W1.

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

W1.

niedziela 22 gru 2013, 21:22

Witam.
Widzę że jest na forum trochę osób które gra w oparciu o wyższe interwały. Postanowiłem otworzyć własny dziennik żeby było raźniej :)

Trochę o mnie.
Forexem zainteresowałem się około 2009 roku. Zdążyłem wtopić ze 2-3 depozyty. Na szczęście nie były to wielkie kwoty idące w setki tysięcy :)
Zaczynało się dość standardowo, od naczytania się o analizie technicznej i spekulowania na niskich interwałach. Z czasem zaczeły się własne eksperymenty i przemyślenia które doprowadziły mnie obecnego punktu.
Obecnie przestałem interesować się niskimi interwałami i zacząłem otwierać pozycje w dłuższym horyzoncie czasowym. Pozycje otwarte są zazwyczaj od kilku dni do 3-4 tygodni.
Od czasu kiedy zacząłem grać bardziej długoterminowo pojawiły się pierwsze niewielkie sukcesiki o których kiedyś nawet nie myślałem że są możliwe.
Krzywa mojego kapitału po raz pierwszy w życiu nie leci jak kula śniegowa po stromym stoku ;)

Mój sposób gry nie jest jakiś super skomplikowany.
Staram się obserwować pary walutowe i na podstawie ich ruchu wyłapywać która waluta jest obecne "w sile" lub "słabnie" i na tej podstawie otwierać pozycje.
Przykładowo: Jeżeli EURUSD, AUDUSD, NZDUSD, USDJPY lecą na pysk w dół (USDJPY w górę w tym przypadku) a GBPUSD dziwnym przypadkiem stoi w miejscu lub tylko nieznacznie się obsuwa, jest to dla mnie sygnał do zajęcia długiej pozycji na GBPUSD.

Ogólnie podsumowując:
-Szeroki stop loss rzędu 200-300 pipsów.
-Staram się celować w transakcje 200+ pipsów. Pozycje zamykam z ręki lub poprzez przesuwanie SL
-Podstawą do zajmowania pozycje jest obserwowanie wykrsu W1 różnych par walutowych.
-Staram się nie mieć otwartych pozycji w czasie najważniejszych wydarzeń ekonomicznych (FED, pierwszy piątek miesiaca, posiedzenia eurogłąbów itp) oraz nie otwieram pozycji bezpośrednio przed takimi wydarzeniami (2-3 dni)
-Sensownie zarządzać kapitałem jak tylko pojawi się taka możliwość. Przy kilkuset złotych na koncie raczej ciężko jest o jakikolwiek MM :rotfl:
-Jak najmniej czasu spędzać przed wykresami (docelowo: sprawdzać raz na dziennie z nudów na iphonie piątce pozycje stojąc na światłach w Lambo...)

PS: Wielki szacunek dla pana Marcina Moroza za publikowanie co tygodniowych zestawień pozycji dużych graczy i banków. Jego praca włożona w te zestawienia dodatkowo utwierdziła mnie w przekonaniu że być może granie na wyższych interwałach - choć tak mało popularne, jest właśnie kluczem do sukcesu.

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: W1.

poniedziałek 23 gru 2013, 16:16

Super start dziennika. Śledzę i trzymam kciuki :gj:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: W1.

poniedziałek 23 gru 2013, 17:16

Też się cieszę, z każdego nowego dziennika na dłuższy termin i na wyższy interwał :)
Staram się obserwować pary walutowe i na podstawie ich ruchu wyłapywać która waluta jest obecne "w sile" lub "słabnie" i na tej podstawie otwierać pozycje.
Przykładowo: Jeżeli EURUSD, AUDUSD, NZDUSD, USDJPY lecą na pysk w dół (USDJPY w górę w tym przypadku) a GBPUSD dziwnym przypadkiem stoi w miejscu lub tylko nieznacznie się obsuwa, jest to dla mnie sygnał do zajęcia długiej pozycji na GBPUSD.
- to trochę tak jak http://comparic.pl/listings/kilka-slow-o-tzw-crossach/
Porównanie wszystkich walut np. do USD i ocenienie, która jest najmocniejsza.

Nie chcę się lansować w Twoim dzienniku - ale pracuję nad Wskaźnikiem Nastroju Fundamentalnego (WNF) - wchodzić będzie w skład Analizatora - myślę, że może pomóc przy takiej ocenie walut, przynajmniej uzupełniając Twoją metodę.

Powodzenia w grze i na dzienniku, ja będę często zaglądał.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: W1.

poniedziałek 23 gru 2013, 17:18

Jeszcze tylko powiedz, czy te bankructwa były tzw. momentami przełomowymi dla Ciebie ? Bo ja właśnie bankructwu zawdzięczam przejście na styl longterm.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

poniedziałek 23 gru 2013, 18:22

longtrader pisze: - to trochę tak jak http://comparic.pl/listings/kilka-slow-o-tzw-crossach/
Porównanie wszystkich walut np. do USD i ocenienie, która jest najmocniejsza.
Widziałem ten artykuł :)
Nigdy jednak nie bazowałem i nie przegladałem indeksów walut. Może czas zacząć?
longtrader pisze:Jeszcze tylko powiedz, czy te bankructwa były tzw. momentami przełomowymi dla Ciebie ? Bo ja właśnie bankructwu zawdzięczam przejście na styl longterm.
W sumie to konta tak do 0, do MC to już z dobre 3 lata nie wyzerowałem :)
Raczej było to na zasadzie - pomysł, wpłata niewielkiej kwoty do brokera. Po pewnym czasie kiedy widziałem że sprawy nie idą tak jak iść powinny, czyli krzywa kapitału w około 0 albo w dól - rezygnowałem i wypłacałem pozostałe pieniądze. Zazwyczaj obsuwy nie przekraczały 30% kapitału.

Grą w oparciu o dłuższy okres czasu zainteresowałem się z dość prozaicznej przyczyny. Wkurzało mnie i podminowywało to że cały czas wycina mi stop lossy. Z biegiem czasu zacząłem zwiększać SL i w końcu stwierdziłem że gra na niskich interwałach to nie dla mnie.
Dodatkowo przyglądając się działowi "daytrading" i "journal" na nawigatorze doszedłem do pewnych - nie koniecznie trafnych - wniosków. Mianowicie mam silne przekonanie że przyczyną niepowodzenia większości graczy na FX jest spekulacja na niskich interwałach.
Dodatkowo wyższe interwały są dla mnie jakieś - czytelniejsze.

Ogólnie mam swoją teorię że w krótkiej prespektywie czasowej na FX występuje mnóstwo szumów i losowych ruchów których nie da się przewidzieć - a które skutecznie wycinają krótkie stop lossy i doprowadzają do bankructw.
Dodatkowo gra na niskich interwałach powoduje że jestem wyjątkowo podatny na wszelkie bad ticki.
Bardzo uświadomiła mnie akcja jak poszła plota o wybuchu bomby w białym domu puszczona ze shackowanego twittera jednej z agencji prasowych. Momentalna obsuwa o 100 pips w dół po to, aby 15 minut później kurs wrócił do punktu wyjścia.

No nic. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu to moje granie długoterminowe :)

Pozdrawiam!

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

poniedziałek 23 gru 2013, 21:58

Obecnie mam otwartą jedną długą pozycję na EURUSD z dnia 18.12.2013 po cenie 1.3709.
Od dłuższego czasu obserwuje świeczki tygodniowe na EURUSD i wydaje mi się że long jest właściwą decyzją.
Pozycja otwarta z ręki po posiedzeniu FED, wejście niestety przestrzelone o około 90 pips. (zbyt szybko otwarta pozycja, trzeba było odczekać ze 2 dni).
Jako że swap na Eurusd nie jest jakiś zabójczy, zostawiam do nowego roku i zobaczymy co z tego wyniknie.

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

piątek 27 gru 2013, 18:29

Pozycja EURUSD 1.3709 przestawiona na BE i obawiam się że na owym BE może się zakończyć :(
Swoją drogą niezłe cuda się dzisiaj dzieją. O ile świeczki 200pips się zdarzają i nie są niczym nadzwyczajnym, to jednak zjazd o 130 pipsów w dół od najwyższego punktu jest dla mnie niemiłym zaskoczeniem :weak:
Gdybym nie przestrzelił tego wejścia o wspomniane 80-90 pips, to dzisiaj zamykałbym już pozycję ciesząc się z zabezpieczonego zysku.

No nic. Czekam w ukryciu.
Pozdrawiam!

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

poniedziałek 30 gru 2013, 21:14

Dbając o stan konta i zdrowie/komfort psychiczny przestawiłem SL na EURUSD na 1.3794 zabezpieczając 85p zysku.
W warunkach "normalnych" (czyli takich gdzie mogę prowadzić jakiś sensowny MM :rotfl: ) zamknąłbym cześć pozycji a drugą połowę zostawił. Niestety przy obecnym stanie konta i graniem najniższą możliwą stawką nie jest to możliwe.
Muszę ciułać pomału złotówki.

Od dłuższego czasu czaję się także na Shorta na AUDJPY. W najbliższych dniach/nowym roku będę szukał możliwości otwarcia tam krótkiej pozycji - o ile oczywiście pan Forex nie zrobi nic nieoczekiwanego.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku. Pierdyliona pipsów. :cheers:

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

poniedziałek 06 sty 2014, 19:28

Witam w nowym roku. Oby przełomowym :gj:

Obecnie zajęte mam dwie pozycje - długą na GBPUSD kupione po 1.6513 - bardzo mocno się pomyliłem. No niestety. Trzymam do czwartku do danych.
Druga pozycja AUDJPY - sprzedaż po cenie 93.79 przestawiona na BE. Będę chciał to zamknąć przed piątkowymi danymi.

Dodatkowo podpiąłem myfxbook pod konto, aby łatwiej analizowało się statystyki.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany podglądaniem pozycji to zapraszam -> http://www.myfxbook.com/members/Patyk/patyqq/792676

Pozdrawiam!

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

czwartek 09 sty 2014, 17:53

Dwie poprzednie pozcyje (GBPUSD oraz AUDJPY) zamknięte.
GBPUSD na około -100pips
AUDJPY na BE. Jak to często na FX bywa, wycięło stopa 2-3 pipsami i zawróciło we właściwą stronę :)
No nic.

W przyszłym tygodniu - po czwartkowo-piątkowej zawierusze z danymi postaram się poszukać wejścia na jakimś krosie NZD oraz CHF.
NZD jest walutą umacniającą się wobec innych walut. CHF zaś ostatnimi czasy słabnie.
Plan jest taki, aby w pierwszej kolejności zagrać na umocnienie CHF w najbliższym tygodniu a następnie na jego spadek.

Mam upatrzoną parę CHF/JPY. JPY słabnie (trend wzrostowy na crossach), CHF słabnie. Mam nadzieje że taka kombinacja nastrojów pozwoli na utrzymanie tego krosa w pewnej konsolidacji na poziomie x i przeczekania do korekty siły CHF co powinno spowodować wzrost na parze CHFJPY.
Niby brzmi zawile ale proszę zwrócić uwagę na parę AUDJPY. Słabość AUD oraz słabość JPY powoduje że para ta utrzymuje się w pewnej konsolidacji podczas gdy inne waluty w połączeniu z JPY galopują w górę.
Na tej właśnie filozofii oparłem moje ostatnie zagranie na AUDJPY - złapać tą parę w miarę wysoko i poczekać na korektę umacniającą JPY. Plan zrealizował się w 50% bo rzeczywiście pozycja była już na plusie (około 80p) - wybiło mi BE i pozycja znów poleciała w założonym kierunku.

Pozdrawiam i do usłyszenia w przyszłym tygodniu.

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

niedziela 12 sty 2014, 21:44

Otworzyłem w piątek późnym wieczorem krótką pozycję na AUDUSD po 0.8982
Kagur znajduje się w trendzie spadkowym, dodatkowo 3 ostatnie dzienne świeczki przed piątowymi danymi były świeczkami spadkowymi. Na innych walutach z USD świeczki były wzrostowe co dodatkowo daje nadzieje na pozytywne rozstrzygnięcie tej pozycji. Strza do góry spowodowany danymi uważam za dobre miejsce na wejście :)

Dodatkowo w zbliżającym się tygodniu - dalej aktualne będzie poszukiwanie pozycji na wzrost NZD, osłabienie CHF oraz osłabienie JPY.

Pozdrawiam!

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

czwartek 16 sty 2014, 18:26

Witam i małe uaktualnienie.

AUDUSD zabezpieczony zysk 150p.

Dodatkowo otworzona krótka pozycja na EURGBP po cenie 0.8324.

W najbliższym czasie będę się koncentrował na szukaniu wejścia na osłabienie JPY.

Zapraszam do śledzenia moich pozycji pod adresem: http://www.myfxbook.com/members/Patyk/patyqq/792676


Pozdrawiam!

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

piątek 17 sty 2014, 17:37

Wróciłem dzisiaj z pracy i lekki szok.

Cóż. Nie spodziewałem się takiego ruchu na EURGBP. Zazwyczaj takie dane makro-popierdółki olewam i zwracam uwagę tylko na ważne wydarzenia, takie jak będą miały miejsce w przyszłym tygodniu.
No cóż... tym razem się udało, ale zawsze mogło strzelić w drugą stronę :)

AUDUSD - Zabezpieczone 150p zysku, póki co nie tykam
EURGBP - zabezpieczone 50p zysku. Zastanawiam się - o ile pozycja dotrwa do przyszłego tygodnia, aby zabezpieczyć cześć zysku i zagrać w ruletkę na danych na funcie. Zobaczymy.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

wtorek 21 sty 2014, 21:38

Obie dotychczasowe pozycje AUDUSD oraz EURGBP zakończyły się na stop lossach zabezpieczających zysk.
AUDUSD - 150pips
EURGBP - 90pips.

W najbliższych dniach będę szukał długich pozycji na parach z Jenem oraz umocnienia NZD.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony środa 22 sty 2014, 06:38 przez patyk89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: W1.

wtorek 21 sty 2014, 21:58

Bardzo ładne pozycje. Brawo!

Jaki był początkowy SL na każdej z nich?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

środa 22 sty 2014, 06:47

AUDUSD - 300pips
EURGBP - 200pips

Wiem, że dużo. Na szczęście póki co jeszcze ani razu nie dziubnęło mi SL. Kiedyś to na pewo nastąpi i będzie płacz, ale póki co stawianie tak szerokich SL wydaje się sprawdzać :cheers:

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

czwartek 23 sty 2014, 20:53

Otworzyłem długą pozycję na USDJPY po 103,23. Stop loss 300 pips ;)
Zobaczymy co z tego wyniknie, mam nadzieje że same dobre rzeczy :gj:

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

piątek 07 lut 2014, 11:48

Witam po dłuższej ciszy.

Nie miałem niestety czasu napisać posta od 2 tygodni co i jak.

Tak wiec:
USDJPY buja się na stracie od tych dwóch tygodni. Było już -240pips ale powoli zawraca :tongue:
Obecnie jest to około -120 pips i chyba zagram dzisiaj w ruletkę na danych z USA.

W międzyczasie miałem jeszcze otwartą długą pozycję w piątek 31.01 na NZDUSD którą zamknąłem z zyskiem +102 pips we wtorek 04.02.2014 przed danymi z Nowej Zelandii.

W ten sam piątek otworzyłem długą pozycję na EURCHF - stop loss 300pips. Tą pozycję mam zamiar potrzymać dłuższy czas. Jako że mamy słabą zmienność na eurchf, nawet trzesięnie ziemi i meteor nie powinien spowodować dużych ruchów na tej parze.

No nic. Znikam grzebać przy samochodzie.
Nie kupujcie starych BMW bo wam nagrzewnica i mechanizm okna padną przy -10 stopniach w tym samym czasie :great:

no avatar
patyk89
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 01 paź 2013, 20:28

Re: W1.

poniedziałek 17 lut 2014, 20:42

Kupilem dzisiaj USDCAD po 1.0971, stop loss 300 pips.

W grze nadal long na USDJPY kupiony po 103.23 oraz EURCHF. Poki co czekam w ukryciu.

W nastepnych tygodniach bede bacznie przygladal sie AUDNZD oraz AUDUSD. W przypadku tej drugiej pary walutowej, bede szukal pozycji dlugiej.

Jezeli ktos jest zainteresowany sledzeniem moich pozycji, zapraszam do obserwacji mojego myfxbooka. Niestety nie zawsze mam czas aby napisac o zajmowanych pozycjach na forum :)

Pozdrawiam!

no avatar
max47
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 22:47

Re: W1.

poniedziałek 17 lut 2014, 22:10

Dobry wieczór . Bardzo ciekawe podejście do FX , bedę zaglądał tutaj . Sam przechodziłem to samo kopanie się z wykresami od M1 do M15 i uważałem że to max . Tysiące operacji , a skutek opłakany . Zysk mikroskopijny ,albo wręcz to co uciłałem na koncie kilka wspaniałych ruchów i po zawodach . Moje ulubione pary xau,xag , gbp/jap ,eur/ jap dają sporo pipsów ,ale i sporo kosztuja . Teraz gram w identyczny sposób i są efekty ( przynajmniej ostatnio złoto i gbp/jap na długich pozycjach piramidowane w miarę zysku dały sporo zarobić )
Ale nie o tym - ostatni spoglądam na spokojne powiedzmy pary gdzie zmienność dzienna sięga w granicach 50 pips i mam pytanie . Czy Twoim zdaniem para AUD/NZD będąca na w dołku nie zasługuje na odbicie co najmniej 500 pips . Ja ustawiłem takie polowanie , pozycje minimalne - uczę się spokoju na FX - bez SL - to co widać zostało usunięte
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości