Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 07:47

pstaniszewski pisze:ja się jeszcze zastanawiam nad (decyzja rano po zamknięciu świeczek dziennych i zobaczeniu tego co się wydarzyło w Azji):
AUD JPY, gdyby dzisiejsza świeca była pinbarem to się odbija od strefy wsparia i potencjał dojścia do oporu (powiedzmy, ze konsola) w okolicach 0.94
CHF JYPY - też pinbar dzisiejszy też się odbija od strefy wsparcia (takiej lekko naciąganej na D1:113.4-113.8) - gra na koniec korekty i nowe sczyty z potencjałem
NZD JPY - tez pinbar - odbił się od średniej 44 i strefy wdparcia - tutaj mam najmniejsze przekonanie bo Fibo nie ma, a strefa była jednak penetrowana wielokrotnie. No i cena obecnie jest pod potencjalnym oporem z W1.

Dodatkowo zająłem pozycję po południu AUD NZD (kierunek tak jak Łukasz pisał), ale ze strategii chimoku - tym lepiej, że dwie strategie się potwierdzają :) choć torchę się boję tego bujania za pół godziny ;)
tak jak było do przewidzania, po reakcji na dane NZD JPY odjechał w górę, więc tutaj zostawiam i nie gonię rynku. Zobaczymy co będzie na AUD JPY i CHF JPY. Wchodzę tam minimalną pozycją teraz (AUD JPY SL na dołku wczorajszej świeczki, TP na górnej bandzie; CHF JPY SLna dołku wczorajszej świeczki a TP na ostatnich szczytach, wyłączywszy knoty)
zobaczymy jak będzie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 11:37

Komornik – NZD/JPY przebiło TL, ale ruszyło do góry, wygląda na fałszywe przebicie na D1.
EUR/JPY – jak najbardziej poprawne wejście, mnie tylko ta cała piramida na szczycie niepokoi, ale SL zdążysz na zero przestawić więc spoko.
EUR/CAD – dołożyłeś, bo świeca się trochę zmieniła ? Dobrze napisałeś – sponsorem wejścia będzie pozycja otwarta, o to chodzi w idei gry za darmo, żeby znaleźć takiego sponsora nowej pozycji i nie ryzykować za każdym razem depozytu.

Andrzej1983 – dokładam do pozycji na takich samych zasadach co je otwieram, musi być sygnał na minimum D1, musi też być korekta. Jeżeli dzisiejsza świeca będzie np. pin barem, albo razem z poniedziałkową formacją objęcia bessy – zastanowię się. Nie ma co się spieszyć z piramidowaniem, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jak będzie rzeczywiście mocny trend spadkowy, zdążymy nie raz spiramidować.

MadMorte – CHF nie analizuję, ale zobacz jak na Twoim wykresie działały zwłaszcza formacje objęcia bessy w trendzie spadkowym – dwa razy bardzo znaczący zysk do złapania, bez żadnego wysiłku – czego chcieć więcej. Wbrew pozorom, rysowanie zajmuje sporo czasu :)
CADCHF 20.01.14.jpg
Pstaniszewski – NZD/JPY – nie byłoby błędem otwarcie longa, korekta w trendzie wzrostowym zakończona pinem, nie każde dobre wejście kończy się sukcesem, ale to normalne.
AUD/JPY – trend boczny, jedynie na krótko, ale AUD po tych danych z rynku pracy mocno osłabiony, technicznie jednak prawidłowe zagranie, za mniejszą stawkę czemu nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 12:25

ok, dzięki za uwagę.
A czy SL na AUDUSD dalej masz jak zostawiłeś w piątek?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 14:37

Tak, na razie bez zmian, jak do wieczora coś jeszcze spadnie to wtedy SL też pójdzie w dół.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 15:20

longtrader pisze:Komornik – NZD/JPY przebiło TL, ale ruszyło do góry, wygląda na fałszywe przebicie na D1.
EUR/JPY – jak najbardziej poprawne wejście, mnie tylko ta cała piramida na szczycie niepokoi, ale SL zdążysz na zero przestawić więc spoko.
EUR/CAD – dołożyłeś, bo świeca się trochę zmieniła ? Dobrze napisałeś – sponsorem wejścia będzie pozycja otwarta, o to chodzi w idei gry za darmo, żeby znaleźć takiego sponsora nowej pozycji i nie ryzykować za każdym razem depozytu.
Dziś rano otworzyłem na EURCAD dodatkową pozycję, świeca (ta świeca chociaż testowała zaznaczony poziom bardziej wskazywała niezdecydowanie) zmieniła się do rana, ale wyszedł mniejszy SL, na EURJPY rano już było jak dla mnie za wysoko i nie otwierałem.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 21:20

Jakoś nie widze dzisiaj dobrych okazji także nic nie pisze :)
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 22:07

Ja także nic. Na siłę coś by się dało, ale nie o to chodzi. SL poprzestawiane - http://comparic.pl/listings/blok-po-22-cadjpy/

Pozostaje czekać (śpiąc) na dane z Australii.
Kto oglądał mecz ze Szwedami ? :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

wtorek 21 sty 2014, 22:51

mecz był ekstra. Osobiście nie lubię piłki ręcznej, ale dziś to był majstersztyk ...
:)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 22 sty 2014, 09:32

No i Australia pozytywnie zaskoczyła :)
Wszystkie pozycje zamknięte, jest mały plus. Pozostaje szukać nowych okazji, jak zwykle spotkanie o 22 :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

środa 22 sty 2014, 09:39

pozytywnie dla Autralii ale dla mnie nie :( AUD NZD praktycznie na zero (lekki plus bo SL przestawione na 0+), podobnie jak i AUD CHF a już były takie plusy :( no cóż, gramy dalej :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 22 sty 2014, 11:35

Będą kolejne okazje, a zawsze trzeba dać sobie szansę na duży trend - ja bym bardziej żałował, gdybym wczoraj zamknął z dużym zyskiem, a dzisiaj rano spojrzał jak AUD jest 100 pipsów niżej, gdyby dane makro były złe.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

środa 22 sty 2014, 21:59

Zasadniczo dzisiaj jak i wczoraj nie widzę żadnych okazji z PA :)

Niemniej otworzyłem longa na GBPJPY z uwagi na fundamenty, 7.1 zamiast 7.3 powinno dać kopa funtowi ;]
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 22 sty 2014, 22:25

Też od dwóch dni nic konkretnego nie znalazłem.
Z otwartych poprzednio pozycji udało się wybronić S na AUDCHF (ale wydaje się nie na długo, jest już SL przestawiony na +5p), i zrealizował się TP na CADCHF.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 22 sty 2014, 22:28

Także chyba podziękuję na dzisiaj, jeżeli nie jest się w 100% przekonanym lepiej odpuścić. Lepiej stracić okazję niż pieniądze.
Dobranoc.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 23 sty 2014, 09:03

No i dane z Chin fatalne, już bym był ponad 120 pipsów nad tą świecą :joy: Jak pech to pech :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Gra długoterminowa

czwartek 23 sty 2014, 21:30

Takie moje widzenie AUD/USD choć fundamenty powoli przestają być za takim scenariuszem.
http://i.imgur.com/W8EXaot.png

duży obrazek temu link. :conf:
Dam radę.

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 23 sty 2014, 21:54

na audusd tworzy się ładny engulf (objęcie) pod kluczowym oporem. Także szortów ciąg dalszy...

http://charts.mql5.com/3/669/audusd-d1- ... arkets.png

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 23 sty 2014, 22:03

Fesiek pisze:Takie moje widzenie AUD/USD choć fundamenty powoli przestają być za takim scenariuszem.
- Możesz coś więcej napisać, bardziej chodzi o AUD czy o USD ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 23 sty 2014, 22:07

Na dzisiaj się wstrzymuję, na AUD/USD przeszkadza mi to, że świeca ma coraz większy cień u dołu, jutro już piątek i w przypadku korekty, nie miałbym zbyt dużego zysku aby to zostawić na weekend bezpiecznie. Zobaczymy co będzie w przyszłym tygodniu.

Na dzisiaj dziękuję i dobranoc.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Gra długoterminowa

czwartek 23 sty 2014, 22:53

Chodzi mi o AUD. Infalcja zaczyna rosnąć. Domy, samochody się sprzedają. Może za wcześnie się martwię bo z drugiej strony gorsze dane z Chin. Stóp raczej RBA nie podniesie, bo za szybko by to było od ostatniej obniżki, ale raczej już ich nie obniży.
W każdym razie technicznie miejsca na dół na wykresie jest sporo, co mam zaznaczone zieloną przerywaną, ale fundy mogą te spadki spowolnić. Co będzie się zobaczy.
Dam radę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości