Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

wtorek 03 gru 2013, 22:40

Bardzo fajny układ techniczny. Fundamenty wydają się sprzyjać, tylko coś EDek nie chce spadać... może zacznie lada moment.

Te średnie dobrze się sprawdzają? Nie lepsze byłyby troszkę wolniejsze?
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Gra długoterminowa

środa 04 gru 2013, 01:45

http://comparic.pl/listings/kilka-slow-o-tzw-crossach/
A ten wykres ze screena to z jakiej strony jest?
I za bardzo nie wiem jak nakładać na siebie indexy na tej stornie co link podałeś.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 gru 2013, 04:32

http://www.forexticket.pl/pl/forex-char ... ex#c_index -- nie czytałeś dokładnie, bo link był w tekście i to na niebiesko :)
Strona się trochę zmieniła ostatnio, ale klikamy tak jak poniżej:
1.JPG
A potem wybieramy waluty jakie mają być na wykresie:
2.JPG
Zestawiamy najmocniejsze, rosnące ze słabymi i opadającymi tak jak CAD. I wiemy co grać.

Co do Twojego pytania na PW, znajomy już wtedy, kiedy pisałem artykuł nie chciał tego pokazywać, ale to jest dość prosty plik w EXCELU, który łatwo samemu zrobić.

On spisuje cenę zamknięcia EUR/USD z piątku - robi to co tydzień i oblicza ile w tygodniu spadło lub wzrosło - robi to dla 5-6 par z USD (porównuje wszystkie do USD) - Po kilku tygodniach ma już fajny wykres.

Skuteczność ciężko oceniać, moim zdaniem wystarczy to zrobić na tej stronie co podałem i generalnie indeksy są odrobinę wolniejsze od wykresu tzn, na wykresie kilka dni wcześniej było widać wybicie na GBP/CAD niż jakąś zmianę GBP względem CAD na indeksach.

Wg. mnie warto czasem spojrzeć, ale tylko jako potwierdzenie czy trend trwa np. widać, że GBP jest mocny, a np. CAD zaczyna się osuwać - więc jest szansa, że w dłuższym terminie GBP/CAD będzie dalej rosnąć.

Jak spojrzysz na same waluty: GBP/USD - mocno rośnie ostatnio czyli GBP mocny, a USD/CAD też rośnie czyli USD mocny, a CAD słaby. Masz to samo, tylko że metodą "na oko".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 04 gru 2013, 05:38

Te średnie dobrze się sprawdzają? Nie lepsze byłyby troszkę wolniejsze?
- Do określania długoterminowego trendu powinny być raczej wolniejsze np. 30-50, a nawet 75 czy 100. Ale trend długoterminowy widać gołym okiem, a te średnie stosuję jako zakończenia korekt na D1, bo często mniej więcej w nich kończą się korekty np. pin barami czy objęciami. Mi jako dodatek pasują.

Husar musisz wrzucić jakąś analizę i pokazać co masz na wykresie, jakie średnie itp :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
tarfue
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 21:24

Re: Gra długoterminowa

niedziela 08 gru 2013, 11:21

Eurchf ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 08 gru 2013, 15:54

Nie gram par z CHF, więc nie będę się wypowiadał, tym bardziej, że nawet nie wiem jaki interwał, domyślam się, że chcesz zagrać na odbicie od wsparcia.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 11 gru 2013, 10:06

d1.JPG
Kolejna szansa na wejście krótko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra długoterminowa

środa 11 gru 2013, 17:56

Husar musisz wrzucić jakąś analizę i pokazać co masz na wykresie, jakie średnie itp :)
Pogląd na AUD/NZD mam podobny :)

Obrazek
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 gru 2013, 08:59

No i poleciało na AUD/NZD :joy:

Pytanie z innej beczki, do wszystkich, którzy tutaj zaglądają:

Czy Ktoś z Was gra w taki sposób, że otwiera pozycje pod świece D1 późnym wieczorem ok. godz. 22?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
tarfue
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 21:24

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 gru 2013, 13:14

Późnym wieczorem w piątek ost D1 pod nową w1 czasami .Co do AN no poleciało ale patrząc na w1 jesteśmy bardzo nisko byłbym tu coraz bardziej ostrożny. Eurchf o którym wspominałem było 210 pisów od dna prawdopodobieństwo że zejdą nagle gwałtownie do 50 p od dna oceniam jako małe wiec zostało 160 pisów na których można coś rozplanować chyba że zaraz odbiją znowu w górę na opór patrzę jak gdyby mniej raz odbiją raz przebiją niema reguły.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 gru 2013, 14:14

tarfue pisze:Późnym wieczorem w piątek ost D1 pod nową w1 czasami.
- Szok :joy: Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, żeby otwierać na weekend, nie żeby krytykował, ale myślałem że już mnie nic nie zaskoczy na forex.
A zawężasz jakoś SL czy grasz tak szeroko jak świeca W1 ? Pod W1 to jeszcze rozumiem bo jest właśnie szeroki SL, ale pod D1, gdy świeca ma np 70 pips - czy nie narażasz się za bardzo na luki weekendowe ? Jak Ci idzie taka gra ?

Dla mnie niewyobrażalne taki granie, chyba że zlecenia oczekujące pod W1. Czasem gram pod W1, ale zawsze liczę na znaczne korekty tych świec, dlatego jedynie oczekującymi zleceniami operuję.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 gru 2013, 14:16

Bardziej mi chodziło o grę wieczorami pod D1, ale od poniedziałku do czwartku. Pytałem, bo chcę wiedzieć czy kogoś interesowałoby gdyby powstał taki blok wieczorny na comparic ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra długoterminowa

sobota 14 gru 2013, 15:22

Longtrader: Ja praktycznie wyłącznie wieczorami działam, o 22-23 z reguły już widać czy będzie możliwa okazja na wejście czy nie. A że operuje praktycznie wyłącznie buy/sell stopami to robię zlecenie i przez noc niech się dzieje co chce, rano jak ewidentnie idzie w złą stronę to je kasuje. Nie gram tylko w niedzielę pod piątkowe świece, przez weekendy dzieją się różne rzeczy i są zbyt losowe.
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 15 gru 2013, 09:38

Ja również gram pod wieczór. Większość analiz przeprowadzam tak koło 22-23 na zakończenie świec dziennych. W piątki nie gram.

no avatar
tarfue
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 21:24

Re: Gra długoterminowa

niedziela 15 gru 2013, 17:46

longtrader pisze:czy nie narażasz się za bardzo na luki weekendowe ? Jak Ci idzie taka gra ?
Być może :) , Żółwim tempem. Czasem to bardziej inwestycja niż gra 70 pipsów nic nie znaczy a czasem
nie chce mis ie czekać i potem żałuję wtopy też się zdarzają czasem ładne np to wasze audnzd :) co teraz analizujecie tak ładnie chodziło góra dół a tu niespodzianka tu poległem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 18 gru 2013, 20:47

Bo to już jest typowa gra longterm (powinna być przynajmniej) - granie pod D1 czyli dość szeroki SL i raczej polowanie na dłuższe ruchy po kilkaset pipsów. To już można w zasadzie nazwać inwestycją, sęk w tym żeby nie grzebać później za dnia tylko dać cenie czas i miejsce.

Właśnie o coś takiego mi chodzi, że analiza wieczorna, gra pod D1 ok godz. 22, bez piątków i chyba bez niedziel. Pewne zmiany w moim życiu powodują coraz większy brak czasu i być może w przyszłym roku przejdę na taki tryb nocny i również taki nocny blok na comparic mógłby powstać.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 24 gru 2013, 04:47

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim Wesołych Świąt i sukcesów na rynku w przyszłym roku !!!
choinka__grafika.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

sobota 28 gru 2013, 11:51

sygnał do szortów ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 30 gru 2013, 16:06

Cały czas shorty w trendzie spadkowym, ale przez Święta lepiej odpocząć :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 30 gru 2013, 16:09

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku, powodzenia w życiu, w pracy i miłości oraz sukcesów na rynku :joy:
szampan.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości