Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

wtorek 01 paź 2013, 11:25

O sytuacji na Ropie i tym wsparciu pisał też w poniedziałek Nial. Z jednej strony walczy - z drugiej strony trend jednak spadkowy i amplituda malejąca. Na pewno może być fajny zysk do ryzyka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

wtorek 01 paź 2013, 22:26

Tak jak napisałem tak też zrobiłem. Otworzyłem longa po 107.15. Niewielka pozycja zaledwie 0.05 lota Margin level 870%
Aktualnie pozycja przynosi +75 PLN profitu.Zastanawiam się co z nią zrobić bo faktycznie znalazłem ten wpis Nial'a Fuller'a w którym pisze, że cena nie wykazuje żadnych oznak wzrostów i przestrzega by nie otwierać longów tylko czekać aż cena dotrze do któregoś z oporów i wtedy należy otwierać pozycję short ponieważ trend jest spadkowy.

Na interwale W1 widać wyraźnie, że cena zmierza w kierunku 102 $ i dopiero tam można oczekiwać jakiegoś większego ruchu w górę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

wtorek 01 paź 2013, 22:52

Pytanie czy tutaj czasem nie utworzył się trójkąt zniżkujący.Jeżeli tak, to wybicie z tego trójkąta powinno nastąpić już niebawem i może to być ruch zarówno w górę jak i w dół. Przy czym często po wybiciu kurs robi jeszcze re-test i dopiero następuje właściwy ruch po wybiciu z trójkąta dlatego chyba zamknę pozycję i poczekam na wybicie z trójkąta i podpięcie się pod dany ruch na re-teście kiedy będzie już wiadomo w którym kierunku ten ruch nastąpi i łatwo będzie można też oszacować jego wielkość.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

środa 02 paź 2013, 10:08

W nocy zamknąłem pozycję- będę dalej obserwował sytuację.

Trejd numer 7 : +59.24 PLN

Po 7 trejdach: + 1094.26 PLN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

środa 02 paź 2013, 10:46

GBPUSD na silnym oporze-obserwuję sytuację i czekam na jakieś sygnały by zagrać shorta. Myślę, że cena może tutaj zareagować i możemy się spodziewać większej korekty nawet około 500 pipsowej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Timbriadus_Kartemus
Stały Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 10:13

Re: Trejderski dziennik Timbriadus Kartemus

środa 02 paź 2013, 23:01

Błędem było zamknięcie pozycji na ropie w tej chwili ta pozycja przyniosłaby mi +200 pipsów.

Dzisiaj otworzyłem pozycję Short na Eur/Usd. Dosyć grubo zagrałem bo 1 lotem, Margin level 300%

Otworzyłem Shorta ze względu na aktualną sytuację na interwale H1. Natomiast nie wykluczam dalszego osłabiania się USD jeżeli wciąż nie będą mogli się dogadać w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia.Sekretarz skarbu Jacob Lew ma poinformować liderów obu izb Kongresu o skutkach “zamknięcia rządu” na gospodarkę USA i niebezpieczeństwach wynikających z braku podwyższenia limitu zadłużenia USA.Za kwadrans
ma się rozpocząć spotkanie u Obamy.

Dzisiaj na konferencji prasowej EBC Mario Draghi powiedział, że ta blokada budżetowa w USA nie powinna trwać długo ale jeśli będzie się przeciągać to będzie groźna dla Ameryki i globalnej gospodarki.

Mnie się wydaje, że jak zwykle będą ostre przepychanki do samego końca a więc przez ponad 2 tygodnie rynki będą żyły sytuacją w USA i USD powinien się w dalszym ciągu osłabiać.
Jeżeli faktycznie tak to będzie wyglądało to raczej nie ma co oczekiwać silnej korekty na GBP/USD o której pisałem we wcześniejszym poście.Trudna sytuacja w USA powinna spowodować dalszą kontynuację ruchów na parach dolarowych.Myślę, że w pierwszej połowie października nie dojdzie do zawarcia porozumienia w USA.

http://www.rmf24.pl/raport-kryzys/rapor ... Id,1035867

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-am ... Id,1035421
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości