Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 08 lis 2015, 14:46

GBP/NZD nie za ciekawy, myślę że są inne, lepsze pary na teraz. Mi to wygląda tak:
1.PNG
Pod bardzo czytelnym oporem powstało objęcie bessy, które może kończyć korektę wzrostową. Szerszy trend jest wzrostowy, a ostatnia świeca doji na lokalnym wsparciu pokazuje pewną równowagę. Ja bym tego nie ruszał, mało miejsca do oporu na wzrosty, a w dół jakoś też tak niespecjalnie pasuje. Po wybiciu oporu otworzy się większa przestrzeń do wzrostów i wtedy próbować rozegrać to.

AUD/NZD - na D1 wygląda prospadkowo, podobny zasięg korekty i reakcja cena w kluczowym oporze. Wszystko byłoby jasne, gdyby nie mocny impuls wzrostowy, stąd pewne obawy.
2.PNG
Na H4 wygląda to inaczej, jeżeli jest to typowa korekta to czeka nas pewnie z 40-50 pipsów spadków i cena powinna rosnąć, jeżeli nie to spadki będą coraz bardziej prawdopodobne zgodnie z tym co na D1.
3.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gra długoterminowa

niedziela 08 lis 2015, 18:10

Dzieki za analize, dosyc ostudziles moje zapedy wzgledem nzd. Doradz mi prosze, jak daleko patrzysz wstecz na swieczki D1? Skoro na crossach funtowych byl silny trend wzrostowy w poprzednich miesiacach to czy on nadal "obowiazuje" i uwazamy, ze jestesmy w korekcie i szukamy na siłe sygnalow na longi czy podchodzimy bardziej elastycznie do tematu?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 09 lis 2015, 08:45

Nie zawsze się to sprawdza, ale nie korzystam z żadnych średnich czy linii, bo uważam, że trend widać wizualnie. Generalnie w takim neutralnym ustawieniu wykresu na D1:
sdasd.PNG
Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać i jak grasz - pod to powinieneś dostosować swoją perspektywę jeżeli chodzi o trend. Bo każdego gracza interesuje inny trend. O co mi chodzi - jeżeli z obecnego miejsca szukasz wejścia w pozycję długa lub krótką i TP ustawiasz w okolicach czerwonych linii czyli dość blisko, liczysz na jeden swing wzrostowy lub spadkowy - to powinien Cię interesować trend w rozumieniu - ostatni większy ruch lub powiedzmy ostatni 1-2 miesiące - czyli to co w różowej ramce.

Jeżeli zagrywasz z bardziej odległym celem np. przy poprzednim szczycie TP - niebieska linia. Powinieneś patrzeć szerzej czyli na ostatnie 5-6 miesięcy czyli to co w niebieskiej ramce.

Często w analizach początkujących graczy można dostrzec takie książkowe traktowanie tego zagadnienia, albo tak jak uczą na niektórych szkoleniach, zbyt ogólnie. Bo każdy ma swój trend w zależności od tego co chce uzyskać - jak ktoś gra na M5-M15 - to co go obchodzi trend za ostatnie 2 lata ?
Jeżeli ktoś gra na krótki termin, to moim zdaniem trend nie jest wtedy najważniejszy, ale mocna reakcja cena na strefę SR i momentum rozumiane jako taka "ostatnia prosta" - ostatni, silny, dynamiczny ruch i powinno się grać zgodnie z jego kierunkiem.

Co do wzrostów na Funcie to się zgadzam, tylko że wybrałeś parę GBP/NZD, na którym słabo to widać i wydaje się, że są lepsze crossy np. GBP/CHF - tam jest silny trend wzrostowy i nie ma takiego mocnego oporu jak tutaj. Gdyby nie ten opór to stawiałbym, że cena powinna rosnąć, myślę że do tej pierwszej czerwonej linii, ale są lepsze pary z Funtem na teraz np. wspomniany GPB/CHF:
d1.PNG
Na D1 mamy ogólnie mówić układ coraz wyższych dołków i szczytów, ale grając na krótki termin nie ma to znaczenia liczy się ostatni silny ruch ceny czyli trend wzrostowy w niebieskiej ramce. Mamy dodatkowo pin bara wzrostowego na wsparciu i dość dużą przestrzeń na poprzedni szczyt.
Schodzimy na H4:
h4.PNG
U R.Minera jest coś takiego jak obserwacja kursu w podwójnej ramie czasowej i skoro na D1 ceny rosną i na H4 też to widać - to szukamy nadal okazji do kupna. Cena na wsparciu zareagowała, mamy sygnał D1 i teraz szukamy tylko wejścia po lepszej cenie. Często były tu takie podwójne reakcje i teraz może być podobnie. Myślę, że jakbyśmy kupowali po okrągłej cenie 1,51 to nie byłoby źle - SL poniżej pin bara z d1 daje niespełna 60 pipsów ryzyka przy ok. 240 pipsów przestrzeni na poprzedni szczyt, a więc RR 1:4.

A czy to się sprawdzi ? Nie wiem, bo szansa zawsze jest 50 na 50, ale powtarzając taki schemat w dłuższym okresie czasu, wiele razy uda się trafić, a przy korzystnym RR wystarczy trafiać sporadycznie. Trend jednak częściej jest kontynuowany niż zawraca, stąd kolejna przewaga grając zgodnie z nim. A już na samym końcu, znając swoje statystyki np. po 100 wejściach, dobieramy pod to MM bo głupio wpłacać duża kasy i grać za 2% wiedząc, że największa seria strat wynosił 4-5 zagrań pod rząd, więc lepiej wpłacić połowę i podnieść stawkę do 4%, a resztę wykorzystać w inny sposób. Tak ja to przynajmniej widzę :)

Jeżeli się nie uda to też normalka - w sumie dość późno kupujemy, bo też już cena zareagowała na opór, więc jak się nie uda i wsparcie zostanie przełamane, to szukamy zagrania na spadki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 09 lis 2015, 11:26

Dziękuję bardzo za wyczęrpujące wytłumaczenie, szczególnie o zakresie czasowym. Tego mi do tej pory brakowało.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gra długoterminowa

niedziela 22 lis 2015, 21:33

Witam. NZDUSD Daily - w piątek wyrysował się na dziennych pinbar, pasowałoby na spadki ale poprzedniego dnia była duża swieca popytowa ale jak zobaczy się piątek na H4 to mieliśmy nową górkę i delikatne osuwanie się w konsoli. Czyżby w górę?
2015-11-20 NZDUSDDaily comparic.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 23 lis 2015, 08:18

Teraz to już trochę za późno pisać, bo mocno spadło, ale dla mnie najważniejszy jest D1, a więc na spadki do poprzedniego dołka, tym bardziej, że cena ostatnio spada. Na H4 w piątek rano tak to widziałem - http://comparic.pl/nzdusd-kanal-spadkowy-h4-3/ czyli ta duża świeca miała podobny zasięg jak wcześniejsze korekty.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
mabenek
Stały Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 22:55

Re: Gra długoterminowa

środa 25 lis 2015, 00:16

witam
mam pytanie odnosnie AUDUSD z dzisiejszego bloku po 22, bo zawsze mam dylematy w takich ukladach
w takim setupie jak ten nie niepokoi Cie opor i sposob w jaki reagowala wczesniej cena w tym obszarze ? na wykresie dolaczylem miejsca o ktore mi chodzi

ignorujesz wczesniejsze ruchy jako starsze z uwagi na impet momentum i prawdopodobienstwo ze po przebciu poziomu nie bedzie juz retestu czy moze jednak czekasz az cena przebije opor i zrobi retest ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gra długoterminowa

środa 25 lis 2015, 08:11

mabenek pisze:witam
mam pytanie odnosnie AUDUSD z dzisiejszego bloku po 22, bo zawsze mam dylematy w takich ukladach
w takim setupie jak ten nie niepokoi Cie opor i sposob w jaki reagowala wczesniej cena w tym obszarze ? na wykresie dolaczylem miejsca o ktore mi chodzi

ignorujesz wczesniejsze ruchy jako starsze z uwagi na impet momentum i prawdopodobienstwo ze po przebciu poziomu nie bedzie juz retestu czy moze jednak czekasz az cena przebije opor i zrobi retest ?
Wg mnie ten poziom stracił na znaczeniu, ponieważ w październiku został kilka razy przeorany góra dół. Tak ja to widzę. Jak autor analizy? Też jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 25 lis 2015, 08:56

Jeżeli planowaliśmy tylko zagranie krótkoterminowe np. z RR 1:3 to poziom poprzedniego wierzchołka jest jak najbardziej OK i nie ma znaczenia to co się działo w październiku, skoro nasze zagranie potrwa 2-3 dni max. Takie moje skromne zdanie :)
A co sądzisz na teraz o pin barze D1 wczoraj na CAD/JPY - będą wzrosty ? :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gra długoterminowa

środa 25 lis 2015, 09:05

longtrader pisze: A co sądzisz na teraz o pin barze D1 wczoraj na CAD/JPY - będą wzrosty ? :)
Jak dla mnie to nie jest pinbar, niby cena jest ponad krótkoterminową linią trendu ale dalej w trójkącie oraz w niezbyt fajnym otoczeniu. Dalej konsola, dopatrywałbym się też FBO ale za mało doświadczenia mam w tej materii więc poczekam :) Uczę się czekać :)

no avatar
mabenek
Stały Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 22:55

Re: Gra długoterminowa

środa 25 lis 2015, 15:01

ja ostatnio gralem tam sell z outside bar na oporze wiec chetniej widzialbym kurs na 91.20 :)
ale wyglada na to ze ma ochote isc na polnoc

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 05 gru 2015, 12:37

Coś do poczytania na weekend - http://comparic.pl/jak-stracic-kazda-sume-pieniedzy/
Miłej lektury :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 616
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Gra długoterminowa

piątek 23 cze 2023, 16:00

Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeśli planujecie zakup Bilety Euro 2024 i inne wydarzenia sportowe, muzyczne i kulturowe na terenie całej Europy, to polecam Wam sprawdzić https://tixarea.com .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości