Gra długoterminowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

wtorek 31 gru 2013, 00:32

Dziękuję i życzę wszystkim tego samego . Oby w przyszłym roku spotykały was same dobre rzeczy. :)

pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 06 sty 2014, 12:37

Witam Wszystkich w 2014 roku !!!

Niebawem na stronie opublikuję informację o nowościach jakie pojawią się w tym roku.
Tutaj na forum chciałbym zapowiedzieć nowy projekt, który mam nadzieję - spodoba się zwolennikom gry longterm, a niezdecydowanym i całkowicie początkującym pozwoli na naukę takiej gry każdego dnia, oraz ocenienie czy taki styl gry pasuje do Waszego charakteru.

Będzie to cykl codziennych wpisów ok. godziny 22:00 - analiza wieczorna świec D1 + decyzja czy gramy, czy zostajemy z boku z uzasadnieniem, szczegóły otwartych pozycji będę pokazywał w moim dzienniku i tutaj tez będzie miejsce na wszelkie komentarze i propozycje.

Blok powinien ruszyć jeszcze w styczniu, będą w nim analizy nawet z W1 czy MN. Przykładowo, gdyby blok już istniał, mogłaby znaleźć się w nim analiza EUR/USD na interwale tygodniowym:
3.JPG
Fakey Pin bar, a następna świeca przykrywa korpus pina bara.
Jeżeli zdecydowałbym się na wejście - pokazałbym w jaki sposób planuję zmniejszyć szerokość SL, a ostateczna decyzja znalazłaby się w tym dzienniku.
2.JPG
Powyżej wstępne miejsce docelowe.
Całość analizy: http://comparic.pl/listings/eurusd-prog ... h-spadkow/

Co sądzicie o takim cyklu i czy nie za późno, bo jak wszyscy pójdą spać, to kto to będzie czytał ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
mosek
Stały Bywalec
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 17:18
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 06 sty 2014, 13:40

Ja mam teraz duużo czasu będę czytał bardzo chętnie :)
Open mind for a different view
and nothing else matters...

https://www.youtube.com/watch?v=mk48xRzuNvA

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 06 sty 2014, 13:52

mosek pisze:Ja mam teraz duużo czasu będę czytał bardzo chętnie :)
Mam nadzieję, że nadmiar wolnego czasu spowodowany jest czymś pozytywnym ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
mosek
Stały Bywalec
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 17:18
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 06 sty 2014, 15:05

Raczej negatywna końcówka roku i ogólnie używane słowo kryzys pozbawiło mnie pracy zawodowej. Stąd wolny czas.
Open mind for a different view
and nothing else matters...

https://www.youtube.com/watch?v=mk48xRzuNvA

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 06 sty 2014, 17:26

Siema,
ja chodzę spać o 22 :) No ale myślę, że kilak minut na przeczytanie poświęcę, odpalę MT4 i zrobię co powinienem.
Obecnie siedzę w tym co było wrzucone wczoraj na comparic. :)
Możliwa będzie piramida. Tak jak pisał to Wojtek, żeby piramidować. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie się tak bawię tylko. Miejmy nadzieje, że wyjdzie coś z tego.
Nie zdążyłem wziąć GBP CAD ://
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

wtorek 07 sty 2014, 09:46

GBP/AUD na H4 - bardzo mocne spadki ostatnio.
gbpaud.JPG
Na tygodniówce objęcie bessy - być może spadki przedłużą się do TL. Przełamany został opór ze szczytów 2009/10 - moje nastawienie jak najbardziej prowzrostowe, ale być może teraz zobaczymy pewną konsolidację, która potrwa właśnie do TL. (na H4 możesz zarobić, przy niewielkim ryzyku to w sumie dobre miejsce, a jeżeli się mylę z tą korektą to możesz sporo zarobić).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

wtorek 07 sty 2014, 21:02

bardzo fajny pomysł - 22 jest ok, oczywiście lepsza by była 1 w nocy po zamknięciu świeczkę ale kto wtedy by czytał :) Super pomysł trzymam kciuki zza realizację - ja czytać i komentować będę na pewno I od razu mam pytanie do EURUSD. Bo ten fałszywy pinabr i objęcie bessy to nawet mi się udało samemu dostrzec :) nawet widzę linię trendu u Ciebie narysowaną - ja mam jeszcze jedną inną bardziej stromą, która by mogła powstrzymać ewentualne spadki - dobrze kombinuję czy nie za bardzo?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

środa 08 sty 2014, 08:43

Dobrze kombinujesz, to tzw. przyspieszona linia trendu - generalnie uznawana przez teoretyków za niższą w hierarchii od głównej TL, ale czasem się sprawdza.

Wszyscy przepowiadają spadki na EUR/USD od miesięcy, a Edek nie chce spadać. Być może wcale EUR nie jest takie słabe, a USD taki mocny - jeżeli ta przyspieszona TL zadziała, to będzie właśnie dowód na to i dalsze trwanie w trendzie wzrostowym.

Jeżeli przełamie Twoją TL przyspieszoną - to będzie dowód, że zaczyna działać formacja objęcia bessy i wtedy może dojść do testu tej głównej TL.

Fajnie, że pomysł się podoba, jeżeli też analizujecie wieczorami świece D1, W1 czy nawet MN (H4 też, ale muszą się zgadzać z D1) - to możecie zamieszczać tu w dzienniku propozycje, może to nie jest wielka nagroda, ale jeżeli akurat na jakiś wieczór wybiorę, którąś z Waszych propozycji - napiszę o tym na głównej stronie Comparic.pl.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

środa 08 sty 2014, 11:53

Witam serdecznie,
od pewnego czasu obserwuję grę długoterminową. I od razu mam pytanie: czy na EURJPY nie warto zająć pozycji short, bo jest na wykresie tygodniowym piękna formacja objęcia bessy i impuls wydaje się wykończony?

pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

czwartek 09 sty 2014, 08:42

Zasugerowałem się Twoim wpisem. Mi osobiście system nie pozwala na to, gdyż trwa długoterminowy trend wzrostowy i będę czekał na retest przełamanej długoterminowej strefy SR.
Aczkolwiek rozumiem graczy, którzy zagrają na spadki. Korekta byłaby czymś naturalnym po tak mocnych wzrostach, dodatkowo sprzyja jej sytuacja na EUR/USD.

http://comparic.pl/listings/eurjpy-czas-na-korekte/
1.JPG
Zasięg prostej korekty od pin bara to ok. 370 pips. (1:1)
W1: objęcie, D1: pin bar - nie jest duży ok. 110 pips, teraz nawet mniej, gdyby wejść z palca. Pin jest niewielki i może zostać wybity, gdybym miał wejść rozłożyłbym wejście na dwie raty - teraz część, a jak wybije SL to jeszcze raz można spróbować (w zależności jaka będzie świeca wybijająca SL).

Ciekawa sytuacja, ciekawe jak się skończy.
Andrzej - daj znać czy wszedłeś i jak Ci poszło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

piątek 10 sty 2014, 08:38

jednak zająłem pozycję (0,1 lota) i postanowiłem dobrać jeszcze 0,1 lota gdy wzrośnie (widać na wykresie).
Ustawiłem też SL tuż powyżej. Może powinienem wyżej? Co o tym sądzisz?
Może jednak nie powinien dobierać tuż przed zniesieniem 50% tylko ewentualnie poczekać i jeśli wybije to dopiero ocenić czy warto ponownie wejść?

Dzięki z góry za uwagi
eurjpy.h1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

piątek 10 sty 2014, 17:13

Ważne abyś grał zgodnie ze swoim trading planem, a jeszcze ważniejsze aby ewentualna strata nie była większa niż 3-5% Twojego depozytu.

Otwarłeś pozycję na początku roku 2-3 styczeń i masz już jakiś zysk - dlatego SL jest dobry, możesz nawet ustawić już BE (zero) lub nawet zabezpieczyć mały zysk.

Co do ponownych wejść - ja wyznaję ideę gry za darmo tzn. gdybym miał tak jak Ty pozycję, którą na razie zabezpieczyłbym na zero, poczekałbym - w przyszłym tygodniu, gdy mocniej spadnie i będziesz miał większy zysk zabezpieczony SL np. z 50 pipsów zabezpieczonych, co przy 0,1 lota daje ok. 145 zł zysku - poczekałbym na odpowiedni moment (korekta) i powiększyłbym pozycję np. 0 35% zabezpieczonego zysku czyli 50zł - np. 0,03 lota z 50 pipsowym SL. Wtedy ryzykujesz tylko część zysku, a nie narażasz ponownie na ryzyko depozyt.

Przynajmniej ja tak robię, w piramidowaniu każda kolejna dokładka jest coraz mniejsza i stanowi pewien odsetek zarobionych pieniędzy.
Mi po prostu łatwiej zaryzykować 30% "papierowego" zysku niż 3% depozytu.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Andrzej1983
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 11:52

Re: Gra długoterminowa

niedziela 12 sty 2014, 14:53

dzięki za uwagi.
Oczywiście wiem, aby nie przekraczać max 5% zaangażowanego kapitału.
Dzięki tez za zwrócenie uwagi na "piramidę", dopiero teraz o tym usłyszałem...

Zobaczymy co będzie dalej .....

A tak trochę z innej beczki, na jakich parach grasz? Czy też masz jedną, dwie wybrane i czekasz na odpowiedni setup?

pozdrawiam


ps. a kiedy ruszy Twój nowy projekt? Jestem nim bardzo zainteresowany ....

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

niedziela 12 sty 2014, 16:17

Obserwuję 19 par walutowych.

Projekt "Blog po 22" ruszy w poniedziałek o 22:00 - od poniedziałku do piątku powinien zawsze być punktualnie, chyba że np. jakaś awaria internetu będzie albo coś innego.

http://comparic.pl/listings/blok-po-22/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Komornik
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:45
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 12 sty 2014, 21:05

Witam.
Dołączam do dyskusji na temat D1 (Blok po 22). Na wstępie zaznaczam, że tematem D1 i jego postrzeganiem w sposób, który pokrótce zaraz opiszę, miałem zająć się już dość dawno ale zawsze zabrakło albo czasu albo chęci, ale z nowym rokiem uruchomiłem konto demo i poniżej pierwsze wejścia. Proszę o uwagi do zagrań i ewentualne podpowiedzi co można by lepiej zrobić.
Jak takie zagrywanie widzę? (W skrócie) Uruchamiam czysty wykres (bez LT, S/R, SD średnich i innych pomocy) – następnie wyszukuję ostatnich miejsc w których nastąpiła reakcja ceny i jeśli w podobnych miejscach po prawej stronie wykresu także występuje reakcja - to następuje zagranie – czyli maksymalnie jak najprościej (dla czytających dla ułatwienia będą na zdjęciach zaznaczone poziomy (miejsca), które były uzasadnieniem dla otwarcia pozycji).
Przez minimum 3 m-ce będę chciał poprowadzić to konto, żeby można było ze statystyki następnie jakieś wnioski wyciągnąć na przyszłość. Na chwilę obecną pozycje w wielkość 1 mikrolot, SL logiczny najczęściej kilkanaście p. nad/pod świecą wejścia. Otwieram najczęściej 2 pozycje jedna z TP1 logicznym a drugie TP2 np. z wykresu z W1. (Do opracowania pozostaje dokładanie pozycji, opracowanie zasad rozgrywania pozycji wbrew obecnemu trendowi (takie też otwieram), a także rozpisanie szczegółowego planu dla takiego handlu). Mam nadzieję, że wspólnie z użytkownikami i na podstawie uwag łatwiej ten cel uda się osiągnąć. Będę także wstawiał albo wieczorem lub rano własne analizy, które będą miały według mojej oceny szanse na realizację.
Poniżej obrazki z tegorocznych transakcji z D1 na 5 walutach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walka trwa...

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Gra długoterminowa

niedziela 12 sty 2014, 21:53

Witam ! Bardzo ładne zagrania Komornik.
Jeśli nie będzie problemem to mógłbyś potem wrzucić podsumowanie tych zagrań ? (ile pipsów zgarnąłeś)
A tak z ciekawości to skąd ten nick? jesteś komornikiem ?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gra długoterminowa

niedziela 12 sty 2014, 21:57

Longterm może nowy temat o bloku po 22 bo nam się zrobić za dużo w jednym temacie ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 13 sty 2014, 12:00

Miejsca wystarczy, tym bardziej, że niewiele jest miejsc dla graczy długoterminowych zarówno u nas jak i w ogóle w internecie, póki nie jest za ciasno - trzymajmy się razem :)

Komornik - ładne wykresy, szare wykresy jak Szare Szeregi :)

Najfajniejsze zagrania to te z trendem, z prostym uzasadnieniem - przełamanie poziomu i jego restest - nie ma co komplikować.

Generalnie ładne zagrania, najsłabsze te ostatnie - GBP/CHF - nie było wyraźnego oporu tylko pojedynczy szczyt - zastosowałabym metodę 2B - świeca przebijająca poprzedni szczyt była wielką białą świecą, która ani trochę nie zapowiadała odwrotu - w drodze selekcji zrezygnowałbym z zagrania. Pin bar był trochę za nisko, kiedyś też bym pod niego wszedł, ale po długich analizach własnych błędów, czekam na pełny test danej strefy, bo wiele błędów popełniałem wchodząc za wcześnie, a zagranie pod tego pina było wg mnie za wczesne, chociaż ciężko nie wejść pod taką ładną świecę. A zlecenie oczekujące pod pin barem pozwoliłoby uniknąć straty.

Styl podobny do mojego, ja TP stosuję bardzo rzadko i w ograniczony sposób. Powodzenia w grze.

Może jakaś propozycja na dzisiejszy wieczór, bo o 22 spotkanie... tylko dla dorosłych :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
pstaniszewski
Stały Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 09:13

Re: Gra długoterminowa

poniedziałek 13 sty 2014, 21:15

Witam wszystkich,

w oczekiwaniu na pierwsze analizy Łukasza, pozwalam sobie wkleić kilka moich dzisiejszych przemyśleń i potencjalnych zagrań z punktu widzenia dłuższego terminu. Od razu zastrzegam, że jestem początkującym traderem, więc mogę pisać głupoty i herezje :tongue: wtedy najwyżej dajcie mi :bambam: albo lepiej konstruktywną krytykę. :joy: Poniżej wklejam 3 pary:
AUDCHF, GBPCAD, GBPUSD. Moje idee ewentualnych wejść w dniu jutrzejszym (jeśli zajdą odpowiednie ruchy) są opisane na wykresach, więc nie będę się tutaj powtarzał.
Generalne idea dla tych 3 par to szukanie par będących w dłuszych trendach, które obecnie są w korekcie - próba zidentyfikowania potencjalnego końca korekty i wejście wtedy (zazwyczaj na interwale H4) z korzystnym stosunkiem R:R
będę wdzięczny za konstruktywne i przede wszystkim krytyczne spojrzenie
pozdr
Przemek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości