Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 24 lut 2014, 22:52

Sądze ze najlepiej rozegrać siłe Aud na aud/jpy.
A dwa jestem ciekaw ile potrwa "siła" cada po danych z piątku.
Pozdrawiam

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 25 lut 2014, 14:20

Faktycznie aud podjechał w górę wbrew moim oczekiwaniom. Właściwie to nie wiem co mną kierowało, kiedy liczyłem na spadki widząc takiego ładnego pina wzrostowego na D1. Joe Ross mówił, aby trejdować w oparciu o wykres i to co na nim widać, a nie w oparciu o swoje wyobrażenia :)
No cóż. Za ten błąd już zapłaciłem w postaci trafionego SL.
Parka, która mnie zaciekawiła to AUDCAD i zastanawiam się nad ustawieniem Sell limit w połowie pina na D1, ale wolałbym zobaczyć jeszcze jednego pina albo jakiś engulfing na tym poziomie. Poczekam chyba do wieczora na zamknięcie świecy dziennej. Dodatkowo postanowiłem wyrzucić wszystkie info fundamentalne i rekomendacje banków bo za dużo mieszają w głowie. Poza tym czytając pozycje dużych graczy widać sporą rozbieżność szczególnie na USDJPY.
Ten pierwszy wykres to też AUDCAD (dzienny) tylko zapomniałem podpisać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 25 lut 2014, 21:21

sokratgc - ta strefa SR na AUD/CAD trwa nawet o wiele dłużej niż to widać na Twoim W1. Bardzo kluczowa strefa.

Opiszę dzisiaj AUD/CAD, bo nie ma specjalnie sygnałów na innych parach.

Czytałeś jakaś książkę Joe Rossa ? (mógłbym się wymienić)
Stosujesz np. haki ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 25 lut 2014, 22:08

Mam tylko darmowy pdf "The law of charts", ale to chyba każdy ma kto przerabiał Rossa. No i obejrzałem wszystkie filmiki na stronie tradingeducators. Trochę kłóci się to co tam opisują z tym co było w pdf. Nie do końca potrafię trafnie wskazać formację 1-2-3 Rossa, a o nią głównie się rozchodzi. Na haki nigdy nie grałem bo to jest gra na wybicia, a ja się zawsze boję fałszywych wybić i przy okazji takiej gry SL jest bardzo rozciągnięty. Już wolę podejście ceny do miejsca wybicia i czekanie na jakiś sygnał odrzucenia ceny. Bardziej preferuję podejście Niala i granie na połowie zniesienia pinbara.
Niestety nie mam żadnej książki Rossa i żałuję bo to uznany trader.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 09:14

Podobno dobra jest: Trading is a business - ale kosztuje prawie 400 zł, 1 zł za każdą stronę :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 12:01

No to trochę przesadzili z ceną. W sumie tak sobie dzisiaj przemyślałem parę spraw i dochodzę do wniosku, że już za dużo się naczytałem. Jedynym moim problemem jest czasami brak dyscypliny, czyli trzymania się planu. To powoduje otwieranie pozycji z góry skazanych na porażkę. Mam czasem taki durny głos w głowie, który mówi mi "wejdź teraz, to super miejsce" i wchodzę bez dokładnej weryfikacji czy oby na pewno ma rację. Nie ma chyba takiej książki, która mnie przypilnuje poza mną samym. Dobra nie zaśmiecam pierdołami :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 13:08

To nie są pierdoły :) Sam to przechodziłem i widzę, że dotarłeś do tej granicy, gdzie po przeczytaniu masy książek, ebooków i odbyciu wielu szkoleń - zaczynasz zauważać, że w każdej kolejnej książce, którą bierzesz do ręki, coraz więcej rzeczy się powtarza, czytasz o rzeczach, które już znasz.

Teraz ciężko Ci będzie znaleźć interesujące książki, ale już nie musisz rzucać się na wszystkie dostępne.
To jest ten moment, gdzie książki i wiedzę zdobywaną z zewnątrz musi zastąpić analiza własnych zagrań, błędów i zachowań - praca nad eliminacja własnych błędów itp.

Wyzerowałeś kiedyś depozyt ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 13:30

Jasne, że wyzerowałem. Zaraz na samym początku gry. W pierwszym miesiącu prawie podwoiłem depozyt po czym patrzyłem jak topnieje w kolejnych dniach. Wtedy nie miałem zielonego pojęcia o rynku. Teraz już jestem na całkiem innym etapie i walka toczy się głównie w mojej głowie żeby nie wchodzić bez sensu i ciągle cierpliwość, cierpliwość i cierpliwość. Czasami dobrze usiąść sobie na rękach żeby nie tykać platformy. Na szczęście prowadzenie dziennika i własne obserwacje oraz przemyślenia przelewane na kartkę w moim przypadku bardzo dużo dały. To właśnie to o czym mówisz. Na tym etapie książki już niewiele wniosą. Przewertowanie mojego dziennika pokazało , że często moja analiza była życzeniowo-uznaniowa o ile można tak to nazwać. Jak ktoś nie prowadzi dziennika lub chociaż notatek to ciężko będzie wyłapać błędy. Forex pokazał mi jak bardzo mózg rządzi się emocjami i to nie tylko na giełdzie a w całym naszym życiu. Warto czasem uspokoić umysł i nie gonić ciągle za czymś i śpieszyć się, a zatrzymać na chwilę i... nic nie robić. Tak po prostu

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 13:59

Dokładnie, jakbym czytał swój dziennik :) Też na początku miałem świetne wyniki, nie wiadomo skąd, a później większe stawki i utopiłem.

Tak jak piszesz, po przeczytaniu iluś tam książek, nadchodzi czas, że tą najważniejszą książką powinien być nasz dziennik transakcji.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 22:34

Witam ponownie
Można prosić o zamieszczenie tytułów paru interesujacych pozycji??!!

Long:) co do edka to świete słowa w podsumowaniu dnia- wrescie coś sie ruszyło. Ja osobiście na usd/chf zagrałem. Strefa 0.885 zrobiła swoje- a raczej wielokrotne próby jej przebicia. Ale dzisiejsza świeca dzienna troche już stopniała i moim zdaniem będzie jeszcze jeden atak na tą strefe. Czy to przez wycinanie stop losów przed większym odreagowaniem czy przed/po EBC w przyszłym tygodniu kiedy to najprawdopodobiej ujemną stopę wprowadzą( osobiscie w to nie wierze ale mocne euro ciąży europie....)
Osobiście teraz zwróciłem swoją uwagę na nzd/usd. ładny pinbar się zrobił w strefie wsparcia + MA21. Takze atak na linie trendu wysoce możliwy. Zresztą do posiedzenia RBNZ kiwi będzie mocny. A potem tak czy siak korekta nas czeka :eager:
Co sądzicie o jpy?
Spoglądacie czasem na złotego? eur/pln, usd/pln?? Jeśli sie nie myle to piękny inside bar tam się zrobił wczoraj??
A 03.02 piękny pinbar w strefie oporu. 4.25 na budziku był :aaaa:

Przepraszam za brak wykresów ale nie mogę ich zamieścić- 'odrobaczanie kompa' pare dni temu zrobiłem i od tego czasu hula ale niektóe stronki dziwnie sie zachowują...

sokratgc -" Mam czasem taki durny głos w głowie, który mówi mi "wejdź teraz, to super miejsce" i wchodzę bez dokładnej weryfikacji czy oby na pewno ma rację."
Nie bój żaby mnie ten problem wiele razy dopadł:D ostatni raz z zeszłym tygodniu- uleciało jakieś 300zł...

Pozdr

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

środa 26 lut 2014, 22:39

Aud/chf- pinbar w strefie wsparcia. Całość na D1 wyglada jak odwrócony RGR + dywagacja na MACD i teraz na prawym ramieniu jesteśmy. Szyja w okolicach 0.817. Wszystko fajnie Tylko tam jest linia trendu...
Prosze o opinie
Pozdr

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 27 lut 2014, 11:23

Przestawiłem SL na NZD/JPY na 84,41 oba zlecenia. Widzę, że Jen się umacnia do wielu par, choć NZD także pozostaje mocny np. na NZD/USD. Zobaczymy, być może znowu popełnię błąd zbyt szybkiego przestawienia SL, ale tym razem nie jest to poziom BE lecz jedynie trochę zmniejszone potencjalne straty.

Błąd zbyt szybkiego przejścia na BE popełniłem na AUD/NZD - pin bar z 4 lutego - teraz widać jak pięknie spada. Trzeba jednak dawać cenie więcej miejsca i czasu - na tej parze trzeba było czekać ponad 3 tygodnie.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 27 lut 2014, 11:58

ghost320i pisze:Można prosić o zamieszczenie tytułów paru interesujacych pozycji??!!
Z mojego punktu widzenia, czyli gracza podążającego za trendem najważniejsze były:
Droga żółwia, Trader VIC, dwie książki Shwagera - Czarodzieje rynków, nie pamiętam wielu tytułów, na początku kariery ściągałem wszystko co możliwe z internetu, jest sporo darmowych pozycji, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że te mniej techniczne książki, bez opisów systemów były wartościowsze np. Wspomnienia gracza giełdowego.

Nie czytałem nigdy książek Rossa. Jeżeli Ktoś ma coś ciekawego, nie tylko Rossa, a chciałby się zamienić to dajcie znać. Ja mogę na wymianę dać 2 część Shwagera: Mistrzowie rynków finansowych.

Z internetu można pobrać, nawet chyba legalnie - Jak zarobiłem 2 mln $ - wiele osób się śmieje z tego, bo tytuł dosyć marketingowy, ale jest to bardzo rozsądna pozycja o tym jak dochodzi się do swojego systemu, z przemyśleniami itp. A system ramkowy, który Darvas stosował bardzo przypomina system wsparć i oporów, wybicia z boxa. Podchodzi to także trochę pod to czym grali żółwie- kanał Donchiana. Wszędzie chodzi o tzw. wybicie z progu zmienności.
ghost320i pisze:Osobiście teraz zwróciłem swoją uwagę na nzd/usd. ładny pinbar się zrobił w strefie wsparcia
Napisz chociaż na jakim TF, bo szukam i nie widzę :)
Ja mam pozycję długa na NZD/JPY - widzę, że NZD jest mocny nawet na tle umacniającego się USD. JPY - jeszcze nie ma zdania. Zobaczymy.
ghost320i pisze:Nie bój żaby mnie ten problem wiele razy dopadł:D ostatni raz z zeszłym tygodniu- uleciało jakieś 300zł
Kiedyś też mi się takie coś przytrafiało, mam nadzieję że już mam to ostatecznie za sobą. Pamiętam taką sytuację, kiedy zakończyłem wspaniały trend, naprawdę dobry wynik zrobiłem. Po zamknięciu pozycji zostało 3-4 dni do wyjazdu na wakacje. I tak po trochu skubałem, będąc w dobrym nastroju po sukcesie... i w te 3 dni do wakacji straciłem ok. 75% zysku, który robiłem przez kilka tygodni :)
Generalnie największe błędy popełniałem po największych sukcesach - wzrasta wtedy pewność siebie, a tu jednak trzeba być stale równym emocjonalnie, nie zależnie czy się zarabia czy traci.
ghost320i pisze:Aud/chf- pinbar w strefie wsparcia.
Z RGR potencjalnymi to różnie wychodzi, często nie powstają. Pamiętaj, że trend jest spadkowy, ale można wyznaczyć solidne wsparcie, jakbym miał zagrać to SL na 0.7927, żeby obejmował poprzednie dołki, a wejście nad formacją objęcia hossy H1 z 9 rano.
Ale osobiście nie wszedłbym w to. Jak już to lepszy poziom jest przy 0,7880 minimum wielkiej świecy wzrostowej z 4 lutego, takie wsparcie łączyło by też dołki z 18 i 27 grudnia.
0.7875-0.7895 - taka wąska strefa SD.
Ale mi kryterium trendu nie pozwala otworzyć pozycji długiej. Ja uznaję tylko formacje kontynuacji trendu, a koczy trend SL :)
Powodzenia.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

czwartek 27 lut 2014, 12:26

Łukasz trafiłeś w sedno. Najwięcej błędów wpada po największych sukcesach kiedy człowiek myśli, że złapał byka za roki i wtedy dostaje kubeł zimnej wody na głowę.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 27 lut 2014, 19:56

sokratgc pisze:Najwięcej błędów wpada po największych sukcesach kiedy człowiek myśli, że złapał byka za roki i wtedy dostaje kubeł zimnej wody na głowę.
A najlepsze okazje przeoczamy lub odpuszczamy po serii lub jakiejś dużej stracie.
Ja to rozwiązałem stosując klasyfikator sygnałów, kiedyś pisałem o nim w tych artykułach: "4 najważniejsze problemy..."
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 27 lut 2014, 19:58

W nocy sporo danych makro z Japonii, także coś z Nowej Zelandii, a jutro przemówienie szefa BoE.
Dlatego podnoszę SL:
nzdjpy h4.PNG
SL: 84,63 (oba zlecenia)
gbpcad.PNG
SL: 1,8355

Szczegóły w "Bloku po 22"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Portfel spółek w trendzie wzrostowym

czwartek 27 lut 2014, 21:38

GBPCAD + EURJPY (dla JPY dużo danych w nocy)
GBPCAD dzisiejsza świeca pokonała ostatni SR ale na razie pozostawiam do obserwacji na najbliższy czas.
EURJPY test poziomu z MN ale dużo w nocy może się zmienić w kształcie tej świecy przez dane.


(Proszę o przeniesienie do "Gra długoterminowa" tego postu)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

no avatar
ghost320i
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 22:20

Re: Gra długoterminowa

czwartek 27 lut 2014, 22:28

Witam.
Na nzd/usd u mnie na d1 wczoraj był pinbar. Wszedłem- pinbar, wsparcie i poszło do góry:) Ale nie było siły wyjść pona szczyt z 17.02 więc zamknąłem pozycje.
Jeśli Longtrader nie zauważył tego to znaczy że znów mój MT inaczej pokazuje:( Denerwuje mnie to bardzo że różnią znacznie się moje świece od tego co prezentujecie. Czego to moze być wina? Ja na aaafx mam konto otwarte i od nich mam MT. Jakieś sugestie? Wina internetu??
Zgadam sie co do pułapki na niedzwiedzie. Na usd/chf stosując eliota na D1 brakuje jeszcze piątej fali kończącej cały impuls. Także rynki grają pod Maria Dragiego i LTRO albo ujemną stopę. A potem korekta :eager:
co do jpy to mam wrażenie że rynek pozycjonuje sie przed jutrem. Piątek, ostatni dzień miesiąca. !Tak!
Usd/jpy pinbar się chyba zrobi do konca dnia(D1)
usd/cad- pinbar z 21.02 nadal w grze.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 28 lut 2014, 09:30

untitled.PNG
U mnie tak wygląda NZD/USD. Nie wiem, pewnie mają inne godziny zamknięcia dnia, nie nasze europejskie.

Jakbyś chciał zmienić brokera możesz skorzystać z oferty: http://comparic.pl/listings/analizator- ... -webinara/
Nie wiem na czym Ci najbardziej zależy, ale bez opłat można zdobyć dostęp do ciekawych rzeczy, sporo edukacji, sygnały, systemy, webinary itp.

Z tych 3 brokerów, chyba HotForex nawet świecy niedzielnej nie pokazuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
tyrad +
Posty: 49
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 18:02

Re: Gra długoterminowa

wtorek 04 mar 2014, 22:06

Gdzie nasz longtrader się zawieruszył ze swymi interesującymi rozważaniami w zakresie długoterminowości ?????

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości