Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

niedziela 24 lis 2013, 10:18

Witam wszystkich.

Bardzo interesuje mnie droga zolwi i postanowilem ze zaczne swoja droge zolwia. Pare slow o mnie. Pracuje zeby zarobic na studia bo rodzice powiedzieli, ze nie sfinansuja. Dali mi wyprawke na dorosle zycie i powiedzieli, ze musze sobie radzic, poznac zycie i wtedy zdecyduje sie na studia albo nie. Zobaczymy. Wyprawka lezala do tej pory na lokacie, ale stopy procentowe i zyski z lokaty sa doprawdy smieszne. Postanowilem poszukac innego rozwiazania i tak oto trafilem na gielde i forex. Forex bardzo mi sie podoba przez lewar i wporzadku koszty. Latwo tez zalozyc konto i inwestowac.

Teraz mam prace za dnia, wiec bede pisal rzadko, mam nadzieje raz dziennie. Albo w weekendy, kiedy mam czas poczytac.

Moj system jest stosunkowo swiezy i opiera sie o swiece outsidebar. Widzac outsidebar na dziennym wykresie wchodze ze stoploss ponizej swiecy i takeprofit drugie tyle co swieca (100% zasiegu).

Uzywam DMA21 i chce sprawdzic, czy majac sygnal zgodny ze wzrostem lub spadkiem DMA21 i swiece w tym samym kolorze tylko dluzsza od poprzedniej, to czy tez bedzie dobrym sygnalem.

Gram mikrolotami przy 5'000$$$. Nie chce ryzykowac wiecej niz 50 $$$ na transakcje.

Nie znam sie na danych o ktorych pisza profesjonalni uzytkownicy forum, ale wydaje mi sie, ze nie zalezy mi by byc na takim poziomie.

Cel dziennika to powoli wspinac sie w gore. !Brwoo!
Prosze zyczcie mi szczescia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No i zolw wygral z zajacem.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

niedziela 24 lis 2013, 18:53

Witamy i oczywiście życzymy szczęścia.
Gorąco namawiam, żebyś nie był aż tak okrutny dla swojej wyprawki i trochę zmienił plany. Potraduj na koncie demo przynajmniej pół roku a jeszcze lepiej rok. Dziś zresztą przeczytałem w tej sprawie dobrą radę uznanego tradera z 10-letnim stażem. Traduj na demo tak długo , aż z nudów będziesz rzygał. Od tego momentu pozostań na demo jeszcze pół roku. Sprawę otwierania pozycji na outsidebarach radze przemyśleć. Raz z powodu odległych stop lossów , a po drugie prawdopodobieństwo cofnięcia po długich jazdach znacząco rośnie i można wylecieć z dobrego tradu. Zasadą jest , że pro otwierają pozycję na początku ruchu a detal na końcu w momencie, kiedy pro własnie zamykają pozycję Nie daj się przerobić.
pozdrawiam
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

niedziela 24 lis 2013, 21:29

Jak tylko będziesz pewny swojego sytemu, graj na live, nawet 0,01. Demo nie uczy niczego poza złymi nawykami. Rok na demo to strata czasu, chyba że szukasz jak grac itd, zresztą sam po pewnym czasie dojdziesz do tych wniosków. Co do SL, nie słuchaj innych a siebie i tego co Ci mówi strategia, zakładam że kwestie MM znasz.

powodzenia
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 19:13

Dzieki panowie za uwagi. Na razie nie mam problemow z pieniedzmi, nie mam wielkich kosztow, pracowac moge i potrafie (nie zebym jakos specjalnie lubil)

Dzis dwa wejsca.
Zastanawiam sie, czy nie wprowadzic jakichs ograniczen odnosnie spadku kapitalu np. w ciagu tygodnia lub miesiaca. Macie jakies doswiadczenia z takimi rozwiazaniami?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No i zolw wygral z zajacem.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 19:56

Co rozumiesz przez ograniczenie wejść związanych ze spadkiem kapitału???? A jak właśnie przegapisz dobrze zyskowne wejście ? Wejście które pokrywa straty? To co? Od tego jest MM a nie nie wchodzę bo w tym tyg wtopiłem. Skoro ufasz strategii grasz każdy sygnał, bezwzględnie a nie wybiórczo. Forex to statystyka i konsekwencja w tym co robisz.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 20:48

No na przyklad zmniejszam pozycje albo ryzyko.

Widzialem tez jak ktos pisal, ze -3% i konczy trading w danym dniu.
No i zolw wygral z zajacem.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 21:39

Untoucheble pisze:No na przyklad zmniejszam pozycje albo ryzyko.

Widzialem tez jak ktos pisal, ze -3% i konczy trading w danym dniu.

ale po co tak?

Masz sygnal - to grasz. Nie masz - nie grasz.... proste.

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 22:45

overall pisze:
Untoucheble pisze:No na przyklad zmniejszam pozycje albo ryzyko.

Widzialem tez jak ktos pisal, ze -3% i konczy trading w danym dniu.

ale po co tak?

Masz sygnal - to grasz. Nie masz - nie grasz.... proste.
Nie każdy sygnał przekłada się na zysk. Proste. Bardzo dobry pomysł z dziennym SL 3%. Proponuję na poczatek nawet 2%. Powodzenia!
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 22:45

overall pisze:
Untoucheble pisze:No na przyklad zmniejszam pozycje albo ryzyko.

Widzialem tez jak ktos pisal, ze -3% i konczy trading w danym dniu.

ale po co tak?

Masz sygnal - to grasz. Nie masz - nie grasz.... proste.
Nie każdy sygnał przekłada się na zysk. Proste. Bardzo dobry pomysł z dziennym SL 3%. Proponuję na poczatek nawet 2%. Powodzenia!
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

poniedziałek 25 lis 2013, 23:34

No ok, sam stosuje zasadę na skalpie/ DT 3 wej na dzień, ale Ty pytałeś o co innego, przynajmniej tak napisałeś. A to jaką grasz wielkością pozycji to od tego jest MM jak i plan gry
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

wtorek 26 lis 2013, 08:05

No to moze po prostu bede gral i zobacze co z tego wyjdzie. chyba za duzo czytam
A dzis szybki rzut oka na wykresy i -> gbp usd tracil a w miedzyczasie swieca z piatku zostala nakryta. I tu pojawia sie problem - co robic? Na gbp usd odwrocilem, ale widze, ze problem nie jest jednostkowy. Wiec mam jeden engulf a tu drugi sie pojawia odwrotny.

Na gbpchf widzimy tez odwrocenie bez engulfa. Powiem szczerze, ze w poradnikach nie ma takich sytuacji. Cena widoczna w okienku spada, a zaraz potem formacja i rosnie. To skoro to takie proste, to czemu wszyscy nie sa milionerami? chyba bede musial ten problem rozwiklac na mojej drodze do miliona. podkreslam za chodzi o milion baksow :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No i zolw wygral z zajacem.

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

wtorek 26 lis 2013, 08:12

A moze trzeba bylo trzymac tego funta. skolowany jestem tymi sygnalami. A przeciez mialo byc prosto !problem!
No i zolw wygral z zajacem.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

wtorek 26 lis 2013, 10:39

Untoucheble pisze:
Na gbpchf widzimy tez odwrocenie bez engulfa. Powiem szczerze, ze w poradnikach nie ma takich sytuacji. Cena widoczna w okienku spada, a zaraz potem formacja i rosnie.


Pewnie dlatego, ze goście piszący owe poradniki nie żyją z FX.

Untoucheble pisze:
To skoro to takie proste, to czemu wszyscy nie sa milionerami? chyba bede musial ten problem rozwiklac na mojej drodze do miliona. podkreslam za chodzi o milion baksow :wink:
Wlasnie dlatego, ze ''Ci wszyscy'' szukają nie wiadomo jak skomplikowanych metod samemu uwazajac się za takich.... a FX jest dla ''prostych'' ludzi z ''prostym'' podejściem ale i zelazną konsekwencja w działaniu i tak jak pisze Microbi, grasz każdy sygnal jeśli w niego wierzysz oczywiście i jeśli przynosi zyski. Jeśli takiego nie masz to jeszcze dluga droga przed tobą. ''Najprosciej'' pisząc muszisz go znaleźć.


Kolejna kwestia to zamiast dążyć do miliona baxow, spróbuj się ''po prostu'' z tego utrzymać ;).

Kolejna sprawa tyczy się interwału na jakim grywasz, możesz mieć sygnal na W1 na spadki ale na dniach powiedzmy grac H1 na wzrosty wiec musisz umiec to oddzielić, tutaj najlepiej mieć kilka kont żeby sobie nie wchodzily w parade.

Co do MM to zupełnie inna kwestia. Od tego jak dla mnie jest SL(w miare elastyczny ale mieszczący się w normach jak do wszystkich pozycji w zaleznosci od interwalu i pary walutowej (eurjpy-eurgbp)) i TP(elastyczny - czyli sledzimy cene i obserwujemy jej zachowania... cene obserwujesz w zaleznosci od interwalu na jakim grywasz ale musisz uwazac na momenty kluczowe (długie knoty etc).

Podsumowując jeśli chcesz zajac się tym profesjonalnie a nie dla sportu to musisz wlasnie grac każdy sygnal a statystyka zrobi swoje.

Wiecej nic dodac się nie da bo FX to tylko cena. Jak dla mnie ksiazka o FX , tzw o zarabianiu na FX mogla by mieć strone.... jedną. Co innego historia giełdy i rozne ciekawostki.... jeśli ktoś się tym jara....

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

wtorek 26 lis 2013, 11:00

Ale żeby nie było, każdy ma momenty że coś odwali :-) tak jak ja dziś, ładny sygnał na L na eur/usd którego nie zagrałem z samego rana :bigsmile: bo wymyśliłem sobie że zagram po korekcie, cóż, dziś poszli od razu na TP !bzdura! taki urok na FX :celebr: Inna sprawa że brakuje mi do planu w tym tyg jeszcze 40 pips więc nie ma co się spinać.

sorki za !offtop!
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

wtorek 26 lis 2013, 11:08

Microbi pisze:Ale żeby nie było, każdy ma momenty że coś odwali :-) tak jak ja dziś, ładny sygnał na L na eur/usd którego nie zagrałem z samego rana :bigsmile: bo wymyśliłem sobie że zagram po korekcie, cóż, dziś poszli od razu na TP !bzdura! taki urok na FX :celebr: Inna sprawa że brakuje mi do planu w tym tyg jeszcze 40 pips więc nie ma co się spinać.

sorki za !offtop!

No fakt, ladny był, na 30 pipsow TP spokojnie, cena nawet nie na ruszyla podstawy. Wlasnie na takie sygnaly warto czekac :cheers:

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

środa 27 lis 2013, 07:49

Overall
Pewnie dlatego, ze goście piszący owe poradniki nie żyją z FX.
To ciekawe co piszesz. Skad w takim razie mieliby wiedze taka? Moze po prostu inwestuja na maly procent? Ja np. z 5 tys. baksow musze miec chore zwroty zeby sie utrzymac. I to miesiac w miesiac. A tak, spokojnie moge sobie stukac pare procent i juz jestem zadowolony.
Kolejna kwestia to zamiast dążyć do miliona baxow, spróbuj się ''po prostu'' z tego utrzymać ;).
Jak wyzej - z tym ze to milion baksow to troche na wyrost. Ale widzialem, ze ludzie takie dzienniki robia, wiec postanowilem sobie zazartowac :wink: . Z drugiej strony, kto wie. Od dołu mam margin call, a od gory tylko gwiazdy :wink:
Wiecej nic dodac się nie da bo FX to tylko cena. Jak dla mnie ksiazka o FX , tzw o zarabianiu na FX mogla by mieć strone.... jedną. Co innego historia giełdy i rozne ciekawostki.... jeśli ktoś się tym jara....
I takie podejscie lubie.

A co do spraw przyciemnych, to lece do roboty.
GBP USD poszedl bardzo zle. Znaczy pierwotnie dobrze, a teraz zle. Do kitu z tym. Poza tym zle zrobilem, ze zagralem dwie pelne pozycje przeciw funtowi. Mysle ze powinienem byl to rozdzielic. Dzis otworzylem AUD USD i NZD USD obie sell i rozdzielilem ryzyko, zeby suma byla pod 50$$$. Dzis sygnalow bylo duzo, wiec odrzucilem na dziwnych parach, bo 4 pozycji to juz duzo jak na moje poczucie bezpieczenstwa.

Lece, pa!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No i zolw wygral z zajacem.

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

czwartek 28 lis 2013, 09:49

Musze przyznac ze spodziewalem sie troche lepszych rezultatow. Na przyklad najpierw bylem 25$$$ na plus, potem 70$$$ na minus, potem wczoraj wieczorem mialem 50$$$ zysku co daje -20$$$ calosci konta.

Dzis equity mi spadlo ponizej zera i mam znow -70$. GBP AUD i EUR GBP otarly sie o TP i ten drugi wyglada kiepsko. Chyba powinienem go zamknac po tym spadkowym engulfie.
Z drugiej strony zle wyszedlem na GBP USD kiedy odwrocilem taka pozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No i zolw wygral z zajacem.

no avatar
marcin773
Posty: 11
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 19:41

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

czwartek 28 lis 2013, 14:26

Moje ostatnie wejście z zamkniętą transakcją. Na podstawie Wsparcia i opory. U Ciebie jest za szeroki SL a za mało do zgarnięcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Untoucheble
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 08:25

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

czwartek 05 gru 2013, 07:09

marcin773: super trejd :)
U Ciebie jest za szeroki SL a za mało do zgarnięcia.
Co zatem proponujesz.

Ostatni tydzien w sumie bez wejsc i specjalnych rewelacj. GBPAUD rosnie ladnie, ale swapy zabieraja mi juz 10% zysku z tej pozycji.

Otworzylem wczoraj EURUSD long, bo jest objecie.

Dzis otwieram AUDUSD short bo tez widze objecie, a dokladniej dokladam do poprzedniej pozycji. Tam od gory ciut ogonka brakuje, ale moze nie badzmy tacy drobiazgowi. Przysunalem tez poprzednie krotkie pozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No i zolw wygral z zajacem.

no avatar
marcin773
Posty: 11
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 19:41

Re: Zolwia droga do miliona baksow = 1'000'000 $$$

czwartek 05 gru 2013, 18:34

http://www.learntotradethemarket.com . Ja nie zwracam uwagi na układ czy wygląd świecy tylko na wsparcia i opory dla kogoś innego to mało dla mnie to jest wystarczające. Przejrzyj tą stronę jak dla mnie wydaję się być interesująca

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości