Coś z niczego czyli jedziemy za free

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 29 paź 2013, 20:12

Varengold powoli cisnę. Z kasą szału nie ma, około 107.00 float, ale moim głównym celem jest wyrobienie tych 8 lotów i nie stracenie zbyt dużo. Wg szacunków mam już ~1.4 lota obrotu. Trochę zaniedbałem to konto ostatnimi czasy.

Yoda pisał, że uskuteczniam piramidowanie Szwajcara. Coś podobnego, jednak stawiam też limity. Gra 0.01 ma tę wadę, że ani zysków ani obrotu. Dlatego dokładkami zwiększam sobie trochę obrót i zmniejszam nieco ryzyko.

Drugie konto dzisiaj założyłem u Trading 212. Nawi daje bonus za ilość postów, więc powinienem dostać tysiaka (max). Po weryfikacji konta można tradować i wypłacać zyski. Jest to kwintesencja wątku, więc żal było nie skorzystać.

PS. Coś mały ruch w dzienniku. Czyżby naprawdę nikt nie korzystał z takich przejażdżek na gapę? :poser:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 29 paź 2013, 21:06

Konto szybciutko zweryfikowane. Bonus czeka i stygnie. Grunt to nie dać się omamić łatwą kasą i nie klepać tradów "z głupia". Jutro FOMC, raczej nie ma co grać przed. Dobrze poczekać, ewentualnie jakieś oczekujące przed ustawić, czy coś. Kaska jest darmowa, można polecieć grubo na jakimś dobrym setupie. Nie ma co się napalać na byle co. Kiedy zacznie się wtopa i spadnie się powiedzmy 20-30% to jest źle, bo trzeba się naklepać, żeby odrobić - wtedy trzeba zrobić 40-50%, żeby wyjść na zero. Magia względności. Trzymajcie kciuki i piszcie, kto jeszcze leci za friko na tym bonusie :).

PS. Aha, jeszcze jest drugi haczyk. Duże spready i pozycje od 5000 tysi (0.05) lub instrumenty "pro" z nieco mniejszym spreadem i pozycjami od 10 000 (0.10). Do tłuczenia w to trzeba być pogodzonym z dużym ryzykiem. Im o to chodzi, żeby pobudzić w człowieku nutkę ryzykanctwa. Ale my robimy odwrotnie. Ryzyko do minimum i w razie klepy dziękujemy z klasą. :gj:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

środa 30 paź 2013, 18:49

Te 0,05 lota na E/U to jaką daje wartość pipsa na E/U? I jak tam się w ogóle gra?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

środa 30 paź 2013, 19:05

No coś koło 1,50-1,60 PLN = $0,50

Buy Sell proste. Potem klikasz pozycję, wybierasz "zatrzymanie" i ustawiasz cenę. Kup/sprzedaj - przeciwnie do zlecenia właściwego.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

środa 30 paź 2013, 20:13

"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

środa 30 paź 2013, 20:28

Dzięki Esco, poszedł wniosek.

W międzyczasie okazało się, że tradimo organizuje kolejne 100 Euro. Tym razem z jakimś maltańskim brokerem. Warunki podobne, 8 lotów w 2 lata. LINK: http://en.tradimo.com/trading-start/?ref=67Ivol
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

środa 30 paź 2013, 20:47

Konto u Varengold nieco napuchło. I minilota do obrotu dorzuciłem...
http://charts.mql5.com/2/906/gbpusdt-m5 ... ank-ag.png
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

czwartek 31 paź 2013, 07:44

Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

czwartek 31 paź 2013, 09:26

2x 400zł od tradimo, 1000 zł od navi prawie 2 klocki za frajer do handlowania, i niech ktoś powie ze nie można zacząć przygody na real bez kapitału ;)
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

czwartek 31 paź 2013, 10:19

Czekam jeszcze na 40 euro od DF Markets :)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

czwartek 31 paź 2013, 11:41

Czym sie kierujesz zajmując pozycję ?
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

poniedziałek 04 lis 2013, 19:32

Zależy co akurat pasuje... to tak, jak byś się spytał pilota pilotującego b757 czym się kieruje przy podejmowaniu decyzji.. albo neurochirurga. Staram się kierować tym co widzę i trochę wyobraźnią i trochę pamięcią. Technicznie patrzę głównie na DMA25, daily high/low/open/close i PA.

http://charts.mql5.com/2/954/gbpusdt-h4 ... ank-ag.png

Czekam na zamknięcie H4 i od tego uzależniam wyjście lub trzymanie trejda. Niestety przez ten limit do 5 mikrolotów mam nieco związane ręce.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

poniedziałek 04 lis 2013, 22:37

I jak tam idzie na trading 212? W sumie nawet nie taka zła platforma, chociaż jeszcze nie wiem jak się ustawia SL i TP.:)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 08:11

Czekam na zamknięcie H4 i od tego uzależniam wyjście lub trzymanie trejda. Niestety przez ten limit do 5 mikrolotów mam nieco związane ręce.
Kurcze, zasnąłem sobie usypiając synka i poszli po SL... :conf:

Jason: nienajlepiej. Zacząłem kombinować i wpakowałem się w maliny. Zostało około 600 zł i otwarty short na EUR GBP.

edit: GU, reenter http://charts.mql5.com/2/958/gbpusdt-h1 ... ank-ag.png
Dwie następne H1 pokażą co z tego będzie...,

edit: ewakuowałem się z shortów. Kabel straszy podciągnięciem do 1.6028
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 10:44

Reenter na kablu sell po 1.6028...

EUR GBP poszedł jak złoto ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 11:23

Marcin_N pisze:Zależy co akurat pasuje... to tak, jak byś się spytał pilota pilotującego b757 czym się kieruje przy podejmowaniu decyzji.. albo neurochirurga.
Akurat słabe przykłady bo tak samo jak pilot tak samo neurochirurg postępują według szablonów i schematów, lądowanie, start, operacja a dopiero gdy coś idzie nie po mysli muszą improwizować i podejmować decyzję aby ratować sytuację, i chodziło mi właśnie o twoje schematy i szablony na ktore zwracasz uwagę zajmując pozycję ;)
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 11:34

T212: Odbiłem połowę strat samym tylko shortem na EG i zamykam nad 0.84. Możliwe że odsapną trochę. Teraz odkupuję USD/JPY, ładnie pojechali ostatni impuls i tych wszystkich napalonych na longi i teraz kiszą się na 98.20... SL pod figurą żeby szpilka nie zjadła.

Na Varengold jakoś się trzymają ultra-hardkorowe shorty na kablu. Wzrost był duży, to i walnąć w dół mogą boleśnie. Na dziennym i tygodniowym jesteśmy na kluczowym wsparciu 1.60 i w formacji konsoli... jeśli obronią 1.60. Myślę, że dziś będzie kluczowo - albo przejdą, albo zaznaczą bazę na wsparciu i dalej będą chcieli UP. Fundamentalnie kabel faktycznie wychyla się w górę bo dobre dane przed BOE.. ale nikt nie powiedział, że nie jest to dobra okazja dla dużej spekuły do odwracania pozycji, jak się mali pchają w kupno po 1500 pipsowym rajdzie :wink:

http://charts.mql5.com/2/960/gbpusdt-h1 ... k-ag-2.png

Yoda: Tylko zdajesz nie doceniać skomplikowania i różnorodności schematów. Jak dla mnie, to ciężko opisać 2,5 roku tradingu dzień w dzień, doświadczenia, badań, koncepcji, filtracji tego całego śmiecia. Mogę Ci napisać na co patrzę: patrzę przede wszystkim na daily high, low, close/open, DMA25 (może być cokolwek od (22-30), figury (100, 70, 50, 30), SD w jakieś mocno ewoluowanej formie, świeczki H1-W1 formacje i układy, swingi, zmienność, płynność, czas, dynamika, czasem używam zniesień % (tych które zostały zaprzęgnięte do fibo), czasem LT/kanałów, ZL, kresek poziomych, kwadratów... i pewnie jeszcze różnych innych bzdetów dla potwierdzeń.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 12:12

Nie uważasz ze troszkę przekombinowałeś ze nie potrafisz tego opisać ? , moim zdaniem strategia inwestycyjna powinna być na tyle prosta aby można podejmować decyzje bez mozolnego siedzenia albo w znacznym stopniu liczeniu na intuicji i przede wszystkim aby można ją było w prostu sposób opisać ale tez w pewnym stopniu skomplikowana ale to skomplikowanie bardziej dla zarządzania pozycją niż jej zajmowanie
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 13:32

Nie uważasz ze troszkę przekombinowałeś ?
Nie..
ze nie potrafisz tego opisać
Potrafię, ale nie chcę. Po pierwsze nie będę wystawiał swojego warsztatu na widok publiczny, bo zaraz by się znalazła banda chętnych, żeby napluć na człowieka. A po drugie byłoby bardzo dużo pisania...
moim zdaniem strategia inwestycyjna powinna być na tyle prosta aby można podejmować decyzje bez mozolnego siedzenia
Najlepiej jeden rzut oka, 15 minut, klik i kasa leci. :wink:
A Twoje zdanie nie jest wyjątkowe. Cała branża kręci się wokół jak najprostszych metod. Bo jak przekazać skomplikowaną, zindywidualizowaną, złożoną strategię przeciętnemu człowiekowi tak, żeby wpłacił depozyt i zaczął nim obracać? Nikomu to nie jest na rękę. Zresztą, każdy człowiek jest inny, zatem próba zaszczepienia strategii komuś innemu, jest IMO jeszcze bardziej problemowa i ryzykowna niż w przypadku transplantologii. Dla mnie 70% sukcesu to doświadczenie i ogranie z rynkiem oraz strategią. 30% to dobre założenia. Napisałem podstawy moich założeń. To naprawdę niewiele :poser:

PS. Zaczynają fade'ować. O 16:00 ISM non-manufacturing z US... zobaczymy gdzie będzie cena do tego momentu. Spodziewam się dobrego wskazania. 55 lub 56. Rynki spodziewają się złego, bo Govt shutdown, więc risk jest w stronę dolara.
http://charts.mql5.com/2/962/gbpusdt-h1 ... ank-ag.png
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Coś z niczego czyli jedziemy za free

wtorek 05 lis 2013, 13:43

Wyciągają USD/JPY... chyba przerzucę trochę GBPUSD na USDJPY... kiepsko z tym limitem do 5 mikrolotów...
Para wygląda fajnie, jakby miała iść po drabince 98.30/50/70... tydzień powinniśmy skończyć około 99.30/50..

PS. Większa część strategii ma być w podświadomości. Tak jak prowadzisz samochód czy jeździsz na rowerze. Działasz automatycznie, Twój mózg jest zaprogramowany. No więc większość rzeczy, które opisałem, też robię automatycznie. Inna sprawa, że emocje wpychają tam różne inne babole, stąd mój dziennik o psychologii tradingu. Muszę zaprogramować swój mózg i podświadomość na właściwy tor, a resztę - w tym szkodliwe emocje - wyrugować z procesu tradowania.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości