Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 10 kwie 2014, 09:05

Dzięki, ale jeszcze za wcześnie na gratulacje. Dopiero jest to pozycja, na której nie można stracić, mam nadzieję, że uda się ją poprowadzić jak najdłużej, może nawet ją powiększając, aczkolwiek są to historyczne maksima na wykresie.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
temini
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 09:59

Re: Gra długoterminowa

piątek 11 kwie 2014, 12:49

Trzymaj rękę na pulsie, jak tego nie zlekcewarzysz to rynek ładnie Ci sie odwdzieczy. U mnie za starych czasów błędem było ustawianie zlecenia Stop los od strony zabezpieczenia kapitału. Pojawila mi sie sytuacja, gdzie dla celu :pozornej : ochrony kapitalu stworzylem sobie warunki idealne na jego pomniejszenie.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 14 kwie 2014, 07:39

temini pisze:błędem było ustawianie zlecenia Stop los od strony zabezpieczenia kapitału.
Czyli rada taka,, żeby trzymać szeroki SL jak najdłużej i jak najpóźniej przestawiać na BE ?

Też grasz dość długoterminowo, ogólnie dość szeroko ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 14 kwie 2014, 22:02

nzdjpy.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 15 kwie 2014, 19:35

Mam nadzieję, że nie zaliczyłeś SL. Też mam długą na tej parce, ale trochę niżej wskoczyłem. Na kablu piękny pinbar. Oczekujące już leży w połowie.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 18 kwie 2014, 19:32

Sorry, że tak późno odpisuję. SL zaliczyłem na NZD/USD, ale zamknięte z zyskiem. Mimo wszystko nadal pracuję nad wieloma aspektami tradingu m.in. badam kwestie związane z przestawianiem SL na BE, różne kombinacje jak i całkowite odstąpienie od tego procederu.

Nadal posiadam długie pozycje na NZD/JPY i AUD/JPY. Zobaczymy co będzie po świętach. W dzisiejszym bloku opisałem formację trójki hossy na W1 na NZD/JPY, ale szczerze mówiąc nie miałem styczności z tą formacją wcześniej i nie wiem na ile jest skuteczna.

Spokojnych Świąt i smacznych jajek !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
temini
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 09:59

Re: Gra długoterminowa

niedziela 20 kwie 2014, 16:07

longtrader pisze:
temini pisze:błędem było ustawianie zlecenia Stop los od strony zabezpieczenia kapitału.
Czyli rada taka,, żeby trzymać szeroki SL jak najdłużej i jak najpóźniej przestawiać na BE ?

Też grasz dość długoterminowo, ogólnie dość szeroko ?
Przepraszam, że nie odpisałam dość szybko. Już nie wyrabiam, siedziałem znowu całą noc. Tak, szeroki SL, jak nadłużej a kiedy już widzisz że trzeba, przestawiasz an BE. Ale dużo zależy od sytuacji na wykresie. W moim tradingu poświęcam dużo czasu procesowi ustawiania stopu. Zanim otworzę transakcję, dokładnie przemyślam jaki poziom jest najbardziej odpowiedni. Uważam, że ustawienie Stop Loss to jeden z najważniejszych aspektów tradingu, no i najtrudniejszych. Będę mógł na bierząco pisać na jaki SL się zdecydowałem i co mi przyniósł.

no avatar
temini
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 09:59

Re: Gra długoterminowa

niedziela 20 kwie 2014, 16:08

PS> Wesołych Świąt!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 21 kwie 2014, 15:01

Dzięki za rady, oczywiście szeroki SL jest potrzeby przy grze na D1. Wydaje mi się, że kluczowe jest zmechanizowanie całego procesu przestawiania SL na BE i później, bo takie uznaniowe przestawianie chyba nie do końca się sprawdza.

Kiedy Ty uznajesz, że już trzeba na BE przestawić, bo to też zależy w jaki zysk się celuje ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 22 kwie 2014, 07:20

Wszystkich, którzy bawili się w poprzednim forumowym konkursie giełdowym oraz pozostałe osoby zapraszam na nowy konkurs o niespotykanej dotąd formule - pojedynków bezpośrednich.

Gwarantowana ciekawa rywalizacja, także nauka od lepszych bo wszystko można śledzić na żywo i bez problemu kopiować lub wspomagać się zagraniami najlepszych. Nagrody będą także bardzo wartościowe, a konkurs nie absorbuje zbytnio, gdyż wystarczy 2 razy w tygodniu podać swój typ, a na zrobienie tego mamy praktycznie całą dobę.

Zapraszam: http://comparic.pl/listings/liga-trader ... wa-polski/
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
denar
Posty: 2
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 11:30

Re: Gra długoterminowa

środa 23 kwie 2014, 11:42

czy są pewne wytyczne, które trzeba spełnić aby wziąć udział?

no avatar
temini
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 09:59

Re: Gra długoterminowa

środa 23 kwie 2014, 11:52

longtrader pisze:Dzięki za rady, oczywiście szeroki SL jest potrzeby przy grze na D1. Wydaje mi się, że kluczowe jest zmechanizowanie całego procesu przestawiania SL na BE i później, bo takie uznaniowe przestawianie chyba nie do końca się sprawdza.

Kiedy Ty uznajesz, że już trzeba na BE przestawić, bo to też zależy w jaki zysk się celuje ?


Zdecydowanie się z Tobą zgodzę. Nie zawsze mam świadomość poprawności ustawionego SL. Zmechanizowanie procesu byłoby nawet wskazane. Postaram się dziś przysiąść i "dopieścić" tę kwestię. Wczoraj zastosowałem SL dla transakcji w oparciu o długość fali, o poziomy wsparcia i oporów, rozwijający się ruch w zgodzie z trendem.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 23 kwie 2014, 13:43

denar pisze:czy są pewne wytyczne, które trzeba spełnić aby wziąć udział?
Wystarczy być użytkownikiem forum, bo włąsnie przez forum będzie się składało swoje typy, wszystko będzie jawne.

Żeby się zapisać, trzeba w komentarzu pod artykułem napisać swój nick z forum: http://comparic.pl/listings/liga-trader ... wa-polski/
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
temini
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 09:59

Re: Gra długoterminowa

czwartek 24 kwie 2014, 15:38

.....

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 24 kwie 2014, 16:22

Nie ma czegoś takiego jak brak SL, coś takiego w miarę profesjonalnym tradingu nie istnieje, jest możliwe tylko w hazardzie.

Każdy ma jakiegoś SL, nawet jeżeli nie ma zlecenia. Każdy ma jakiś poziom strat, przy którym się wycofuje, ...każdy ma swoje Westerplatte :)

Nie rozważałem i nawet nie będę rozważał, ale dzięki za rady :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 30 kwie 2014, 09:16

Zagranie opisane we wczorajszym bloku, na razie nie doszło do aktywacji zleceń sell limit.
euraud sell limit 29.04.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 30 kwie 2014, 09:21

A myślałeś o zupełnym zrezygnowaniu z SL?
Bez urazy, każdy ma swoje podejście. Fajnie byłoby jakbyś wkleił jakieś wykresy lub napisał coś więcej na ten temat, bo na tą chwilę nie rozumiem w czym może przeszkadzać bardzo szeroki SL, w końcu kiedyś trzeba powiedzieć pass i przyznać się do błędu.

Rozumiem, że chodziło Ci o rezygnację z standardowo rozumowanego SL czyli nad/pod świecą ? Tu możemy porozmawiać o pewnych modyfikacjach.

Udanego dłuuuugiego weekendu życzę :cheers: :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 04 maja 2014, 14:03

Zachęcamy do wzięcia udziału w typowaniu wyników Ligi Traderów. Z 1 kolejki wybraliśmy 3 mecze, w których udział biorą znane osoby m.in. z naszego forum.

Nagrody gwarantowane, a dla najlepszej 3 typerów nagrody w postaci m.in. szkoleń DVD czy pakietów Consilium Invest.

Zapraszam: http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 604#p30604
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 07 maja 2014, 22:03

Witam.

Pare tygodni mnie nie było a tu prawie nic się nie zmieniło. Dalej 33 strona bloga...
No ale już wróciłem z dalekiej podróży i podgonimy troche co nie Panie Longtrader?? :wink:
Wczoraj wystąpił ładny pinbar na NZD/Usd w okolicach szczytu z 2011 roku. Dziasiaj cena pięknie reaguje. Odpaliłem shorta:)

Zgadzam się z teorią potencjalnego podwójnego szczytu na eur/usd opisywaną pare dni temu.
Jutro ważny dzień dla edka. Może będzie jakieś słowne osłabienie etc.
Prawie identyczna jest sytuacja na chf/usd- możliwe podwójne dno wokół 0.87. Co ciekawe na tygodniowym wykresie może zrobić się pinbar.

Ciekaiwe wyglada sprawa na niektórych parach jenowych. Faktycznie usd/jpy czai się na lini trendu, ale to samo jest na nzd/jpy. jestem ciekaw zamknięcia dzisiejszej świecy - niewiele już zostało- może poczekam.

Co do aud/cad to się w 100% zgadzam z Longtaderem. Lepiej poczekać.

Pozdrawiam

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 07 maja 2014, 22:06

Gra bez SL to jak bzykanko bez gumki.
Raz dzieciaka z tego nie będzie, drugi,trzeci i nawet czwarty też się pofarci. ALe jak wpadniesz to po depozycie :poser:
Mnie ogólnie denerwuje czyszczenie SL przez dużych graczy. JA generalnie SL daje pod świecą, poziomem wsparcia,oporu ale dodaje do tego 20-25 pipsów bo już kilkakrotnie gnojki nacinęły przyciski i mi zamknęło zajefajną pozycje.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości