Dziennik sygnałowy

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 11:06

Witam,
*moje imię: Tomek, !smail!
*sukcesów brak,
*bawię się latami na forxie, trzeci dziennik,
*metody mieszane, teraz zobaczyłem wątek opisu metody pana Pmleczko,http://comparic.pl/strategie-eurusd-weekly-sr/ , postanowiłem się pobawić tą metodą, oprócz tego ichimuku, trochę analizy wykresów i tępa głowa do nauki na fx !problem!
* konto AM ok 500 zł (z ostatnio z zarobionych 6k na giełdzie zostało mi 500 zł)


Transakcja 1
Jak na razie nie jest to transakcja, lecz na razie analiza według Strategie EUR/USD Weekly S/R.
Ogólnie obserwuję wykresy, począwszy od W1 (Rys. 1.) aż do zakładanego 30m (Rys. 3.). Prawdopodobnie popełnię wszystkie możliwe błędy, ale cóż taki jestem !pukpuk!
Na pierwszym rysunku pierwszym obserwujemy układ W1, a także wychodzącą z niej strefę buforową (1,3090-1,3260),
Po przejściu na h4 można wyznaczyć ZL z okolic górnej strefy W1. jest to poziom ok (1,3243-1,3255)
Teraz na 30 min obserwuje sytuację, rano jakieś 3 godziny temu (9,00) właściwie było wejście long, ale ja tego tak wcześnie nie analizowałem, więc nie wchodziłem po fakcie. Poczekam na powrót w okolice górnej granicy h4 1,3255, tam prawdopodobnie będę wchodził. Istenieje także możliwość wejścia na innych poziomach, może napiszę o nich później
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 11:12

Hmmm nie wiedziałem, że jesteśmy na Pan !smail! , ale skoro się coś zmieniło i jesteśmy to spytam. Czy czytał Pan dodatek do opisu, w którym opisałem zmiany? !smail!

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 11:32

Zaraz chyba nie... ale Piotrze wiekiem czuję, że muszę pan :D nie mogę się powstrzymać, poziomem wiedzy o rynku przewyszasz o głowę, ja ciągle się bawię na fx.

Chyba nie widziałem dodatku,(proszę o link), a na razie czytałem opis i trochę stary dziennik, na swój ciężko mi nawet spojrzeć :P

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 11:34

Widzę że przenosiny na inną ziemię :D Powodzenia!

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 11:43

Tak, zmiany, zmiany.. może tu jest trochę więcej widzów. Każdy czuje ból jak samemu sobie na swoje posty trzeba odpowiadać

Jak na razie nie czuję jakiegoś dużego ciśnienia na rynek, więc słowo zabawa jest właściwe, niestety kiedyś inaczej.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 11:54

Proszę, tu http://comparic.pl/listings/zmiany-w-sy ... weekly-sr/ masz zmiany jakie wprowadziłem na początku czerwca. To kosmetyka, ale wejść jest dużo mniej. W moim dziale, masz również wszystkie wejścia i statystyki. Możesz się posiłkować. Jak masz pytania, czegoś nie zrozumiesz to pytaj.

Ps. Terminator, doskonałe teksty dzisiaj !Tak! Ubawiłem się bardzo !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 13:47

Witamy

Z ciekawością będzie można robić porównanie.
Piotr zmienił nieco strategię, ma mniej wejść i chyba spokojniejszą głowę - narzeka 90% mniej. Chyba, że to wynika raczej z tego że ja mam mniej czasu na rozmowy ;)

Nie ulega wątpliwości, że strategia która przynosi stabilny zysk z mały DD jest jak najbardziej godna uwagi.

Konto w Armada Markets czy Admiral Markets? ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 13:54

!smail! Oj narzekam cały czas !smail! , tylko jak napisałeś nie chcesz wysłuchiwać tych narzekań !smail!
Tomku tu możesz pytać jak będzie taka potrzeba: viewtopic.php?f=2&t=2073

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 14:53

hej, konto w Admiral.
Na razie ciężko mi cokolwiek powiedzieć, to dopiero pierwsza analiza, nie za wiele przychodzi mi do głowy, ale spróbuję:

- Jak oznaczyć ważność Układu na W1, na Edku widać teraz parę układów w dość bliskich poziomach, który jest ważniejszy, czy oba są ważne
- na jednym rysunku w Twoim pierwszym opisie widać jak wyznaczasz ZL na h4, a na dalszym ryuku widać jdną linię, symbolizującą otwarcie pozycji, trochę właśnie nie rozumiem mechanizmu otwierania, http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... y-SR_9.png
- Czy popełniłem jakiś błąd w swojej analizie rynku,
- Trochę nie jasna jest ta zasłona na W1, wiem że większa świeczka przykrywa poprzednią większą, ale jak interpretować to na danych, jako "Układ" bo przykład jest taki klarowny, co jeśli w danej chwili nie ma zasłony.
- na rysunku http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... 232208.png widać 6 linii, 4 całe i dwie przerywane, czy są to poziomy z h4, jak dokładnie je analizować,
- co robi nasz AO na dole :D
- Czy wchodzenie z wykresu 30 min jest jakąś ważniejszą reułą, czy to raczej przyładowe spojrzenie, na 1h równie dobrze widać całą strefę wsparcia jak poniżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 14:55

Oczywiście brak wejścia, nie śpieszy mi się, może jutro będzie okazja, na longa. Inne pary też są :D

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 15:31

Po 30 min sytuacja się zmieniła, więc ja przeprowadzam dodatkowe analizy, prawdopodobnie źle wyznaczyłem układ na w1 w pierwszym przykładzie teraz wygląda on tak jak na rys 1.
Na rys 2. widać z H4 poziom wsparcia i oporu. Wsparciem jest strefa z buferowa z h4(1,3255-1,3242) , natomiast oporem górna granica ZL 1,3297.
Szczerze powiem, nie wiem co robić, wydaje się że przyszedł czas na sell, zobaczymy za parę godzin.
Strefa buforowa z W1 to (1,3224-1,3156)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 15:36

Jeśli system daje sell to pewnie trzeba sprzedawać nawet jakby się miało nie udać. Piotr często nie był do pozycji przekonany, ale wchodził dlatego że miał obeiktywny sygnał.

Ciekawe co on na to.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 15:47

Odnośnie shorta, to ja nic na to. Obecnie na EU gramy tylko longi ponieważ ostatnia świeca spadkowa na weekly została całkowicie zakryta przez kolejne weekly wzrostowe. Na pozostałem pytania odpowiem troszkę później bo muszę wyjechać.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 17:32

ok, poczekam.

dobrze że nie ryzykowałem :D warto było odejść od monitora :)

Transakcja 1
Zlecenie oczekujące EUR/USD Buy limit po 1,3255
Przewidywane ryzyko SL 25 ok 8 zł (7,98)
Przewidywany zysk TP 250 79,8 zł
RR 10.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziennik sygnałowy

wtorek 30 lip 2013, 17:58

- Jak oznaczyć ważność Układu na W1, na Edku widać teraz parę układów w dość bliskich poziomach, który jest ważniejszy, czy oba są ważne

Ważny jest ten który jest najbliżej poziomu na którym znajduje się cena

- na jednym rysunku w Twoim pierwszym opisie widać jak wyznaczasz ZL na h4, a na dalszym ryuku widać jdną linię, symbolizującą otwarcie pozycji, trochę właśnie nie rozumiem mechanizmu otwierania, http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... y-SR_9.png

tak jak opisałem na h4 masz 2 lub 3 linie. W tym przypadku zaznaczyłem jedną ponieważ kolejne nie były potrzebne. Gra się zawsze na linie najbliższą weekly, więc jak cena zeszła poniżej wyższej na h4 to jej nie zaznaczyłem bo grałem na dolną, która była bliżej weekly.

- Czy popełniłem jakiś błąd w swojej analizie rynku,

Tu nie ma czegoś takiego jak analiza rynku. Zaznaczasz weekly, obecnie na wszystkich 3 parach są to weekly longowe. Zaznaczasz linie na h4 i czekasz aż tam dojdzie. Nic więcej nie robisz.

- Trochę nie jasna jest ta zasłona na W1, wiem że większa świeczka przykrywa poprzednią większą, ale jak interpretować to na danych, jako "Układ" bo przykład jest taki klarowny, co jeśli w danej chwili nie ma zasłony.

Do momentu w którym nie pojawi się zasłona grasz tylko w kierunku ostatniej zasłony. Jak miałeś przez ostatnie kilka tygodni spadki to grałeś tylko spadki. Pojawiła się zasłona tydzień temu, więc nie grasz już shortów a same longi.

- na rysunku http://comparic.pl/wp-content/uploads/2 ... 232208.png widać 6 linii, 4 całe i dwie przerywane, czy są to poziomy z h4, jak dokładnie je analizować,

Te przerywane linie są od bufora. Od każdej weekly stawiam linie dodatkową w odległości 20 pisów od niej. Linie weekly z linią dodatkową tworzą strefe buforu na wypadek jakby cena nie doszła dokładnie do linii weekly.

- co robi nasz AO na dole :D

AO służy mi do wyznaczania dywergencji na 5 fali. W opisie na samym dole wyjaśniłem jak stosuje fale do wyjścia z pozycji

- Czy wchodzenie z wykresu 30 min jest jakąś ważniejszą reułą, czy to raczej przyładowe spojrzenie, na 1h równie dobrze widać całą strefę wsparcia jak poniżej

Ja robię tak. Staram się wchodzić na m30 ponieważ jest szybsze od h1, ale jak na m30 nie mam popytowej/podażowej świecy a na h1 dwie m30 się uzupełnią i stworzą takową to wchodzę.

Ps. sorry za ten okropny kolor, myślałem że będzie jakoś wyglądał a wyszło jak zawsze !smail!
Jeszcze jedno, ja obecnie na 3 parach używam stop 30 pisów a TP w okolicach 210 pisów. Nie używam również zleceń oczekujących, ponieważ bardzo ważne są przy wejściu świece.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 06:29

Korzystając z analiz innych: przeprowadzam transakcję z nieco innymi ustawieniami.

Transakcja 2
Sell limit EUR/JPY po 130,38
SL 14 pipsów 4,54 zł
TP 164 pipsy 53,22 zł
RR 11,72

Piotrze Dzięki za odpowiedź, na razie pierwszy dzień korzystałem z tej metody, więc z czasem będzie więcej rzeczowych pytań, na razie nie mam większych wątpliwości i chętnie poobserwuję Twoje poczynania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 06:36

Yigrashill pisze:Korzystając z analiz innych: przeprowadzam transakcję z nieco innymi ustawieniami.

Transakcja 2
Sell limit EUR/JPY po 130,38
SL 14 pipsów 4,54 zł
TP 164 pipsy 53,22 zł
RR 11,72

Piotrze Dzięki za odpowiedź, na razie pierwszy dzień korzystałem z tej metody, więc z czasem będzie więcej rzeczowych pytań, na razie nie mam większych wątpliwości i chętnie poobserwuję Twoje poczynania.

Zestresowałeś mnie ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 06:40

Poczekaj jeszcze modyfikuję, bo boję się że rynek przesteruje 130,52 więc dam większy SL na poziom 130,62.
Transakcja 2 (Edycja)


Sell limit EUR/JPY po 130,38
SL 24 pipsów 9,79 zł
TP 164 pipsy 53,22 zł
RR 6,83
Akhh pisze:
Zestresowałeś mnie ;)
!Dobrypost!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa 31 lip 2013, 06:44 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 08:12

Wracając do Transakcji 1, godzinę temu był atak na poziom wsparcia, pozycja się wybroniła, a cena poszybowała w górę.
Całą sytuację można zaobserwować, na zaznaczonym okręgu.

Podoba mi się ta metoda, jasne i precyzyjne wyznaczenie poziomów oporu i wsparcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 08:27

Na EUR/JPY Transakcja 2 oczekuję na pull back, poziom wsparcia129,56 został przetestowany negatywnie, poniżej widać, że cena wraca w górę, mam nadzieję że do chmury (Span B) 130,38
Akhh zauważałem, że Twoje wykresy różnią się nieznacznie od mojego H4 w Admiral, korzystasz z Armada ? Czy różnica w wyglądzie świeczek może wynikać z o jeden rząd liczb, 3 liczb a nie 2 po przecinku ?

Tu jest link do analizy którą się posiliłem !buzka!
http://comparic.pl/listings/ichimoku-sy ... na-eurjpy/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości