Klondike - dziennik tradera

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Klondike - dziennik tradera

sobota 19 paź 2013, 16:35

Dziennik będzie miał charakter tymczasowy więc nie powinno nikogo dziwić gdy go w pewnym momencie skończę prowadzić. Jego celem jest jedynie forward test pewnej strategii i w zasadzie tyle. Zastanawiam się nad otwarciem rachunku demo na potrzeby dziennika tylko jeszcze nie wiem jakiego brokera wybrać. W sumie nie ma to większego znaczenia bo to test więc wystarczy aby były odpowiednie instrumenty, na których będę grał.

Statystyki i wykresy oczywiście będą bo co to za dziennik bez nich. Mam też nadzieję, że dziennik przełamie moje lenistwo odnośnie robienia zrzutów wykresów do każdej transakcji testowanej strategii. Jeżeli będę je robił nie tylko dla siebie ale także dla innych może będę miał większą motywację. Jak wszystko dobrze się ułoży w następnym tygodniu pierwsze transakcje. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klondike - dziennik tradera

sobota 19 paź 2013, 20:24

A coś powiesz o strategii czy jest tajemnicą? :aaaa:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

sobota 19 paź 2013, 20:59

Jeśli będę wstawiał wykresy to trudno będzie cokolwiek ukryć. Zresztą przyszłe transakcje wykażą, czy jest ona coś warta czy nie i czy jest coś do pokazania lub ukrycia a niektóre jej elementy są dopiero w fazie koncepcji bo odkryłem, że nie wszystko działa jak należy. Czysta AT więc wszystko wyjdzie dopiero na wykresach.

Jest to trading na pół mechaniczny na pół uznaniowy grany ręcznie dlatego sam backtest nie wystarczy i trzeba jeszcze sprawdzać system w realnej grze. Podstawą jest wykres a konkretnie wykres renko tak jak na załączonym screenie. Ustawienia cegiełek są takie, że w kolejnym wykresie licząc od tego w prawym górnym rogu w kierunku odwrotnym do kierunku wskazówek zegara parametr cegiełki jest dwa razy większy i na przykładowym wykresie EUR/JPY są to kolejno wykresy 1.5p, 3p, 6p, 12p, 24p, 48p - coś podobnego do skal czasowych w wykresach czasowych. Pionowe linie na wykresach to tylko tak dla orientacji, wskazują kolejne dzienne sesje. Strategia będzie przedstawiana wraz z kolejnymi transakcjami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

czwartek 24 paź 2013, 12:53

short de30 sl 8979,2
sl na be 14:35
zamknięte na be

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

piątek 25 paź 2013, 16:18

short eur/usd
sl 1,38090
zamknięte na BE, na weekend i tak nie zostawiłbym tego a nie chce mi się już siedzieć nad tą pozycją.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

sobota 26 paź 2013, 19:52

1. DE30 0%
2. EURUSD 0%

Same dwa wykresy robiłem chyba z pół godziny, nie licząc uzupełniania dziennika. Jak nie nabiorę wprawy w opisywaniu transakcji to zapał do prowadzenia dziennika zapewne szybko minie.

Te oznaczenia to taki wynalazek, który wymyśliłem aby było jasne o czym piszę, chodzi o wspólny język komunikacji abyśmy się rozumieli. Wymyśliłem go wczoraj bo wcześniej jak nie myślałem o prowadzeniu dziennika nie było mi po prostu potrzebne co jak się nazywa.

-duże litery to początki fal, małe to ich końce. Gdy będę pisał punkt b to będzie mi chodziło o punkt, w którym kończy się fala b, tak będę nazywał falę zaczynającą się w punkcie B i kończącą się w punkcie b. (wielkość liter ma znaczenie w moich oznaczeniach)
- fale a,b,c itd. to fale impulsu
- punkt A nie może być wyżej niż punkt B w grze na spadki (w grze na wzrosty oczywiście jest sytuacja odwrotna) z pewnym marginesem nie większym niż jedna cegiełka, analogiczna zależność jest miedzy punktem B i C, C i D itd.
-punkt b musi wyżej niż punkt c, ten zaś wyżej niż punkt d (w grze na spadki). Wydaje mi się, że najlepsza sytuacja jest gdy fala b przykładowo znosi maksymalnie 50-60% fali korekcyjnej wyznaczonej punktami c i B. Wtedy jest chyba większa szansa, że faktycznie mamy do czynienia ze szczytem wyższego rzędu AB względem punktu C a nie kształtującym się dołkiem wyższego rzędu na poziomie punktu c.
- wejście jest po wybiciu z punktu A, jeśli odcinek bA wynosi 2 lub 3 cegiełki to wejście jest po pierwszej cegiełce w drugą stronę.
- gra jest zasadniczo w kierunku trendu wyższego rzędu w kierunku punktu d, czekam na pierwszą fale impulsu c, następnie korekta, później coś co przypomina podwójny szczyt jeśli punkt A jest na poziomie punktu B z pewna tolerancją do góry, ale może być niżej (piszę tu o grze na spadki), w tym układzie mamy zawarta kolejną fale impulsu b i wchodzimy na jeszcze kolejnej fali impulsu a, której już nie oznaczam na wykresie - to ta na której wchodzę

Kolory maja znaczenie jeśli chodzi o sam wykres, bez nich wykresy wyglądałyby zbyt podobnie do siebie a tak łatwiej mi się w nich połapać. Wykres najniższego stopnia to ten różowy, następnie zielony wyższego stopnia, niebieski, ciemno żółty a może pomarańczowy(?), nie jestem daltonistą ale nie wiem jak fachowo one się nazywają, później jest jeszcze żółty i szary, które będę zamieszczał w razie potrzeby.

Tyle na dzisiaj bo cały wieczór zmarnuję. Zakładam jednak, że prowadzenie dziennika nie będzie zbyt czasochłonne.

A, zapomniałem dodać, że tam na jednym wykresie jest jeszcze czerwona strzałka do dołu - to tam było lepsze wejście zgodnie ze strategią, jednak sytuacji nie wykorzystałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

środa 30 paź 2013, 15:33

sell EURUSD sl 1.3781
zamkniete na sl

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

czwartek 31 paź 2013, 18:35

sell us30 sl 15630
transakcja zamknieta okolice BE

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

niedziela 03 lis 2013, 18:03

3. EURUSD -1%

Druga transakcja na indeksie jest pomyłkowa. Zapomniałem o jednym filtrze i gdy zorientowałem się, że nie było jednego warunku do jej otwarcia od razu zamknąłem ją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

czwartek 07 lis 2013, 10:20

sell EURUSD 1.35167
sl 1.35290
sl na be [11:59]
zamknięte na be

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

piątek 08 lis 2013, 12:02

sell DE30 9027 sl 9041,8
sl na be 13:02
zamknięte na be

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

piątek 08 lis 2013, 14:37

4. EURUSD 0%

Uzupełnię część dziennika dzisiaj to w weekend będę miał mniej pracy, zostanie mi jeszcze tylko ostatnia transakcja na daxie do opisania.
Co do tej transakcji, to wiadomo (po fakcie) czego nie powinienem robić po otwarciu pozycji, tak na oko z 15R co najmniej przeszło koło nosa. To dopiero początek (mam nadzieję, że nie koniec), daje sobie z kilka miesięcy na sprawdzenie tej strategii.

I to ostatni raz jak uzupełniam dziennik w dzień tradingu, właśnie przepuściłem sygnał, co prawda to inna strategia, której tu nie prezentuję ale jednak.
Daxa wstawię jutro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

czwartek 14 lis 2013, 16:39

long AUDUSD 0.92982 sl 0.92872

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

czwartek 14 lis 2013, 16:42

Jeszcze long EURUSD 1.34479 sl 1.34290

sl na be w obu transakcjach 17:12

transakcje zamknięte (obie) 18:56

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

piątek 15 lis 2013, 14:18

5. EURUSD +1.49%
6. AUDUSD +2.22%

Dzisiaj mam dzień wolny od tradingu więc uzupełnię dziennik. Wykresu do daxa nie wstawiam bo postanowiłem, że tematem dziennika będzie test strategii tylko na walutach. Dzięki temu będzie trochę mniej pracy przy dzienniku.
Na potrzeby dziennika ustaliłem ryzyko na poziomie 1% czyli zysk w procentach będzie wielokrotnością R.

Dodam jeszcze, że zrezygnowałem z wykresu różowego najniższego stopnia, teraz wykresem najniższego stopnia będzie wykres zielony gdzie klocki są dwukrotnie większe. Łatwiej mi będzie ogarnąć wszystko bo gram na wielu instrumentach i niejedną strategią.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Klondike - dziennik tradera

piątek 15 lis 2013, 14:28

5. i 6. ładnie. Czyżby zaczynało się lepiej na rynku?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

piątek 15 lis 2013, 14:44

Akhh pisze:5. i 6. ładnie. Czyżby zaczynało się lepiej na rynku?
To się jeszcze okaże. Najważniejsze to nie wyciągać wniosków zbyt wcześnie, zwłaszcza po serii stratnych transakcji. Co do ostatnich dwóch transakcji to trzeba przyznać, że były w pewnym stopniu skorelowane ale zawsze to dwie a nie jedna. :joy:

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

czwartek 21 lis 2013, 14:42

long GBPUSD 1.61265 sl 1.61118
zamkniete na sl

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

sobota 23 lis 2013, 11:08

7. GBPUSD -1%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: Klondike - dziennik tradera

wtorek 26 lis 2013, 09:17

Doskonaląc strategię postanowiłem zintensyfikować testy co może prowadzić do zwiększenia liczby transakcji. Zbyt duża liczba transakcji może utrudnić prowadzenie dziennika i myśląc nad tym wpadłem na dość niebanalny pomysł - będę upubliczniał tylko transakcje zakończone stratą. To rodzaj eksperymentu więc może szybko się skończyć prowadząc do powrotu do pierwotnej wersji dziennika. Niemniej odkąd wpadłem na ten pomysł nie mogę przestać o nim myśleć i po prostu muszę wypróbować tą koncepcję. Oczywiście wejść live nie będzie bo otwierając pozycję nie wiem czy na pewno zakończy się ona stratą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości