MadMorte

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

MadMorte

wtorek 03 gru 2013, 13:03

Witam wszystkich :)

Na obecną chwilę chciałem się tylko przedstawić. Comparic śledzę od kilku miesięcy, i myślę że jest już dobry czas żeby zabierać głos tutaj ;) Michał, lat 24, w tym roku skończyłem studia (w żaden sposób nie związane z finansami, które zawsze traktowałem bardziej jako zainteresowanie). Na GPW działałem od 5ciu lat, czasem mniej, a czasem bardziej wgłębiając się w temat, na Forexa przerzuciłem się w tym roku.

Broker - BRE Forex (gwoli ścisłości to już "mForex" bo zmienili nazwę),
Rodzaj konta - Mini (BRE nie oferuje ich już przy zakładaniu konta, czy jest możliwość umożliwienia gry mikrolotami na koncie Standard tego nie wiem),

Strategia - PA, coś pomiędzy Johnathonem Foxem, a Nialem Fullerem, wskaźniki tylko poglądowo
TF - 4H i 1D, niższe i wyższe to raczej z ciekawości do pooglądania ;)


Moja historia zbytnio nie różni się od przeciętnej - Kilka tygodni na demo, podjarany wynikami przerzucam się na real, kolejne kilka tygodni szukam swojej strategii znacznie zmniejszając depo (jednakże nie zerując konta) i przeżywając okresy wizji szybkiego bogactwa i jeszcze szybszego bankructwa. Niemniej, przez ostatnie 3 miesiące dopracowywania strategii (i mojej psychiki) zaczęło to już wychodzić na tyle dobrze, że stan konta praktycznie wrócił do stanu pierwotnego - świeży start

Zacznę tutaj co nieco więcej pisać gdy dojdę do stanu pierwotnego konta. Żeby nie zapeszać powiem tylko że stanie się to w przyszłości :)
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MadMorte

wtorek 03 gru 2013, 13:20

Historia widzę podobna do mnie ;) Też studia nie związane z finansami, również GPW na początku - to się przydaje i to bardzo - wiele osób z FX nie ma pojęcia co kształtuję cenę, co to arkusz etc.

Nie ma co się skupiać na tym ile wynosiło konto, nie ma co starać się wyjść na zero wreszcie. Odkreślić grubą krechą i po prostu grać cały czas traktując nowy miesiąc jako nową bitwę ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: MadMorte

czwartek 12 gru 2013, 20:00

Akhh pisze:Odkreślić grubą krechą i po prostu grać cały czas traktując nowy miesiąc jako nową bitwę ;)
Święta prawda :)

Zeszły tydzień był troche zabiegany więc nie śledziłem zbytnio wykresów, ale jedno wejście było :] Za to pochwalę się że dostałem bardzo fajną pracę i zaczynam od stycznia ;]

Para : EURAUD (Moja ulubiona ^^)
Data : 03.12.13
SL : był 130 pips, obecnie zysk zabezpieczony na prawie 3:1 więc dalej pozycja już całkowicie bezstresowa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: MadMorte

czwartek 12 gru 2013, 21:20

czesc.
mam pytanie i prośbę zarazem, mógłbyś wysłać może zapisany wykres.. tzn. kolor świeczek , średnie itp, jeżeli to nie problem, chodzi mi o template.
jak bede mial czas to bede przeglądał temat. a ten trade ostatni to bardzo mi się podoba :)
pozdro .. aha no i masz fajne imie.

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: MadMorte

czwartek 12 gru 2013, 21:56

Nie ma problemu :) Musisz tylko ściągnąć dodatkowo to[/b]]http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=298370, ten MACD jest dla mnie zwyczajnie dużo czytelniejszy niż oryginalny (moje ustawienia dosyć nietypowe - 35 85 14 - ale to już inna historia ;)). No i można w nim alerty poustawiać na odwrócenie, chociaż u mnie wszystko to powyłączane jest.

P.S. Imię fajne ^^ Aczkolwiek ostatnimi czasy maksymalnie popularne :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: MadMorte

piątek 13 gru 2013, 23:11

dzięki

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: MadMorte

wtorek 17 gru 2013, 20:15

Nic nie robię czekając na FOMC, swoją drogą rozbraja mnie jak każdy bank i 3/4 ludzi mądrzy się co się jutro wydarzy. Śledzę troche tych prognoz (sam nie wiedząc czemu, i tak żadną z nich się nie kieruje) i jutro ci co zgadną będą mówić że to było oczywiste, a ci co nie zgadną nagle zamilkną i zapomną o temacie. Na obecną chwilę to równie dobrze można rzucić monetą bo mamy 50% szansy na trafienie ;) Jedynie BB wie co jutro powie, więc po co próbować?

Taka mała filozoficzna dygresja, mózg mi się przegrzał od grypy chyba ;]

Żeby takiego offtopa nie było to prawie w zeszły czwartek wszedłem na CADCHF, brakło bodajże 2 pipsów do otwarcia sell stopa po Fakey czwartkowym, patrząc na obecną sytuację następnego dnia zabrakło by 1.5 pipsa żeby zakończyło się na SL :]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: MadMorte

środa 01 sty 2014, 14:01

Nowy rok ale wciąż stare pozycje ^^ Życzę wam wszystkim żeby nowy rok był lepszy niż poprzedni :)

Coś nowego - piramidka, coś mnie natknęło po prześledzeniu wątków pana Wojtka_ea i o piramidowaniu blokowym :]

Para : GBPJPY
Data : 19.12.2013 otwarcie pierwszej pozycji
Zysk jakiś już zabezpieczony i kolejne pozycje czekają
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: MadMorte

środa 01 sty 2014, 20:06

Witam imiennika. Trzymam kciuki, bo historia bliźniacza do mojej. :)

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: MadMorte

poniedziałek 06 sty 2014, 19:18

Pozycja wykoszona przez te spadki, ale cośtam wpadło ;) Teraz czekać aż znowu zacznie rosnąć
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

Awatar użytkownika
MadMorte
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 23:07
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: MadMorte

niedziela 19 sty 2014, 10:40

W piątek wpadło mi 3.5:1 (dzięki piramidce, bez niej byłoby 2:1) na AUDNZD, niestety nie mam wykresu jak prowadziłem pozycje bo miałem jedynie tel do dyspozycji :)


Sell na AUDCHF ciągle otwarty, i kolejne sell stopy ustawione
"The mind always fails first, not the body. The secret is to make your mind work for you, not against you."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości