Piramidowanie czas zacząć

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 12:22

Od dawna inspirowały mnie zagrania kolegi Szwajcara, zresztą na jego postach oparłem swój jeden z pierwszych MM. Ale do rzeczy. Jak tytuł wskazuje, chcę spróbować piramidować pozycje. Co do zasad, dokładki tylko do zyskownych, nie powiększam strat, SL jest i to podstawa. Pozycji nie będzie dużo, handluję w oparciu o większe TF. Konto live w AM, statystyki będą. Możliwy MC - to test :great: ( to by był pierwszy w mojej karierze :fffuuuu: )
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 13:12

A na jakiej zasadzie będziesz podejmował decyzje o zajęciu pozycji i dokładaniu kolejnych ?
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 13:40

Tak samo jak w dzienniku poprzednim , czyli trend h4/D1, wejscia po korektach, szukam coś na wzór potencjalnych miejsc na korektę, uznaniowe niby, ale po opatrzeniu się z wykresami dla mnie nie do końca. Mogą to być lokalne s/r czy s/d, LT itd.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 13:56

Zapowiada sie ciekawie :)
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 16:35

:-) Nie ma jak z basenu wrócić i mieć pozycje na plus, najgorsze ze zrywało mi internet w telefonie i byłem ciekaw czy automat SL ustawił jak z kom odpaliłem pozycje :-) Mam na tym koncie z AM dwie pozycje, edka i franka, może wyklaruje się ujek na S , ten tydzien poszarpany, na koncie głównym nzdusd na +50 zabezpieczony i audusd na BE, mam nadzieję że nie wytną.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
wojtek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 06:49

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 18:10

może by przy tej okazji zaprosić kol. Szwajcara na forum,
notabene, Jarek67 miał chyba taki pół-automat to piramidowania

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 25 wrz 2013, 18:16

Co do Szwajcara , navi czyta, ale się już nie udziela, a jeśli idzie o automat, nie chcę piramidować o x pipsów, może się zdarzyć że tak się ułoży wszystko że będzie tylko jedno zlecenie :-) dokładać chcę na korektach, czyli uznaniowo trochę, przynajmniej tak to widzę teraz. Nie mają to być ślepe zagrania z dokładkami.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Piramidowanie czas zacząć

piątek 27 wrz 2013, 06:44

wojtek pisze:
notabene, Jarek67 miał chyba taki pół-automat to piramidowania
Mam, mam. Co prawda ja tego używam z reguły do wychodzenia z kłopotów tzn. dokładam (mając ogólną stratę) odpowiednio wielką pozycję z góry zakładając punkt do którego cena powinna dojść w trakcie trwającego ruchu lub jego korekty. I w tym punkcie moja strata wychodzi na zero. Rzadko jednak z tego korzystam. Emocje jednak są duże niestety !smail!
Chociaż w teorii ustrojstwo to jest do bólu skuteczne. Wystarczy jedynie określić punkt, w którym cena ma się znaleźć. Takie proste :joy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

piątek 27 wrz 2013, 07:27

Proste w teorii i na historii jest chyba wszystko, nie tylko na FX :-) nie wiem czy nie będę prowadził dziennika w oparciu o D1 :-) zastanawiam się jak to zrobić by nie wpłynęło na mój trading i czasu nie zabrało na inne przyjemniejsze rzeczy, w weekend się określę pewnie.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

piątek 27 wrz 2013, 08:43

D1 a moze weekly?
Wtedy mozna sie przymierzyc do dluzszego ruchu, jednoczesnie ograniczajac ilosc wejsc, a to wazne w piramidowaniu.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

piątek 27 wrz 2013, 08:47

D1 mnie już będzie denerwować, a weekly to już totalnie :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

piątek 27 wrz 2013, 08:55

na dobry trejd trzeba poczekac:)
ale zobaczymy jak nam to wyjdzie w realu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 08:57

Granie na D1 to naprawdę długi czas oczekiwania na okazje do zagrania, przy grze na H4 wystarczy spojrzeć kilka minut na wykres raz dziennie, przy D1 można być jeszcze bardziej leniwym, moim zdaniem H4 to chyba najbardziej optymalny TF, nie zmusza do długiego ślęczenia przed monitorem ale i rownież nie jest skąpy w okazje

no ale przede wszystkim czekamy na twoją obietnicę o statystykach :
Microbi pisze:Bardziej piramidowanie jak już , czyli nowy dziennik :-) Mam jeszcze jedno konto testowe, w AM, przeleje cześć środków i na czystym koncie podepnę statystyki jak się zdecyduję na dziennik, bo to jednak jakiś obowiązek
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 09:22

Yoda pisze:Granie na D1 to naprawdę długi czas oczekiwania na okazje do zagrania, przy grze na H4 wystarczy spojrzeć kilka minut na wykres raz dziennie, przy D1 można być jeszcze bardziej leniwym, moim zdaniem H4 to chyba najbardziej optymalny TF, nie zmusza do długiego ślęczenia przed monitorem ale i rownież nie jest skąpy w okazje

no ale przede wszystkim czekamy na twoją obietnicę o statystykach :
Microbi pisze:Bardziej piramidowanie jak już , czyli nowy dziennik :-) Mam jeszcze jedno konto testowe, w AM, przeleje cześć środków i na czystym koncie podepnę statystyki jak się zdecyduję na dziennik, bo to jednak jakiś obowiązek
Statystyki będą , są dla mnie , nie dla forum , co do H4- wiem jak się gra bo gram na H4, piramidowanie to taki pomysł, stąd zastanawiam się nad TF - nie może to kolidować za bardzo z moim wolnym czasem jak i pozostałą grą. Co do oczekiwania , FX to właśnie oczekiwanie, nie granie na pałę.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 10:27

No oczywiście ze FX to oczekiwanie ale nie 2 tyg na sygnał ;), druga sprawa nie wiem jak gra na H4 może kolidować z czymkolwiek poświęcając 10 min dziennie nad wykresem, ale już mniejsza z tym

Tylko nie rozumiem po co sie chwalisz ze zakładasz nowy dziennik aby podpiąć statystyki ukrywając statystyki, ale w sumie to standard wśród wszystkich traderów FX wiec uznajmy że nie było tematu o statystyce, nawet przepraszam ze w ogole zapytałem o jakieś głupie staty bo czuje sie zjechany twoim postem :)
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 13:05

Yoda, ja Ciebie nie rozumiem, czytam Twoje posty nie tylko tu , czy ja Ciebie zjechałem ? Napisałem że podepnę statystyki , napisałem że podepnę bo robię to dla siebie , nie rozumiem Twojego postu, może podepnij swoje , dziennik , coś się nauczymy :-) Może kolidować, bo nie mam zamiaru zbyt na to dużo czasu poświęcać, proste, a ma być test rzetelny, gram już na H4, ok 10 par, i wbrew pozorom trochę to zajmuje, a mam ciekawsze zajęcie niż siedzieć przy FX za długo. Poza tym chcę tu kombinować z piramidowaniem, jak to w praktyce wyjdzie sam nie wiem jeszcze :aaaa:
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 15:45

Tu http://www.youtube.com/watch?v=bSVHEaZWNdo rekonstruuję moje wczorajsze potyczki z edkiem. Zastosowałem mechanizm obliczenia wielkości pozycji. Miałem po kolei otwierane S- ki na kolejnych poziomach fibo. Rynek szedł do góry, a mój rachunek w stratę. Postanowiłem zagrać S-kę po raz ostatni na poziomie fibo 88.6. Jednoczesnie założyłem,że jeżeli cena tam dojdzie to przynajmniej powinna się "skorekcić" do poziomu 78.6. Tam zamierzałem uciekać wychodząc przynajmniej na zero. Tym razem się udało, ale ostatnia S-ka to było już granie po bandzie. Nie róbcie tego sami w domu ;)
ps. Oczywiście uciekłem na minimalnym zysku, nie czekałem do końca dnia na zasłużoną nagrodę. Taki już jest ten forex ;)
Ostatnio zmieniony sobota 28 wrz 2013, 16:44 przez JAREK67, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 15:55

JAREK67.. zły link chyba podałeś.. :D Wyskakuje przesłane i informacja "nie znaleziono filmów wideo" ..
podaj inny link

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Piramidowanie czas zacząć

sobota 28 wrz 2013, 16:45

Poprawiłem. Sorry za off top Microbi :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie czas zacząć

środa 02 paź 2013, 06:39

USD/CAD L - potem wrzucę scrina .

Jakby nie to że budujemy piramidkę, odpuściłbym do poniedziałku całkiem, co zrobiłem na kontach głównych. Co do dziennika, jedna para, wybór ograniczony bo AM ma duże spready, konto podepnę w wolnej chwili, docelowo jak przejdę na konto główne z takim prowadzeniem to kilka par , mniejsze ryzyko, większe zyski itd. Może dojdzie jeszcze jedna ale to max.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości