Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 13 sty 2014, 22:35

Troche spóźniony chciałem wrzucić AUDCHF, niemniej kolega powyżej (edit: Kolega na poprzedniej stronie ;P) kierował się tym samym przy stawianiu pozycji co ja więc nie będę się powtarzać :) Sell Stop (0.8105) na AUDCHF oczekujący zaraz pod dzisiejszą świeczką, a dalej piramidka w dół.

Jutro i pojutrze będę out, wracam w czwartek lecz znowu po 22
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 11:02

pstaniszewski - ładne czytelne zagrania mogą być. Tego szukamy - trendów i wchodzimy w korekcie. Zagranie kontrtrendowe w szerszej konsolidacji tylko wówczas, gdy nie ma nic innego do zagrania, za pół stawki.

GBP/USD i GBP/CAD - trendy wzrostowe, trwają korekty, trzeba poczekać.

Par z CHF nie analizuję. Dawno temu sprawdzałem korelacje i najlepsze rozwiązanie mi wyszło jak zrezygnowałem z CHF.

Przepraszam za brak zagrania w 1 odcinku, ale tak to będzie wyglądać, nie zajmuje pozycji każdego dnia.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 11:23

longtrader pisze:pstaniszewski - ładne czytelne zagrania mogą być. Tego szukamy - trendów i wchodzimy w korekcie. Zagranie kontrtrendowe w szerszej konsolidacji tylko wówczas, gdy nie ma nic innego do zagrania, za pół stawki.

GBP/USD i GBP/CAD - trendy wzrostowe, trwają korekty, trzeba poczekać.

Par z CHF nie analizuję. Dawno temu sprawdzałem korelacje i najlepsze rozwiązanie mi wyszło jak zrezygnowałem z CHF.

Przepraszam za brak zagrania w 1 odcinku, ale tak to będzie wyglądać, nie zajmuje pozycji każdego dnia.

Łukasz a na których parach grasz w takim razie - wa w zasadzie na których nie grasz (powiedzmy z tych wszystkich mozliwości tych najbardziej płynnych i znanych czyli: EUR, USD, JPY, GBP, CAD, NZD, AUD, CHF)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 12:05

19 par: EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, EUR/GBP, EUR/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, AUD/JPY, AUD/USD, CAD/JPY, NZD/JPY, NZD/USD, AUD/CAD, AUD/NZD, EUR/AUD, EUR/CAD, EUR/NZD, GBP/AUD, GBP/CAD.

Dawno temu sprawdzałem korelacje, żeby nie mieć takich samych par, może teraz się coś pozmieniało, ale już z przyzwyczajenia i z wygody obserwuję te pary, tyle mi wystarczy. Jak za dużo się obserwuje to można przeoczyć fajny sygnał.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 17:09

michosz pisze:Witam ! Bardzo ładne zagrania Komornik.
Jeśli nie będzie problemem to mógłbyś potem wrzucić podsumowanie tych zagrań ? (ile pipsów zgarnąłeś)
A tak z ciekawości to skąd ten nick? jesteś komornikiem ?
Jeśli chodzi o podsumowanie to będę wstawiał raport z MT4 na koniec danego m-ca.
Na chwilę obecną procentowo (na demo z D1) po tych kilku transakcjach jest lepiej niż to co "rzeźbię" w dzienniku - tam jednak nastawiam się głównie na H4 - jednak przy H4 trochę przez pracę jestem ograniczony z możliwością otwierania platformy.
Jeśli chodzi o nick to nie jestem komornikiem - jest to takie autorskie rozwiązanie, ostrzegające na przyszłość przed stycznością z tymi urzędnikami...

I dodatkowo pytanie do Longtrader - opisywałeś już chyba gdzieś w tym dzienniku kwestię dokładania pozycji (kolejne dokładki mniejsze ? ). Ale to na czym mi zależy to czy możesz pokazać na obrazku z historii takie prowadzenie pozycji gdzie było np. więcej niż jedno dołożenie pozycji (miejsca dodatkowych pozycji)? Wolałbym obrazek - bo na podstawie takich obrazków łatwiej mi przychodzi wyciąganie wniosków - sam będę chciał ustalić sobie jasno zasady otwierania dodatkowych pozycji. A może już to zostało gdzieś dokładnie opisane, może coś przeoczyłem?
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 18:20

Mam w planach od dawna napisanie artykułu na ten temat, w zasadzie artykuł jest już na kartce, tylko trzeba przepisać na komputer.

Jutro się zmobilizuję i napiszę coś takiego, choćby część, a drugą w weekend.

Tak w skrócie - otwarłeś pozycję, która po jakimś czasie ma np. 200 zł zysku - w tym trendzie zaczyna się korekta, która kończy się pin barem w strefie wsparcia - jest okazja do powiększenia pozycji - obliczam w zależności od sytuacji np. 30% zysku czyli ok 60 zł - tyle mogę zaryzykować.

Przeliczam te 60 zł na pipsy i zajmuję pozycję, której złapanie na SL będzie mnie kosztowało 60 zł czyli 30% papierowego zysku.

W ten sposób ryzykuję tylko część zysku zamiast część depozytu.

Jakieś propozycje na wieczorne zagranie ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 18:28

viewtopic.php?f=5&t=2538&start=0 - pierwszy mój post od góry na 1 stronie - tam pokazałem GBP/AUD - pozycje otwarta 6.11 (obrona TL) - idealne miejsce to ta pierwsza dokładka (pierwszy okręg czerwony) - korekta, wejście w średnie, sygnał: objęcie hossy.

Drugi okręg - było gorsze zagranie, z tego powodu, że fajniej się wchodzi po głębszej korekcie, a tam była tak płytka, ale takie są w silnych trendach, ważne że jest sygnał zgodny z trendem, znowu objęcie hossy.

Tak to mniej więcej wygląda, dosyć proste to jest, mi jest znacznie łatwiej piramidować niż otwierać na nowo, choć tak samo jak na dobre trendy, też na okazje do piramidowania w taki sposób, pod D1 trzeba czekać.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 20:04

Kolejne wejście, przez poranne przeoczenie o jakieś 14p za późno, na obrazku opis.
Przed 22 jeszcze potencjalne analizy-wątpliwości do zagrań przedstawię.
Wszystkie pozycje, które otwieram na tym demo (ich wielkość 0,01L) są dostosowane do depozytu, który ewentualnie po "okresie próbnym" na demo, będzie bardzo podobny na początek także na LIVE, jeśli wszystko potoczy się w oczekiwanym kierunku.

A tak na przyszłość to (jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidywane wydarzenia) to będę w stanie praktycznie codziennie własne spojrzenie na rynek (potencjalne zagrania na następny dzień) przedstawiać i poddawać je krytyce, także w piątek lub weekend ewentualne sytuacje z W1 też wklejać. Osobiście wolę poczekać do otwarcia pozycji do rana i sprawdzić jak się do końca ukształtuje świeca D1 (niż otwierać na koniec sesji USA) a ewentualne zajęcie pozycji z W1 w poniedziałek rano.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 21:42

W załącznikach dwie analizy - komentarz wskazany. GBPNZD + EURJPY.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 22:23

GBP/NZD wygląda średnio, mocno poszarpany wykres, nie podoba mi się.
EUR/JPY - może się udać, formacja objęcia na czytelnym wsparciu. Zagranie jak najbardziej poprawne, ja zrezygnowałem, bo wydaje mi się, że po objęciu bessy na W1, spadki mogą być głębsze, przynajmniej na to liczę, na retest przełamanego oporu:
eurjpy.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 22:33

1.JPG
Wejścia oczekujące w 2 miejscach. SL nad formacją objęcia.
2.JPG
Zagranie kontrtrendowe, niewielkie zlecenie pod świecą, SL nad pin barem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 23:16

Ja chyba postawie na 50% pin bara sell limit i ewentualnie jak nie załapie to rano otworzę z palca.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 23:32

NZD USD rozumiem i popieram :) a AUD USD jedno pytanie - SL masz grubo ponad 100 pipsów czyli zakładasz, że będzie nowy dołek I(tak rozumiem z opisu na comparicu) i celujesz przynajmniej w 0.87? Stosujesz jakiś sposób na wyliczanie potencjalnego dołka (Fibo, S&R etc.) Wiem, że nie stosujesz TP na platformie ale do wyznaczania :R i potencjału to zapewne tak?

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 23:42

Komornik pisze:Kolejne wejście, przez poranne przeoczenie o jakieś 14p za późno, na obrazku opis.
Przed 22 jeszcze potencjalne analizy-wątpliwości do zagrań przedstawię.
Wszystkie pozycje, które otwieram na tym demo (ich wielkość 0,01L) są dostosowane do depozytu, który ewentualnie po "okresie próbnym" na demo, będzie bardzo podobny na początek także na LIVE, jeśli wszystko potoczy się w oczekiwanym kierunku.

A tak na przyszłość to (jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidywane wydarzenia) to będę w stanie praktycznie codziennie własne spojrzenie na rynek (potencjalne zagrania na następny dzień) przedstawiać i poddawać je krytyce, także w piątek lub weekend ewentualne sytuacje z W1 też wklejać. Osobiście wolę poczekać do otwarcia pozycji do rana i sprawdzić jak się do końca ukształtuje świeca D1 (niż otwierać na koniec sesji USA) a ewentualne zajęcie pozycji z W1 w poniedziałek rano.
ja tutaj zagrałem inaczej - zszedłem na niższy interwał na H4 i tam miałem wczoraj taką świeczkę doji (12-16) a potem jedna czarna spadkowa, i wszedłem na kolejnej spadkowej. Jak cena ruszyła w dół to zabezpieczyłem pozycję na 0 i podwoiłem wielkość lota wchodząc z ręki a SL jest równy wartościowo poprzedniemu. Trochę inaczej niż Łukasz pisze, ale gram to na rachunku rzeczywistym gdzie nie mam mikrolotów, bo inaczej pewno bym zrobił tak jak Łukasz mówi czyli z części zysku, ale tutaj nie pozwalał mi na to mój depozyt etc.
Sam jestem ciekaw jak to pójdzie, bo długoterminowo nie mam przekonania do umacniania franka ale AUD też nie powinien być zbyt silny,
zobaczymy

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Gra długoterminowa

wtorek 14 sty 2014, 23:46

0,87 raczej do przełamania jeżeli momentum się utrzyma a cel wg mnie to okolice 0,8065 czyli dołek z maja 2010 ale to już rynek pokaże.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 10:45

Czy Wy nie śpicie w nocy ? Chyba taka gra po 22 jest szkodliwa dla zdrowia, bo pewnie problemy z zaśnięciem są po zajęciu pozycji :joy:
muszateq pisze:Ja chyba postawie na 50% pin bara sell limit i ewentualnie jak nie załapie to rano otworzę z palca.
muszateq - jeżeli nie masz 100% przekonania to zawsze lepiej poczekać, tak jak piszesz, dać oczekujące w 50%, lepiej stracić okazję niż pieniądze.

Do wszystkich, śledzących Blok po 22 - Ochrona depozytu jest najważniejsza, dlatego jestem mocno wybredny, nawet te wczorajsze wejścia nie są idealne, w bloku po 22 zawsze coś pokażę, zawsze napiszę jeżeli zajmę pozycję. Wszyscy, którzy chcę na ślepo kopiować zagrania muszą pamiętać, że nie zajmuję pozycji większej niż 5% (bardzo rzadko), zazwyczaj jest to 2-4% i zawsze, jeszcze przed kliknięciem "BUY" czy "SELL" podaję wartość SL - tak na wypadek, jakby internet się rozłączył, albo prąd wyłączyli, a o 22 nie zadzwonisz do brokera.
pstaniszewski pisze:NZD USD rozumiem i popieram :) a AUD USD jedno pytanie - SL masz grubo ponad 100 pipsów czyli zakładasz, że będzie nowy dołek I(tak rozumiem z opisu na comparicu) i celujesz przynajmniej w 0.87? Stosujesz jakiś sposób na wyliczanie potencjalnego dołka (Fibo, S&R etc.) Wiem, że nie stosujesz TP na platformie ale do wyznaczania :R i potencjału to zapewne tak?
Jeżeli chodzi o tzw. RR - stosunek zysku do ryzyka, liczę to po zamknięciu pozycji i zapisuję w swoim dzienniku, przed otwarciem rzeczywiście oceniam, czy nie jest za blisko do bardzo mocnej przeszkody np. w przypadku AUD/USD jest trochę blisko do ostatnich dołków, ale na tyle daleko, że można wyjść przynajmniej na zero (BE) - potem to już jest gra za darmo, której ideę wyznaję.
Także ze zleceń TP - praktycznie nie korzystam, wyjątki to np. takie zagranie na NZD/USD, gra od bandy do bandy, a i tam nie ustawię TP dla całości (gdybym, miał otwartą pozycję w częściach i możliwość ustawienia kilku SL), wg. lepiej dać sobie szansę na większy trend poświęcając odrobinę zysku. Ja się lepiej czuję, gdy żałuję części straconego zysku niż, gdy musiałem w przeszłości żałować jak ustawiłem TP, a cena poszła dalej i przerodziła się w duży trend i mój zysk okazał się groszowy do tego co można było zarobić.

Takie myślenie nie jest jednak proste i nie dla każdego - bo trzeba pamiętać, że w większości sytuacji TP ochroni zyski, a większe trendy pojawią się dość rzadko. Zależy kto co lubi, czy częste mniejsze zyski, czy poczekać i kilka razy w roku zagrać duży trend (psychologicznie jest to dość obciążające).

pstaniszewski - szacuję pewną odległość do pierwszej ważnej przeszkody, ale nie obliczam potencjalnego RR 3:1 - bo niby dlaczego akurat taki stosunek, przecież nie wiemy czy cena zrobi 3-krotność formacji objęcia ?
Jak wyjdę na BE - to już jest mały sukces, bo reszt to gra za darmo, można tylko wygrać, a obowiązkiem gracza podążającego za trendem, jest wygrać jak najwięcej - stąd nie ma zleceń TP i takiego wstępnego, dokładnego szacowania RR.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 10:51

Jeszcze chciałem dodać, że z mojego raportu: Błędy 2013, wychodzi mi, że najlepsze okazje były z dużych świec i formacji, czasem nawet 200 pipsowych, z których często rezygnowałem.
Wniosek taki, że lepiej otworzyć mniejszą pozycję, ale dać sobie szansę zagrania pod duże świece i formacje.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 11:39

śpimy, śpimy tylko 1h później wychodzi niż rzeczywiście :) no a wczoraj to jak wróciłem z Wilka z Wall Street to jeszcze sobie siadłem przy kompie i coś tam pooglądałem :). Nie no 5% kapitału to ja chyby nigdy w jedną pozycję nie zaryzykuję :) na razie chcę zrozumieć te zasady a kopiowanie ślepe absolutnie nie bo jak stracę kasę to raczej mi nie oddasz ;) więc samemu muszę oceniać i podejmować decyzje. natomiast fajnie, że jest taki wątek bo przy kazdym takim zagraniu patrzę na coś nowego i widzę nowe rzeczy a to rozwija.
pzdr
P

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 11:52

Dzięki za wsparcie :) A godzinę dopiero teraz zauważyłem, że jest zła- zgłoszę odpowiednim służbom, może da się to naprawić.

A jak Wilk - porywający tak jak stary Wall Street z 1987 ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 12:05

longtrader pisze:Dzięki za wsparcie :) A godzinę dopiero teraz zauważyłem, że jest zła- zgłoszę odpowiednim służbom, może da się to naprawić.

A jak Wilk - porywający tak jak stary Wall Street z 1987 ?
szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do Wilka. Recenzje były dobre, więc nastawiłem się, że będzie super. A było ok, nawet dobrze, ale czy super? moim zdaniem nie - trochę jednak za długi, moja żona nie mogła się nadziwić jak to oni akcje przez telefon sprzedają :) Ale mocno przerysowany jeśli chodzi o narkotyki i erotykę - aż do granicy absurdu, w mojej opinii, choć na plus fajne laski :) A może ja po prostu się starzeje i wolałem Douglasa jako Gordona Geko - choć di Caprio wypadł naprawdę aktorsko fajnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość