Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 lut 2014, 23:08

ktos667 - masz rację, teraz po danych tutaj zrobiło się najciekawiej.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Gra długoterminowa

środa 05 lut 2014, 20:58

Moje dzisiejsze przemyślenia:

AUD/NZD Pinbar i InsideBar. To zielone wsparcie na samym dole to historyczne minima dla tej pary. Technicznie żółte światło, fudnamentalnie też, bo NZ coś mówi o podniesieniu stóp %. Możliwy jeszcze jeden test zielonego wsparcia?
Od wejścia się wstrzymuję.
Obrazek


CAD/JPY Nadal Inside Bar. Trzeba czekać.
Obrazek

EUR/GBP Dzisiaj drugi pin jak wczoraj z tym że ciało wzrostowe. Na dół mało miejsca. Na tygodniowym jest mocne wsparcie. Jego ewentualny retest od dołu można by brać pod uwagę.
Obrazek


GBP/CAD Spadki chamują. Tu się chyba pokuszę o zlecenie oczekujące nad dzisiejszym pinem
Obrazek

GBP/USD bardzo podobna sytuacja co na GBP/CAD. Tylko czy funt ma dalej siłę się umacniać. Mało mam ostatnio czasu na AF.
Składanie zleceń na obydwu parach chyba nie ma sensu. Co o tym myślisz Łukasz?
Obrazek


NZD/USD Tu jest taki retest SR jaki wczoraj rysowałem na NZD/JPY. Mimo, że na D1 totalne beztrendzie to może warto zaryzykować?
Obrazek


To tyle mojego spojrzenia na rynek D1. Bardzo proszę Łukaszu o kilka słów komentarza.
Dam radę.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

środa 05 lut 2014, 21:25

Cześć, nie mam jak dzisiaj wykresów zamieścić więc skomentuję trochę screeny Feśka (mam nadzieje, że się nie obrazi :) )

AUD/NZD -w nocy dane makro z Australii o sprzedaży za grudzień - przypominam, bo przy ostatnich danych makro się to trochę czkawką odbiło. A ciężko w nocy o 1.30 wstawać i podejmować decyzję. Choć dzisiaj wszystko ok - retest do połowy pinbara ale na razie jakiegoś mocnego odrabiania strat nie widać. Zobaczymy rano :) Ja tutaj też widzę wejście na pozycję, ale ze względu na te dane odpuszczam.

GBP - mnie też strasznie kusi GBP bo makro ma naprawdę niezłe ogólnie (choć czasami PMI troszkę mieszają) ale ostatnio korekty naprawdę silne były praktycznie wszędzie - ja jednak wolę poczekać do rana i zobaczyć czy się ruszyło w odpowiedni stronę.

Fesiek pisze:Moje dzisiejsze przemyślenia:

AUD/NZD Pinbar i InsideBar. To zielone wsparcie na samym dole to historyczne minima dla tej pary. Technicznie żółte światło, fudnamentalnie też, bo NZ coś mówi o podniesieniu stóp %. Możliwy jeszcze jeden test zielonego wsparcia?
Od wejścia się wstrzymuję.
Obrazek


CAD/JPY Nadal Inside Bar. Trzeba czekać.
Obrazek

EUR/GBP Dzisiaj drugi pin jak wczoraj z tym że ciało wzrostowe. Na dół mało miejsca. Na tygodniowym jest mocne wsparcie. Jego ewentualny retest od dołu można by brać pod uwagę.
Obrazek


GBP/CAD Spadki chamują. Tu się chyba pokuszę o zlecenie oczekujące nad dzisiejszym pinem
Obrazek

GBP/USD bardzo podobna sytuacja co na GBP/CAD. Tylko czy funt ma dalej siłę się umacniać. Mało mam ostatnio czasu na AF.
Składanie zleceń na obydwu parach chyba nie ma sensu. Co o tym myślisz Łukasz?
Obrazek


NZD/USD Tu jest taki retest SR jaki wczoraj rysowałem na NZD/JPY. Mimo, że na D1 totalne beztrendzie to może warto zaryzykować?
Obrazek


To tyle mojego spojrzenia na rynek D1. Bardzo proszę Łukaszu o kilka słów komentarza.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 05 lut 2014, 22:09

Witam.
Aud/Nzd- możliwy odwrócony RGR. Takze obstawiam spadki do 0.75-0.73.
I dopiero potem większy ruch wzrostowy.
Cad/Jpy- dniowo to inside bar ale tygodniowo linia trendu + fibo. Ale to jeszcze trzeba poczekać.
Nie wiem co z Eur/cad. Wszystko zależy od Dragiego.
Pozdrawiam i przepraszam że bez wykresów.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 08:35

Wieczorem nie odpisałem, bo tak jak w bloku podałem - najlepiej wygląda GBP - do USD i do CAD.
AUD/NZD - ten pin bar nadal się trzyma, mimo dobrych danych z Australii, więc szansa na spadki jest, zobaczymy.

Co do Funta, bo ta najważniejsze, pozycji wczoraj nie otwierałem bo sądziłem, że do 9 rano nic się nie zmieni i praktycznie jest bez zmian.

Myślę, że czasem za bardzo zajmujemy się fundamentami tzn. ja zawsze wychodziłem z założenia, że trend jest najtrwalszym elementem wykresu, trwają najdłużej, jedynie niektóre wsparcia i opory im dorównują.
Danych makro nie można przewidzieć, a mimo czasem różnych danych trendy trwają, dlatego zawsze skupiałem się przede wszystkim na omijaniu danych, żeby nie otwierać pozycji tuż przed nimi.

PMI z Wielkiej Brytanii ostatnio osłabły, ale może to taka korekta, one i tak są na wysokim poziomie:
Przemysłowy
przem.PNG
Usługowy
usług.PNG
Jeżeli przyjrzymy się trendowi na Funcie, to można zauważyć że wziął się on w dużej części z poprawy PMI. Teraz jak PMI lekko spada to GBP także ma korekty na wielu parach.
PMI jest badany na podstawie ankiet wśród managerów, generalnie gospodarka brytyjska ma się dobrze, coraz lepiej, spadek PMI może być korekcyjny, przecież stale nie będzie rosnąć.

Racją jest to co pisze pstaniszewski - silne korekty - może tak się zaczyna 2014 rok, o d mocnej wyprzedaży na Jenie i na Funcie, ale dalej trendy będą kontynuowane. W zasadzie czysto technicznie nic się nie stało na tych parach, długoterminowe TL są utrzymane na Jenach, GBP/USD broni teraz ostatniego dołka. Na razie wszystko zgodnie z trendem można powiedzieć.

Dla mnie w grę wchodzą jedynie pozycje długie na GBP/USD i bardziej na GBP/CAD. Poczekam na pierwszą reakcję, na dane i tylko zleceniem oczekującym longa. Nic więcej.

Fesiek - NZD/USD - trend jest boczny, wykres mocno poszarpany, nie interesuje mnie to.
CAD/JPY - też się wstrzymuję na razie, AUD/NZD mam otwartą pozycję krótką (bardzo małą, tak po za blokiem po 22), EUR/GBP - odpuszczam, lepiej na kablu lub na GBP/CAD rozegrać dobre informacje z W.Brytanii. Wykres jest spadkowy, ale strasznie szarpie. Jeszcze z EUR dzisiaj będą ważne dane, lepiej poczekać na koniec dnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 09:57

Masz shorta na AUD/NZD? Ja otwieralem po 50% zniesienia pina.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Baton
Stały Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 11:38

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 11:19

Akhh pisze:Masz shorta na AUD/NZD? Ja otwieralem po 50% zniesienia pina.
Analizując tę parę warto moim zdaniem zwrócić uwagę na surowce z którymi AUD jest skorelowany. Jeśli słusznym jest teza iż rozpoczynamy trend wzrostowy na surowcach, to powinno to również wpływać na umacnianie się AUD względem USD,NZD i innych walut...

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 15:08

longtrader - pPytanko - kiedy zamierzasz przestawić SL na BE na EURCAD? jak potencjalny zysk osiągnie 1-krotność SL?
longtrader pisze:AUD/USD (wejście w 4 częściach):
audusd.PNG
EUR/CAD (wejście w 2 częściach):
eurcad.PNG
Wszystkie wejścia to zlecenia oczekujące, a SL odrobinę nad/pod świecami. Nic więcej nie można zrobić, można iść spać :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 15:19

Właśnie poszedł na 1.5050 - nad tę strefę konsolidacji na H1-H4. Obydwa zlecenia na ten poziom.

AUD/NZD mam małe zlecenie, które nie było opisane w bloku, ale po nim, w nocy na forum. Tutaj na razie się kręci raczej w złą stronę, ale trzeba dać czas.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 18:57

Nie wiem czy jest możliwość zrobieni ankiety na forum, ale może tak tylko spytam - o której godzinie chcielibyście "Blok po 22" w piątki ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 19:13

longtrader pisze:Nie wiem czy jest możliwość zrobieni ankiety na forum, ale może tak tylko spytam - o której godzinie chcielibyście "Blok po 22" w piątki ?

Pewnie przed zamknięciem rynku.

Może nawet blok po 22 w piątek nie miałby takiej nazwy, tylko byłby nowym cyklem powiedzmy o 18-20 podsumowującym tydzień, gdzie byłyby rozważania co zostawić na weekend etc. Co o tym sądzicie?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Fesiek
Stały Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 09:44

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 20:12

Jestem za tym by nazwa została ale "blok" mógłby być koło 20:00.
Dam radę.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 20:50

Podobnie jak poprzednik, nazwa bez zmian. Godzina może być w piątek wcześniejsza (jak dla mnie nie wcześniej jak o 20.00).
Mogą być wszelkie podsumowania zamkniętych/otwartych w tygodniu transakcji.
(Ewentualne sugestie dotyczące otwartych pozycji na weekend)
I jak do tej pory podsumowanie tygodnia (piątku).
Walka trwa...

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 21:07

ja w ogóle się zastanawiam czy może zamiast piątku np. niedziela przed otwarciem rynków (wtedy mamy zamknięty tydzień i można i podsumowanie zrobić i zastanowić się co z podejściem na nowy tydzień). W piątek o 20.00 to i tak raczej większość nie będzie otwierać pozycji, jest kwestia czy zostawiać na weekend ale to by można załatwić pytaniami na forum. Choć oczywiści propozycja kolegów jest też jak najbardziej ok.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 21:29

obstawiam eur/aud w dzisiejszym wpisie po 22 :)
gpb/cad- pinbary pod rząd a na h4 coś na kształ odwróconego RGRa. Prowzrostowo:)

Pozdrawiam

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

czwartek 06 lut 2014, 21:53

Na temat EUR AUD, GBP CAD czy GBP USD już było więc nic nowego nie wymyślę ale za to zacząłem obserwować CHF JPY. Od marca/kwietnia zeszłego roku w trendzie wzrostowym ale teraz korekta jest zdecydowanie największych spośród korekt, kóre były w tym trendzie. Więc może to nie korekta tylko zmiana trendu? Dołączam do obserwacji, jutro rano dane z Szwajcarii i potem się zobaczy. pomysł na grę na "S" na screenie, no i oczywiście jakaś formacja świecowa na H4 bądź H1 byłaby konieczna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 07 lut 2014, 09:21

Dzięki za opinie. Co do przełożenia z piątku na niedzielę, myślę że nie ma sensu, gdyż w niedzielę wieczorem napiszę to samo co w piątek wieczorem, rynek otwiera się późno wieczorem i jeżeli miałoby być w niedzielę o 22 blok to i tak byłaby to analiza świec W1 albo piątkowych D1.

Co do godziny, pojawiła się parę razy 20. Dla mnie może być. Czyli...

"Blok po 22" w każdy piątek ok. godziny 20:00
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
alfaromeo83
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:59

Re: Gra długoterminowa

piątek 07 lut 2014, 11:15

Popieram, może być godz. 20.00 w piątek

no avatar
alfaromeo83
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:59

Re: Gra długoterminowa

piątek 07 lut 2014, 11:15

Popieram, może być godz. 20.00 w piątek

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

piątek 07 lut 2014, 13:48

też dla mnie ok, pozdr

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości