Budowanie dużego depo piramidami

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 19 cze 2014, 15:21

Zloto zamkniete. Mialem trzymac ta stratna a zamknac reszte "wielokrotnym" i nie wyszlo :) W zloto mozliwe ze wejde nizej i dalej bede piramidowal w gore.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 01 lip 2014, 15:21

Otworzylem jeszcze GBPCHF na Longi i dolozylem wieksza pozycje, to bezwzglednie bede trzymal w okolicach BE gdyby zawrocilo. Trzymam reszte pozycji, nie moge sie przekonac jakos psychicznie do strategii Ichimoku, a wg tej strategii mam wiele pozycji "pod prąd" i gdybym bral pod uwage jednak chmury -tzn czy jest spadkowa czy nie to zapewne bym wielu pozycji teraz nie mial, lub mial odwrotne i liczyl zyski. Co zrobic, trzeba potrzymac to co jest. Pogodzic sie z tym ze odwrotne decyzje duzo szybciej by zbudowaly konto i miec to na uwadze w przyszlosci.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 03 lip 2014, 11:04

GBPCHF zamkniete, nie chcialem kusic losu, a moglem to jeszcze potrzymac.

Na innym rachunku mam taka piramide na GBPAUD:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 04 lip 2014, 07:25

Na tym drugim (mniejszym) rachunku udalo mi sie zlapac taka piramide.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 02 sie 2014, 11:51

Mialem rzetelnie prowadzic dziennik i pokazywac rowniez swoje porazki. Wiec nastepuje rozliczenie z pozycji ktore byly otwarte i musialem je ostatnio zamknac. Powinienem byl zrobic to wczesniej, stosujac jakis filtr lub sposob na okreslenie panujacego badz zmieniajacego sie trendu. Na EURAUD dolozylem takiej samej wielkosci pozycje do stratnej znow majac to samo bledne myslenie ze skoro potroilem depozyt to te trzy pozycje robia jako jedna... no i robila spustoszenie na rachunku.

Patrzac na wykresy bardziej trendujacych instrumentow tj Zloto, Ropa, DAX czy DJ to praktycznie wystarczy wybrac jeden z nich, zamiast rozmieniac sie na drobne jak to robiłem i wchodzic bez sensu w skorelowane ze soba instrumenty.

Obecnie robie przerwe, rachunek wrocil do punktu wyjscia. Mam jeszcze drugi ktory wyglada duzo lepiej ale o nim pozniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 02 sie 2014, 11:53

Brakujace screeny do poprzedniego posta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 02 sie 2014, 17:54

marek12578
Czemu dobierasz pozycje na stracie?
Rynek nie działa tak, że ciągle wraca.

Wg mnie nie da się handlować raz tak a raz tak z dobrymi efektami.
W Twoim przypadku ja radzę ustawić pozycje do piramidy na wszystkim co ma trendy (zrobić analizę przedtem jaki jest trend główny) i nie patrzeć na nie w dzień, tylko wieczorem kontrolować. Widać, że jak idzie w Twoją stronę to anulujesz kolejną pozycję, żeby nie weszła. Do tego handlujesz w konsolach i przeciwtrendowi a tego trzeba unikać.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

niedziela 03 sie 2014, 12:18

Zly i glupi nawyk, ktorego jak widac nie pozbylem sie do konca.

A ja mysle aby oprocz tego co napisales to wybrac sobie tylko 2-3 instrumenty do handlu i nie miec jednoczesnie wiecej w otwartych transakcjach.
U mnie overtrading wygladal wlasnie tak ze jak na jednym mi nie szlo to trzymalem te pozycje (czasem dobralem do stratnej), oprocz tego wszedlem w cos nowego co rowniez nie wykazywalo zyskow i tak w kolko tyle ze wchodzilem w kolejne pary i straty sie powiekszaly. A w ten sposob musial bym cos wpierw zrobic z tym co juz jest i nie przynosi zyskow zanim podejme probe zbudowania nowej piramidy.

Z tym niepatrzeniem sie przez caly dzien to jest dobry pomysl, ja sie tylko obawiam ze wejdzie kilka i zawroci. Stad to nadmierne podgladanie pozycji.

Czasem anulowalem pozycje piramidy ktora szla w dobrym kierunku, wlasnie przez nadmierna ilosc pozycji na innych parach. Czesto skorelowanych. Do tego zamiast zlapac impuls to nadal momentami licze na kontynuacje ktora nie nastepuje i pozniej jest taki kwiatek jak na GBPJPY, ze zamiast zamknac calosc w zysku, to zamykam polowe a polowe zostawiam i to przynosi pozniej straty.

Zauwazylem ze jak startuje z rachunkiem to bardziej uwaznie zawieram transakcje i depo dosyc szybko rosnie, pozniej wraz ze wzrostem rozmieniam sie na drobne, dobierajac do czegos co trzymam na stracie (tlumaczac sobie ze to jedna ale wieksza pozycja). Wiem to glupie myslenie, ale moze u mnie tez bedzie dobrym rozwiazaniem aby po pomnozeniu depo zamknac wszystko i "wystartowac od nowa" z nowej wiekszej kwoty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości