Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 06 cze 2014, 20:32

GBP/USD myślę, że jeszcze trochę spadnie. NZD/JPY w końcu ruszyło w górę, ale nie jest to wciąż jakiś pewny ruch i mam spore obawy.
CAD/JPY obserwuję od dawna, ale ciągła konsolidacja ostatnio.

Dzięki za kolejny tydzień, już 21 :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

niedziela 08 cze 2014, 18:00

Witam.
Ciekawie zapowiada sie ten tydzień dla kiwi.
Moim zdaniem wrócimy do spadków. Longa przy wsparciu 0.84 mam ustawionego ale sądze że polecimy niżej w okolice 0.83. Tam tez drugą pozycje otworzę. Swapy dodatnie to można czekać.
Na nzd/jpy to sie z Toba całkowicie zgadzam- dlatego pomijam narazie tą pare.
Na cad/jpy mam longi ale od paru dni same doji u mnie na d1 powstają. W nocy dane o japońskim pkb- moze ruszy jenem. Jeśli na usd/jpy pojdziemy w góre to pociagnie kadilaka:)
Aud/nzd? u mnie pin się zrobił w piatek. I teraz tak- dobre dane z chin + spadki na kiwi mogą wyciagnąc aud/nzd w góre. PRzemyśle sprawe mozę wejde.
Słuchaj longtrader używasz poziomów pivot podczas analizy?
Jeśli tak to skąd można ściagnąć takie narzędzie do mt4 bo chyba go nie ma w standardowej wersji.
Pozdr
Aaa byłbym zapomniał gbp/chf- po czwartkowej komecie:) bo inaczej tego nie można nazwać:D w piatek tez pin sie zrobił. Całość wygląda na ostatnie tchnienie byków i podwójny szczyt i moim zdaniem czas shorty otwierać:D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 09 cze 2014, 15:22

Co do par z NZD, to one na D1 wyglądają jak retesty oporów, ale na W1 sytuacja nadal pozostaje prowzrostowa.
NZD/JPY:
nzdjpy.PNG
NZD/USD:
nzdusd.PNG
Różne sposoby rysowania wsparć mogą kompletnie zmienić obraz analizy. Podobnie ma Nazarij w bloku o swapach: http://comparic.pl/listings/gra-ze-swap ... ub-usdtry/

Pivotów nie używam, bardzo dawno temu o tym czytałem, na początku mojej drogi, niewiele pamiętam, ale chyba one bardziej w ciągu dnia się przydają ?
O pivoty pytaj Marcina Nowogórskiego, on się tym interesuje, na Comparic.pl znajdziesz e-mail lub przez komentarz można o wszystko pytać. Niedługo będzie miał szkolenie o pivotach, darmowe i internetowe.

CHF nie analizuję, a na AUD/NZD też mam pin bara, ale pozycję już trochę wcześniej zająłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 10 cze 2014, 16:44

Skusiłem się na szorta na NZDUSD bo te piny to aż mnie w oczy kłuły. Jutro o 23 konferencja RBNZ i sprawy stóp procentowych także zobaczymy co się wydarzy. USDCAD zamknąłem bo strasznie się kisi ta cena.
EURAUD - zamknąłęm szorta i czekam co tam się wydarzy przy tym wsparciu
Na USDJPY otworzyłem longa.
I to by było na tyle bo mi armada przestała właśnie działać

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 11 cze 2014, 07:44

USD/CAD spadnie jak zacznie się jakieś odreagowanie na EUR/USD, a na razie rzeczywiście się kisi.
W końcu się wyjaśni NZD, oczekiwana jest podwyżka o 0,25 pkt. Jeżeli jej nie będzie to pewnie spore spadki.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
gientek
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra długoterminowa

środa 11 cze 2014, 08:03

Ja z kolei grałem/gram na umocnienie CAD i AUD i wybrałem dla nich crossy z Euro. Pomimo tych zawirowań z zeszłego tygodnia to uważam (podobnie jak Longtrader) że ta świeca momentum dla EUR to raczej realizacja zysków niż pokaz siły.
Chciałem też grać na osłabienie jena i wybrałem crossa z GBP ale ostatnio ani jen ani funt nie bardzo wie gdzie zmierzać (po wczorajszych spadkach wycięło mi pół pozycji). Rozważałem tez kupienie USDJPY lub AUDJPY ale ten pierwszy się prawie nie rusza a drugi już jest za wysoko.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Gra długoterminowa

środa 11 cze 2014, 18:12

Ja natomiast mam shorta na GBP/AUD, AUD/JPY nie gram ponieważ jak na mnie jest zbyt plaski trend.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 cze 2014, 12:29

Nazare931 a co sądzisz o AUD/JPY raczej wzrosty czy spadki obstawiasz?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 cze 2014, 14:31

U mnie 2 stopy na NZDUSD i USDJPY.
W nocy odpaliłem szorta na audim po spadkowym pinbarze, dzisiaj patrze a tu pin pro wzrostowy. Straszna flauta ostatnio.
NZDUSD niedługo zapuka w sufit. Ciekaw jestem reakcji.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 cze 2014, 19:31

Jesteśmy w ważnym miejscu po sygnale sprzedaży myślę że dobry będzie short, jeżeli przebijemy opór po korekcie long ;) Nie gram na tym, jak na mnie jest zbyt plaski trend.. Inne pary z AUD są ciekawe np. GBPAUD i EURAUD teraz trochy wyprzedane ale po korekcie można grać na umocnienie AUD, tak to widzę. Co myślicie o NZD? miałem longa na NZDJPY dziś zamknąłem myślę że będzie mała korekta i dalej w górę.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 12 cze 2014, 20:27

Szorta na audim już zmaknąłem.
NZDUSD weekly:
nzdw1.jpg
Poczekam na reakcję ceny w tym górnym oporze. Myślę, że tam będzie dobra okazja do grania krótkich pozycji.
Na EURAUD po zamknięciu szorta wszedłem dzisiaj w kolejnego. Powiem więcej. Po przeczytaniu całego wątku o piramidowaniu blokowym pozwoliłem sobie na siatkę zleceń na tej parce. Najgorsze jest to, że dla dwóch pierwszych zleceń nie można dawać SL i ciężko mi to trochę przetrawić, ale zagrałem małą pozycją więc się zobaczy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 13 cze 2014, 20:10

Coraz ciekawiej na rynku, rozruszało się :)

Blok po 22 - dzisiaj 6 analiz D1 i W1 + zapowiedź nowego narzędzia dla czytelników Comparic: http://comparic.pl/listings/blok-po-22- ... w-d1-i-w1/

Dzięki za 22 już tydzień przy wieczornych wykresach, ale tan czas leci, a niebawem minie rok odkąd dołączyłem do Comparic.pl :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 cze 2014, 18:56

sokratgc pisze:Szorta na audim już zmaknąłem.
NZDUSD weekly:
nzdw1.jpg
Poczekam na reakcję ceny w tym górnym oporze. Myślę, że tam będzie dobra okazja do grania krótkich pozycji.
Na EURAUD po zamknięciu szorta wszedłem dzisiaj w kolejnego. Powiem więcej. Po przeczytaniu całego wątku o piramidowaniu blokowym pozwoliłem sobie na siatkę zleceń na tej parce. Najgorsze jest to, że dla dwóch pierwszych zleceń nie można dawać SL i ciężko mi to trochę przetrawić, ale zagrałem małą pozycją więc się zobaczy.
Short na NZDUSD może być niebezpieczny bo będzie przeciwko trendu, na EURAUD nie było długo korekty, ja nie zajmowałbym teraz pozycji krótkiej(zbyt daleki S/L i RR mały) ;)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 18 cze 2014, 19:52

Znowu ładnie ruszyło na NZD, ja akurat trzymam od dawna długą na NZD/JPY. Zobaczymy na ile trwałe to dzisiejsze poruszenie bo to pewnie po konferencji Yellen.
Po północy jeszcze PKB z Nowej Zelandii, a prognozy mocno lepsze, zobaczymy bo może też być negatywne rozczarowanie ale raczej na krótki termin.

Nazare931 - obserwujesz w ogóle dane makro czy tylko technicznie na wykresie ? Bo niewiele osób na forex gra długoterminowo z wyższych interwałów, a Ci co grają mają dość podobny styl.
Ja z wiekiem coraz bardziej wracam do fundamentów, bo można zauważyć czasem dość proste przełożenia, które przydają się do określania kierunku na dłuższy termin np. PKB (tempo wzrostu w ujęciu rocznym) - Nowej Zelandii zaczęło rosnąć od 2009 (dokładnie wtedy zaczął rosnąć NZD/USD), później tez się pokrywają terminy zwiększenia wzrostu PKB z nagłymi wzrostami na wykresie.
Nazare931 - spoglądasz na takie rzeczy czy tylko technika ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 18 cze 2014, 23:25

Witam po mega długiej przerwie !
Cel około 300 pipsów.
Doleci ? :)
Pozdrawiam serdecznie
Michał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
kasta8584
Posty: 14
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 19:00

Re: Gra długoterminowa

czwartek 19 cze 2014, 20:42

Funt fundamentalnie mocny Aud także jakoś bardziej byłbym za umocnieniem funcika ale to tylko moje spojrzenie pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 20 cze 2014, 17:49

Michosz i jak tam, zabrałeś coś ? Grałeś na spadek a korzystasz ze STS, który wchodził w strefę wyprzedania ? Słyszałeś o tzw. strzale stochastycznym ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 20 cze 2014, 20:19

Dziękuję za komentarze :)
Wycięło mnie na +33,1
Tak, słyszałem o strzale stochastycznym.
Stocha traktuje jako potwierdzenie. Głównym czynnikiem do wejścia była dla mnie świeca H4.
Kusiło mnie, aby zamknąć na około +70 i otworzyć pozycję długą.
Ale jako, że założyłem na początku , iż zagranie jest longterm nie kombinowałem nic już.
Dziękuje za czujność.
Mam jeszcze GBP/CAD.
Pozdrawiam serdecznie !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 23 cze 2014, 10:29

Ładne zagrania, a co sądzicie o NZD - będzie większa korekta, bo opór blisko i wzrosty już dość długo trwają, czy jednak wybicie oporu ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Gra długoterminowa

środa 25 cze 2014, 19:55

Mysle, że w tym tygodniu jeszcze bedzie sie umacniał, ale nalezy uważac i nie byc zbyt optymistycznym, bardziej do mnie przemawia AUD, zapraszam również do zapoznania się z analizą gry ze swap na h4 usdmxn moze byc dosyc ciekawa sytuacja.
http://comparic.pl/listings/gra-ze-swap ... xn-usdrub/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości