Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 14:09

Żeby ustawić godzinę poprawną na forum, trzeba wejść w: Moje konto (na samej górze po prawej stronie) -> ustawienia witryny (po lewej w zakładce opcje) -> strefa czasowa - czas letni - NIE i wyślij.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
muszateq
Posty: 13
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 22:24

Re: Gra długoterminowa

środa 15 sty 2014, 19:19

longtrader pisze: lepiej stracić okazję niż pieniądze.
Właśnie zawsze sobie to powtarzam jak widzę, że coś mi uciekło i mam ochotę wejść na siłę lub jak napisałeś nie mam przekonania. Natomiast ten Pin na NZD/USD to jak z książki, aż ciężko go nie zagrać. Jedyny minus, to że NZD ostatnio mocniejszy trochę i nie chodzi jak AUdi ale za to chyba bardziej przewidywalny.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 10:39

Do jednego z przedstawianych wcześniej wejść CADCHF, dokładam z poziomu H4 kolejną pozycję, na obrazku opis.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 11:02

1.JPG
NZD/USD przestawione na zero. Jeżeli podaż nie będzie bardzo silna to może nic nie wyjść z tej pozycji, dlatego zabezpieczam się przed stratą. Układ dołków i szczytów jest wzrostowy, teraz to lokalne wsparcie, jeżeli nie zostanie pokonane to pewnie zamknie mi pozycję na minimalny plus.
2.JPG
AUD/USD - SL na 0.8905 - po bardzo słabych danych z Australii kurs zanurkował. Zabezpieczam ok. 50 pipsów i czekamy co będzie dalej, na razie jest nowe dno.

Teraz to już gra w pełni komfortowa, bez stresu, bez ryzyka, można tylko jeszcze więcej zarobić, nie ma już nic do stracenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 11:18

Longtrader zerknij na kiwi na wykresie tygodniowym. Dziś już czwartek, został tylko jeden dzień do zamknięcia tej świecy. Myślę, że krótka pozycja może posypać pipsami.

Awatar użytkownika
maryo
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 09:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 12:01

sokratgc pisze:Longtrader zerknij na kiwi na wykresie tygodniowym. Dziś już czwartek, został tylko jeden dzień do zamknięcia tej świecy. Myślę, że krótka pozycja może posypać pipsami.
zobacz co było w listopadzie po dużym pinie na W1, zejście 50p i potem cofka w górę 180p,
trochę ciasna ta konsola i chyba trudno tu sugerować się wykresem W1

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 12:25

Jak rozbijesz tego pina z listopada na wykres dzienny to widać, że zamknął się on przed wsparciem a nie pod i myślę, że to mogło być powodem cofki dzięki której można było wejść w połowie pina z W1 ze stopem nad nim i spokojnie doczekać do złapania targetu w tej konsoli. Potem była jeszcze jedna opcja wejścia w krótką pozycję, a teraz jest 3 okazja na zagrywkę w tej konsoli. Ja tu gram od bandy do bandy. Trend jest boczny więc wszystko może się zdarzyć. Za to audi ładnie poleciał. Teraz tylko cierpliwie czekać na korektę i być może uda się dolecieć do 0,83 :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 12:36

kiwi.JPG
AUD/NZD - długoterminowo jesteśmy na najważniejszej strefie wsparcia, dosłownie na krawędzi. Być może kurs spadnie jeszcze niżej, ale teraz chyba lepiej poczekać co się będzie działo, jak przełamane zostanie to wsparcie to na pierwszej korekcie będzie można wejść.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 12:44

W armadzie troszkę skromniej ten wykres wygląda. Tą parę też mam pod obserwacją. Jak się pokażą chętni do kupna to musowo trzeba będzie dołączyć i tutaj już planuję bardzo długi termin trzymania pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maryo
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 09:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 13:16

sokratgc pisze:Jak rozbijesz tego pina...
też racja, chodziło mi tylko o to żeby się za bardzo takimi pinami nie podniecać :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 16 sty 2014, 22:15

Dzisiejsza noc bez otwierania pozycji.
http://comparic.pl/listings/blok-po-22-gbpcad/

NZD/USD - SL: +7 pipsów
AUD/USD - SL na poziomie 0,8905 (zabezpieczone 46 pipsów)

Spokojnej nocy życzę :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

piątek 17 sty 2014, 21:29

NZDJPY W1 - czy warto to rozważać w kontekście ewentualnego wejścia ? Ewentualne zagranie przeciw obecnemu trendowi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 17 sty 2014, 22:27

Komornik - też o tym myślałem, ale absolutnie nie przeciwko trendowi, ale poczekać i wejść w long. Trend jest naprawdę wspaniały, właśnie takie lubię, spokojne, gładkie, bez wystających cieni - spokojny, stabilny wzrost.
1.JPG
2.JPG
Ja nie gram przeciwko trendowi, w tak silnym wzrostowym szukam tylko okazji do kupna, ale jeżeli grasz nie tak bardzo długoterminowo to można zagrać na korektę spadkową.
Są dwa pina bary na W1 prospadkowe, korekta nawet wskazana, ale ja bym poczekał bezwzględnie na przełamanie TL z D1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 17 sty 2014, 22:29

Na weekend zostawiam pozycję krótką na AUD/USD (otwarta we wtorek 14.01) SL: 0,8905 (zabezpieczone 46 pipsów)

Dziękuję za wspólny, pierwszy, nieprzespany tydzień :joy:
Dobranoc.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 20 sty 2014, 19:32

dzięki za ten pierwszy tydzień.
Sporo się nauczyłem, jak patrzeć na wykres w długim terminie.
I jednocześnie mam pytanie, czy nie warto dołożyć pozycję do AUDUSD? Przebity opór (0.8830) i testowany z drugiej strony ....

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 20 sty 2014, 21:48

CADCHF

Sell stop na 0.82870 ze SL 60pipsów

Bardzo dłuuugi trend spadkowy, dzisiejsza szpilka oparta na średniej 21 (brakuje mi jakiegoś ładnego poziomu fibo do pewności ale może się jeszcze coś wyjaśni do północy dzisiaj z tą świeczką)

Myślałem również o AUDNZD znowu sell, ewentualnie EURNZD, ale wciąż dane przed nami dzisiaj także zdecyduje po 23 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 20 sty 2014, 22:08

Oto moje dzisiejsze propozycje - rano sprawdzę jak się przedstawiać będzie sytuacja i wtedy ewentualne wejście. Szczegóły obrazki.
EURJPY + EURCAD(dołożenie kolejnej pozycji).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 20 sty 2014, 22:16

wejscie.JPG
Sell stop: 1.0607
SL: 1.0711

Jutro z samego rana odpowiem na Wasze pytania, tak na marginesie, żebym mógł skorzystać z jednej z Waszych propozycji i użyć jej w artykule, powinna być ona na forum mniej więcej do godziny 21:30 - taki artykuł trochę się piszę, do tego poobrabiać obrazki, a samo poszukiwanie sygnału też trochę zajmuje. Zaczynam pracę nad blokiem ok. 21, żeby na 22 zdążyć.

Rano odpowiem, a na dzisiaj dobranoc :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 20 sty 2014, 22:24

ja się jeszcze zastanawiam nad (decyzja rano po zamknięciu świeczek dziennych i zobaczeniu tego co się wydarzyło w Azji):
AUD JPY, gdyby dzisiejsza świeca była pinbarem to się odbija od strefy wsparia i potencjał dojścia do oporu (powiedzmy, ze konsola) w okolicach 0.94
CHF JYPY - też pinbar dzisiejszy też się odbija od strefy wsparcia (takiej lekko naciąganej na D1:113.4-113.8) - gra na koniec korekty i nowe sczyty z potencjałem
NZD JPY - tez pinbar - odbił się od średniej 44 i strefy wdparcia - tutaj mam najmniejsze przekonanie bo Fibo nie ma, a strefa była jednak penetrowana wielokrotnie. No i cena obecnie jest pod potencjalnym oporem z W1.

Dodatkowo zająłem pozycję po południu AUD NZD (kierunek tak jak Łukasz pisał), ale ze strategii chimoku - tym lepiej, że dwie strategie się potwierdzają :) choć torchę się boję tego bujania za pół godziny ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 20 sty 2014, 23:22

longtrader pisze:
wejscie.JPG
(...)powinna być ona na forum mniej więcej do godziny 21:30 - taki artykuł trochę się piszę, do tego poobrabiać obrazki, a samo poszukiwanie sygnału też trochę zajmuje. Zaczynam pracę nad blokiem ok. 21, żeby na 22 zdążyć (...)
Prawie dałem rade tylko mnie rysowanie wciągnęło ;P O 21 uruchomiłem MT a patrzyłem na wykresy 40min później ;P
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości