Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
no avatar
tyrad +
Posty: 49
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 18:02

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 12:34

longtrader czyżby na walutach nie było nic ciekawego w długim terminie skoro nie widać bloku 22 oraz Twoich analiz nawet na ćwierkaczu ???

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 13:11

Analizy walut są już tylko w Bloku po 22, w ciągu dnia analizuję spółki giełdowe. Czasem zapomnę twitnąć, ale na comparic.pl od poniedziałku do piątku o 22 jest (w piątki ok 20).
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 19:57

No wreszcie wyczekiwany przeze mnie setup - audusd.
na d1 delikatny test wsparcia knotem i mam nadzieję że cena wytrzyma i zamknie się takim pinkiem prowzrostowym tuż przy LT.
Ja się wbijam, kierunek góra :D

KUba4trL.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 20:14

ja dzisiaj widzę to tak:

a) GBP USD - opis na wykresie
b) AUD USD - kolega ktos667 już opisał, choć grając na osłabienie USD to jednak bym wybrał kabla
c) NZD USD - kolejna para USD - tutaj przebicie oporu na 0.843 i retest - no ale za chwilę decyzja o stopach więc zobaczę albo po 22 albo rano i wtedy ewentualnie się będę zastanawiał.
d) jeszcze bym się zastanawiał na S&P 500 - dzisiejszy prawdopodobny pinbar prawie dotknął strefy wsparcia (1847-1851) no i odbił się od średniej 21 sesyjnej

ale najbardziej kusi mnie kabel :)

pozdr
przemek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 20:46

Kabel wygląda bardzo ładnie. Złożyłem buy limit w połowie pina na D1 i doszlifowałem to na H4 po knotach dla lepszego RR i jest TP=150 pips Sl=34 więc RR= 1:4,5 mniej więcej także nie jest źle. Przemek chcesz wejść na wybicie pina że takie RR czy jak bo nie bardzo mogę to wyliczyć? NA Twoim wykresie cena nie odbija się od linii trendu. Co do kabla to u mnie wątpliwość jest raczej spowodowana tym, że ta parka lubi pokazać pina po pinie, ale z knotem o wiele niżej od poprzedniego więc może być lipa ze stopem.
AUDUSD sobie odpuszczam.
NZDUSD na moim wykresie jest dokładnie w połowie drogi między oporem a wsparciem więc też odpuszczam.
Pary z jenem też mi nie podchodzą na dzisiaj.
Jedynie złożone zlecenie na kablu i zobaczę rano czy się odpaliło.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 21:15

sokratgc pisze:Kabel wygląda bardzo ładnie. Złożyłem buy limit w połowie pina na D1 i doszlifowałem to na H4 po knotach dla lepszego RR i jest TP=150 pips Sl=34 więc RR= 1:4,5 mniej więcej także nie jest źle. Przemek chcesz wejść na wybicie pina że takie RR czy jak bo nie bardzo mogę to wyliczyć? NA Twoim wykresie cena nie odbija się od linii trendu. Co do kabla to u mnie wątpliwość jest raczej spowodowana tym, że ta parka lubi pokazać pina po pinie, ale z knotem o wiele niżej od poprzedniego więc może być lipa ze stopem.
AUDUSD sobie odpuszczam.
NZDUSD na moim wykresie jest dokładnie w połowie drogi między oporem a wsparciem więc też odpuszczam.
Pary z jenem też mi nie podchodzą na dzisiaj.
Jedynie złożone zlecenie na kablu i zobaczę rano czy się odpaliło.
sokratgc
R:R wyliczyłem tak: SL na jakieś 60 pipsów (przy wejściu market, a SL poniżej pina przy końcu strefy S&R) a celem jest nowy szczyt czyli ponad 200 pipsów. Jednak gdyby założyć, że cena odbija się od tej strefy oporu co mam narysowaną na wykresie, to wtedy wychodzi poniżej 2:1.
Co do linii trendu to masz rację, dokładnie się nie odbija, ale ja do tego nie przywiązuję idealnej wagi (choć czasami może właśnie te kilka pipsów zadecydować), dla mnie to raczej wskazówka, że należy się parze przyglądać uważnie.

na szczęście NZD nie zrobił kuku i stopy obniżyli, w komunikacie chyba też nic niepokojącego, więc moje AUD NZD niech chwilę jeszcze pospada :), kusi mnie teraz ten NZD USD ale mieć trzy pozycje w tym dwie na umocnienie NZD i dwie na osłabienie USD - trochę ryzykowne chyba.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 21:54

Jak pisałem poprzedniego posta to był w połowie drogi a teraz jest już na szczycie :)
Oto moja koncepcja na NDZUSD
ndusd.gif
Czerwone kółko to strefa podaży, dosyć silna. Jeżeli zerkniesz na tygodniowy wykres to ta strefa jest trochę (jak na tygodniowy to trochę :) wyżej. Jeżeli cena wyraźnie ją odrzuci to ustawie się pod sprzedaż choć myślę, że NZD pokaże siłę. Myślałem, że zrobią korektę pod to zielone kółko i tam chciałem kupić. Jak teraz patrzę na NZDJPY to jest piękny pinbar prowzrostowy. Nic tylko się ustawić z oczekującym kupnem w połowie pina
nzdjpy.gif
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Pozdrawiam
Grzesiek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 22:14

sokratgc pisze:ta parka lubi pokazać pina po pinie, ale z knotem o wiele niżej od poprzedniego
To prawda :) Myślę, że można spróbować, SL i tak będzie najniżej w całej tej konsolidacji.
gbpusd.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 12 mar 2014, 23:27

Nie wiem czy to pisać bo pewnie zapesze:D- ale trudno...
Ale czy tylko mi się wydaje że rynek pozycjonuje się pod w miare dobre dane dziś w nocy z Australii?
Sam mam aud na wzrosty ale na aud/chf.
A ten edek to już mnie męczyć zaczyna...
Pozdr

Awatar użytkownika
ktos667
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 23:32
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 13 mar 2014, 21:31

Witam,
a co sądzicie o egzotykach? Są jeszcze mniej przewidywalne niż majorsy?
Tutaj mam takie coś np:
usdnokdaily.png
usdnok - zgodne z długoterminowym trendem z W1 i pinbar na D1
i
usdsekdaily.png
usdsek - cena w kanale spadkowym, jednak przy jego dolnym ograniczeniu jest pinbar.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 14 mar 2014, 07:42

Nie wiem, jak egzotyki się sprawdzają (takie całkiem egzotyczne), ja dawno temu zrezygnowałem z wielu par, które miały za wysoki spreed, a to właśnie egzotyki, a po za tym na dłuższą metę doszedłem do wniosku, że nie da się skutecznie wszystkiego obserwować i zostawiłem sobie kombinację walut 9 państw.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 14 mar 2014, 07:44

Jeżeli już rozmawiamy o innych instrumentach niż podstawowe waluty, może Ktoś z Was gra na różnych towarach, kawy, zboża, metale czy jeszcze coś innego - co o tym sądzi, czy nie ma żadnych problemów, bo słyszałem, że te instrumenty brokerzy często zawieszają, nie można cały dzień tym handlować.

Generalnie chodziłoby mi o instrument, który ładnie i długo pozostaje w trendzie, bez nadmiernego szarpania, szumu itp.
Znacie taki instrument?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 17 mar 2014, 21:48

Witam.
pinbar na eur/usd z 13.03.2014 ciągle w grze. Dodatkowo całość wygląd na RGR-a- oczywiście potencjalnego. Ale biorąc pod uwage posiedzenie Fed we środę i fakt na który zwrócił uwage jeden z analityków xtb( 6 wzrostowych tygodniowych świec pod rząd) chyba polecimy trochu w dół.
Ale czekam na opinie longtradera.

Pozdr

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 18 mar 2014, 11:38

Rzeczywiście korekta wskazana, dzisiaj podczas pracy przy Analizatorze też widziałem, że kilka osób wskazuje, że jutrzejszym FOMC umocni USD i dzisiaj jest ostatnia szansa na atak na maksima ostatnie. Zobaczymy.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

wtorek 18 mar 2014, 22:22

Wszystko się jużjutro wyjaśni:)

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 19 mar 2014, 22:54

Z tego inside bara na eur/usd którego opisywał longtrader w bloku po 22 już nic nie zostało. koło 1.382 w tej chwili jesteśmy.
Aud/cad- pinbar po kilkudniowej zwyżcze.
cad/jpy- para wybroniła wsparcie na 90.80- pieknym młotem. Wczoraj było odciecie hossy( przynajmniej u mnie) i zastanawiałem się czy wsparcie się utrzyma. Sądze że właśnie z tego miejsca może być budowane podwójne dno albo przynajmniej wieksza korekta.
Aud/usd- powrót pod linie szyi i pod SR. Sadze że to nie koniec spadków i okolice 0.90 będą testowane.
Osobiście shorta na aud/cad odpaliłem
Ciekaw jestem świecy W1 na nzd/usd, gdyż fed + słabszy odczyt pkb + mocna SR w której kiwi utkęło przy 0.863 = :aaaa: :aaaa: :aaaa: .........i trochu Aud w dół też pociągnie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 20 mar 2014, 10:56

Wykres był sprzed 20:00, inside bar został wybity.
AUD/CAD jest ponad bardzo ważnym SR, warto spojrzeć bardzo szeroko na tę parę (pokażę dzisiaj w bloku, albo jutro przy okazji końca tygodnia i z poziomu W1)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

sobota 22 mar 2014, 22:34

Wiatm.
Masz racje Longtrader. Ale test SR o którym mówisz jest prawdopodobny. Sadze że cad w przyszłym tygodniu zaczenie się umacnać do większości walut.
ZA dużo spekuluje sie o mega trandzie na usd/cad. A to co teraz obserwujemy mozę nyć fałszywym wybiciem.
Ale wszytsko się okaze.
Ciekawie wyglądaja pary jenowe.
Pozdr

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 23 mar 2014, 11:22

To prawda, dużo mówi się o słabości CAD, ale to nie jest żadna nowość, trend na USD/CAD trwa przynajmniej od września 2012 roku i być może największa część ruchu już jest za nami, a cała słabość CAD-a w cenach.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 24 mar 2014, 22:32

Witam.

Siła Aud pomimo słabego Pmi z Chin jest spowodowana głownie przyjeciem tam planu rozbudowy mniejszych miast za prawie 200mld dolarów.( mowa oczywiście o chinach).Takze rynki cieszy ta wiadomość chyba nie trzeba pisać dlaczego.
Dodatkowo Na wykresach Aud/usd, Aud/chf, gpb/aud, eur/aud mamy potencjalne bardzo rozbudowane RGRy które w wiekszości przypadków przebiły linie szyi. Dodatkowo na Aud/nzd podwójne dno się robi.
Także może być ciekawie :aaaa:
mnie osobiście cieszy fakt że na cad/jpy wreszcie coś się rusza.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości