Take Profit

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

niedziela 30 mar 2014, 21:02

Przegląd tygodniowy.

EUR/USD
Ta para dawno już nie gościła w zestawieniu. Po korekcie w trendzie wzrostowym cena dotarła do strefy popytu i zareagowała na nią tworząc pro-wzrostową firmację

EUR/CAD
Po korekcie w trendzie wzrostowym cena doszła do strefy popytu przebijając ją i testując okrągły poziom 1.5100. Jednak sposób w jaki cena doszła do poziomu sprawia, że trzeba zachować ostrożność.

AUD/USD
Cena na oporze. Poziom wygląda na mocny. Dodatkowo pokrywa się on prawie z okrągłym poziomem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
gientek
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Take Profit

poniedziałek 31 mar 2014, 21:41

bardzo ciekawy dziennik...rozumiem że w większości przypadków grasz strefy z W1/D1 wchodząc ze zleceń stop po wybiciu sygnałów z H4?
podpierając się często podstawowymi zniesieniami Fibo i okrągłymi poziomami cenowymi...czy mógłbyś powiedzieć mniej więcej jaką skuteczność osiągasz przy tej strategi? i druga sprawa która mnie ciekawi to przejście z tą strategią na rynek akcji...czy wprowadziłeś jakieś zmiany? i czy efekty są podobne? pozdrawiam

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

wtorek 01 kwie 2014, 12:33

gientek pisze:bardzo ciekawy dziennik.
Dziękuję
gientek pisze:...rozumiem że w większości przypadków grasz strefy z W1/D1 wchodząc ze zleceń stop po wybiciu sygnałów z H4?
podpierając się często podstawowymi zniesieniami Fibo i okrągłymi poziomami cenowymi...
Dokładnie tak. Staram się nie zagrywać poziomów niżej niż D1.
gientek pisze:...czy mógłbyś powiedzieć mniej więcej jaką skuteczność osiągasz przy tej strategi?
To trudne pytanie. Bo nie za bardzo wiem jak na nie odpowiedzieć ponieważ nie prowadzę statystyk. Prowadziłem dziennik i wiem, że tak trzeba, ale zabrakło by mi wtedy doby. Mogę powiedzieć że licząc o ile wzrosło depo to mając na uwadze zamknięte pozycje wzrost jest o ponad 36%, a wliczając otwarte to depo wzrosło prawie o 39%. Jest to inwestowanie na większych interwałach więc poluje na większe ruchy po kilkaset pipsów.
gientek pisze:i druga sprawa która mnie ciekawi to przejście z tą strategią na rynek akcji...czy wprowadziłeś jakieś zmiany? i czy efekty są podobne? pozdrawiam
Jeśli chodzi o GPW to nie wprowadzałem żadnych zmian. Używam interwałów W1, D1, H4. Ostatnio kupiłem Farmacol. Może wieczorem zbiorę się i opiszę to transakcję. Problem z GPW jest taki, że jest mniej sygnałów a jak się pojawi i dokonam zakupu to długość trzymania akcji jest o wiele większa niż na forexie. W każdym razie wygląda to obiecująco.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

środa 02 kwie 2014, 05:02

Tak jak obiecałem wrzucam screeny z analizy farmacolu. Dokładny opis jest na moim blogu:
http://takeprofit.blogspot.com/2014/04/ ... html#links

Wiem, że to kryptoreklama, ale muszę iść do dziecka.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

niedziela 13 kwie 2014, 06:44

Przegląd tygodniowy

AUD/CHF
Cena po dojściu do strefy podaży na wykresie dziennym weszła w konsolidację. Pod koniec tygodnia pojawił się sygnał sprzedaży.

EUR/AUD
Dwie strefy popytu, jedna po drugą które cena postanowiła przetestować. Cena wybiła ją dołem po czym wróciła w jej strefę.

USD/JPY
Cena po dojściu do strefy popytu zareagowała na nią dając sygnał kupna po czym zanegowała go wchodząc w strefę głębiej dając kolejny sygnał kupna.

AUD/NZD
Nałożenie się trzech stref podaży. Tygodniowej, dziennej oraz czterogodzinnej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

wtorek 15 kwie 2014, 20:23

AUD/NZD sell
Cena zrobiła korektę w ruchu głównym i dotarła do miejsca, w którym nakładają się trzy strefy podaży: tygodniowa, dzienna oraz czterogodzinna. Dodatkowo w miejscu pokrycia się trzech stref mamy okrągły poziom 1.08500. Na wykresie dziennym widzimy, że cena porusza się w kanale trendowym. Wybicie go dołem dodatkowo potwierdzi słuszność obranego kierunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

niedziela 04 maja 2014, 20:56

Przegląd tygodniowy

AUD/USD
Podwójna reakcja na strefę popytu plus poziom 0.9250

EUR/AUD
Cena w trendzie wzrostowym, ale powrót do niego napotkał opór. Możliwa korekta do strefy popytu i dopiero powrót do ruchu wzrostowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

niedziela 11 maja 2014, 19:32

Jak większość z Was wie a może i wszyscy :) mamy konkurs na Comparic. Postanowiłem wziąć w nim udział. Fajne w nim jest to, że nie wystarczy mieć rację i wytypować dobrze, ale wytypowana pozycja musi mieć dynamikę większą od typu przeciwnika. Będę w swoim dzienniku prezentował swoje typy (dopóty, dopóki będę w grze) z tym, że screeny będę wrzucał dopiero po rozpoczęciu kolejki.

Pierwsze dwa typy:

AUD/USD

Korekta w ruchu zakończona na strefie popytu. Dodatkowo było tam fibo.

AUD/JPY

Reakcja na wsparcie, które pokrywa się z poziomem 94.500 plus fibo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

wtorek 13 maja 2014, 05:06

Kolejne zagranie konkursowe.

Aud/jpy buy.

Para w trendzie wzrostowym. Korekta w ruchu doszła do wsparcia, gdzie cena zatrzymała się i utworzyła się się pozycja pro-wzrostowa. Dodatkowo mamy tam poziom fibo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

czwartek 15 maja 2014, 05:06

Przyszedł czas na kolejną parę w konkursie. Poprzednia analiza okazała się skuteczna i dała mi zwycięstwo w potyczce.

Zagranie nastąpiło zgodnie z kierunkiem D1. Cena po przebiciu wsparcia zrobiła korektę i testowała je od dołu. Widać to dobrze na wykresie H4. Po dojściu do oporu powstała konsolidacja, w której pojawiło się kilka pinbarów.

Zagranie to wziąłem także w realu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

wtorek 20 maja 2014, 04:45

Poniżej zamieszczam dwa różne setupy na tej samej parze.
Pierwsze jest zagraniem konkursowym. Spośród wszystkich par aud/jpy wydawała mi się najciekawsza. Cena dotarła do strefy popytu po czym zareagowała na niego wzrostowym pinbarem.

Jednak nie nastąpiło wybicie z tego pinbara tylko cena powędrowała do strefy wsparcia, gdzie obecnie się znajduje. Dodatkowo w tej strefie znajduje się poziom połówkowy 94.5000 oraz 38,2 zniesienia fibo ostatniej fali wzrostowej. Setup otworzyłem w połowie tej strefy. Nastąpiła reakcja i utworzyła się świeca marubozu jednak na tą chwilę została zanegowana.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Take Profit

wtorek 20 maja 2014, 08:01

złapałeś SL na pierwszej parce - następnym razem będzie lepiej - może teraz wejdziesz po osiągnieciu minimum oczekując na PB - (Pull Back - powrót - nowy opanowany przeze mnie skrót.)

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

wtorek 20 maja 2014, 19:25

Załapałem. Trudno nie pierwszy i nie ostatni :)

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

sobota 24 maja 2014, 05:31

Ostatnimi czasy przedstawiałem Wam wejścia głównie konkursowe. Inwestycje przez niego zeszły na drugi plan. W typowaniu pomyliłem się tylko raz, ale ten raz kosztował mnie spadek na trzecie miejsce i teraz czekam na losowanie grup barażowych. Ale nie o tym chciałem napisać. Mianowicie chciałem przedstawić wam dwie pozycje, które mam obecnie otwarte.

EUR/AUD
Otwarcie nastąpiło zgodnie z trendem D1. Kolorem zaznaczyłem strefę oporu. Tuż nad nią znajdował się poziom 1.48500 oraz 61,8 zniesienia fibo. Zagranie na wybicie pinbara utworzonego na H4.

NZD/USD
Najnowszy set-up. Nałożyło się tutaj kilka czynników. Oprócz oczywiście trendu mamy strefę wsparcia, strefę popytu, poziom 0,85500 oraz podobieństwo korekt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

poniedziałek 02 cze 2014, 04:39

Mamy kolejną rundę konkursową a dokładnie 1/8 finału. Na pierwszy rzut poszła para NZD/USD. Powodem otwarcia to krótkiej pozycji było przebicie strefy wsparcia długą czerwoną świecą. Następnie cena wróciła do niej traktując ją już jako opór. Dodatkowo znajduje się tam poziom 0.85000. Cena odrzuciła obydwa rysując pinbara.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

piątek 06 cze 2014, 05:11

Kolejne zagranie konkursowe.
Poniżej screen z tego zagrania. Cena doszła do strefy oporu na wykresie D1. Dodatkowo był tam poziom 1.01500 oraz 50% zniesienia fibo ostatniego ruchu. Zagranie także w realu. Jak widać cena poszła nie w tą stronę co chciałem. Set up został wyrzucony na stop loss-ie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

poniedziałek 09 cze 2014, 04:45

Kolejny set up konkursowy. W tym tygodniu padło NZD/JPY. Cena po przebiciu wsparcia powróciła do niego i odbiła się. Teraz cena ponownie jest w strefie oporu, gdzie na koniec poprzedniego tygodnia narysowała pinbara.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Take Profit

poniedziałek 09 cze 2014, 15:15

Ciekawy masz styl, zacząłem obserwować ostatnio. Na NZD/JPY mam trochę inne zdanie. Jeżeli spojrzymy szerzej na W1 to tam szerokie wsparcie wytrzymało i teraz można longa zagrać zgodnie z trendem, przy samej linii trendu. Zobaczymy na czyje wyjdzie, bo sam jestem ciekaw :)

NZD/JPY - formacja objęcia hossy W1:
nzdjpy.PNG
NZD/USD - tutaj podobna sytuacja, na D1 wygląd a jak retest oporu, a na W1 mimo wszystko wsparcie się trzyma.
nzdusd.PNG
W Lidze nie było okazji na pojedynek, to przynajmniej teraz po za konkursem, mecz towarzyski :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

poniedziałek 09 cze 2014, 19:33

Oczywiście podejmę wyzwanie w meczu towarzyskim :)

no avatar
exodus24
Stały Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 05:59
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Take Profit

wtorek 10 cze 2014, 05:19

Wybacz wczoraj na szybko odpowiedziałem Ci ale nie skomentowałem Twoich zagrań. Co do Twojej analizy to zgadzam się z nią w 100%. Jednak w konkursie ja podaję typ na 2 dni. Dlatego podjąłem decyzję o zagranie w oparciu o niższe interwały.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości