie technika i na wykresie będzie to widać, lepiej reagować niż dywagować.

Wszystko fajnie, jeżeli mimo czytania różnych rzeczy, ma się swoje spojrzenie, oparte na swoich zasadach i metodzie na rynek. Nie jest dobrze, gdy ktoś coś przeczyta i postanawia, że też będzie to grał, bez własnej analizy. Zawsze warto postawić na siebie.

Gdzieś był taki cytat: "Na giełdzie jedna głowa jest lepsza od dwóch" :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

środa 20 lis 2013, 20:09

Generalnie plotki, analizy itp. pewnie, że często są mało warte. Natomiast jeśli chodzi o pogląd wielkich banków inwestycyjnych to bym tego nie ignorował bo to one w dużej mierze ruszają tymi rynkami i chyba warto wiedzieć, czy przypadkiem nie mamy zamiaru grać przeciwko nim =D
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 23 lis 2013, 13:37

d114.jpg
Husar myślisz, że już przełamaliśmy wsparcie, czy jeszcze się kurs podniesie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

wtorek 26 lis 2013, 00:33

Widzę, że napisałeś artykulik o tej parze :) Super!
Husar myślisz, że już przełamaliśmy wsparcie, czy jeszcze się kurs podniesie?
Ostatnio AUD był bardzo słaby po zapowiedzi o możliwej interwencji.
Mimo to, na naszej parze nie było spektakularnych spadków bo NZD też był słabiutki :)
Bardzo możliwe, że niedługo para zacznie jechać w dół jak NZD zacznie zyskiwać.
Ja jednak jestem zwolennikiem rzadkich wejść ale wysokiej jakości po korekcie jeśli chodzi o long term więc albo będę czekał na podbicie te jakies 400 pipsów (byłoby idealnie) i wejść w strefie, którą wyznaczyłeś na obrazku lub troszkę wyżej nawet na poziomie ostatniego szczytu albo po wyraźnym przebiciu i po korekcie (po reteście obszaru, który teraz przebijamy), a jeśli nie będzie dobrej sytuacji to się wstrzymam - nie ma co wskakiwać na siłę :) Są inne ciekawe pary =D
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 27 lis 2013, 16:44

wstyd, facepalm. masakra i nie wiem co jeszcze.. nie wiem co mnie podkusiło do zamknięcia...

no tylko 305 pipsów :( ogólnie to dużo, ale jak sie patrzy ile jeszcze spadło to wydaje sie mało
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: Gra długoterminowa

środa 27 lis 2013, 20:53

michosz pisze:wstyd, facepalm. masakra i nie wiem co jeszcze.. nie wiem co mnie podkusiło do zamknięcia...

no tylko 305 pipsów :( ogólnie to dużo, ale jak sie patrzy ile jeszcze spadło to wydaje sie mało
Niektórzy weszli tam gdzie Ty wyszedłeś :) Czym kierowałeś się zamykając pozycję? :)
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 27 lis 2013, 21:47

czym się kierowałem ? chyba głupotą hehe :) a tak na serio to widzisz tam poziom fibo 23,6 jest to wsparcie. mogłem tylko przestawić SL dalej od wejścia tak, że gdyby się cofnęło dałoby mi np.200 pips. nie pozwoliłem rosnąć zyskom.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 28 lis 2013, 08:54

Husar - ja tak samo jestem zwolennikiem wejść wysokiej jakości, w trendzie ale po korekcie. Ale wracając do "naszej pary" to wygląda na to, że tak dużej korekty do tych miejsc, które zaznaczyłem może nie być. Przebicie nie jest jakieś ekstremalne, ale wygląda to na przebicie i retest przebitej strefy SR. Póki co nie ma jakiegoś klarownego sygnału świecowego, więc się wstrzymuję, jutro piątek, więc zobaczymy w przyszłym tygodniu.
1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 28 lis 2013, 09:11

Michosz - i tak gratuluję zysku. U mnie od takiego zagrania się zaczęło, tzn. po czymś takim zostałem długoterminowcem. Wtedy było ok. 550 pispów zysku, zagrane od niechcenia za resztę, która została po bankructwie. Też mogłem wtedy więcej wyciągnąć i patrzyłem jak spada beze mnie. Ważne żeby się uczyć, teraz widzisz jak przyjemy był trading przez te chyba 4 tygodnie, cała praca to tylko przesuwanie SL, a zyski same pchają się do portfela :)

Ja po czymś takim byłem pewien jak chce grać, znalazłem swój styl. Na następny taki trend czekałem chyba 4-5 miesięcy i już popełniłem mniej błędów. Później dołożyłem brak zleceń TP (w 90% przypadków) i brak zamykania pozycji ręcznie. Wszystkie zamyka mi SL, dzięi temu nie grzebię i omijam sporo błędów.
Można powiedzieć, że przeszedłeś swój długoterminowy chrzest i teraz mam nadzieję będziesz wyznawcą gry typu long :joy:

Co do wykresu, zobacz to o czym pisał Niall Fullar (i inni też) - granie po 22, po zamknięciu sesji amerykańskiej, gdybyś grał tylko na koniec dnia, zobaczyłbyś formację objęcia bessy i na pewno nie zamknąłbyś pozycji. Fibo moim zdaniem działa tylko na wysokich TF, ja stosuję na W1 i MN i tylko 3 środkowe wartości, bo wszystkich jest tyle i są tak gęsto, że cena gdzieś musi się zatrzymać.
rgfdgdfgdfg.bmp
A co do dalszej gry, to pewnie wejścia trzeba będzie szukać gdzieś w powrocie do średnich znowu.
audi.bmp
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

czwartek 28 lis 2013, 09:24

Takie zarządzanie pozycją (przesuwanie SL) daje niesamowity komfort psychiczny, a to jest jednak bardzo ważne. Oprócz tego daje lepsze rezultaty niż zamykanie z ręki/TP.

Tutaj moja pozycja na GBP/AUD - otwierana z myślą wzięcia TP na pierwszym oporze co dawało około 2:5:1 R:R.
gbpaudh4 zabezpieczanie i zamknięcie.png
gbpaudh4 zabezpieczanie i zamknięcie.png
Mimo, że poszło do góry jeszcze po korekcie ja zostałem wyrzucony na +450 pipsów, a zakładałem zysk około 100 i gdybym miał tam TP patrzyłbym jak to rośnie, a tak przestawiałem SL pod zamkniętą świecę i poszło ładnie.

Oczywiście przy długoterminowej grze tak się nie da i sposób przestawiania SL musi być inny, ale w mojej średnioterminowej grze na H4, wystarczy po osiągnięciu pewnego celu grać w taki sposób.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 gru 2013, 12:30

Zaczyna sprawdzać się scenariusz, na którym szczególnie mi zależało. EUR/GBP to pierwsza moja długoterminowa analiza na Comparic i tutaj na forum (na 1 stornie dziennika jest).
Pierwotna analiza pod linkiem: http://comparic.pl/listings/eurgbp-5-le ... -spadkowy/
mn.jpg
d1.jpg
Na realizację czekałem kilka miesięcy, ale teraz może być fajne zagranie, może ostatnie już przed Świętami i przed końcem roku.

Ostatnio zaniedbałem trochę dziennik, poświęcając się pracy nad czymś co lada moment będziecie mogli zobaczyć (może nawet jeszcze dzisiaj).

W nowym roku mam nadzieję, że będą regularniejsze wpisy i być może pojawi się pewna niespodzianka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości