Budowanie dużego depo piramidami

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 28 maja 2014, 10:03

Test cierpliwosci moze i dobry, moglem wchodzic w mniej skorelowane pary albo poczekac na rozwoj wydarzen bez otwierania kolejnych pozycji.
Czas pokaze, powinienem czesciej zagladac na wykres tygodniowy. Patrzac na te pozycje na tym TFie to niektore sa zajete w dosyc tragicznym miejscu.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 28 maja 2014, 10:19

nazwalbym to zdobywaniem nowego doswiadczenia. Tez u siebie patrze czasem na pozycje i oczom nie wierze - spokojnie, te wszystkie dzwony przyniosa wymierna korzysc w przyszlosci - mam nadzieje niedalekiej :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 11:16

cycu20021 pisze:nazwalbym to zdobywaniem nowego doswiadczenia. Tez u siebie patrze czasem na pozycje i oczom nie wierze - spokojnie, te wszystkie dzwony przyniosa wymierna korzysc w przyszlosci - mam nadzieje niedalekiej :D
Tylko czemu to doswiadczenie zawsze kosztuje kilkadziesiat % konta??

Piramida udana na AUDUSD, zamknieta na telefonie bo akurat nie mialem innego internetu w tamtym momencie.

Reszta pozycji jest trzymana, ale usunalem wszystkie oczekujace, DD jest spory, problemem jest to ze trend sie odwrocil a ja zostalem z pozycjami...
Zloto dobilo do -600pips na tej najstarszej pozycji. Tu jest pies pogrzebany, czesto wejde w zlym kierunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sgorn
Stały Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 07:30

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 11:50

AUD kolejny raz po danych w nocy poszedl ładnie...gratulacje :)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 11:55

domyslam sie, ze i dla Ciebie piramidowanie to cos nowego. Nie ma sie co stresowac - jak we wszystkim trzeba zaplacic frycowe. Kazdy nowy biznes poczatkowo przynosi strate no chyba, ze zajmiemy sie dilerka :D Straty na fx to nic innego jak inwestycje... w samego siebie - brzmi to dziwnie ale to prawda. Jeden potrzebuje dwa solidne redy drugi musi wyzerowac konto 5 razy...

DD jest rowniez moja najwieksza bolaczka ale i na to przyjdzie sposob. Porobilem troche bledow i wciaz je analizuje. Zreszta zeby utrwalic wrzuce to do dziennika przy odrobinie wlnego czasu.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 12:08

sgorn
nie ma czego gratulowac, bo inne zepsulem i to tak, ze ta piramida mi niewiele rekompensuje pozostale transakcje.

cycu20021
Czy jestem poczatkujacym... no w sumie to wyjdzie ze jakies poltora roku siedze w temacie piramid i wciaz ten sam problem, ktory z reszta opisalem tutaj:
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=5&t=3000

Moze ktos ma ochote podjac temat w powyzszym watku?

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 13:35

No fakt dd ciężko jest zaakceptować.... Mimo iż rachunek idzie na plus dzięki temu dd nie czuje się komfortowo. Jednakże moje obsuniecie nie jest tak tragiczne. Mam postanowienie ze jeśli dd w otwartych pozycjach będzie przekraczać 30% zamykam wszystko i zaczynam od nowa. Z tego co wiem mój maksymalny dd na ta chwile to 19%wiec nie jest jeszcze tak źle ;-) a jakie wy macie odczucia z pływająca strata?

no avatar
Zeziu07
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 19 gru 2013, 20:16

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 16:26

zaccny pisze: a jakie wy macie odczucia z pływająca strata?
U mnie to się nie sprawdza - staram się wchodzić precyzyjnie z SL'em. Jeżeli wpada SL to widocznie się pomyliłem albo go źle ustawiłem.

Nie usiedziałbym tyle na łapach ze stratą na jednej pozycji :wink: To nie na moją psyche.

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 29 maja 2014, 17:35

Właśnie ja też mam z tym problem. Dziś niby kilka pozycji na plus ale pozamykalem tez te które nie rokuja dobrze na przyszłość i mały minus się stworzył ;-) musze zacząć szybciej redukować pozycje ;-)

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 30 maja 2014, 08:08

GBPJPY postawiona piramida long.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 30 maja 2014, 14:24

No to na GBP JPY weszliśmy tak samo. Dotatkowo otworzyłem na GBP USD Lkę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
slaweeek
Posty: 47
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 11:25

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 02 cze 2014, 12:06

grio pisze:No to na GBP JPY weszliśmy tak samo. Dotatkowo otworzyłem na GBP USD Lkę

na gbpjpy macie już chyba BE ?

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 02 cze 2014, 12:11

Nie, bo ja ustawilem nizej i tylko dla najnizszej pozycji SL na +kilka pipsow, wiec pozycja cala wytrzymala i mam 3 aktywne zlecenia. Teraz mysle co z nimi zrobic.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 02 cze 2014, 12:42

Aktualizacja siatki na EURJPY, jesli cena z tego miejsca juz zacznie isc w gore to rozpocznie sie budowa dwoch piramid. Jedna z aktualnego poziomu, a druga od miejsca zaznaczonego strzalka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 02 cze 2014, 21:48

Jakies +280 pipsow. A reszta pozycji czeka, USDJPY SL=BE i cierpliwie czekam. Zloto najwiekszy DD powoduje, ale jeszcze jest EURCAD ktory moze pojdzie w gore i tam bedzie piramida, podobnie jak EURJPY. Pozostale zostawilem po jednej pozycji i jak wyjda w okolice BE lub zysku to wtedy moze przywroce siatke zlecen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 02 cze 2014, 21:54

EURCAD dywergencja wzrostowa i rozwazam ustawienie siatki wzrostowej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 02 cze 2014, 22:42

slaweeek pisze:
grio pisze:No to na GBP JPY weszliśmy tak samo. Dotatkowo otworzyłem na GBP USD Lkę

na gbpjpy macie już chyba BE ?
Ja tak. Wycięło idealnie.
Po wycince wszedłem w CAD JPY gdzie obecnie ciągnę 2 zlecenia.

Nie śmiecę już. Powodzenia Marek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 03 cze 2014, 10:08

Na Jenach mialem ostatnio zbyt duzo pozycji, wiec na CADJPY juz nawet nie patrzylem. Trzymam jeszcze USDJPY, NZDJPY i EURJPY ktore sa akurat najswiezszymi pozycjami. Tamte mi wisza juz 3 tygodnie. Ale trzymam i nie dokladam "po lepszej cenie". Na zlocie dolozylem duuuuzo nizej L a i tak dalej spadlo, wiec dokladac do strat nie ma sensu. GBPJPY zamknalem wczoraj a dzis dalej rosnie.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 04 cze 2014, 17:38

USDJPY zamknieta jedna pozycja, EURCAD zamkniete 3 pozycje. Proba postawienia nowej piramidy spadkowej na USDJPY. GBPJPY tez spadkowa, z dokladaniem wiekszych pozycji - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 18 cze 2014, 07:55

Rozliczenie rzetelne z zawieranych, a przede wszystkim - zamykanych transakcji od poprzedniego posta. Moga sie niektore powtorzyc. Wiem ze pozniej juz bylo zachowanie zimnej krwi i wychodzenie ze stratnych pozycji a nie piramidowanie, wazne ze do przodu.

Wynika z tych screenow zbyt wczesnie wchodzenie w pozycje nad czym musze popracowac. A ze pozniej bylo ich sporo sumujac innne pary to nie probowalem budowy piramidy z "lepszych poziomow". Ma to swoja dobra strone, raczej nie dokladalem do strat. Zdarzylo sie ze byl hedge na niektorych parach i zamykanie pozycji w jedna strone jak mialy zysk z mysla ze odwroci i zamkne przeciwstawne.

Obecnie trzymane sa: Zloto, EurAud, EurCad, EurUsd, UsdJpy - te pokaze pozniej jak pozamykam wszystko na poszczegolnych parach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości