Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 31 sty 2014, 19:28

Dziękuję za kolejny nieprzespany tydzień. Do zobaczenia w następnym.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

piątek 31 sty 2014, 19:36

jaki tam nieprzespany bez przesady 22 to jeszcze nie godzina duchów - ale dziękuję bardzo - taki codzienny przegląd i Twoje oraz innych opinie poszerzają horyzonty i pokazują jak można analizować i na co zwracać uwagę.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 03 lut 2014, 21:02

AUDUSD + EURCAD analizy, ze wskazaniem na tą drugą parę.
Mała aktualizacja: w nocy dla AUD ważne dane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 03 lut 2014, 21:55

Komornik, dzisiaj trochę wcześniej porobiłem screeny i nie zajrzałem na forum, a trafiłeś dokładnie to co ja.
Takie dwie pozycje otworzę, AUD/USD - dane o 4:30, technicznie sygnał jest dośc wysokiej jakości, a danych nie przewidzę, trend jest spadkowy, a w takim trendzie często lepsze dane są ignorowane, a reakcje jest na te, które "służą" trendowi.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 03 lut 2014, 22:13

AUD/USD (wejście w 4 częściach):
audusd.PNG
EUR/CAD (wejście w 2 częściach):
eurcad.PNG
Wszystkie wejścia to zlecenia oczekujące, a SL odrobinę nad/pod świecami. Nic więcej nie można zrobić, można iść spać :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 07:29

No to pojechalismy obydwa zlecenia utopione...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 07:39

Ty patrzyles na to tylko technicznie prawda? Nie brales pod uwage ze bank australii nie wychyli sie przed szereg i nie obnizy stop a ich utrzymanie powoduje wzrost waluty..

no avatar
Amirez
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2013, 12:24
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 08:41

EURCAD jeszcze aktywne

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 08:45

EUR CAD powinno być w grze moim zdaniem. Co do AUD no to po prostu setup nie wyszedł, choć chyba był przemyślany i sensowny - mocny ten australijczyk ostatnio jest - choć za dużo przesłanek fundamentalnych nie ma - więc kiedyś spadnie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 10:10

Rzeczywiście AUD/USD nie wypalił, ale wg moich zasad wejście było poprawne, jak najbardziej uzasadnione, nie mam do siebie pretensji o te wejście.
Mieliśmy sygnał D1 -pin bar, który naruszył poprzednie szczyty i zawrócił.

Tak wygląda gra długoterminowa - naprawdę wiele zagrań będzie kończyć się stratami, celem jest trafienie 3-4 zagrań w ciągu całego roku, gdy pociągniemy trend kilkaset pipsów.

Dzięki wejściu w 4 częściach, strata jest mniejsza o 31,5% niż gdyby było to wejście w całości pod świecą.

„Nie ważne jak często masz rację lub się mylisz – istotne jest jak dużo jesteś w stanie zarobić mając rację i jak niewiele tracisz myląc się”. (G.Soros)

EUR/CAD jest nadal w grze, nie zamierzam się wycofywać, bez względu na wynik.
Borus pisze:Ty patrzyles na to tylko technicznie prawda? Nie brales pod uwage ze bank australii nie wychyli sie przed szereg i nie obnizy stop a ich utrzymanie powoduje wzrost waluty..
Rozumiem, że skoro Ty wiedziałeś wcześniej, to zdążyłeś otworzyć pozycję długą? Czy dopiero o 7:39 wiedziałeś, bo o tej godzinie to ja też już wiedziałem :joy:

http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... 071212.pdf - tu są takie małe badania XTB, nie dotyczą akurat AUD/USD, ale te zasady często się sprawdzają, nie zawsze dobre dane powodują wzrost, a złe spadek - często tak jak dowiedli to analitycy w tym tekście, dane pomagają bronić wsparć/oporów lub wspomagają aktualny trend.
Tym zresztą charakteryzuje się trend spadkowy, że złe dane powodują spadki, a dobre są często ignorowane.

Borus - zauważ na wykresie dziennym, ile razy działało zwykłe techniczne podejście (z uważaniem na dane makro, ale nie przewidywaniem ich wyniku) zgodne z trendem, ile razy można było mieć rację, a ile razy się pomylić.
22.PNG
Fajnie, że wiedziałeś wcześniej wszystko, mogę tylko mieć nadzieję, że następnym razem napiszesz przed danymi, tak żeby pozostali też mogli skorzystać z Twojej wiedzy. To że opisuję czasem swoje wejścia, to nie znaczy, że inni mają je kopiować na ślepo, każdy powinien trzymać się swoich zasad. Moje podejście zakłada częste straty, ale mało ryzykuję żeby zdobyć znacznie więcej i ta strata na AUD/USD nie dotyka mnie specjalnie mocno, tak jak każda pojedyncza strata.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 11:50

Longtrader - myślę, że nikt tutaj nie ma pretensji, jeśli skopiował Twoje zagranie i stracił. Każdy gra za własną kasę i podejmuje własne decyzje. A jeśli ktoś robi inaczej to jego problem. Ja np. jak wczoraj wieczorem przeczytałem Twoje teksty to postanowiłem zaryzykować i wszedłem w te pozycje i zupełnie nie mam pretensji - moja kasa/moja decyzja - analiza Twoja pokrywała się z moją (a dodatkowo dochodzi moje wewnętrzne przekonanie, że AUD i CAD powinny być słabsze :) - niestety to przekonanie jakoś ostatnio się nie sprawdza ;) ) więc postanowiłem podjąć wyzwanie i na AUD się nie udało ale może EUR CAD pójdzie lepiej. Zresztą oceniajmy efekty po kilkudziesięciu zagraniach a nie dwóch :)

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 11:53

Pytanie do autora dziennika na temat zastosowania średnich.
Jeśli po dodaniu do wykresu średnich (np. tych od Niala F.) powstają na wykresie formacje na kontynuację trendu testujące te średnie – to czy w takim przypadku jest to już sygnał do otwierania pozycji ? Co z pobliskimi poziomami ? Zaznaczyłem trochę to na wykresie na przykładzie AUDUSD z obrazka z poprzedniego postu z opisem miejsc na których na średnich były wskazywane potencjalne zagrania. Z czterech sygnałów bez większego wahania rozegrałbym jeden. Ostatni sygnał na wykresie pomimo że już analizowałem D1 nie otwierałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 11:57

Komornik a średnia od NF to czym się wyróżniają?

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 12:11

pstaniszewski pisze:Komornik a średnia od NF to czym się wyróżniają?
No niczym, są dokładnie takie jakie N. F. proponuje (EMA 8+21) to tylko taki przykład średnich :wink:
Walka trwa...

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 12:14

ok :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 12:31

Średnie od Nialla 9-21 są dość popularne, wiele osób je stosuję.

Odpowiadając na pytanie Komornika - średnie traktuję jako dodatek, bo rzeczywiście często korekty tam się kończą, ale ważniejsze jest: trend jako układ dołków i szczytów, strefy SR, sygnał D1 - dodatek do średnie i linie trendu, z tym, że do takich długoterminowych jak np. NZD/JPY przywiązuję większą wagę.

Jest też coś takiego jak fałszywe przebicia, też mam swoją klasyfikację - wczoraj na AUD/USD pin bar wybił SL osobom, które trzymały je na poprzednich szczytach, jakby ten opór narysować węższy to można byłoby uznać naruszenie tego oporu przez górny cień pin bara jako fałszywe przebicie strefy SR i odwrót.
To dodatkowo wzmacnia sygnał, bo często ruchy zaczynają się od fałszywych przebić.
Z tych fałszywek najwyżej cenię właśnie przebicie/naruszenie strefy SR, później poprzedniego dołka/szczytu - czyli takie 2B - na AUD/USD też można pod to pociągnąć - przebicie poprzedniego szczytu - świeca przebijająca okazała się pin barem, czyli przechodzi selekcję i można zagrać krótko.
A na samym końcu, choć to też się czasem sprawdza - fałszywe przebicia formacji Inside Bar oraz także średnich (ale to już naprawdę jako dodatek, który może podnieść wielkość zlecenia)

Może dzisiaj wieczorem poświęcę fragment bloku na wyjaśnienie, co jest najważniejsze - układ dołków i szczytów z wykresu D1 - stosuję coś takiego jakby, czerwone, żółte i zielone światło - wyjaśnię wieczorem na wykresach.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 12:33

A co do liczenia odległości, potencjalnego RR - już kiedyś wspominałem chyba, że nie liczę potencjalnego RR, bo nie chcę zgadywać gdzie cena dojdzie. Fajnie jak jest dużo miejsca, ale najważniejsze żeby zbyt blisko nie było mocnej przeszkody.

Generalnie pierwszym celem jest wyjście na zero (BE) - później to już jest gra za darmo, można tylko zyskać - i o to mi chodzi oceniając bliskość ważnych przeszkód np. stref SR.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 21:58

Cad Jpy nie wchodzę jeszcze ale trzeba obserwować:
Obrazek
Obrazek


Eur/Gbp Dość czytelna sytuacja. Martwi mnie ten FBO poniżej.
Obrazek


Kabel co prawda pod LT ale jeszcze nie poniżej dołka, za to na wyraźnym SR.
Obrazek

longtrader bardzo proszę o Twój komentarz nt moich propozycji.



***-------------------***

Nzd/Jpy o któym pisałeś w "bloku" może dobrym pomysłem byłoby wchodzenie na reteście SR jak na obrazku. Niby wszystkie warunki, o jakich piszesz w artykule są spełnione, ale SL tu wychodzi ponad 200 pipsów.
Jakie jest Twoje zdanie?
Obrazek
Dam radę.

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 23:03

Myślę że ciekawy setup klaruje się na audnzd. Dane przyspieszyły spadki. Mamy tam test oporu poprzedniego szczytu pinem i trend spadkowy. Tyle że SL wychodzi dość spory...

http://charts.mql5.com/3/790/audnzd-d1- ... arkets.png

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 23:06

Masz rację, czekałem do ostatniej chwili na dane z NZD, są dobre ale NZD/JPY jest już po tak silnych wzrostach, że zatrzymał się. SL bardzo duży, a zamknięcie świecy tuż pod tym oporem.
Nie otworzyłem pozycji, poczekam albo na to co narysowałeś, albo na jakąś korektę formacji objęcia.

Na kablu ważne, że dzisiejsza cena zamknięcia będzie powyżej dna z 17.01. Podobną sytuację pokazałem w Bloku na EUR/USD, tam kurs też doszedł na styk do poprzedniego szczytu i zawrócił. Tu też jest obrona ostatniego dołka.

CAD/JPY - u mnie to raczej inside bar, do objęcia sporo brakuje.
EUR/GBP - czytelny jest układ dołków i szczytów, tendencja jest wyraźnie spadkowa, dzisiejszy pin bar (nie do końca) naruszył poprzedni szczyt, ale zamknięcie będzie znacznie poniżej. Nie podoba mi się na tej parze ostatnio taka sytuacja, że mamy na przemian silne wzrosty potem silne spadki. Wejdziemy pod pin, cena spadnie, jutro 100 pipsów znowu w górę.
1.PNG
Już niedaleko TL i od niej były zazwyczaj spore spadki.

Kabel wygląda najciekawiej, ale spadki były bardzo silne, a ten pin bar na razie taki sobie, mało przekonywujący jak dla mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości