Dziennik sygnałowy

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 13:38

Podsumowanie Transakcji 1
Transakcja zakończyła się stratą na SL 25 pipsów -10,87 zł (sczesze nie wiem dlaczego aż 2,87 zł więcej niż zakładane 8 zł),

W historii rachunku widzę że transakcja została zamknięta na 1,3221, chociaż SL sztywno jest na 1,3230 (9 pipów różnicy), postaram się zareklamować zlecenie.

Duży ruch, dane ze stanów o 14:30 ( USD-DGP czyli PKB)
Nie otwieram jakichkolwiek pozycji ponieważ o 20:00 są kolejne ważne dane. (Raport Bena Bernake,)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa 31 lip 2013, 19:16 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 19:08

Podsumowanie Transakcji 2
Transakcja zakończyła się stratą na SL 24 pipsy -7,82zł, całość widać poniżej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa 31 lip 2013, 19:14 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

środa 31 lip 2013, 19:11

Aj ten edek, raz w dół, a później w górę, nie wiadomo co jak i gdzie :D

Poziom 1,3297 przebity, wsarcie z W1 utrzymane, więc pewnie long
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 07:36

Yigrashill pisze:Podsumowanie Transakcji 2
Transakcja zakończyła się stratą na SL 24 pipsy -7,82zł, całość widać poniżej:
I tego się obawiałem.

Powiem szczerze, że ja przy zamieszaniu będąc na wszystkich kontach jeszcze na plusie lekko spanikowałem będąc dość zajętym i po prostu pozamykałem pozycje.

GBP/NZD, które było otwarte i zamknąłem na +70 pipsach szybko wróciło 100 pipsów niżej, a Ejek też wrócił w okolice zera.

Szkoda transakcji na EUR/JPY bo już była na całkiem niezłym plusie - swoją drogą Ichimoku na 4H wytrzymuje dość duże zwroty i niespecjalnie da się grać w ten sposób z małym SL i dużym R:R, a to jest kwintesencją systemu Piotra.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 07:41

Transakcja 3
Zlecenie oczekujące EUR/USD Buy limit po 1,3242
Przewidywane ryzyko SL 25 ok 8,01 zł
Przewidywany zysk TP 175 ok 56,10 zł
RR 7
Znacznie ograniczony zysk (z 250 na 175), uważam że na poziomie 1,3414 rynek powinien się przytrzymać, a tam zdecyduję czy kontynuować.
Jak będą dobre momenty do wejścia, np. przy pomocy ichimuku będę pozycjonował longi.

Technicznie uważam, że strefa wsparcia 1,3255-1,3242 jest aktualna, a za pomocą Fibo dodatkowo, jest to 23,6 czyli również wsparcie.

Jak by było tego mało, wyznaczyłem potencjalny zasięg formacji abc (aktualnej korekty). do wyznaczenia tego poziomu posłużyłem się wyznaczając falę a (niebieska liniia), i na podstawie jej odmierzyłem fibo fali c (poziom 1,27) całej fali a. całość na rys 2.
Akhh pisze:
I tego się obawiałem.

Powiem szczerze, że ja przy zamieszaniu będąc na wszystkich kontach jeszcze na plusie lekko spanikowałem
Ogólnie wczorajszy dzień był bardzo dziwny, z rana były shorty, później o 11 longi zaraz po 13 znowu shorty... strasznie skakało.

Ja mam tą tendencję do wchodzenia w rynek zbyt często, wczoraj tak minie kusiło po danych o 14:30 a później o 20:00. Ale odchodzenie od monitora mi pomogło. Zaraz sobie napiszę kartkę i powieszę w widocznym miejscu "Nie graj impulsywnie=baranie nie otwieraj pozycji"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 15:48

Podsumowanie Transakcji 3
Transakcja zakończyła się stratą na SL 25 pipsów -8,01 zł

Aj ten Forex, zawsze zaskoczy, ostatnio mam wrażenie, że się nie nadaję !pukpuk!
Z zawodu jestem inżynierem, więc lubię jak coś dobrze działa. Taki projekt budowy mostu, planuje się, wykonuje się, wprowadza poprawki i wszystko powinno działać...

Poniżej widać jak przebiegała moja pozycja, chwilami na + a czasem na -, dane przyszły i zmiotły SL. Widać że do poziomu 1,3414 jeszcze nam brakuje jakieś 180 pipsów. Teoretycznie łatwo założyć long, praktyka jest brutalna i taki bufor SL nie wystarczający :nie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 16:02

Edek jest straszny. Góra/Dół ze zwiększającą się amplitudą. Generalnie w ogóle bym tą parę odpuścił. Zerknij na EUR/AUD, którą Piotr włączył do swojego tradingu jako dużo bardziej trendową.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 19:27

Transakcja 4
Zlecenie oczekujące EUR/USD Buy limit po 1,3217
Przewidywane ryzyko SL 25 ok 8,01 zł
Przewidywany zysk TP 80 ok 25,6 zł
RR 3,2

Nie pytajcie mnie dlaczego :D Po prostu long !pukpuk!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sie 2013, 21:18 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 20:15

dobre dobre, może teraz? !smail! Właśnie pomyślałem czy nie otworzyć sobie sub-konta i grać odwrotnie do Ciebie. Tylko już to zdradziłem zamiast nic nie mówić. Teraz to pewno sam w ostatniej chwili będziesz zmieniał przycisk !smail!

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 21:09

Oczywiście polecam siebie !Brwoo! , a jak na większą kasę to i poproszę o wsparcie (zdradziłeś sekret Foreksu), a wtedy będzie naprawdę dziennik sygnałowy, (znaczy się asygnałowy).

Wtedy, dał bym Ci sporo sygnałów (asygnałów), ja tracę powiedzmy 1000 zł, a Ty zarabiasz na odwrotnych transakcjach 10 tyś :D. wpłacasz mi 1500. Ja znowu tracę 1000, a Ty zarabiasz następne 10 tyś. I tak do miliona !szok!

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

czwartek 01 sie 2013, 21:33

( haha brzmi jak sen. Wyłączam wiadomości bo jak w googlach ktoś wpisze )sekret foreksu( to nie będę w stanie odpalić forum :D )

no avatar
pawcom67
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 20:32
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Dziennik sygnałowy

sobota 03 sie 2013, 12:59

Witam
Mam na imię Paweł
Z góry proszę o wyrozumiałość, z dwóch powodów :
1. To mój pierwszy post na tak poważnym forum.
2. Forexem interesuje się od początku tego roku, więc jestem bardziej zielony niż trawa na wiosnę i pewnie to co mam do powiedzenia 99% osób na tym forum wie, ale .... może pomogę temu 1 %

Moje spostrzeżenia co do zagrań na same formacje świecowe H4, i niebezpieczeństwa zagrań na nie.

Wyglądy świec u różnych brokerów różnią się diametralnie w/g mnie z powodu różnego usytuowania serwerów.
I tak na przykład serwery umiejscowione np. na Cyprze mają 2h różnicy od serwerów umiejscowionych np. w Londynie i dlatego świece H4 całkowicie się różnią.

Jeśli już jesteśmy na EUR/JEN oto przykład :

Obrazek

I co teraz?
To co ja widzę:
1. Na Xe markets utworzyła się piękna gwiazda i zagrywam już z SL nad szczytem tej doji.
2. Na Armadzie też mam formację spadkową ale czekam na pull back i dopiero zagrywam ... SL w tym samym miejscu ale może ten wzrost się pogłębi ?

I następne pytanie :

Wielu traderów z tego co wyczytałem na różnych forach zagrywa dopiero po zakończeniu (uformowaniu) się świecy H4, a tak naprawdę świeca H4 nigdy się nie kończy, bo tam gdzie u jednego brokera się skończyła u drugiego jest dokładnie w połowie drogi i na odwrót :shock:

Oczywiście świece H1, D1, W1 wyglądają już tak samo. (no prawie tak samo)

Parę lat temu jeden pan zadał słynne pytanie : jak żyć Panie Premierze jak żyć ?

A ja zadaję pytanie: jak grać Panowie jak grać ? !problem!

Ps. oczywiście jeśli coś jest nie tak z moim myśleniem proszę o wykasowanie tego posta !smail!

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik sygnałowy

sobota 03 sie 2013, 13:43

Na H4 tak będzie , i wiesz co, skupić się na jednej platformie ( czas świec ) FX to konsekwencja i trzymanie się planu. Ja gram na jednej platformie gdzie czekam na zamknięcie H4 i nie ma znaczenia dla mnie że gdzieś się jeszcze buduje, skoro gram u tego broka i ma taki czas H4 to dla mnie się ona kończy.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

sobota 03 sie 2013, 15:28

Microbi pisze:Na H4 tak będzie , i wiesz co, skupić się na jednej platformie ( czas świec ) FX to konsekwencja i trzymanie się planu. Ja gram na jednej platformie gdzie czekam na zamknięcie H4 i nie ma znaczenia dla mnie że gdzieś się jeszcze buduje, skoro gram u tego broka i ma taki czas H4 to dla mnie się ona kończy.


Tak jak Microbi pisze, nie ma się co za bardzo zastanawiać. Raz u jednego brokera będzie lepiej, raz u jednego gorzej. H4 są najbardziej dyskusyjnymi świecami i jednoznaczniej odpowiedzi nie będzie. Natomiast formacje świecowe to pewne odwzorowanie zachować ludzkich i formacje nie muszą być idealne.

Najlepiej się skupić na systemie i ćwiczyć, nie zastanawiając się zbytnio, u którego brokera będzie lepiej, czy np. czy ustawienie wskaźnika ma być takie, czy może troszkę inne.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Dziennik sygnałowy

sobota 03 sie 2013, 21:14

Aby stwierdzić realnie skuteczność trzeba by testować na wszystkich możliwych strefach czasowych.
Można jednak zakładać że większość formacji będzie się pokrywać i wyniki będą podobne.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 08:01

Transakcja 5
Zlecenie Sell EUR/USD po 1,3274
Przewidywane ryzyko SL 21 ok 6,72 zł (SL dwa pipsy nad ostatnim szczytem)
Przewidywany zysk TP 178 ok 56,96 zł
RR 8,38

W obecnej sytuacji klaruje się strona podażowa jako dominująca, szczyty i dołki są niższe. Ostatni szczyt był odbiciem od zewnętrznej linii kanału, w teorii oznacza to potwierdzenie końca trendu wzrostowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 sie 2013, 08:40 przez Yigrashill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 08:32

Podsumowanie Transakcji 4
Transakcja zakończyła się stratą na SL 25 pipsów -8,06 zł
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 08:32

Podsumowanie Tygodnia 1
W ubiegłym tygodniu przeprowadziłem 4 transakcje, niestety żadna nie przyniosła mi wymarzonych zysków, tak więc tydzień jest dość czerwony, całość wygląda jak na rys. poniżej. Cieszę się w sumie, że wiele razy powstrzymałem się od wchodzenia w rynek pewnie strata była by dwa razy większa. Trochę się plątam z tymi transakcjami,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 08:43

Strasznie ciężki do gry jest Edek w ostatnim czasie. Ja bym go zostawił i grał na czymś innym.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 09:13

Re: Dziennik sygnałowy

poniedziałek 05 sie 2013, 15:05

Podsumowanie Transakcji 5
Transakcja zakończyła się stratą na SL 21 pipsów -6,68 zł

Jak widać, rynek poszybował zahaczając o mój SL dokładnie o 5 pispów ponad. Tak więc SL rzędu 25 również by nie wystarczył. (21+5)-25=1 Jednym pipsem byłby wyzerowany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości